RYNKI

bezposredniChoć system sprzedaży bezpośredniej opiera się przede wszystkim na osobistych relacjach pomiędzy pośrednikami a kupującymi, szczególnie ostatnie lata udowodniły, że branża stale ewoluuje by nadążyć za potrzebami konsumentów.

VVCCC

Nieruchomoci 2021 Mieszkania wakacyjne ciesz si coraz wiksz popularnoci wrd Polakw 4x3 Jeszcze niedawno nieruchomości, które stanowiły przystań na wakacje były luksusem zarezerwowanym tylko dla najbogatszych. To oni mogli sobie pozwolić na posiadanie drugiej nieruchomości nad morzem, czy w górach. Dziś coraz więcej Polaków decyduje się na zakup kolejnego mieszkania poza miejscem zamieszkania.

XXXX

Bezpatne nadgodziny choroba zawodowa Polakw 2021 4x3Pandemia koronawirusa nie tylko zmieniła w znacznym stopniu model pracy Polaków, ale również wpłynęła na wzrost liczby bezpłatnych nadgodzin. Statystyczny Polak pracuje każdego tygodnia 5,5 godziny za darmo. To wzrost aż o 2,5 godziny w ciągu zaledwie ostatniego roku.

Nieruchomoci 2021 Polacy za gotwk kupili prawie 12 tysicy mieszka 2021 4x3Rynek nieruchomości wciąż notuje hossę, a deweloperzy budują nowe osiedla, by móc sprawnie odpowiedzieć na olbrzymi popyt rynkowy. Co ciekawe, większość lokali jest dziś nabywanych za gotówkę.

Pienidze 2021 Adam Maysz promuje Kredyt na raz w Banku Pocztowym 2021 4x3Bank Pocztowy startuje z kampanią marketingową „Kredyt na raz”. W ramach oferty klienci mogą w trakcie jednej wizyty w placówce banku, bądź Poczty Polskiej, uzyskać bez prowizji nawet 4 500 złotych i przeznaczyć je na dowolny cel.

Rynek sztuki W Warszawie powstanie pierwsza w tej czci Europu cyfrowa galeria multimedialna 4x3 2021Zapowiada siię ciekawa inwestycja. Digital art, połączenie kultury i cyfrowego świata. Już w 2022 roku w Warszawskiej  Fabryce Norblina, Art Box Gallery SA otworzy pierwszą w Polsce galerię w pełni multimedialną– Art Box Experience. Spółka zapowiada też emisję crowdfundingową. Założona m.in. przez Piotra Sikorę (współproducent „Katedry”, „Wiedźmina”) spółka Art Box Gallery SA chce pozyskać finansowanie od inwestorów społecznościowych na realizację części prac przy projekcie. Dotychczasowe inwestycje wyniosły ponad 3 mln zł. Kampanię wspierać będzie Crowdway.

 

Nowy mural w odzi zachci do tworzenia ssiedzkich relacji 2021 4x3Na pograniczu łódzkiego Śródmieścia i Widzewa powstaje mural promujący budowanie dobrosąsiedzkiego klimatu. Praca o wielkości 550 m kw. zdobić będzie ścianę kamienicy przy Targowej 55, usytuowanej naprzeciwko Diasfery Łódzkiej.

Nieruchomoci 2021 Osiedla mieszkaniowe z coraz bogatsz ofert handlow 2021 4x3Najemcy reagują na zmianę preferencji klientów, stawiają na różnorodność i coraz częściej wybierają lokale użytkowe w nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych.

Bankowo cyfrowa W Santander Bank Polska ubezpieczenie na ycie i zdrowie w aplikacji mobilnej 2021 4x3Klienci Santander Bank Polska mogą kupić ubezpieczenie Życie i zdrowie już nie tylko w oddziale, przez telefon i w internecie, ale także w aplikacji mobilnej banku. W każdym kanale dla klienta jest dostępna taka sama oferta. Wdrożenie sprzedaży ubezpieczenia Życie i zdrowie w pełnym zakresie przez aplikację mobilną to wyróżnik Santander Bank Polska S.A.

Fintechy 2021 Na lato Twisto wprowadza najlepszy kurs wymiany bez ogranicze 2021 4x3W ramach letniej promocji fintech znosi limit wydatków w walutach obcych przeliczanych po kursie Mastercard bez opłat i prowizji. Oznacza to, że w okresie wakacyjnym klienci Twisto będa mogli zaoszczędzić około 3 proc. na każdej płatności w obcej walucie - bez limitów. Warunkiem jest włączenie planu Space. Nowi klienci mogą skorzystać z planu Space przez 3 miesiące za darmo.

