BRANŻE

woda 400 x 300Niezależnie od czego, czy wybieramy odzież, żywność czy środek transportu, warto myśleć o tym, by był to wybór jak najbardziej zrównoważony. Pod tym względem świat wciąż idzie do przodu. Firma Tetra Pak opracowała zrównoważone środowiskowo kartonowe opakowanie na wodę!

ubrania 400 300Wsparcie drugiego obiegu w branży tekstylnej staje się coraz łatwiejsze. Ubraniomat po raz pierwszy pojawił się na osiedlu mieszkaniowym.

pintastarzenie 400 x 300W 2022 r. na rynek trafiło 19 różnych piw w ilości niemal 186 hektolitrów. Były to wyłącznie piwa Barrel Aged, czyli piwa ultra premium, leżakowane w drewnianych beczkach po innych alkoholach. Dla porównania w ciągu niewiele ponad półrocznej działalności w 2021 r. browar wprowadził na rynek 6 różnych piw w ilości 71 hektolitrów.

mikolaj 400 x 300Dziś 6 grudnia kilka minut po północy sanie świętego Mikołaja wylądowały na Kasprowym Wierchu. W pierwszej kolejności Mikołaj odwiedził najsłynniejszą górę w kraju, a następnie z workiem pełnym prezentów udał się w dalszą drogę, by najmłodszym dostarczyć na czas świąteczne upominki.

pepco berlin 400 x 300Pierwsze sklepy Pepco powstały w Polsce w 2004 roku, a główna siedziba firmy od początku jej istnienia mieści się w Poznaniu. Obecnie w Polsce działa blisko 1200 sklepów Pepco. Jubileuszowy 3-tysięczny sklep sieci został uroczyście otwarty dla klientów 1 grudnia 2022 w Berlinie.

jott 400 300Tegoroczny listopad przyniósł kolejną nowość w Westfield Mokotów. Swój pierwszy butik w Polsce, zdecydowała się otworzyć tu francuska marka Jott, od niedawna należąca do słynnej grupy LVMH.

 

 

 

 

talenciak 400 x 30010 500 szkół, 26 mln „Talenciaków” przekazanych szkołom. Wyniki to niemal 15o procent oczekiwań organizatorów pierwszej takiej kampanii w Polsce.

jomalone 400 x 300Brytyjski dom zapachowy Jo Malone London, słynący z tworzenia ponadczasowych, eleganckich zapachów, otworzył swój flagowy, monobrandowy butik w Westfield Mokotów w Warszawie.

dhl 400 x 300Paczkomaty dominują jako miejsca odbioru paczek i przesyłek kurierskich, ale coraz częściej widzimy niebieskie urządzenia AliEpress, a teraz krajobraz uzupełniać ma żółty, charakterystyczny dla znanej na całym świecie firmy logistycznej - DHL.

ubrania 400 x 300Sprzedaż całej kolekcji – aż do ostatniej sztuki – to zasada przyświecająca LANCERTO. Polska marka premium tak projektuje i szyje swoje ubrania, a następnie planuje ich sprzedaż, by ani jeden egzemplarz nie trafił na śmieci czy do utylizacji.

ekologiczne 400 x 300Wysokie emisje gazów cieplarnianych, zanieczyszczenie wód i gleby hormonami i antybiotykami, gigantyczne zużycie wody pitnej, rosnące ryzyko kolejnych pandemii i wylesianie. To tylko niektóre z „grzechów” rolnictwa.

dhl 400 300Dla klientów coraz częściej liczy się już nie tylko doręczenie na czas, ale też inicjowanie działań proekologicznych przez firmy z branży logistycznej.

ogrody 400 xx 300Rewitalizacja historycznych Ogrodów Ulricha dobiega końca. Dawne gospodarstwo ogrodnicze rodziny Ulrichów, która wsławiła się w przedwojennej Warszawie hodowlą ananasów, odzyskuje swój blask.

talenciaki 400 x 300Każdy z Talenciaków wymieniony może być na nagrody, takie jak: sprzęt sportowy, elektroniczny czy pomoce naukowe. O formie nagrody decyduje sama szkoła.

pepco 400 x 300Dzieci na co dzień odczuwają całą serię niepomyślnych dla świata wydarzeń. Tym bardziej potrzebują kolorów, radości i zabawy przesłaniającej smutki codzienności.

zlot 400 x 300Przybywa samochodów elektrycznych, ale równie szybko rośnie grono ich zwolenników. Bo jazda elektrykiem to nie tylko ekologia i oszczędność, ale nowy styl życia, a zmiany są częścią naszej drogi do szczęścia.

