KOSZTY

ikea 400 x 300Marka chce dostarczać firmom to, czego faktycznie potrzebują – od dopasowanego asortymentu, inspirujących rozwiązań, optymalnie skonstruowanych usług, aż do jakościowej obsługi.

 

karton 400 x 300Problemy z dostępem do surowca, czyli kartonu wpłyną na kolejny wzrost cen leków czy artykułów spożywczych. Niebawem ceny opakowań kartonowych mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent.

Do biura 2022 4x3Praca zdalna stała się nieodłącznym elementem profesjonalnego życia Polaków – wielu taki model postrzega jako idealny. To jednak nowe wyzwanie dla pracodawców, którzy nieustannie szukają pomysłów na to, jak zachęcić zespół do częstszych wizyt w biurze',

Rynek pracy 2022 Polacy chc rozwiza zero waste take w miejscu zatrudnienia 2022 4x3Rośnie liczba pracowników m.in. z pokolenia milenialsów, dla której liczy się odpowiedzialność społeczna i proekologiczne podejście pracodawców. Idea zero waste popularyzowana przez coraz więcej osób w życiu prywatnym, zaczyna także być zauważalna w potrzebach sygnalizowanych przez pracowników.

Nowa normalno Praca mix 2022 4x3Prawie 60 procent pracodawców uważa, że straci obecnych i potencjalnych pracowników, jeśli nie „rozgryzie” hybrydowego modelu pracy.

Nowa normalno 2022 Jeeli powrt do biura to tylko wsparty przez technologi 2022 4x3Jedni z nas wrócili już do biur, inni w dalszym ciągu pracują z domu lub zdalnie. Pracodawcy chcieliby znów nas widzieć w firmie, a my oczekujemy kompromisu czyli głosujemy za hybrydowym modelem pracy.

VVCXCCX

Jabko na zagodzenie stresw a w perspektywie mniej dni pracownikw na L 4 2021 4x3Powszechnie wiadomo, że Polska jest jabłkową potęgą i wciąż podbija nowe światowe rynki. Ale jak to w porzekadle: cudze chwalicie, swojego nie znacie! Przekonaj się!

X

Nowa normalno Pracownicy wracaj do biur jednak bez entuzjazmu Co na to pracodawcy 2021 4x3Nastawienie pracowników do powrotu do biur nie jest jednoznaczne, a połowa badanych pracodawców nie opracowała jeszcze planu motywacyjnego, który pomógłby zachęcić pracowników do powrotu do biur.

W

Rok szkolny 2021 Lidl oszczdzanie 2500 2021 4x3W ciągu roku czteroosobowa polska rodzina statystycznie marnuje jedzenie o wartości 2500 zł . Natomiast wpływ diety i wartości odżywczych artykułów spożywczych ma bardzo duże znaczenie na zdrowie i unikanie nadwagi.

Studia menederskie 2021 100 programw MBA za czesne grubo ponad 30 tysicy zotych 4x3Zainteresowanych uzyskaniem dyplomu MBA kusi perspektywa awansu i wyższych zarobków. Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego w 2020 r. przez Sedlak & Sedlak, mediana płac absolwentów MBA wyniosła 12 718 zł, przy czym 10 proc. osób z najwyższymi wynagrodzeniami zarabiało nie mniej niż 29 000 zł.

Nowa normalno biurowa przestrze sprzyjajca kreatywnej pracy od Ttris 2021 4x3Tétris przygotował projekt wykonawczy oraz przeprowadził prace budowlane i wykończeniowe w nowej siedzibie międzynarodowych marek SYZYGY oraz Ars Thanea.

Wielcy Artyci Maym Pacjentom Muzyka i biznes znw pocz siy by pomc szpitalom dziecicym 2021 4x3Już 7 czerwca o godz. 19 odbędzie się III Koncert Charytatywny „Wielcy Artyści Małym Pacjentom” organizowany przez Fundację Virtuosa. To wyjątkowa okazja, żeby posłuchać Jakuba Józefa Orlińskiego – światowej sławy kontratenora, który od dwóch lat podbija serca słuchaczy na całym świecie.

