RYNKI

znaczki auta i porcelana 2020 4x3Pandemia koronawirusa doprowadziła do największego załamania gospodarczego od 2008 roku. Okazuje się jednak, że istnieją rynki, które nie tylko są odporne na obecną sytuację, ale notują zyski. Wśród nich jest rynek sztuki.

Hipoteka na Bali 2020 4x3Dla tych, którzy właśnie myślą o zakupie własnego „M” częściowo sfinansowanego kredytem hipotecznym pojawiła się atrakcyjna okazja. Jak rzadko kiedy, dzięki umiejętnej strategii można wybrać taki sposób oprocentowania kredytu, by zaoszczędzić w kilka lat równowartość wycieczki na Bali.

ulica 400 300Teraz do codziennego, związanego z pracą stresu dołączyły obawy o zdrowie własne i bliskich, a czasem także lęk o bezpieczeństwo finansowe. Co firmy mogą zaoferować zatrudnionym, aby zadbać o ich motywację i poczucie stabilności?

2 Pracodawcy i pracobiorcy po koronie 2020 4x3Pandemia koronawirusa odcisnęła ślad na niemal każdej dziedzinie naszego życia, a jej efekty mimo optymistycznych prognoz będą odczuwalne w biznesie jeszcze przez długi czas. Są jednak i pozytywne skutki kryzysu. To nie tylko większa kreatywność w działaniu i otwartość na innowacyjne rozwiązania, ale również większa solidarność pracodawców z pracownikami.

mao ofert bezrobocie ronie powoli 2020 4x3W czerwcu przybyło niespełna 15 tys. osób, które w urzędach pracy figurują jako bezrobotne. To niewiele, ale liczba ta nie oddaje prawdziwej sytuacji panującej obecnie na rynku pracy. Dla tego obrazu bardziej istotne jest szybkie tempo, w jakim ubywa ofert pracy zgłaszanych do pośredniaków.

PUP zatrudnienie po koronie 2020 lip BBI 4x3Mówi się, że na rynku pracy z powodu koronawirusa najbardziej ucierpiały młode osoby. W Polsce prawie jedna trzecia aktywnych zawodowo osób do 24 roku życia pracuje w sektorach dotkniętych „lockdownem”. Jeszcze trudniej mają absolwenci dopiero wchodzący na rynek.

Rynek pracy 2020 Pandemiaa zmiejszya szanse na nowy etat 4x3Zniesienie większości obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa spowodowało nieznaczny spadek niepewności na rynku pracy. Z realizowanej przez Randstad we współpracy z Instytutem Badań Pollster 40. edycji badania „Monitor Rynku Pracy” wynika, że Polacy wciąż obawiają się utraty obecnego zatrudnienia.

identyfikacja NN 2020 4x3W Nationale-Nederlanden klienci mogą już weryfikować swoją tożsamość w usłudze n-serwis, wykorzystując mojeID, zarówno przy rejestracji, jak i w przypadku konieczności odzyskania dostępu do konta.

mieszkania na prowincji czerwiec 2020 Bielsk Kaczogrd 4x3Średnia cena mieszkań sprzedanych w Krakowie wzrosła w pierwszym kwartale 2020 o aż 21 proc. rok do roku. We Wrocławiu ten wzrost wyniósł 16 proc., a w Trójmieście 14 proc.

Alior 2020 4x3Alior Bank wprowadził nowe rozwiązania internetowe dla klientów inwestycyjnych. Z myślą o nich rozbudował serwis internetowy o narzędzia ułatwiające selekcję portfela inwestycyjnego, dzięki którym mogą w szybki sposób wyszukać informacje o interesujących ich instrumentach rynku kapitałowego.

wies z gniazdem 400 x 300Rynek pożyczek skurczył się niemal o połowę. Zmalała wielkość pożyczek, a wiele osób, które dostawały zwykle zaproszenie do skorzystania z usług, teraz nie pożyczy pieniędzy nawet samodzielnie usilnie o to zabiegając.

Motor korona ubezpieczenia 2020 4x3Właściciele motocykli i skuterów bardzo rzadko kupują drogie ich zdaniem autocasco, choć w ostatnich latach ceny polis spadły z 25 proc. do kilku procent wartości pojazdu.

home officeNie wszystkie aplikacje, które ułatwiają pracę zdalną, są bezpieczne. Okazało się, że najpopularniejsza aplikacja do wideokonferencji – Zoom – ma luki bezpieczeństwa i problemy z dochowaniem prywatności.