Polskie wina korzystaj na trendzie stawiania przez konsumentw na produkty lokalne 2022 x3Zmiana stylu życia oraz niestabilna sytuacja międzynarodowa i ekonomiczna sprawiają, że doceniamy jakość i pochodzenie produktów. Ufamy lokalnym producentom i chcemy ich wspierać.

mural2Warszawa została wzbogacona o murale Jusha, które powstały we współpracy z artystką młodego pokolenia.

philips 400 x 300Choć telewizor to wciąż głównie ekran, to dla współczesnych konsumentów jego funkcjonalność jest dziś zupełnie inna niż kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu.

Zdrowie bez wymwek grafika 2022 4x3SuperMenu by Anna Lewandowska przebada swoich klientów w ramach kampanii “Zdrowie bez wymówek!”. To dalszy etap rozwoju firmy, która proponuje Polakom całkiem nowy wymiar cateringu dietetycznego.

Teraz auto elektryczne Siemens uruchomi pierwsz stacj ultraszybkiego adowania w sieci publicznej 2022 4x3Przyspieszenia tempa rozwoju infrastruktury szybkiego ładowania. SICHARGE-D Siemensa to pierwsza ultraszybka stacja ładowania Siemensa w sieci publicznej. Jest ona jest setnym urządzeniem operatora NOXO ENERGY, ale pierwszym z mocą aż do 150 kW.

Pierogi Stary Myn Toru 2022 4x3Z okazji urodzin pierwszego lokalu Pierogarni Stary Młyn, właściciele wspominają babciną pomoc, skromne początki i rozwój restauracji w Toruniu.

Przewodniczki na bulwarach spacery z kaw Green Nero Coffe 2022 4x3Sieć kawiarni Green Caffè Nero zachęca do poznawania nietuzinkowych i mniej znanych zakamarków Warszawy w ramach cyklu spacerów pod szyldem „Z kawą po Warszawie”.

Lidl Warynskiego mural Warszawa 400 x 300Lidl Polska kontynuuje kampanię marketingową, w ramach której sieć świętuje dwudziestolecie istnienia w Polsce. Jednym z nośników jubileuszowej kampanii są murale, których sieć przygotuje aż sześć.

Dott jako pierwszy operator w Polsce wykorzysta e rowery cargo w dziaaniach serwisowych 2022 4x3W kwietniu br. do warszawskiego oddziału Dott dotarły elektryczne rowery cargo. Będą one wykorzystywane przez serwisantów w procesie wymiany baterii w e-hulajnogach.

Ekologiczne budownictwo 2022 Z czego powstaj mieszkania ograniczajce emisj dwutlenku wgla 2022 4x3To będą budynki o zmniejszonym śladzie węglowym. Jak? Dzięki niskoemisyjnemu betonowi. Premierowym projektem, w którym wdrożone zostanie to innowacyjne rozwiązanie, jest warszawska inwestycja Aparté Mokotów.

0 Witryna wiadczy o sklepie bo kupuje si gwnie oczami 2022 4x3Każdy właściciel sklepu lub lokalu gastronomicznego dba, by z jego usług korzystało jak najwięcej osób. Dużą rolę w przyciąganiu uwagi klientów odgrywa odpowiednio zaprojektowana witryna.

okazja 400x 300Braki nowych aut zwiększyły popyt na samochody używane. Mało że są one coraz droższe, to szukając okazji cenowej można wpaść w tarapaty. Jak tego uniknąć?

Pierwsza adowarka dla samolotw elektrycznych z unijnym certyfikatem 2022 4x3Firma Eaton we współpracy z Green Motion i Pipistrel stworzyła ładowarkę do samolotów elektrycznych SKYCHARGE. To pierwsze takie urządzenie na świecie, które uzyskało certyfikat Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Kuchnia Polska Polomarket Rudi Schubert 2022 4x3Rudi Schuberth, znany piosenkarz, satyryk i miłośnik polskiej kuchni został ambasadorem największej polskiej sieci supermarketów POLOmarket.

