Drukuj

VVFE

Trwaj najwiksze wirtualne targi ksiki Jak doczy 20214x313 października zaczęła się kolejna, czwarta edycja największych wirtualnych targów książki organizowanych przez przez Grupę Empik. Przez dwa tygodnie odbędzie się 60 wydarzeń na czterech Scenach - w tym nie tylko spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami, ale i warsztaty, sesje live cooking oraz webinary, także dla branży książkowej.

 

Na wirtualnych stoiskach swoją ofertę zaprezentuje 150 wydawców.
150 wydarzeń z 3 milionami unikalnych widzów i ponad 720 tys. kupionych książek - dotychczasowe trzy edycje Wirtualnych Targów Książki spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, a Empik wzmocnił pozycję niekwestionowanego lidera wydarzeń kulturalnych.

 

wirtualne
Grafika - materiały prasowe Grupa Empik

 

Grupa stawia na dalszy dynamiczny rozwój wydarzeń w przestrzeni online. Wpisują się one w konsekwentnie realizowaną strategię cyfryzacji Empiku, który już teraz oferuje swoim klientom najwyżej ocenianą aplikację zakupową na rynku, platformę Empik Go z dostępem do ponad 70 tysięcy e-booków, audiobooków oraz podcastów, skupiające 7 milionów użytkowników usługi subskrypcyjne Empik Premium z szerokim pakietem korzyści oraz nowoczesne rozwiązania omnichannelowe jak Premium Pay&Go.

Wydarzenie, które pokochali czytelnicy

Empik, który od lat łączy twórców z publicznością organizuje Wirtualne Targi Książki na Empik.com i w aplikacji mobilnej już po raz czwarty. Spotkania autorskie w ramach trzech wcześniejszych edycji przyciągnęły łącznie 3 mln unikalnych użytkowników. Jesienna odsłona, która startuje już 13 października ma wszelkie podstawy, aby pobić dotychczasowe rekordy frekwencji. To będzie prawdziwy dwutygodniowy festiwal z dziesiątkami wydarzeń - spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, głównie wokół premier, warsztaty - w tym live cooking, webinary oraz relacje zza kulis prowadzone przez influencerów. A wszystko na scenach: Głównej, Apostrof, Przecinek i Kropka oraz zupełnie nowej - Rozwój, a także branżowej Scenie Forum.

Katarzyna Bonda i Jerzy Bralczyk

Scena Główna to miejsce dla tzw. headlinerów, literatury sensacyjnej, kryminalnej i thrillerów. Wśród gości znajdziemy najważniejsze nazwiska z polskiej i światowej literatury, między innymi Katarzynę Bondę, Przemka Staronia, Alexa Michaelidesa, Johna Flanagana, a także Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka. Na Scenie Apostrof odbędą się wydarzenia poświęcone literaturze pięknej oraz reportażom - między innymi z udziałem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, Jacka Dehnela, Dominiki Słowik, Kena Folleta i Zygmunta Miłoszewskiego. Dopełnieniem wydarzeń w tej przestrzeni będzie premiera książki oraz audiobooka: „Mała Księżniczka”, w której udział wezmą autorka Karolina Lewestam, a także Maja Ostaszewska oraz zespół Tęskno.
Nowością w programie Wirtualnych Targów Książki jest dedykowana literaturze poradnikowej Scena Rozwój - przestrzeń, która inspiruje do odkrywania i rozwoju nowych zainteresowań, porusza zagadnienia związane z motywacją, rozwojem osobistym, kulinariami czy ogrodnictwem. Na tej Scenie zagoszczą między innymi Maia Sobczak, Alicja Rokicka oraz Wioleta Błazucka, a warsztaty z ich udziałem będą połączone z sesją live cooking. Uczestnicy Wirtualnych Targów Książki będą także mogli wziąć udział w webinarze przygotowanym przez Natalię de Barbaro, autorkę bestsellerowej „Czułej przewodniczki”.
Rodzice natomiast znajdą wiele inspiracji podczas wydarzeń zaplanowanych na Scenie Przecinek i Kropka, gdzie pojawi się między innymi przegląd nowości literackich dla dzieci prezentowany przez dziennikarki Katarzynę StoparczykiJustynę Dżbik-Kluge oraz pisarza Marcina Szczygielskiego a także odbędą się spotkania z Martyną Wojciechowską i Sylwią Chutnik.

Empik dzieli się wiedzą z branżą

Z myślą o wydawcach, autorach i innych przedstawicielach rynku książki Empik przygotował również specjalny program wydarzeń na Scenie Forum. Eksperci Empiku oraz goście specjalni skupią się na zagadnieniach związanych z kontentem cyfrowym. W programie znajdziemy m.in. specjalistyczne webinary: „Nowoczesny czytelnik – ebooki i audiobooki w bibliotekach”, „Jak projektować okładki cyfrowych książek?” czy „Jak nagrać dobry audiobook?”. To także spotkanie dotyczące print on demand - unikalnego rozwiązania oferowanego przez Virtualo oraz panel: „Czego czytelnik szuka w Internecie?”, przybliżający zagadnienia z obszaru SEO. Dodatkowo, wśród prowadzących wydarzenia na Scenie Forum pojawią się znani i cenieni polscy pisarze, między innymi Zygmunt Miłoszewski, który wspólnie z dr Igą Bałos opowie o prawach autorskich w publikacjach online. Współorganizatorem wydarzenia jest Unia Literacka.
Podczas Wirtualnych Targów Książki swoją ofertę zaprezentuje ponad 150 wydawców. Odwiedzający wirtualne stoiska mogą liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty obejmujące publikacje drukowane oraz cyfrowe a także na bezpłatną dostawę zamówień w ramach usług Empik Premium. Będzie można również kupić książki z autografami twórców. Wydarzenie potrwa od 13 do 26 października online na: www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki oraz w aplikacji mobilnej Empik. Transmisje spotkań i warsztatów będą dostępne na profilach Empiku: na Facebooku (z tłumaczeniem na język migowy), Instagramie oraz YouTube. Wydawcy, autorzy, twórcy, a także inne osoby bezpośrednio związane z branżą, mogą wziąć udział w webinarach, rejestrując się na platformie ClickMeeting.

OLGA DANIELEWICZ

Analizujemy wszystko co ważne dla Twojego portfela oraz praw i obowiązków. Jeśli polubisz nas na Facebooku, każdy nowy artykuł wyświetli się na Twojej stronie zaraz po publikacji; w ten sposób nic ważnego nie umknie Twojej uwadze. Kliknij więc w ten tekst, zznajdziesz się na taszym fanpage i u gór zostanie Ci do kliknięcia boksik "polub"!