Co 4 POL ma warunki na HO 2020 4x3Koronawirus popularyzuje zdalną formę wykonywania obowiązków zawodowych na niespotykaną dotąd skalę, choć pracownicy byli do niej przekonani już od jakiegoś czasu.

2 2020 4x3Sytuacja spowodowana koronawirusem, sama w sobie nic nowego w funkcjonowaniu rynku pracy nie wprowadza, ale przyspiesza adaptację przez przedsiębiorstwa obowiązujących już trendów.

samochód pod domem 400 x 300Ubezpieczyciele szukają rozwiązań, które w czasie epidemii pozwalają kierowcom zlikwidować szkodę bez wychodzenia z domu. Jazda po polskich drogach nie jest zabroniona w czasie epidemii, ale załatwianie wielu podstawowych spraw związanych z posiadaniem auta przysparza kierowcom trudności.

miSamorzdy za mao buduj 2020 4x3Niespełna dwa tysiące nowych mieszkań przy potrzebach "na już" liczonych skromnie jako 150 tys. lokali, to mniej niż amortyzacja istniejącej już substancji mieszkaniowej. problem więc będzie narastał, zamiast być rozwiązywanym.

praca mobilna 400 x 300Wraz z pandemią szykuje nam się rewolucja na miarę wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy w XIX w. W ciągu zaledwie kilku tygodni firmy musiały zmienić swoje podejście do wykonywania obowiązków służbowych przez pracowników. Praca zdalna stała się koniecznością. I to koniecznością, która wielu osobom, do tej pory przyzwyczajonym do pracy przy biurku, może spodobać się już na stałe.

Odwrcona hipoteka 2020 4x3Kryzys demograficzny, a być może także trudne teraz do wyobrażenia skutki pandemii koronawirusa mogą na nowo zainteresować osoby w wieku emerytalnym lub młodsze, ale znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej a posiadające nieruchomości - produktem finansowym popularnie znanym pod nazwą odwróconej hipoteki.

auta chodnik 400 x 300Jednym z najważniejszych trendów w branży ubezpieczeniowej jest w ostatnich latach rozwój technologii, pozwalający klientom wiele spraw załatwiać na odległość. Ograniczenie do minimum kontaktu z pracownikami ubezpieczyciela nabrało olbrzymiego znaczenia w czasie pandemii.

banknoty 400 300Po zaledwie kilku miesiącach oszczędzania w PPK uczestnicy programu zostali wystawieni na poważną próbę. Pandemia koronawirusa kładzie się cieniem na globalne rynki. Inwestorzy obawiają się o jej wpływ na sytuację gospodarczą oraz działalność przedsiębiorstw. Ucierpiały przede wszystkim rynki akcji, choć zawirowania objęły również rynek obligacji. Załamanie na giełdzie nie powinno być powodem do wycofania kapitału ani do wstrzymania wpłat.

wiosna kwiat 400 x 300W Stanach Zjednoczonych sesja rozpoczęła się od solidnych wzrostów. Inwestorzy wykazywali pozytywne nastawienie już podczas sesji azjatyckiej, a następnie europejskiej. Teraz fala zakupów akcji trafiła również na Wall Street, gdzie indeks S&P 500 rośnie o 7 proc., Dow Jones Industrial Average o prawie 8 proc., a Nasdaq o nieco ponad 6 proc.

Jajka i koszyk z grzybami 4x3Jesteśmy wyjątkowymi pesymistami co do długości wieku swojego życia. Ale nie tylko dlatego nie odkładamy, by mieć za co żyć w wieku późnej starości, choć takiej potrzeby nie widzi co czwarty Polak. Generalnie nie mamy nawyku planowania przyszłości i mamy niedostateczną wiedzę o finansach.

nieruchmoci zmierzch inwestycji 2020 4x3Kilkanaście lat temu nastąpił nie tylko krach kredytów hipotecznych rozliczanych we frankach szwajcarskich, ale doszło do gwałtownego runięcia w dół wartości mieszkań i domów - zwłaszcza nowych. Wiele z nich, mimo powrotu trendu wzrostowego w cenach, do dziś nie wróciło do wartości, za jakie zostały kupione. Nic więc dziwnego, że wiele osób kupuje dziś mieszkania z duszą na ramieniu, obawiając się, że wieszczenia o nowej bańce mieszkaniowej mogą stać się brutalną rzeczywistością. Czy są realne przesłanki, by historia krachu na rynku mieszkaniowym teraz się powtórzyła?

