pieniadzeJuż teraz płaca minimalna w Lidlu to 3 250 zł brutto, a od 1 marca gwarantowana kwota to 4050 zł. Osoby z dwuletnim stażem pracy będą natomiast zarabiać minimum 4 350 zł (podwyżka o obecnych 3 450 zł brutto). Na dodatek do pracy Lidl poszukuje na terenie całej Polski aż 700 osób!

Od 1 marca 2019 roku stawki płac w Lidlu ponownie wzrastają, tym razem średnio o ok. 9,2 proc. w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego. Z początkiem marca pracownicy sklepów będą zarabiać od 3 100 zł brutto do 3 850 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 3 250 zł brutto do 4 050 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 450 zł brutto do 4 350 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.

17 tysięcy plus 700

„Wkład w rozwój Lidl Polska ma ponad 17 000 pracowników, dlatego wraz z rozwojem naszej sieci w myśl idei „Więcej na radość z życia” podnosimy pensje – średnio jest to wzrost o 9,2 proc. Nasz rozwój wiąże się również z tworzeniem nowych miejsc pracy – wierzymy, że sukces opiera się na pracy zespołowej. Obecnie rekrutujemy na stanowiska bardzo istotne dla biznesu operacyjnego – szukamy pracowników sklepów oraz magazynów. Co warto podkreślić aktualnie stworzyliśmy ponad 700 nowych miejsc pracy, a w całym 2019 roku łącznie zatrudnienie zaproponujemy 1 300 nowym pracownikom” – komentuje Maksymilian Braniecki – Prezes Lidl Polska.

Praca w sklepach i magazynach

Lidl Polska przede wszystkim poszukuje obecnie ponad 600 pracowników sklepów oraz prawie 100 pracowników magazynów. Sieć oprócz najwyższych wynagrodzeń w branży oferuje pakiet benefitów pozapłacowych – m.in. stabilne zatrudnienie dzięki umowie o pracę na minimum 12 miesięcy, prywatną opiekę medyczną w placówkach Medicover, ubezpieczenie grupowe Allianz, kartę Multisport, dofinansowanie kursów języków obcych, szkolenia oraz „wyprawkę dla maluszka” czy pierwszoklasisty. Jedną z zalet pracy w Lidl Polska jest również szansa na rozwój zawodowy – firma promuje równość płacową kobiet i mężczyzn oraz awanse wewnętrzne.

Ponad 700 nowych miejsc pracy to nie tylko stanowiska w obszarze sprzedaży i logistyki magazynowej.

Poprzez stronę internetową kariera.lidl.pl aplikować można również na stanowiska w centrali, biurach sprzedaży, ekspansji czy na staże oraz programy rozwojowe.

OLGA DANIELEWICZ

 Polub nas na Facebooku wtedy na Twojej osi czasu będą się natychmiast wyświetlały wszystkie nowości z finansów i prawa. To proste - kliknij w ten tekst a znajdziesz się na naszej stronie na FB!