DOCHODY

Infoshare VC 2022 4x3Rusza Startup Contest – największy w CEE konkurs organizowany w ramach konferencji Infoshare. Najlepsi innowatorzy powalczą o uwagę zagranicznych inwestorów i mediów oraz 30 tysięcy Euro w gotówce. Rejestracja trwa do 30 czerwca.

2 Jak osign sukces w e commerce Teraz najlepsze wyniki osigniesz stawiajc na sprzeda zagraniczn 2022 4x3Zwiększenie widoczności sklepów internetowych w wyszukiwarkach to dziś pierwszy ważny krok w stronę sukcesu. Dzięki temu można pozyskać nowych klientów - zarówno krajowych jak i zagranicznych.

vvv

Pomysy na biznes Polskie rkodzieo przeywa renesans i zyskuje klientw 4x3Rękodzieło przeżywa prawdziwy renesans. Wbrew konsumpcjonizmowi i masowej produkcji coraz więcej klientów kupuje u rzemieślników. Doceniają pomysł, ręczne wykonanie oraz limitowane serie.

Scooter sharing 2021 Hulajnogi elektryczne na minuty dostpne ju w szedziesiciu polskich miastach 4x3Hulajnogi elektryczne wynajmowane na minuty są najlepszym przykładem jak elektromobilność może dynamicznie wkraczać w nasze życie. Zyskuje klimat - może trochę mniej nasze mięśnie, bo e-hulajnogi nieco wypierają zwykłe rowery.

Nowa normalno Hej kto Polak do remontu 2021 4x3Zapotrzebowanie na usługi remontowe w Polsce wzrosło o 150% od zakończenia lockdownu, a w pierwszych miesiącach 2021 roku wnętrza swoich mieszkań i domów remontowało aż 2,5 raza więcej osób niż na początku roku 2020.

Pienidze na biznes Polski translator hitem na japoskiej platformie crowdfundingowej 2021 4x3Blisko 26 mln jenów, czyli w przeliczeniu nieco poniżej miliona złotych pozyskała krakowska spółka Vasco Electronics, która pod koniec marca zakończyła kampanię na japońskiej platformie Makuake.

Pienidze na biznes 2021 Czy w kocu banki zaczn odwaniej finansowa inwestycje polskich firm 4x3Biznes w pandemii potrzebuje dopływu gotówki, ale to nie banki, a usługi faktoringowe leczyły i utrzymywały przy życiu firmy dotknięte Covidem. W tym roku będzie podobnie.

Zakupy przez internet Wikszo klientw rezygnuje z zakupw gdy w aplikacji pojawia si problem 2021 4x3Wyrozumiały, cierpliwy, empatyczny – to klient ideał… Niestety taki nie istnieje! Według ankiety goMoxie, aż 40% potencjalnych nabywców ma trudności z realizacją nawet najprostszych zadań na stronie sklepu. To nie wszystko! Ponad połowa konsumentów, którzy mają trudności ze sfinalizowaniem transakcji online, porzuca koszyk.

Patnoci Coraz wiksza luka patnicza paraliuje firmy rwnie mocno co administracyjne ograniczenia zwizane z pandemi 2021 4x3Luka płatnicza, czyli różnica między oferowanymi terminami płatności, a czasem w którym faktury są realnie uiszczane, jest problemem polskiej gospodarki, który przybrał na sile w czasie pandemii COVID. Ta w sektorze B2B wynosi 17 dni, a urzędy, instytucje państwowe, itp. spóźniają się z zapłatą aż 20 dni.

Mody Rolnik COVID 19 Poczta Bank 2020 4x3Bank Pocztowy uruchomił właśnie specjalną ofertę skierowaną do rolników, którzy mogą już skorzystać z preferencyjnie oprocentowanych kredytów obrotowych i inwestycyjnych, a także specjalnie przygotowanych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych czy ubezpieczeń rolniczych.

00 paczka e sklep korona 2020 4x3Sklepy osiedlowe korzystają na ograniczeniach w handlu, ale gdy pandemia zostanie odwołana znów czeka je twarda walka o byt czyli o klientów. A ci łatwo przyzwyczajają się do wygody - nawet gdy najpierw jest ona wymuszona.

Uratuj lato 2020 4x3Internauci pod hasłem #URATUJLATO zachęcają do zakupu cyfrowych voucherów, które będzie można wykorzystać w przyszłości. Dzięki zaangażowaniu klientów właściciele firm nie pozostaną sami w trudnych czasach, a kiedy otworzą się ponownie — odwdzięczą się im, oferując nawet do 50 proc. zniżki.

nie zaplacimy 400 x 300Już co trzecie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo usłyszało od swoich odbiorców: z powodu epidemii nie zapłacimy w terminie. 7 na 10 firm obawia się o swoją płynność, ale w nowych warunkach przeważa empatia i większa wyrozumiałość w podejściu do ściągania należności.

