DOCHODY

abc na kołach 400 x 300„abc na kołach”, rozwijana przez Grupę Eurocash sieć agencyjna prowadząca mobilną sprzedaż produktów FMCG czyli szybkozbywalnych w małych miejscowościach i wsiach w Polsce, gdzie brakuje sklepów stacjonarnych, dynamicznie się powiększa. Jeszcze w 2018 roku posiadała zaledwie 33 mobilne sklepy, a aktualnie ma ich już 100. Eurocash poszukuje osób chętnych do prowadzenia takich sklepów, bo chce jeszcze dynamiczniej rozwijać handel mobilny.

kosmetyki sklep 400 x 300W tym roku promocyjny Czarny Piątek w Internecie wzbudził ogromne zainteresowanie Polaków. Jak wynika z pierwszych danych, obroty sklepów internetowych w Blacj Friday 29 listopada uległy niemal podwojeniu w porównaniu z takim samym dniem roku ubiegłego. Co w promocjach kupowaliśmy najchętniej?

Ali zakupy w sieci 4x330 proc. badanych przynajmniej raz w miesiącu robi zakupy przez Internet, a 46 proc. deklaruje chęć robienia tego częściej w przypadku gdy znajdzie tam niższe ceny produktów niż w sklepach stacjonarnych.

pomyslPolacy najchętniej kupują fajerwerki w supermarketach i w sezonowo otwieranych punktach sprzedaży. Natomiast Ci bardziej wymagający szukają dobrych fajerwerków w sklepach całorocznych, gdzie można znaleźć profesjonalną i kompetentną obsługę. Średni wydatek na sztuczne ognie w sezonie sylwestrowym, to koszt 150 złotych.

piwoTakie piwa pijemy czasami importowane, głównie z Belgii. teraz będą z Polski. PINTA Barrel Brewing to nowy rzemieślniczy browar, w którym powstawać będą piwa premium, starzone w beczkach po mocnych alkoholach.

technologiaPrzedsiębiorcy bardzo chcieliby, aby w przyszłym roku wzrosła aktywność zawodowa Polaków, co pozwoliłoby załagodzić braki pracowników. Marzy im się ponadto oczywiście powstrzymanie mnożenie przepisów prawa i odwrócenie trendu narastającej biurokracji. Co jeszcze potrzebne jest do spokojnej działalności w biznesie?

bez gotówkiFundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że od początku roku do Programu Polska Bezgotówkowa zgłoszonych zostało ponad 100 tys. terminali do obsługi płatności bezgotówkowych. Oznacza to, że Program Polska Bezgotówkowa osiągnął cel wyznaczony na 2018 rok.

telefonMikrofirmy handlowe i usługowe mają świadomość jak wiele tracą odmawiając klientom płatności bezgotówkowych. Jednak zakup i obsługa takiego urządzenia czesto przerasta ich możliwości finansowe. Częściowo ten problem rozwiązuje trwająca aktualnie kampania, w ramach której terminale sklepy i punkty usługowe otrzymują bezpłatnie. Docelowo jednak problem rozwiąże likwidacjha terminali. Już zaczyna je zastepować zwykły smartfon z odpowiednią aplikacją.

parpFirmy – małe i duże, które stawiają na innowację mogą skorzystać z programu szkoleniowo-doradczego „Akademia Menadżera Innowacji”. Mniejsze firmy otrzymają dofinansowanie do 80 proc. kosztów, duże – do 50 proc. Zdobyte umiejętności pozwolą menadżerowi zarządzać całym cyklem innowacji w firmie. Pieniądze pochodzą z funduszy europejskich, a program prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – PARP.

mieszkanie do wynajęciaW ubiegłym roku na polskim rynku przybyło 70 tysięcy wynajmowanych mieszkań – wynika z badań NBP. Rynek najmu i zakupów inwestycyjnych rośnie więc coraz bardziej dynamicznie. Czy to znaczy, że inwestując dziś w taki biznes wciąż można liczyć na niezłą rentowność przedsięwzięcia?

Rynek najmu ma też swoje ograniczenia. Kończą się czasy, kiedy kupowano nieruchomości w oparciu o osobiste przekonanie dotyczące potencjalnej opłacalności. Obecnie zarówno wynajmujący, jak i sam rynek, są dużo bardziej wymagający niż jeszcze kilka lat temu. Inwestycje w mieszkania bardziej niż kiedykolwiek wymagają solidnych kalkulacji – wskazuje Jakub Nieckarz, prezes PVI – PROPERTY VALUE INVESTMENTS.