Nowa normalno w ubezpieczeniachTeraz cakiem inne assistance kurs na zdrowie i bezpieczestwo w sieci 2021 4x3Standardowe dotychczas oferty assistance są uzupełniane o nowe usługi lub takie, które do teraz traktowane były jako drugorzędne.

Nowa gwiazda inwestycyjna przedszkola to prawdziwa ya zota 2021 4x3Podczas gdy posiadacze lokali usługowych nerwowo poszukują nowych najemców, a właściciele mieszkań liczą straty po ostrym spadku cen najmu, na rynku nieruchomości coraz jaśniej świeci nowa gwiazda inwestycyjna – przedszkola. Inwestycja w nieruchomości oświatowe realizowane we współpracy z samorządami to nawet 6-7% zysku w skali roku.

Coraz mniej chtnych na najem mieszka o niskim standardzie Czego szukaj najemcy 2021 4x3Standard mieszkań na wynajem „po babci” przechodzi do lamusa. Preferencje najemców mieszkań w Polsce to lokale urządzone ładnie i nowocześnie.

Rynek pracy 2021 Mao ktry Polak wtpi i znajomo jzykw nie uatwia kariery 2021 4x3Nie od dzisiaj wiadomo, że posiadanie wysokich kwalifikacji może być przepustką do zdobycia wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Sytuacja wygląda podobnie, jeżeli chodzi o nasze lingwistyczne predyspozycje, ponieważ coraz więcej firm wymaga od swoich kandydatów znajomości przynajmniej jednego języka obcego i to w stopniu minimum komunikatywnym.

genera zet biaeSą pełni zapału, ambitni i kreatywni oraz wierzą, że osiągną zamierzony sukces. Czy firmy są gotowe na zatrudnienie reprezentantów najmłodszego pokolenia wkraczającego w dorosłość?

MMM

Rynki finansowe 2021 Metody Mourinho nowy kurs edukacyjny XTB 2021 4x3José Mourinho – jeden z najbardziej utytułowanych menedżerów i globalny ambasador marki XTB dzieli się swoją strategią i podejściem w nowym kursie XTB dla inwestorów.

Zielone budownictwo ma coraz wicej zwolennikw bo poza ekologi daje korzyci samym mieszkacom 2021 4x3Ekologiczne elementy są dodawane do budynków mieszkalnych z dwóch powodów. Pierwszy to ochrona środowiska. Drugi to korzyści dla mieszkańców – wymierne, jak i niewymierne, ale tak samo istotne. Co dają panele fotowoltaiczne, białe dachy, zielone ściany czy domki dla owadów?

Rynek nieruchomoci 2021 COVID 19 ostudzi zapa cudzoziemcw do kupowania mieszka w Polsce 4x3W 2020 r. w ręce cudzoziemców trafiło ponad 7,4 tys. mieszkań. Coraz większą grupę cudzoziemców kupujących mieszkania w Polsce stanowią obywatele… Indii.

Nieruchomoci 2021 Pandemia zwiksza zainteresowanie najmem na zasadzie colivingu 4x3Mieszkanie na wynajem to już nie tylko dach nad głową, to doświadczenie oferujące szereg rozbudowanych usług, a przede wszystkim możliwość nawiązania prawdziwych relacji z innymi osobami.

Rynek pracy 2021 Dlaczego warto zatrudni do IT juniora i zainwestowa w jego rozwj 4x3Rotacja pracowników odciska swoje piętno nawet na najlepiej zorganizowanym zespole programistów. A to nie jedyna cecha rynku pracy IT. Coraz częściej odczuwalne są skutki luki rosnącej pomiędzy wzmożonym popytem na midów i seniorów, a jednocześnie ich niewystarczającą liczbą na rynku.

Na rynku mieszkaniowym nie ganie euforia inwestorw 2021 4x3Kwietniowa informacja GUS, publikująca wstępne dane budownictwa mieszkaniowego w marcu oraz pierwszym tegorocznym kwartale, prezentuje wyniki, które wskazują na rynkową euforię inwestycyjną w pełnej krasie. Trudno bowiem o bardziej adekwatne określenie statystyk pierwotnego segmentu krajowej mieszkaniówki, wypracowane przez inwestorów w trzech pierwszych miesiącach br.