Pienidze na zielon energi Leasing na fotowoltaik z mikrowpat przez p roku 4x3 2021Columbus, wraz z Millennium Leasing,proponuje leasingu paneli fotowoltaicznych dla firm. Przez pół roku leasingobiorca miesięcznie zapłaci tylko 0,4% wartości instalacji, a dopiero po 6 miesiącach zacznie spłacać pełną ratę.

Zdrowie 2021 Chcemy szpepie w firmach Pracodawcy czekaj na przepisy by je uruchomi 4x3W najbliższych tygodniach mają ruszyć szczepienia przeciw Covid-19 w zakładach pracy. Część firm już deklaruje, że zorganizuje bezpiecznie i efektywnie ten proces i zgłosi się po szczepionki.

Nowa normalno W zwizku z prac zdaln pracodawcy nie zamierzaj oszczdza na biurach 2021 4x3Praca w modelu zdalnym wbrew pozorom nie zapewnia dużych oszczędności firmom – Zdecydowana większość pracowników oczekuje ponadprogramowych benefitów w związku ze zmianą modelu pracy. Pracownicy poświęcający mniej niż 30 minut na dojazd do pracy wyrażają większą chęć powrotu do biura, niż Ci, których droga do pracy trwa dłużej.

Nowa normalno Na home office rzadko jadamy niadania bo nie lubimy je samotnie 2021 4x3Brak relacji społecznych, komunikacji i izolacja, w znacznym stopniu wpływają negatywnie na kondycję psychiczną osób pracujących zdalnie, dlatego pracownicy chcą coraz częściej jadać śniadania wspólnie online.

Praca zdalna 2021 Home office uatwia szpiegowanie rozmowy biznesowe mog by potajemnie nagrywane 4x3Wiele dużych firm wykorzystuje różne sposoby, by podsunąć reklamę swojego produktu, wystarczy podczas rozmowy ze znajomym wspomnieć o tym, czego np. potrzebujemy i za kilka minut na naszym telefonie zobaczymy reklamę danego producenta. To samo dzieje się podczas rozmów telefonicznych. Dlatego ludzie szukają sposobu, jak tego uniknąć, a odpowiedni komunikator im w tym pomoże.

Jak kupujemy samochody Cena i marka s najistotniejsze przy wyborze auta do firmy II Fala 2020 4x3W przypadku zakupu auta dla siebie na znaczeniu zyskują natomiast kwestie bezpieczeństwa, zwłaszcza wśród ankietowanych kobiet i seniorów. Cena schodzi na dalszy plan.

kapitał 400 x 300Małe podmioty na wczesnym etapie bardzo często finansują rozwój ze środków własnych, ale w pewnym momencie okazują się one niewystarczające i kapitału trzeba szukać na zewnątrz.

nie dostosowany Home office 2020 korona 4x3Obowiązująca od połowy marca kwarantanna będąca wynikiem epidemii koronawirusa spowodowała, że wielu Polaków z dnia na dzień musiało przenieść swoje życie zawodowe do przestrzeni domowej. Nie byliśmy jednak gotowi na taką rewolucję.

virtualne przedszkole 4x3 2020W okresie pandemii, gdy sytuacja zmusza nas do pozostania w domu i pracy zdalnej, pracownikom trudno zaproponować jakiekolwiek udogodnienia pozapłacowe. Dotychczas atrakcyjne dla pracowników benefity jak karta multisport, owocowe czwartki, kursy językowe, czy dofinansowanie przejazdów obecnie tracą sens.

korona Oszczdnoci w firmach 2020 4x3 Coraz więcej firm traci z powodu pandemii. O swoją przyszłość martwią się nie tylko przedstawiciele najbardziej dotkniętych kryzysem branż: usług, handlu czy turystyki. Pesymistyczne nastroje panują także w sektorze motoryzacyjnym, produkcji czy transporcie. Koszty chce zredukować także e-commerce.