Ubezpiecz mieszkania i mienie 2020 4x3Jesteśmy bardziej zamożni i stać nas, by lepiej zadbać o swój majątek. Rośnie też popularność polis typu assistance. Do tego łatwość wykupienia ubezpieczenia majątkowego związana z rozwojem nowych technologii, zwłaszcza ze smartfonizacją. Eksperci wskazują więc na pik w polisach mieszkaniowych, podkreślając jednocześnie, że ich ilość niekoniecznie przechodzi w jakość. Ubezpieczamy więc zawsze mury, a rzadziej odpowiedzialność za szkody spowodowane zalaniem, choć ryzyka rozkładają się odwrotnie.

pvm pracownikcenipostep 400 x 300Obecnie, już nie tylko wynagrodzenie wpływa na przyjęcie bądź odrzucenie danej oferty pracy. Co ciekawe, kandydaci zwracają uwagę na możliwości rozwoju. Współcześnie, pracownicy są gotowi na podejmowanie nowych wyzwań, w tym na szkolenia w nieznanych dotąd dziedzinach.

optymizm na rynku pracy 2020 podwyki 4x3Zdecydowana większość Polaków spodziewa się, że najbliższe sześć miesięcy będzie jeszcze korzystniejsze dla kandydatów na rynku pracy. Co więcej, niemal 53 proc. ankietowanych przyznało, że liczy na otrzymanie podwyżki w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

podwyżka umowa 400 x 300Spadek migracji zarobkowej do Polski zza wschodniej granicy, znaczne podwyższenie stawek wynagrodzeń pracowniczych i wyjątkowo niski poziom bezrobocia - to główne tendencje na polskim rynku pracy, z jakimi mieli do czynienia pracodawcy w 2019 roku. Co zatem czeka przedsiębiorców w nowym, nadchodzącym sezonie?

leki na telefon 400 x 300Większość Polaków potrzebujących pomocy assistance medycznego w 2019 roku zwracała się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu wizyty lekarskiej oraz z możliwości zakupu leków w ramach polisy.

ulica ruch 400 na 300Szkodowi kierowcy wydali średnio 722 zł na OC. To zaledwie o 53 zł więcej niż wynosi średnia cena tego ubezpieczenia dla ogółu kierowców (669 zł). Co jednak ciekawe, w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy polisy OC dla tej grupy kierowców taniały najszybciej.

budowa 400 x 300Nie słabnie zainteresowanie kredytami hipotecznymi – od stycznia udzielono ich więcej niż w roku poprzednim. Dostępność kredytów mieszkaniowych i korzystne warunki spłacania sprawiają, że pojawia się coraz więcej zapytań o możliwość udzielenia kolejnego finansowania. Podejście banków do zaciągnięcia przez jednego klienta kolejnego kredytu bywa jednak różne – niektóre przewidują limity, inne podwyższają wymagany wkład własny.

auta 400 x 300Kupić szybko i niedrogo, okazyjnie może być nawet używany, byle w dobrym stanie. Taki przepis Polaka na kupno samochodu sprawdza się także w segmencie aut nabywanych poprzez leasing. Kończący się rok stał pod znakiem zmiany przepisów podatkowych; istniały obawy, że negatywnie wpłyną pone na dynamicznie rozwijający się od lat rynek lesingu samochodów. Czy słusznie?