Nowa normalno 2022 Jak pandemia wpyna na zachowania klientw centrw handlowych 4x4Pandemia spowodowała spadek częstotliwości wizyt w centrach handlowych z 3,3 razy w miesiącu w okresie przed pandemią do 2,9 razy w trakcie jej trwania. Nie spadek wizyt w galeriach ma też wzrost cen spowodowany inflacją oraz tłumy wskazane jako negatywne zjawiska w trakcie odwiedzania centrów wśród ankietowanych z sierpnia 2021 r.

Catering dietetyczny Nice To Fit You chwali si certyfikatem potwierdzajcym wysok jako produktw 2022 4x3Coraz większa konkurencja na rynku cateringu dietetycznego sprawia, że działające tam firmy chcą budować swoją markę nie tylko w oparciu o satysfakcję klientów, ale i legitymowanie się branżowymi certyfikatami. Nice To Fit You jest pierwszą w Polsce, która takim świadectwem może się pochwalić.

Nowa normalno 2022 Brana restauracyjna z apetytem na bezpieczestwo 2022 4x3Co może zachęcić klientów do wizyty w restauracjach na nowo? 65% Polaków przyznaje, że nadłoży drogi, by trafić do lokalu, jeśli tylko ten zaoferuje odpowiednią technologię na powitanie.

Kupujemy w opakowaniach ekologicznych 2022 4x3Rosnąca świadomość ekologiczna wśród konsumentów i szeroko komunikowane hasła ekologiczne w mediach społecznościach zachęcają do wybierania produktów, które na swoich opakowaniach mają oznaczenie „100% z recyklingu” lub „opakowanie ekologiczne”.

Zdrowe odywianie 2022 Dieta sokowa bdzie hitem nadchodzcej wiosny 2022 4x3Dieta sokowa jest jednym z najprzyjemniejszych i najpopularniejszych sposobów oczyszczania organizmu z toksyn. Polega ona na zastąpieniu stałych posiłków kolorowymi sokami owocowo-warzywnymi.

medycyna estetyczna 400 x 300Millenialsi napędzają rynek medycyny estetycznej, ale na horyzoncie pojawia się pokolenie Z. Potrzebują czegoś więcej niż walka ze skórą trądzikową.

 

szklo 400 300Szkło, w przeciwieństwie do plastiku to bardziej pożądany produkt opakowaniowy bo może być używane wielokrotnie, łatwiej też poddaje się recyklingowi. Do ideału brakuje jednak, by także jego produkcja nie była tak inwazyjna dla atmosfery.

deni cler 400 300W stylizacjach Deni Cler mogliśmy podziwiać między innymi Paulinę Sykut-Jeżynę, Agnieszkę Więdłochę, Martę Kielczyk, Grażynę Wolszczak, Joannę Racewicz, Agnieszkę Sienkiewicz, Grażynę Szapołowską, Dorotę Miśkiewicz i Karolinę Pilarczyk.

Motoryzacja w Polsce W 2022 r wzronie sprzeda aut uywanych oraz elektrycznych 2022 4x3Co trzeci ankietowany Polak w 2022 roku planuje zakup samochodu. W tej liczbie 57 proc. sięgnie po pojazd używany, a pozostali po nowy.

Mobilno 2022 FREE NOW startuje w czterech nowych miastach Lublinie Rzeszowie Biaymstoku i Bydgoszczy 4x3FREE NOW pod koniec stycznia wystartowała z usługą zamówienia przejazdów z kierowcą w Lublinie, Rzeszowie, Białymstoku i Bydgoszczy.

Nowa normalno Hotele powikszaj baz turystyczn w Polsce 2022 4x3Wzrost zainteresowania turystyką krajową sprzyja rozwojowi zaplecza noclegowego w kurortach. Otwierają się też ciekawe hotele miejskie.

Nowa normalno 2022 Chcesz mie lojalnych internetowych klientw zadbaj o ekologi od A do Z 2022 4x3Świadomość konsumentów rośnie, często nie ograniczają się już oni wyłącznie do wyboru ekologicznych produktów, ale zwracają coraz większą uwagę na to jak zostały zapakowane czy na sam sposób dostawy.