Nieruchomoci Zamieszkaj w luksusowym lofcie jak Meg Ryan Ashley Olsen czy Scarlett Johansson 2021 4x3Ekskluzywne lofty przypominające te, w których mieszkają amerykańskie gwiazdy dostępne są także w Polsce. XIX wieczny budynek fabrycznej kuźni w Lesznie zmienił się w jedną z najbardziej stylowych, industrialnych przestrzeni do zamieszkania w naszym kraju.

Rynek pracy 2021 Midzy obaw dalszej obniki dochodw a nadziej na podwyk niwelujc straty i inflacjPolacy w pracy targani są sprzecznościami: z jednej strony lęk przed dalszymi negatywnymi konsekwencjami COVID - redukcją części wynagrodzenia a nawet utratą pracy. Z drugiej - nadzieje na wzrost płacy, by co najmniej utrzymać dotychczasowy poziom życia.

Nieruchomoci 2021 Nawet COVID nie zmieni trendu najem pozostaje przyszoci rynku mieszkaniowego 4x3Co siódme mieszkanie w Polsce to mieszkania przeznaczone na wynajem. Silne fundamenty ekonomiczne, luka mieszkaniowa oraz niski wskaźnik dostępności mieszkań na tysiąc mieszkańców przyciągają inwestorów, którzy coraz chętniej deklarują chęć stworzenia w naszym kraju portfeli liczących setki, a nawet tysiące nowych mieszkań na wynajem.

Zoto po co banki centralne skupuj krlewski kruszec 4x3 2021Narodowy Bank Polski w ciągu kilku lat chce dokupić dodatkowe 100 ton złota w ramach zwiększenia rezerwy - wskazywał Adam Glapiński, Prezes NBP. Czy to dobra strategia? Czemu ma służyć takie działanie?

Nowa normalno Po roku pracy zdalnej kto za kto przeciw Jakie ma perspektywy home office na polskim rynku pracy 2021 4x3Jeszcze rok temu praca zdalna była nowinką tak technologiczną, jak i w pewnym sensie obyczajową. Traktowano ją nieco jako rodzaj benefitu, w najlepszym razie modnej ciekawostki. A dziś, w rocznicę wybuchu pandemii? Pokazują to autorzy badania Księgi Rekomendacji „Praca zdalna 2.0”, przygotowanej przez Pracodawców RP.

Nieruchomoci 2021 Rynek biurowy chce by smart eko i bezpieczny wobec COVID 4x3Przestrzeń zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie użytkowników, eko i smart budynki, niższe koszty utrzymania to przyszłość rynku biurowego.

Bankowo 2021 Jedna aplikacja w smartfonie pozwala korzysta z kont w wielu bankach Otwarta bankowo staa si faktem 4X3Dzięki wdrożeniu otwartej bankowości, klienci Santander Bank Polska dzięki otwartej bankowości mogą integrować rachunki i wysyłać przelewy z siedmiu banków. Teraz nowością jest to, że mogą inicjować przelewy również w aplikacji Santander mobile.

Zdrowie psychiczne Polakw Jak po roku radzimy sobie z pandemi COVID 19 Nie radzimy niestety 2021 4x3Niemal 80 proc. badanych, po blisko roku trwania pandemii, nadal doświadcza ataków paniki, które trudno im opanować, a siedmiu na dziesięciu ankietowanych odczuwa więcej stresu, niż przed pandemią.

Nowa normalno Generacja Z zmieni rynek najmu w Polsce ktry czeka profesjonalizacja 2021 4x3Rosnące zainteresowanie najmem, generowane zwłaszcza przez najmłodsze na rynku pracy Pokolenie Z, spowoduje, że w najbliższej dekadzie rynek najmu w Polsce sprofesjonalizuje się, wzorem innych rynków starej Europy.

Rynek pracy 2021 Teraz w cenie s nie tylko benefity oferowane poza wynagrodzeniem ale i sama moliwo wyboru dodatkowych bonusw 4x3Świadczenia pozapłacowe oferowane przy rekkrutacji pracowników stały się już niemal standardem. Ciągle pojawiają się nowe, ale w związku z tym coraz większego znaczenia nabiera możliwość swobodnego wyboru przez pracownika z zakładowego menu bonusów.

Ubezpieczenia 2021 Co trzeci Polak podchodzi nieufnie do ubezpiecze zwaszcza polis na ycie 4x3Niemal połowa Polaków ufa ubezpieczycielom, ale ponad jedna trzecia jest przeciwnego zdania. W tej drugiej grupie najwięcej jest osób z wyższym i ze średnim wykształceniem, a także najlepiej zarabiających. Przeważnie są to mieszkańcy dużych miast. I trzeba dodać, że częściej brak zaufania wykazują mężczyźni niż kobiety.