Sklep on line KORONAWIRUS 2020 4x3Prognozując na rok 2020 rozwój handlu w internecie i rozkwit sektora e-grocery, eksperci nie spodziewali się, że niebawem nabiorą one aż takiego tempa. Wśród barier dla popularyzacji zamawiania jedzenia w sieci, wskazywali przede wszystkim na przyzwyczajenia klientów. Sytuacja zmieniła się radykalnie, gdy w marcu, w związku z oficjalnymi zakazami i zalecaną izolacją, miliony osób ograniczyły wyjścia na zakupy.

abc na kołach 400 x 300„abc na kołach”, rozwijana przez Grupę Eurocash sieć agencyjna prowadząca mobilną sprzedaż produktów FMCG czyli szybkozbywalnych w małych miejscowościach i wsiach w Polsce, gdzie brakuje sklepów stacjonarnych, dynamicznie się powiększa. Jeszcze w 2018 roku posiadała zaledwie 33 mobilne sklepy, a aktualnie ma ich już 100. Eurocash poszukuje osób chętnych do prowadzenia takich sklepów, bo chce jeszcze dynamiczniej rozwijać handel mobilny.

kosmetyki sklep 400 x 300W tym roku promocyjny Czarny Piątek w Internecie wzbudził ogromne zainteresowanie Polaków. Jak wynika z pierwszych danych, obroty sklepów internetowych w Blacj Friday 29 listopada uległy niemal podwojeniu w porównaniu z takim samym dniem roku ubiegłego. Co w promocjach kupowaliśmy najchętniej?

Ali zakupy w sieci 4x330 proc. badanych przynajmniej raz w miesiącu robi zakupy przez Internet, a 46 proc. deklaruje chęć robienia tego częściej w przypadku gdy znajdzie tam niższe ceny produktów niż w sklepach stacjonarnych.

pomyslPolacy najchętniej kupują fajerwerki w supermarketach i w sezonowo otwieranych punktach sprzedaży. Natomiast Ci bardziej wymagający szukają dobrych fajerwerków w sklepach całorocznych, gdzie można znaleźć profesjonalną i kompetentną obsługę. Średni wydatek na sztuczne ognie w sezonie sylwestrowym, to koszt 150 złotych.

piwoTakie piwa pijemy czasami importowane, głównie z Belgii. teraz będą z Polski. PINTA Barrel Brewing to nowy rzemieślniczy browar, w którym powstawać będą piwa premium, starzone w beczkach po mocnych alkoholach.

technologiaPrzedsiębiorcy bardzo chcieliby, aby w przyszłym roku wzrosła aktywność zawodowa Polaków, co pozwoliłoby załagodzić braki pracowników. Marzy im się ponadto oczywiście powstrzymanie mnożenie przepisów prawa i odwrócenie trendu narastającej biurokracji. Co jeszcze potrzebne jest do spokojnej działalności w biznesie?

bez gotówkiFundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że od początku roku do Programu Polska Bezgotówkowa zgłoszonych zostało ponad 100 tys. terminali do obsługi płatności bezgotówkowych. Oznacza to, że Program Polska Bezgotówkowa osiągnął cel wyznaczony na 2018 rok.

telefonMikrofirmy handlowe i usługowe mają świadomość jak wiele tracą odmawiając klientom płatności bezgotówkowych. Jednak zakup i obsługa takiego urządzenia czesto przerasta ich możliwości finansowe. Częściowo ten problem rozwiązuje trwająca aktualnie kampania, w ramach której terminale sklepy i punkty usługowe otrzymują bezpłatnie. Docelowo jednak problem rozwiąże likwidacjha terminali. Już zaczyna je zastepować zwykły smartfon z odpowiednią aplikacją.

parpFirmy – małe i duże, które stawiają na innowację mogą skorzystać z programu szkoleniowo-doradczego „Akademia Menadżera Innowacji”. Mniejsze firmy otrzymają dofinansowanie do 80 proc. kosztów, duże – do 50 proc. Zdobyte umiejętności pozwolą menadżerowi zarządzać całym cyklem innowacji w firmie. Pieniądze pochodzą z funduszy europejskich, a program prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – PARP.

mieszkanie do wynajęciaW ubiegłym roku na polskim rynku przybyło 70 tysięcy wynajmowanych mieszkań – wynika z badań NBP. Rynek najmu i zakupów inwestycyjnych rośnie więc coraz bardziej dynamicznie. Czy to znaczy, że inwestując dziś w taki biznes wciąż można liczyć na niezłą rentowność przedsięwzięcia?

Rynek najmu ma też swoje ograniczenia. Kończą się czasy, kiedy kupowano nieruchomości w oparciu o osobiste przekonanie dotyczące potencjalnej opłacalności. Obecnie zarówno wynajmujący, jak i sam rynek, są dużo bardziej wymagający niż jeszcze kilka lat temu. Inwestycje w mieszkania bardziej niż kiedykolwiek wymagają solidnych kalkulacji – wskazuje Jakub Nieckarz, prezes PVI – PROPERTY VALUE INVESTMENTS.