Inflacja Ceny 2022 4x3W grudniu Polacy przeżyli prawdziwy szok. Promocje na koniec roku w sklepach były wyższe nawet o ponad 80 proc. niż rok wcześniej.

Ostatnie dni fotowoltaicznego boomu Wszyscy chc skorzysta z praw nabytych przed zmianami na gorsze 2021 4x3Eksperci wskazują, że niekorzystne dla prosumentów rozliczanie na zasadzie net-billingu może zahamować rozwój fotowoltaiki w Polsce, szczególnie w kontekście mikroinstalacji.

prezenty 400 300Zamiast słodyczy pod choinką, w tym roku może pojawić się tam… karnet do dentysty – i to nie jako żart. Polacy coraz częściej na świąteczne prezenty wybierają vouchery lub bony na usługi medyczne.

cupra 400 x 300Dźwięk trzaskającego drewna, ocierających się o siebie kamieni czy tańczącego wiatru na kawałku miedzi – między innymi takie odgłosy były inspiracją dla brzmienia CUPRY Born. Zespół inżynierów i projektantów zmierzył się z wyzwaniem przekazania emocji poprzez elektryczne brzmienie modelu.

cscsc

Elektromobilno 2021 Shell i IONITY uruchamiaj pierwsze w Polsce stacje duej mocy do adowania pojazdw elektrycznych 4x3Shell i IONITY otwierają nową erę elektromobilności w Polsce. Od piątku, 15 października, na MOP Olsze Wschód oraz Olsze Zachód przy autostradzie A1 kierowcy pojazdów elektrycznych mogą korzystać z szybkich ładowarek, zapewniających moc do 350 kW.

FFDE

Ekologia Polski start up ma zrewolucjonizowa gospodark odpadami w Polsce 2021 4x3Gospodarka odpadowa w Polsce poprawia się z każdym rokiem, ale wskaźniki recyklingu wciąż są zbyt niskie. Przyczyny takiego stanu rzeczy leżą nie tylko w edukacji, ale również w projektach wiat śmietnikowych oraz małej ilości kontenerów.

VVFE

Trwaj najwiksze wirtualne targi ksiki Jak doczy 20214x313 października zaczęła się kolejna, czwarta edycja największych wirtualnych targów książki organizowanych przez przez Grupę Empik. Przez dwa tygodnie odbędzie się 60 wydarzeń na czterech Scenach - w tym nie tylko spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami, ale i warsztaty, sesje live cooking oraz webinary, także dla branży książkowej.

tautuazOd 2013 roku Flávia Carvalho, brazylijska tatuatorka tworzy za darmo projekty tatuaży na bliznach kobiet, które doświadczyły przemocy seksualnej, domowej lub przeszły mastektomię.

JSadownictwo 2021 Polscy plantatorzy powinni zna warto swoich jabek 4x3uż co trzecie jabłko rosnące na europejskich drzewach ma za ojczyznę Polskę. Co dobrego wynika z tego dla sadoników i konsumentów?

Zbliżający się sezon jabłkowy niesie wiele pytań i niewiadomych na temat przyszłości sadownictwa w Polsce. Jak przygotować się na nadchodzący sezon i co czeka sadowników? Czy warto inwestować w swój sad? Na te pytania odpowiadają eksperci Unii Owocowej.

Zdrowie 2021 Podjadanie noc trzeba leczy bo jest to zaburzenie odywiania 4x3Nocne jedzenie, które traktowane jest zazwyczaj jako brak samokontroli, może być objawem NES, czyli Zespołu Nocnego Jedzenia. To poważne zaburzenie odżywiania, które często nie jest leczone, a wręcz bagatelizowane przez chorych z powodu wstydu wynikającego z nadwagi i wyrzutów sumienia.

Dieta 2021 Zioa i warzywa od Anny Lewandowskiej dietetyczny catering 2021 4x3Rewolucja na rynku zdrowego jedzenia. SuperMenu Anny Lewandowskiej wyznacza nowe standardy w branży cateringów dietetycznych. Marka znznej influencerki zaczyna uprawę ekologicznych ziół i warzyw we własnych szklarniach.