Kantor on line 4x3Popularność wirtualnej wymiany walut wciąż rośnie i kontory działające online sukcesywnie przejmują rynek. Z tego rodzaju usług chętniej niż firmy korzystają klienci indywidualni, ale to firmy mają decydujący udział w wolumenie obrotów. Najchętniej z kantorów online korzystają przy tym firmy z branży transportowej oraz handlowcy.

mieszkanie kuchnia 400 x 300Podczas przeglądania ofert najmu mieszkań, wciąż można zobaczyć wiele zdjęć lokali, które pod względem wystroju i wyposażenia przypominają o czasach PRL-u. Taka sytuacja dotyczy również większych miast. Równocześnie możemy zaobserwować wzrost udziału rynkowego najnowszych mieszkań przeznaczonych na wynajem. Narodowy Bank Polski niedawno zaprezentował ciekawe informacje opisujące wspomniane zjawisko.

mieszkania 400 x 300Korzystanie z pomocy pośredników wynika w dużej mierze z zaostrzenia przez banki kryteriów przyznawania kredytów hipotecznych. Szczególnie było to widoczne w przypadku wnioskodawców posiadających niski wkład własny a więc poniżej 20 proc. wartości nieruchomości. W tym segmencie banki wprowadziły podwyżki marż, a to z kolei przełożyło się na wzrost rat nowo udzielanych kredytów i spadek dostępnej kwoty.

auto car sharing 400 x 300Polacy widzą coraz więcej korzyści z wynajmu auta. Zauważalne jest to przede wszystkim w dużych miastach. Dodatkowo rynek w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i wciąż podąża za rynkiem zachodnim, gdzie wypożyczanie samochodów jest czymś zupełnie naturalnym i często najbardziej opłacalnym. Nim zdecydujemy się wynająć auto powinniśmy ustalić jakie dodatkowe usługi będą nam potrzebne naprawdę. Na spokojnie powinniśmy przeanalizować treść umowy oraz sprawdzić szacowany koszt wynajmu oraz stan techniczny auta.

ludzie 400 x 300W polskich rodzinach dzieje się jak wszędzie na świecie: małżonkowie się rozchodzą, zawierają nowe związki małżeńskie albo od początku decydują się na związek partnerski. Mniejsze lub większe konflikty z bliskimi związane z takimi relacjami przeradzają się w prawdziwe problemy gdy nadchodzi jesień życia albo trafi się nieszczęście. Choćby z tego powodu warto zrobić porządek w sprawach majątkowych, z ubezpieczeniami włącznie.

ubezpieczenia porwnaj 4x3Agenci dosłownie opanowali dystrybucję niektórych rodzajów ubezpieczeń. Przykład mogą stanowić komunikacyjne ubezpieczenia OC. Trudno się dziwić, że usługi agentów są popularne, skoro porównanie większej liczby obowiązkowych polis komunikacyjnych może oznaczać oszczędność na poziomie np. 1 000 zł - 2 000 zł rocznie.

Nauka angielskiego dla dzieci 4x3W najnowszym rankingu English Proficiency Index, Polska znalazła się wśród krajów z bardzo wysoką biegłością językową, zajmując w tej klasyfikacji jedenaste miejsce. Daleko nam wciąż do Skandynawów, którzy poza Holendrami zostawiają daleko za sobą konkurencję. Co nas motywuje do biegłej znajomości języka anielskiego?

Ojcowie mniej pracuj 4x3Rodzicielstwo coraz częściej przekładane jest na później. W 2018 roku średni wiek urodzenia pierwszego dziecka wyniósł 27 lat dla kobiet i 33 lata dla mężczyzn. Późne macierzyństwo i ojcostwo wiąże się często z większą świadomością u rodziców. Ojcowie chętniej angażują się w życie rodzinne, nawet kosztem pracy i zarobkowania.

pozyczkaPosługiwanie się cudzym dokumentem tożsamości celem uzyskania kredytu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności na mocy kodeksu karnego. Pomimo tego, 7 na 100 Polaków nie widzi nic złego w takim zachowaniu, a niemal połowa usprawiedliwia zatajanie informacji. znajomość których sprawiłaby, że bank odmówiłby im udzielenia kredytu.

Zarabiamy wicej czy stac nas na Mieszkanie na kredyt 4x3Mimo, że na rynku nieruchomości coraz częściej dochodzi do transakcji gotówkowych - mieszkania kupują w tej formie najczęściej inwestorzy oraz cudzoziemcy - to nadal wiodącą rolę w transakcjach wiodą kredyty, choć niekoniecznie hipoteczne. Wbrew obostrzeniom polityki kredytowej wcale nierzadkie są przy tym kredyty hipoteczne zaciągane nawet na trzydzieści lat.

