Drukuj

znak drogowy strefa ruchu 2020 czerwiec 2020 4x3Aktualnie polska siatka połączeń FlixBusa obejmuje ponad 120 kierunków krajowych i blisko 130 europejskich, w tym w Niemczech, Francji, Chorwacji, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, do których połączenia z Warszawy zostały uruchomione 16 lipca.

 

Przywracanie poszczególnych połączeń we FlixBusie rozpoczęło się 28 maja 2020 i sukcesywnie z każdym tygodniem dodawane były kolejne linie.

- Jest to najtrudniejszy sezon w naszej historii, ale dzięki analizie danych mogliśmy błyskawicznie odbudować naszą ofertę – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.

 

Analizujemy wszystko co ważne dla Twojego portfela oraz praw i obowiązków. Jeśli polubisz nas na Facebooku, każdy nowy artykuł wyświetli się na Twojej stronie zaraz po publikacji; w ten sposób nic ważnego nie umknie Twojej uwadze. Kliknij więc w ten tekst, zznajdziesz się na taszym fanpage i u gór zostanie Ci do kliknięcia boksik "polub"!


– Te wakacje są też na pewno bardziej intensywne i wymagające niż poprzednie – więcej czasu zabierają analizy ruchu i popytu oraz dopasowanie do cały czas zmieniających się obostrzeń, dużo ostrożniejsi są też pasażerowie, którzy z rezerwacją biletu często czekają do ostatniej chwili. Sierpień pod tym względem może być jeszcze trudniejszy, bo mogą wrócić kolejne restrykcje.

Bezpieczne podróżowanie

Wraz ze wznawianiem połączeń, FlixBus wprowadził też rozszerzone procedury bezpieczeństwa i higieny, obejmujące przede wszystkim profesjonalną dezynfekcję pojazdów po każdej podróży oraz obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas podróży.

 

FlixBus Media 750 x 421


Fot. FlixBus Media

 

- Świadomi obaw związanych z korzystaniem z transportu publicznego, niezwłocznie wprowadziliśmy szereg procedur, mających na celu maksymalną ochronę pasażerów i kierowców w czasie podróży – przyznaje Leman – Aktualnie możemy mówić o ruchu na poziomie 40% w porównaniu z poprzednim sezonem, co biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, uważamy za niezły wynik.

Te linie są najbardziej popularne

Wśród miejscowości, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród pasażerów podróżujących z Polski w tym sezonie znajdują się:
• Kierunki krajowe: Wrocław, Poznań, Warszawa, Szczecin, Lublin, Kraków
• Kierunki zagraniczne: Praga, Budapeszt, Berlin, Amsterdam, Kijów, Wilno, Bratysława, Monachium,
• Kierunki wakacyjne: Białka Tatrzańska, Zakopane, Gdańsk, Kołobrzeg, Ostróda, Split, Poprad
Połączenia FlixBusa w Polsce obsługuje blisko 30 lokalnych przewoźników, dysponujących flotą ponad 160 autobusów.

Nowości i usprawnienia

Dla zwiększenia komfortu podróży FlixBus opracował też nowe narzędzie, umożliwiające sprawdzenie poziomu zapełnienia autobusu na danej trasie. Dzięki temu pasażerowie mogą zdecydować z wyprzedzeniem i na podstawie aktualnego obłożenia, czy zarezerwować bilet na dany przejazd, czy skorzystać z alternatywnego połączenia.
Udoskonalona została również funkcja „Gdzie jest mój FlixBus?”, która pozwala zweryfikować położenie autobusu wybranego kursu w czasie rzeczywistym. Przy zakupie biletu pasażerowie mają także możliwość rezerwacji dodatkowego, wolnego miejsca obok siebie. Dzięki temu mogą korzystać z większej przestrzeni i czuć się bardziej komfortowo w kwestii zachowania bezpiecznej odległości od pozostałych podróżujących.

Zasady bezpieczeństwa i higieny we FlixBusie:
• Obowiązek noszenia maseczki lub zasłaniania ust i nosa przez pasażerów i kierowców podczas odprawy oraz podróży FlixBusem;
• Bezdotykowa kontrola biletów i dokumentów przy wejściu na pokład;
• Obowiązek dezynfekcji rąk przez pasażerów podczas wejścia do pojazdu (środek dezynfekujący udostępniony przez przewoźnika);
• Wejście na pokład wyłącznie środkowymi drzwiami;
• Załadunek i pobranie bagażu z luku, a także wchodzenie na oraz opuszczanie pokładu z uwzględnieniem 2-metrowych odstępów.
• Profesjonalna, kompleksowa dezynfekcja pojazdów po każdej podróży oraz dodatkowa dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni realizowana przez personel FlixBusa na głównych dworcach.

Jednocześnie, FlixBus apeluje do podróżnych o uważne monitorowanie samopoczucia i podróżowanie tylko wówczas, gdy jesteśmy w dobrej kondycji zdrowotnej. Oprócz wyżej wymienionych zasad, podróżni są zobowiązani do przestrzegania lokalnych przepisów i środków bezpieczeństwa obowiązujących w kraju, w którym przebywają.

SANDRA WOJNAROWSKA

Analizujemy wszystko co ważne dla Twojego portfela oraz praw i obowiązków. Jeśli polubisz nas na Facebooku, każdy nowy artykuł wyświetli się na Twojej stronie zaraz po publikacji; w ten sposób nic ważnego nie umknie Twojej uwadze. Kliknij więc w ten tekst, zznajdziesz się na taszym fanpage i u gór zostanie Ci do kliknięcia boksik "polub"!