Majwka 2021 PINTA i Lidl wybrali najlepsze piwa piwowarw domowych 4x3W weekend 3 i 4 września podczas Cieszyńskiej Jesieni Piwnej odbyła się premiera piwa, które w Cieszynie uwarzyły dwa browary z południa Polski.

Nowa normalno Small talk O czym najczciej rozmawiamy w takswkach 2021 4x3O koronawirusie rozmawiamy częściej niż o pogodzie - wykazało badanie wśród kierowców platformy FREE NOW dotyczące rozmów z pasażerami w taksówce.

Restaurant Week przec cay rok Moliwo sprbowania nowych miejsc i smakw na ywo 2021 4x3Największy festiwal kulinarny od teraz będzie trwał 365 dni w roku. Twórcy Restaurant Week uruchomili platformę Restaurant Club do rezerwacji stolików w ulubionych restauracjach Polaków.

Mimo przeszkd Polacy inwestuj w fotowoltaik bo boj si rosncych kosztw energii 2021 4x3Oszczędność oraz obawa przed rosnącymi kosztami energii to najczęstsze powody, które skłaniają Polaków do inwestycji w fotowoltaikę.

Winnice w Polsce Od Zielonej Gry po Roztocze 2021 4x3Na przestrzeni ostatnich pięciu lat powierzchnia winnic w Polsce zwiększyła się prawie trzykrotnie, a ich liczba, która dekadę temu wynosiła 20, w 2020 roku przekroczyła 320.

Sushi Bistro otwiera szsty lokal w ramach sieci 2021 4x3Sieć Sushi Bistro otwiera swoją nową restaurację w Legionowie. Jest to szósta lokacja, druga poza Warszawą i drugi lokal typu Eat&Drink.

Gastronomia 2021 Jak i co zamawiali kibice w tracie najwikszego wita piki nonej w Europie 2ver 4x3EURO 2020 było pod wieloma względami bardzo zaskakującym wydarzeniem, zarówno dla kibiców, jak i drużyn biorących udział w turnieju. Ponieważ formuła imprezy była zupełnie inna niż dotychczas, ze względu na szczególną sytuację, większość z nas oglądała turniej przed telewizorami ze znajomymi.

Nowa normalno Na wieym powietrzu i bez tumw Inny model jedzenia na miecie 2021 4x3Polscy konsumenci deklarują, że po pandemii nadal chętniej będą gotować w domu a z restauracji zamawiać jedzenie z dostawą.

hhh

Nowa normalno Przez pandemi Polacy odwykli od restauracji i brana duej bdzie wchodzi z kryrzysu 2021 4x3Z końcem kwietnia, po pół roku zamknięcia, rząd podjął decyzję o częściowym zniesieniu obostrzeń dla gastronomii. Od 15 maja zaczęły działać ogródki a 28 maja nastąpiło pełne otwarcie. Jednak odwiedzających brakuje.

Polski KROSS wchodzi w sezon 2022 z now e nergi 2021 4x3Polscy konsumenci coraz częściej sięgają właśnie po tego typu rowery, sprzedaż elektryków rok do roku wzrasta o kilkaset procent. Polacy masowo przesiadają się na rowery, a co za tym idzie, sięgają po akcesoria i ubrania rowerowe, które będą hitem sezonu.

Fitness rozrywka czy same zakupy Po co przychodzimy do centrw handlowych 2021 4x3Coraz różniejsze atrakcje oferowane przez centra handlowe odgrywają spodziewaną rolę, ale dla klientów nadal podstawą są zakupy - zaplanowane i spontaniczne.

Transport 2021 Uber podbi mieszkacw polskich miast 2021 4x3Ponad 60 proc. mieszkańców miast, w których działa Uber przynajmniej raz korzystało z aplikacji. Cenimy też jakość usług, wystawiając kierowcom wysokie noty. Co jeszcze sprawia, że Uber jest tak popularny nad Wisłą?

Zielona energia 2021 Innowacyjny recykling paneli fotowoltaicznych w AGH 2021 4x3Już teraz z paneli fotowoltaicznych można odzyskiwać surowce, m.in. aluminium, krzem czy szkło. Na razie są to jednak często metody niekompletne lub mało wydajne i kosztowne.