4x3 IMG 9942Idealna pożyczka powinna być tania, szybka i udzielona bez zbędnych formalności. Wtedy chętnych na zaciągnięcie długu nie brakuje. Wraz z rozwojem nowych technologii przybywa firm, także pozabankowych, które potrafią spełnić wszystkie te oczekiwania konsumenta.

Molo Orowo tyem do batyku 4x3Wraz ze wzrostem zamożności Polaków, urozmaiceniu ulega również oferta na rynku nieruchomości. Popularność zyskują nieruchomości klasy premium na wynajem, kierowane do osób z wolnymi aktywami, które chcą zainwestować w luksusowy lokal, zapewniający stały, comiesięczny zysk.

zlotowkiKonta oszczędnościowe są najpopularniejszym sposobem na przechowywanie oszczędności. Korzysta z nich już 29 proc. Polaków, to o 10 proc. więcej niż przed rokiem. Z roku na rok wzrasta także zainteresowanie usługą zaokrąglania transakcji, z których każdorazowo relatywnie drobne kwoty trafiają na rachunki oszczędnościowe.

Pocigi PKP na stacji 4x3Choć bezrobocie jest w Polsce rekordowo niskie – we wrześniu br. wyniosło ono 5,1 proc. - to poza dużymi miastami, o pracę wciąż nie jest łatwo. W niektórych powiatach bezrobocie wynosi kilkanaście procent, a są też takie, jak np. szydłowiecki, gdzie pracy nie ma blisko co czwarty mieszkaniec. Czy można to jakoś pogodzić?

4x3 000 odbicie w wierzowcu IMG 9955W pierwszej lub nowej pracy na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia mamy średnio 10-15 sekund. To oznacza, że pierwszego dnia w pracy będziemy oceniani nie tylko poprzez pryzmat naszych umiejętności i doświadczenia, ale również tego, jak w ciągu tych kilku chwil się zaprezentujemy. Oceniamy szybko i powierzchownie, więc już sam wygląd i sposób przywitania się mogą wpłynąć na to, jak wypadniemy w oczach współpracowników i przełożonych.

Kupujemy co raz mniejsze mieszkania 4x3Lokalne rynki różnią się pod względem średniej powierzchni kupowanych mieszkań. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, które miasta na prawach powiatu wyróżniają się zakupem najmniejszych i największych „M”.

4x3 IMG 9934 Bankpost ROMIdealna pożyczka powinna być udzielana na atrakcyjnych warunkach cenowych, a jednocześnie dostępna szybko i bez zbędnych formalności. Dla konsumentów ważna jest też wysokość kwoty, którą można pożyczyć oraz wiarygodność instytucji, w której zaciąga się zobowiązanie.

komputerCoca-Cola zamierza przeszkolić co najmniej 20 tysięcy młodych ludzi w tym roku i pomóc im rozwijać kluczowe umiejętności, takie jak komunikacja, przedsiębiorczość czy analityka i podejmowanie decyzji – niezbędnych nie tylko w życiu, ale również na rynku pracy. W tym celu firma udostępniła grę mobilną YEP, która pomaga młodym rozwijać kompetencje zawodowe w wirtualnych warunkach.

Holowanie mieszna pomocdrogowa 4x3Holowanie i usunięcie usterki na miejscu zdarzenia to podstawowe elementy samochodowego ubezpieczenia assistance.​ Z holowania można korzystać nie tylko w Polsce, ale również w większości europejskich krajów.​

oma Kamienica Biblioteka 4x3Na światowych rynkach coraz popularniejsza jest ekonomia współdzielenia, w której dużo ważniejsze jest korzystanie niż bycie właścicielem. W Polsce mieszkania wynajmuje niecałe 20 proc. rodaków. To niewiele w porównaniu z Europą. Czy polski rynek mieszkaniowy jest gotowy?na to by przewagę mieli na nim użytkownicy zamiast właścicieli?

Ubezpieczenia padziernik 4x3Mogłoby się wydawać, że najtrudniejszym momentem w roku dla zmotoryzowanych jest zima. Tymczasem październik jest miesiącem, w którym na polskich drogach ginie najwięcej osób. Nagłe pogorszenie się warunków pogodowych po lecie, szybciej zapadający zmrok, gorsza widoczność spowodowana mgłami, jesienne wędrówki zwierząt i opadające liście, wpływające na mniejszą przyczepność pojazdu sprawiają, że mamy większe prawdopodobieństwo stłuczki i kolizji. Aby uchronić się przed przykrymi konsekwencjami finansowymi takiej sytuacji, warto zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie dla kierowców.