DaaS 4x3Gdy na głowie dom, firma albo i jedno i drugie, coraz częściej z chęci posiadania przesuwamy się w stronę wynajmowania. Bo szybciej, łatwiej, bez zobowiązań, a nierzadko także po prostu taniej. Sharing economy przyspiesza i dotyka rozmaitych obszarów naszego życia. Bo szybciej, łatwiej, bez zobowiązań, a nierzadko także po prostu taniej.

fintechNawet najmniejsze firmy budowlane biorą w leasing minikoparki albo potężne agregaty. Stomatolodzy urządzający gabinet dentystyczny coraz śmielej leasingują całe ich wyposażenie. Przedmiotem leasingu może być pojedynczy laptop i ogromny biurowiec czy magazyn. Tymczasem leasing wciąż kojarzy się z samochodami i nie jest to jedyny stereotyp, funkcjonowanie którego w świadomości przedsiębiorców powstrzymuje ich z tego źródła finansowania własnego biznesu.

zarzadzanieW zdecydowanej większości sklepy internetowe to biznes jednoosobowy, ewentualnie ze wsparciem rodziny, najczęściej jako dodatkowe źródło dochodu. Rozpoczęcie takiego biznesu nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Skoro więc innym się udaje, to może warto także spróbować? Ryzyko równa się tysiąc złotych.

hulajnoga2Wakacje dla wielu przedsiębiorców oznaczają zwolnienie tempa, dla części to najgorętszy okres biznesowy. Niezależnie od tego, warto zainwestować w kilka rzeczy, które pozwolą właścicielowi lub pracownikom organizacji pracować w przyjemniejszych warunkach. Prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą może zamienić tradycyjne biurko na „biuro na 4 kółkach”, a szefowie większych firm zapewnić swojemu zespołowi chwile ochłody dzięki klimatyzatorom lub dystrybutorom do wody. 

podatkiOd wtorku 26 marca br. wszyscy przedsiębiorcy w Polsce mogą przy pomocy telefonu wystawiać faktury swoim kontrahentom lub fotografować i gromadzić w chmurze obliczeniowej papierowe dokumenty, potwierdzające poniesione przez nich wydatki. Jest to możliwe dzięki bezpłatnej aplikacji stworzonej przez Tax Care jako rozszerzenie Chmury Faktur – platformy do wystawiania, analizowania, przechowywania i przesyłania dokumentów księgowych.

odsetkiPoza osobami prowadzącymi działalność i korzystającymi z ulgi na start czyli zwolnienia ze składek na ubezpieczenia społeczne, tylko nieliczni przedsiębiorcy, którzy począwszy od tego roku mają prawo do skorzystania z tzw. małego ZUS dla małych firm zapłacą składki na ZUS od swojej działalności nie wyższe niż w roku ubiegłym. Dla milionów składki w 2019 r. wyniosą w sumie 1 316,97 zł. Takiej podwyżki tej daniny publicznej nie było od lat.

pracownikNiemal dla wszystkich osób pracujących w Polsce poza zarobkami spełnienie zawodowe ma kluczowe znaczenie dla satysfakcji z pracy. Tymczasem spełniona zawodowo nie czuje się nawet połowa pracowników. Z badania Randstad wynika ponadto, że blisko 1/4 respondentów w sytuacji niespełnienia zawodowego nie podejmuje żadnych działań, trwa w stagnacji, bo nie wierzy, że cokolwiek może zmienić ich aktualną sytuację zawodową.

nieruchomosciPodatek od nieruchomości jest istotnym kosztem przedsiębiorstw, ale jego prawidłowe rozliczenie wciąż pozostaje dużym wyzwaniem. 65 proc. firm w Polsce odprowadza za niski lub za wysoki podatek od nieruchomości, gubiąc się w gąszczu przepisów prawno-podatkowych. Niemal co drugie przedsiębiorstwo ma nadpłaty, a wśród największych płatników podatku jest to aż 71 proc.

samochódNawet w najmniejszej firmie jedna z głównych pozycji kosztowych wiąże się z samochodem. Optymalizacji wydatków z tym związanych warto więc poświęcić uwagę w pierwszej kolejności.

– Zarówno przedsiębiorcy dysponujący dużą flotą pojazdów, jak i osoby, które posiadają jedno auto zakupione na firmę, powinni przeanalizować TCO użytkowanych samochodów – rekomenduje Daniel Trzaskowski, Dyrektor Zarządzający Biznesu Flotowego Volkswagen Leasing GmbH Oddział w Polsce.
Pomocna będzie z pewnością analiza TCO (ang. Total Cost of Ownership.