Nowa normalno Ubrania coraz czciej kupujemy w e butikach a pandemia tylko wzmocnia trend 2021 4x3“Klienci przeniosą się do internetu” i “Po odmrożeniu wszystko wróci do normy” - to dwie opinie, które pojawiły się po pierwszej fali pandemii i zamknięciu centrów handlowych. Jak sprawdzają się te prognozy?

Hotelowy lockdown na majwk bez zrozumienia Chcemy jak najszybszego odmroenia turystyki 2021 4x3Polacy wcale nie są przekonani do lockdownu obejmującego obiekty turystyczne. Z ich zamknięciem zgadza się jedynie co piątą osoba.

Rynek ywnoci 2021 Pandemia wzmocnia mod na wege Gospodarstwom specjalizujcym si w uprawach jest atwiej ni hodowcom 4x3Rolnicy zajmujący się produkcją roślinną w mniejszym stopniu odczuwali negatywny wpływ pandemii na swój biznes niż ukierunkowani na produkcję zwierzęcą.

Nowa normalno Zaczna si nowy sezon dla sadownikw co czeka polskie jabka 2021 4x3Działalność wielu branż w obecnej sytuacji związanej z globalną epidemią COVID-19 jest postawiona pod znakiem zapytania. Sektor owocowo-warzywny nie jest wyjątkiem. Rok 2021 będzie jeszcze trudniejszy?

Ogród

Wiosna 2021 Upikszamy ogrd niezbdne zakupy w sklepach nie zamknitych przez lockdown 4x3Duże markety budowlane o powierzchni przekraczającej 2 tys. mkw. zostały zamknięte do połowy kwietnia. Ale nadal można robić zakupy w składach, mniejszych sklepach czy w sklepach internetowych. Osoby w potrzebie radziły sobie rok temu, podczas pierwszego lockdownu, teraz też więc damy radę.

Majwka 2021 PINTA i Lidl wybrali najlepsze piwa piwowarw domowych 4x3Od majówki do końca 2021 roku w sklepach sieci Lidl będzie można znaleźć najlepsze piwa polskich piwowarów domowych, najpierw wybrane w konkursie „Niech Świat Pozna Twoje Piwo”, a następnie uwarzone w Browarze PINTA.

Zdrowie 2021 Pandemia pogbia problemy Polakw ze wzrokiem 4x3W 2020 roku 65 proc. Polaków nie było u okulisty. Tymczasem co czwarty Polak ocenia stan swoich oczu źle lub bardzo źle. Równocześnie bardzo dużo czasu spędzamy przed ekranami.

Nowa normalno urlopy Szczepionka daje nadziej e znw chtniej bdziemy podrowa 2021 4x3Pojawienie się szczepionki to szansa na to, żeby w 2021 roku do hoteli zaczęli wracać goście, a branża powoli zaczęła odbudowywać to, co na skutek pandemii straciła.

Handel 2021 Sieci handlowe planuj gazetki promocyjne w wersji cyfrowej z funkcjami uatwiajcymi zakupy 4x3Gazetki promocyjne sieci handlowych w wersji elektronicznej zyskują zwolenników, ale prawdziwym przełomem będą gazetki, z których będzie można "włożyć" promowany towar prosto do koszyka zakupowego. By jednak tak się stało, musimy na stałe przywyknąć do kupowania online popularnych artykułów żywnościowych.

Podre 2021 Kto yw bdzie chcia nadrobi zalegoci w podrach po kraju i po wiecie II FALA 2020 4x3Po 2020 wielbiciele podróży są ich spragnieni. Światowy lockdown i przymusowe pozostanie w domach zmęczyło już wszystkich, ucierpiała także, podobnie jak wiele innych, branża turystyczna. Każdy ma nadzieję, że 2021 rok przyniesie więcej normalności, szczepionki pomogą w opanowaniu pandemii i podróżowanie znowu będzie możliwe. Jakie są realne prognozy dotyczące wyjazdów i na co należy się przygotować?