Tir Parking Jagieloska 4x3Po trzech kwartałach tego roku średnia cena obowiązkowego ubezpieczenia kształtuje się w całej Polsce na poziomie 669 zł. Od miesięcy niezmiennie najwięcej za OC płacą mieszkańcy województwa pomorskiego - 749 zł oraz dolnośląskiego - 735 zł. Za nimi plasują się mieszkańcy województwa mazowieckiego, którzy za OC płacą średnio 723 zł.

komputerĆwierć wieku temu zauważono, że wielu pracowników korporacji cierpi na wyczerpanie psychiczne, któremu towarzyszą objawy charakterystyczne dla wielu chorób: bóle brzucha czy bezsenność. Jednak dopiero w maju 2019 r. wypalenie zawodowe zostało wpisane na listę chorób zawodowych. W konsekwencji firmy podejmują działania profilaktyczne, by chronić swoich pracowników przed wypaleniem zawodowym.

Biuro 4x3Najważniejsze, by biuro odpowiadało realnym potrzebom pracowników, a nie wyimaginowanej wizji rodem z lifestyle’owego katalogu. Tylko wtedy będzie skutecznym narzędziem w walce o najlepszych kandydatów na rynku pracy.

eurosNa rynkach w Polsce – i walutowym, i giełdowym – czekają nas dwa tygodnie „jazdy bez trzymanki”. W tym czasie można się spodziewać szalonych wahań kursów, przy czym na pewno złoty bardzo ucierpi. Już ucierpiał, tracąc w piątek ponad 1 proc. do innych walut. A tak duża utrata wartości w jeden dzień to rzadkość.

hulajnogaPolisa NNW powinna działać przez cały czas, niezależnie od tego, gdzie doszło do zdarzenia, jednak często konstruowana jest tak, aby zapewniać ochronę jedynie w szkole. Takie polisy są powszechnie dostępne; czy ubezpieczenie Twojego dziecka daje właśnie ochronę całodobową?

domZbliża się sezon grzewczy. W naszym klimacie trwa on wyjątkowo długo. Warto zastanowić się nad ekonomicznymi rozwiązaniami dla naszych domów. Tym bardziej, że ceny energii idą w górę a ta tendencja wydaje się być również rosnąca.

hacker213 września przypada Dzień Programisty, jednak w firmach technologicznych trwa on codziennie. Programiści są obecnie na rynku pracy na wagę złota. Według danych Komisji Europejskiej, już w 2020 roku będzie 600 tys. wakatów na to stanowisko. Biznes prześciga się w sposobach na pozyskanie nowych talentów i utrzymanie obecnych pracowników.

komputerPortale z ofertami pracy, LinkedIn i rozmowy rekrutacyjne powoli odchodzą do lamusa. Ich miejsce zajmują działania niekonwencjonalne, takie jak rekrutacja prowadzona przez Software Brothers w HexIT - pierwszym i jedynym w Europie escape roomie dla programistów.

klucze do domuW 2018 r. polscy single zaciągnęli rekordowo dużo kredytów mieszkaniowych. Analitycy portalu RynekPierwotny.pl przyjrzeli się bliżej tej interesującej sytuacji. Pierwsze co rzuca się w oczy to fakt, iż w ciągu ostatnich pięciu lat wartość kredytów hipotecznych zaciągniętych przez singli w skali roku niemal się podwoiła.

ludzie25 proc. osób, które samodzielnie zadecydowały o zmianie pracy w ciągu 12 miesięcy, jako powód wskazało łatwiejszy dostęp do nowego miejsca zatrudnienia. Nowa aplikacja mobilna ułatwia znalezienie pracy blisko domu, zyskując więcej czasu dla rodziny czy realizacji swoich pasji dzięki krótszym dojazdom do miejsca zatrudnienia.

