Drukuj

DaaS 4x3Gdy na głowie dom, firma albo i jedno i drugie, coraz częściej z chęci posiadania przesuwamy się w stronę wynajmowania. Bo szybciej, łatwiej, bez zobowiązań, a nierzadko także po prostu taniej. Sharing economy przyspiesza i dotyka rozmaitych obszarów naszego życia. Bo szybciej, łatwiej, bez zobowiązań, a nierzadko także po prostu taniej.

Sharing economy przyspiesza i dotyka rozmaitych obszarów naszego życia. Od możliwości wynajmu butów dla dziecka, przez zamówienie przejazdu w aplikacji, aż po wynajęcie pokoju lub domu na wakacje teraz możemy sięgnąć także po technologię, albo wprost – komputery.

Od kilku lat, przed gigantycznymi szklanymi wieżowcami, w których mieszczą się siedziby korporacji albo firm zatrudniających szereg osób, więcej zaparkowanych jest rowerów i hulajnóg na minuty, niż samochodów. No chyba, że do statystyki „na oko” włączyć też auta wynajmowane w aplikacji.
Szacuje się, że globalny przychód wytwarzany przez usługi znajdujące się w tzw. ekonomii współdzielenia, do 2025 roku sięgnie 335 miliardów dolarów.

DaaS czyli komputer na wynajem

Device as a Service, czyli wprost – komputer na wynajem – daje firmom w Polsce możliwość wymiany nie tylko urządzeń, ale także oprogramowania oraz dostępu do usług. W ramach wynajmu za miesięczny abonament, dostępne są także serwis urządzeń przez cały okres jego eksploatacji, jak również pomoc techniczna w trakcie użytkowania.
Na świecie, rynek usług Device as a Service, rok do roku, rośnie o ponad połowę. Eksperci szacują, że do 2023, będzie w tzw. obiegu ponad 66 milionów urządzeń.
Cztery lata. Tyle według najnowszych badań dotyczących urządzeń, ma komputer w torbie zabieranej do pracy przez niemal każdego z nas. Zakup nowego sprzętu zawsze wiąże się z pewnego rodzaju odpowiedzialnością. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi wyposażenie w nowe urządzenie nie tylko siebie, ale także ludzi, którzy pracują w firmie.
Globalny trend dowodzi, że coraz chętniej decydujemy się na zdjęcie ciężaru z głowy. A wybór nowego optymalnego urządzenia oraz, co równie ważne – oprogramowania i usług – pozostawiamy fachowcom.

Laptop full wypas czyli co kto lubi

Każdy właściciel firmy powie, że własna działalność to inwestycja. Przede wszystkim w ludzi, ale także nie mniej ważne narzędzia, które ich pracę zmieniają w komfortową, szybką i bezpieczną. Dobre komputery dla pracowników w średniej firmie to wydatek rzędu co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Gdy dołożyć do tego oprogramowanie oraz zestaw usług, cena pęcznieje coraz bardziej. Dodatkowym elementem uszczuplającym budżet jest opieka IT oraz w razie trudności dostęp do pomocy technicznej.
Komputer na abonament (Device as a Service) to zestaw, w którym komputer traktowany jest na tytułowa hulajnoga. Potrzebujesz w pracy najnowocześniejszego urządzenia, z bezpiecznym dostępem do danych i plików?
Możesz „wynająć” go wraz z całym pakietem usług, które pomogą usprawnić pracę bez konieczności wydawania fortuny. Komputery biznesowe dostępne w usłudze mogą być wyposażone w ekrany dotykowe i pióra. Możliwość odręcznych notatek oraz dzięki doczepianej klawiaturze – korzystanie z komputera, jak z prywatnego notatnika w trybie tabletu – pozwala szybko i komfortowo nanosić zmiany w dokumentach oraz tworzyć nowe treści, na przykład podczas biznesowych narad.

Z oprogramowaniem i antywirusem

Wszystkie urządzenia, które można pozyskać w usłudze Device as a Service mają oprogramowanie Windows 10 Pro. Rozwiązanie skrojone pod potrzeby biznesu. Szyfrowanie danych możliwe dzięki funkcji BitLocker zapewnia bezpieczeństwo dla plików firmy, a Windows Information Protection daje gwarancję zabezpieczenia przed wyciekiem danych.
Dodatkowo, każde urządzenie działające na oprogramowaniu Windows 10 posiada wbudowane zabezpieczenie antywirusowe Windows Defender.
Poza stricte narzędziowym rozwiązaniem oraz pakietem usług i oprogramowania, Device as a Service daje także możliwość korzystania z pakietu usług biurowych Microsoft Office 365. SaaS, czyli Software as a Service idzie w parze z urządzeniami, które zasilane oprogramowaniem Windows dają najlepszą platformę dla działania usług typu Microsoft Office.

Koniec ze stertą segregatorów i dokumentów drukowanych, albo kserowanych z użyciem ryz papieru. Office 365 to poza dostępem do aplikacji typu Word, Excel czy PowerPoint, daje także 1 TB przestrzeni dyskowej OneDrive, wirtualnego magazynu na dokumenty i pliki firmy oraz chmurowy system pocztowy Exchange.

Fundament dla pracy zdalnej

W ubiegłym roku Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju przygotowała raport, z którego wynika, że w Polsce spędzamy w pracy średnio 1832 godziny rocznie. Gdy przeanalizować sposób, w jaki to robimy – z pewnością zmienił się on w ostatnich kilku latach bardzo znacząco. Coraz bardziej powszechny jest model pracy zdalnej, z biura, które w kawiarni, albo na kanapie w mieszkaniu.
Od tradycyjnych narzędzi do pracy, także stopniowo się odchodzi. Komputer na abonament, to więc odpowiedź nie tylko na model wykonywania pracy, ale przede wszystkim na potrzeby mobilnego i nowoczesnego pracownika, którego chciałby zatrudnić każdy pracodawca.

Źródło; Microsoft

PATRYCJA MICHALSKA

Praktyczne wiadomości i rady z życia osobistego, rodzinnego, zawodowego i towarzyskiego. Od finansów przez prawo po nowe technologie, Na co dzień i od święta. Poznaj, zastosuj, podziel się swoimi sposobami na zaradność! Kliknij w link, znajdziesz się na naszej stronie Zaradni żyją lepiej na Facebooku; jeśli ją polubisz – wystarczy kliknięcie, znaczek jest u góry tej strony – to od tej chwili zajawki wszystkich ważnych dla Ciebie artykułów, zaraz po ich publikacji w tym portalu, pojawią się na twojej facebook’owej osi czasu!