Rynek smartfonw 2020 Na roli mobilnego centrum rozrywki rozwj raczej si nie zatrzyma Czy nas zaskocz 2020 4x3Standardowo każdy smartfon poza funkcjami telefonu wyposażony jest dziś w aparat, łącze internetowe, GPS czy odtwarzacz plików multimedialnych. Poza tym użytkownik ma możliwość instalowania aplikacji, które mogą dodatkowo rozszerzyć funkcjonalność urządzenia, często w sposób zupełnie zaskakujący nawet dla producenta.

Smart home 2020 W pandemii wicej czasu spdzamy w domach i mamy wicej czasu na zainteresowanie si domowymi technologiami smart II FALA 4x3W inteligentne rozwiązania inwestuje już co trzecia osoba budująca dom. Zainteresowanie nimi rośnie szczególnie w ostatnich miesiącach, gdy więcej czasu spędzamy w domach.

Dzie Czystego Powietrza 2020 Sze dowodw przesi si na elektryka II fala 4x3Sobota 14 listopada do Dzień Czystego Powietrza. To zaś jak wiadomo w znacznej części zależy także od tak zwanej średniej emisji a więc poziomu zanieczyszczeń generowanych przez samochody, autobusy i inne pojazdy spalinowe. Warto więc zastanowić się nad walorami aut elektrycznych.

Biuro 4x3W nowej normalności uczelnie biznesowe na całym świecie zdały sobie sprawę, że oderwanie się od biznesowej rzeczywistości, zatracenie się w wyścigu o punkty za teoretyczne publikacje naukowe, a także bardzo nieelastyczny model działalności w zakresie zasobów materialnych i kadrowych, to droga bez przyszłości. Taką edukację do lamusa odstawiła m.in. Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów.

Brodacz chce mie wasny browar 2020 II fala 4x3Brodacz stawia kolejny krok na drodze do własnego browaru. Właśnie wystartowała kampania crowdfundingowa. By mieć swój udział w przedsięwzięciu wystarczy 120 złotych!

zamek średniowiecze dziedziniec 2020 4x3Kilka dni za wcześnie lub za późno w zbieraniu winogron może decydować o ostatecznym smaku wina, dlatego w tej pracy nie ma przypadków. Ale inne standardy dyktują wina z Nowego Świata, zwłaszcza Le Grand Noir, wina o buntowniczej duszy.

piwo 400 x 300Beerbrand – taką nazwę nosi trunek stworzony przez destylarnię Wolf&Oak na bazie piwa IPA, uwarzonego przez Browar Brodacz. Piwna okowita powstała w limitowanej ilości 384 butelek.

znak drogowy strefa ruchu 2020 czerwiec 2020 4x3Aktualnie polska siatka połączeń FlixBusa obejmuje ponad 120 kierunków krajowych i blisko 130 europejskich, w tym w Niemczech, Francji, Chorwacji, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, do których połączenia z Warszawy zostały uruchomione 16 lipca.

paczkomat 400 x 300W tym roku polski rynek e-commerce odnotuje najwyższy wzrost od kilkunastu lat, co w połączeniu z niskimi prognozami dla sprzedaży detalicznej ogółem sprawi, że udział sprzedaży internetowej znacząco wzrośnie. Jak wynika z badań Gemius Polska zakupy online robi już 73% polskich internautów.

zywnosc 400 x 300Niemal połowa polskiej żywności trafia za granicę, ale nam niczego nie brakuje a między innymi za pozyskane z eksportu środki firmy sprowadzają na atrakcyjnych warunkach owoce, warzywa czy mięsa, które choćby ze względów klimatycznych w Polsce nie mogłyby być wyprodukowane.

fast food 400 x 300Od 20 kwietnia do 20 lipca br. ruch w fast foodach był mniejszy o blisko 40 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ub. r. Z trzech największych tego typu sieci najmocniejszy spadek odwiedzin klientów, bo o ponad połowę, zaliczył Burger King.

coca cola 400 x 300Coca-Cola Polska rozpoczyna nową kampanię: Otwarci jak nigdy. To pierwsza kampania od chwili wybuchu epidemii COVID-19, która tak bardzo zmieniła świat. Tę nową kampanię reklamową otwiera George The Poet i jego poruszający manifest.