piwoNa początku września br. ekipa Browaru PINTA odwiedzi Koreę Północną, żeby poznać tamtejsze chmiele, odwiedzić lokalne browary i spróbować północnokoreańskich piw. Do najbardziej tajemniczego kraju świata po raz pierwszy dotrą piwa od pionierów piwnej rewolucji w Polsce, a stamtąd ma wrócić północnokoreański chmiel.

hulajnoga2Podróż komunikacją miejską kojarzy się ze stresem, tłokiem, brakiem wygody, opóźnieniami, poczuciem straconego czasu oraz z dodatkowymi kosztami. Nic więc dziwnego, że czterdzieści procent pracowników uznaje dojazdy za najgorszą część dnia. Światowe metropolia wdrażają nowe sposoby na rozładowanie ruchu. Na pomoc ruszają również prywatne przedsiębiorstwa, które wdrażają elastyczne formy pracy. Czy elastyczne godziny pracy mogą pomóc pracownikom najbardziej zakorkowanych metropolii?

warzywa owocePrzez ostatnie dwa i pół roku maksymalne ceny promocyjne bananów wzrosły o prawie 41 proc.. Największe podwyżki wprowadziły sieci cash&carry. Wyniosły one aż blisko 250 proc. Z kolei średni koszt zakupu zmniejszył się o nieco ponad 5 proc. Spadki zanotowano w hipermarketach – o 25 proc., w dyskontach – o 18 proc., a także w supermarketach – o 7 proc. Należy też dodać, że o 0,28 proc. podniosły się minimalne wartości cenowe. Tymczasem branża skarży się na to, że najniższe ceny na rynku nie obejmują transportu morskiego do Europy, cła i kosztów dojrzewania.

komputerPrywatna opieka medyczna, dodatkowe ubezpieczenie na życie, karta na siłownię - to wg polskich pracowników najbardziej atrakcyjne dodatki do pensji. Co jeszcze zwiększa atrakcyjność miejsca pracy i jakie aspekty mogą skutecznie przyciągnąć kandydatów do nowej firmy?

fintechW Polsce firmy, które mają niższy wskaźnik wzrostu, rzadziej dają pracownikom swobodę pracy ze swoich urządzeń osobistych (52 procent) i zapewniają dostęp do aplikacji pracowniczych od ręki, w porównaniu z tymi, które charakteryzują wyższe wskaźniki wzrostu – wzrost odpowiednio 68 procent oraz 78 procent.

samochodMożliwość łatwego porównania ofert kilkunastu ubezpieczycieli jednocześnie, oszczędność czasu czy też dostęp do porównywarki z dowolnej lokalizacji, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, to tylko niektóre z atutów internetowej sprzedaży polis. Walory te stopniowo skłaniają kierowców do wpisywania w wyszukiwarkę odpowiedniego adresu zamiast czasochłonnej wycieczki do agenta.

klucze do domuMimo szumnie ogłaszanego wzrostu gospodarczego przeciętny Polak najchętniej kupuje mieszkania dwupokojowe. Szczytem marzeń są nieduże trzy pokoje. Opracowanie dotyczące popytu na określone segmenty mieszkań przygotowała sieciowa agencja Metrohouse oraz portal RynekPierwotny.pl.

umowaBank chce w ten sposób zbudować przewagę nad konkurencją. Polscy konsumenci nie są bowiem odmieńcami i podobnie jak kupujący w innych krajach Europy lubią produkty plus. Elektroniczne konto bankowe, automatycznie zakładane przez bank, nie tylko ułatwia spłacanie rat na zakup sprzętu, ale można go używać jak standardowego konta osobistego, w prosty sposób aktywując standardowe usługi.

inwestycjeWydawało się, że rok 2018 będzie długo uznawany za rekordowy pod względem zaciaganych przez Polaków kredytów i pożyczek oraz wydatków na zakupy ponad poziom osiąganych dochodów. Jednak pierwsze miesiące 2019 roku pokazują, że prawdziwe rekordy dopiero przed nami. Jednak widać też pierwsze symptomy jako żywo przypominające początki poprzedniego kryzysu finansowego na świecie spowodowanego upadkiem banku Lehman Brothers.

klucze do domuAnalitycy Emmerson Evaluation spodziewają się, że w 2019 roku dynamika wzrostu cen mieszkań będzie stopniowo zwalniać.