pieczywo 400 x 300Dla wielu Polaków lokalne produkty są synonimem świeżości, wysokiej jakości, a tym samym wartości odżywczych i zdrowia. Kupowanie produktów od lokalnych producentów to jednocześnie sposób na wsparcie lokalnych biznesów, a przez to polskiej gospodarki.

sklep wózki 400 x 300Teraz konsumenci zwracają większą uwagę na bezpieczeństwo zakupów. Niemal połowa z nas przyznaje, że w obecnej sytuacji oczekuje odpowiednich rozwiązań służących zapewnieniu dystansu społecznego.

auto 400 x 300Arval nie tylko przeprowadza klienta przez proces wyboru pojazdu odpowiedniego do jego potrzeb. Wspólnie z EVBox, dostawcą infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych, doradza też w doborze i montażu odpowiedniej ładowarki. Urządzenie, podobnie jak samochód, może być finansowane z pomocą Arval.

piwo szklanka 400 x 300Piwo Łomża Jasne otrzymało dwie złote gwiazdki za wybitny smak oraz jakość w konkursie Superior Taste Award.

Molo orowo 4x3Już od lipca ubiegłego roku obowiązuje zakaz połowu dorsza na Bałtyku, a naukowcy rekomendują przedłużenie tego zakazu na rok 2021! Zalecają też wstrzymanie połowów śledzia na zachodzie Bałtyku. Jak mogliśmy doprowadzić do tak złej kondycji najważniejszych bałtyckich gatunków ryb?

autka 400 x 300Polskie marki wytwarzające oryginalne produkty dla mam i dzieci zyskały nowe miejsce w sieci, które pozwala im stanąć w jednym szeregu z uznanymi polskimi i zagranicznymi markami oraz konkurować z asortymentem sklepów w kanale tradycyjnym i nowoczesnym.

Bezpiecznie w CH po Koronie 2020 4x3Minął już ponad miesiąc od ponownego, szerszego otwarcia obiektów handlowych na nowych zasadach. Właściciele, zarządcy i sieci handlowe mieli zaledwie kilka dni na dostosowanie się do nowych regulacji, a klienci n początku do wizyt w galeriach podchodzili ostrożnie. teraz jednak już wszystko wróciło do normy.

herbata 2020 4x3Po trzech latach nieobecności, produkty spożywcze Marks & Spencer ponownie będą dostępne dla polskich fanów tej kultowej marki. 17 czerwca do oferty Frisco.pl zostaną włączone m.in. herbaty, ciastka, sosy, słodycze oraz przekąski – w sumie niemal 100 najbardziej poszukiwanych na polskim rynku produktów M&S.

pizza 400 x 300.Czy trzeba będzie zwalniać kucharzy a w ich miejsce zatrudniać specjalistów od social mediów?

odmroone Okcie 2020 korona 4x3Wakacje coraz bliżej. Przyzwyczailiśmy się do spędzania ich poza granicami, często jako środek podróży stawiając na samolot. Koronawirus pokrzyżował te plany na 2020 rok, może jednak uda się coś z nich uratować. Na początek w podróż samolotem możemy wybrać się po kraju, korzystając z jednego z czternastu lotnisk.

2 bd budowac tyle co kiedy 2020 po koronie 4x3Najnowsza informacja GUS dotycząca wyników budownictwa mieszkaniowego w kwietniu oraz w okresie pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku, ujawniła pierwsze efekty lockdown’u związanego z pandemią, na który inwestorzy i deweloperzy nie mieli wpływu.

jedzenie restauracja 400 x 300Gdy restauracje są zamknięte, klienci zamawiają jedzenie online. Gdy restauracje zostały odmrożone, konsumenci... dalej zamawiają jedzenie do domu!

Fryzjer po koronawirusie 2020 4x3Fryzjer tylko odrobinę mniej ważny niż przyjaciel i rodzina. Chęć złożenia mu wizyty w pierwszej kolejności po ustąpieniu pandemii to w badaniach marzenie Polaków - zaraz po uściskaniu bliskich. Ale czy już 18 maja salony będą gotowe na szturm pragnących strzyżenia i innych zabiegów? Branża fryzjerska w trzeci etap odmrażania gospodarki wchodzi mocno poobijana.