nieruchomosciOsoby w wieku od 30 do 40 lat mogą liczyć na najkorzystniejsze oferty w bankach, jednak odpowiedni wiek to tylko jeden z czynników branych pod uwagę w procesie kredytowym.

pracownik2Państwowy system pośrednictwa pracy wciąż jest archaiczny i nie służy nikomu – poza rządową administracją. Wydawało się już, że wysokie bezrobocie, dochodzące w niektórych regionach do 30 proc. Wymusi reformy, jednak przyszło ożywienie na rynku pracy i rządzącym się wydaje, że wszystko jest w porządku. Tymczasem jeśli wróci osłabienie w gospodarce, problemy na rynku pracy wrócą ze zdwojoną siłą.

piwoTa rewolucja na rynku piwa szybko przyniosła efekt: piwa bezalkoholowe stały się absolutnym hitem we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a Polska nie jest wyjątkiem. Browary robią coraz smaczniejsze piwo bez procentów, a to sprawia, że zyskuje ono coraz więcej zwolenników. Perspektywy zaś są jeszcze lepsze!

ozeSystem oparty na energii odnawialnej jest możliwy, a co najważniejsze także opłacalny. Sektor odnawialnych źródeł energii w Europie zatrudnia już ponad milion ludzi, a podstawą transformacji energetycznej są miasta i obywatele. Jak wynika z Atlasu Energii odnawialne źródła energii nie grają już podrzędnej roli na europejskim rynku. Wrecz przeciwnie, zyskują nowych zwolenników oraz impuls do rozwoju.

fintechKredytmarket.com dołączył ze swoją ofertą finansowania dla mikroprzedsiębiorców do Bancovo – innowacyjnej firmy pośrednictwa kredytowego online. Jest to pierwsza na platformie oferta kredytowa dla tej grupy klientów. Chociaż platforma Bancovo jest krócej na rynku od Kredytmarketu, to już zdążyła wyrobić sobie markę wśród kredytobiorców. Z kolei ten drugi jest pierwszym podmiotem z ofertą dla mikroprzedsiębiorców.

emeryturaZ jednej strony Polacy tłumaczą, że nie oszczędzają na emerytury, bo nie mają z czego, z drugiej – aktualnie w gotówce, poza wszelkimi instrumentami inwestowania, z lokatami włącznie, trzymają ponad 190 miliardów złotych. Co dziwniejsze, w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy ten niesamowity kapitał przyrósł o prawie 11 procent. Z pewnością to dowód braku zaufania do instytucji finansowych, z bankami włącznie. Ale czy tylko?

pracownik w firmiePomimo optymistycznych zapowiedzi sprzed roku, tylko części firm z sektora małych i średnich firm udało się zwiększyć zatrudnienie. Zaledwie 16 proc. badanych przedsiębiorstw w ciągu ostatnich 12 miesięcy powiększyło personel – jest to najniższy wynik od trzech lat. Systematycznie wzrasta natomiast liczba firm, w których zatrudnienie pozostaje bez zmian – z 57 proc. w 2016 r. do 74,7 proc. w tegorocznym badaniu.

hakerCoraz większe grono ekspertów twierdzi, że nadchodzi zmierz banków. Dzięki nowym technologiom i zmianom w prawie, usługi finansowe online mogą świadczyć tzw. fintechy – podmioty sprawniejsze od kolosów bankowych. Walka z hakerami – główna zmora użytkowników usług finansowych – zdaje się to potwierdzać. Fintechom zdecydowanie łatwiej przychodzi uporać się z cyberprzestępczością.

Za przykład większych od tradycyjnych banków sukcesów w walce z hakerami może służyć Revolut – najszybciej rosnący fintech w Europie, który zresztą zakomunikował rynkom, że chce być światowym liderem w zakresie ochrony transakcji klientów i rozwija technologię, która pozwala radykalnie ograniczać ilość finansowych nadużyć.

Zamiast polegać na manualnych i czasochłonnych procesach stosowanych w wielu tradycyjnych instytucjach finansowych, Revolut udaremnia próby fraudów kartowych i prania pieniędzy za pomocą algorytmów, metod ilościowych i sztucznej inteligencji. Przez ostatnie 12 miesięcy firma zainwestowała znaczne środki w rozwój inżynierii danych aby jeszcze skuteczniej chronić klientów przed oszustami, także w Internecie.