Barometr Zawodw 2021 Uczelnie produkuj za duo ekonomistw dla rynku pracy 4x3Problem ze znalezieniem pracy mogą mieć również pracownicy biur podróży, socjologowie, filozofowie czy politolodzy. Eksperci wskazują, że nadwyżkowe zawody to pochodna popularności humanistycznych kierunków studiów.

Hipoteka odwrcona w pandemii Porwnanie dwch modych rynkw rynku polskiego i norweskiego 20214x3Norweski rynek hipoteki odwróconej, gdyby porównać go z Wielką Brytanią lub Stanami Zjednoczonymi, wciąż jest rynkiem młodym. Jak pandemia zmieniła rynek hipoteki odwróconej w Norwegii? Czy takie same zmiany można dostrzec w Polsce?

Nieruchomoci Jak rok 2021 zmieni podejcie do potrzeb i oczekiwa inwestorw 4x3Ostatni rok zmienił wiele priorytetów w branży nieruchomości, zwłaszcza dla tych, którzy w nie inwestują. Na próbę została wystawiona elastyczność głównie najemców i właścicieli. Zmieniły się również potrzeby i oczekiwania inwestorów, których w 2021 roku czeka większa ostrożność w procesach decyzyjnych.

Dobra polisa 2021 Jak najkorzystniej ubezpieczy dom w obecnym czasie 4x3Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Znane powiedzenie nabiera znaczenia szczególnie w dobie pandemii. Nowy Rok to dobry moment, żeby zadbać o sprawy priorytetowe i jako jedno z postanowień wypisać ubezpieczenie nieruchomości.

Rynek pracy Pokolenie Z wkracza do akcji Czego najmodsi pracownicy oczekuj od pracodawcy 4x3Pokolenie Z, czyli osoby urodzone między 1995 a 2005 r. i będące „następcami” millenialsów, właśnie wkraczają na rynek pracy. Najstarsi przedstawiciele tej grupy stawiają pierwsze kroki w swojej zawodowej karierze. Zasilając zespoły w poszczególnych organizacjach są zastrzykiem „nowej energii”, a jednocześnie grupą, której potrzeby względem pracy mogą znacznie różnić się od przedstawicieli starszych pokoleń.

Rynek motocykli Teraz w jednym miejscu wybierzesz pojazd i zaatwisz pienidze na jego kupno 2021 4x3Zainteresowanie jednośladami wśród Polaków rośnie w czasie pandemii. Santander Consumer Multirent i importer motocykli Yamaha wprowadzają unikalne na rynku narzędzie online.

Rynek pracy 2021 Trafna ocena ryzyka zawodowego staje si dzi fundamentalnym zadaniem dla komrek HR 4x3Rynek pracy stawia dzisiaj przed pracodawcami zupełnie nowe, nieoczywiste wyzwania. W dobie pandemii koronawirusa Covid-19 zdecydowana większość pracowników biurowych wykonuje swoje obowiązki zdalnie, co stwarza możliwości, ale jest również obciążone ryzykiem, zupełnie odmiennym od związanego z pracą w klasycznym firmowym biurze.

Rynek pracy 2021 Bezrobocie wzronie dopiero teraz przecitne wynagrodzenie mocno w gr 4x3W 2021 roku bezrobocie prawdopodobnie wzrośnie do poziomu zakładanego wcześniej przez rząd na grudzień tego roku, czyli do ok. 7,3 – 7,5 proc. Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw pod względem dynamiki wzrostowej gonić będzie mocną podwyżkę płacy minimalnej od 1 stycznia 2021 r. i będzie w przyszłym roku wyższe o ok. 6 proc.

Rynek czekolady 2021 Teraz skad produktu musi gwarantowa pozytywny wpyw na zdrowie II FALA 4x3W 2021 roku zmienią się trendy i oczekiwania konsumentów, których producenci czekolady nie powinni ignorować.

Motoryzacja 2020 Garbus albo maluch Jakimi klasykami najchtniej jedzimy w Polsce II Fala 2020 4x3Choć pojęcie „klasyk” jest bardzo pojemne, to nie każdy samochód zasługuje na to miano. Podstawowym kryterium jest wiek, bo przecież auta nie od razu stają się klasykami. To przede wszystkim pojazdy zabytkowe, mające wartość kolekcjonerską lub sentymentalną, z różnych względów wyjątkowo popularne czy wręcz kultowe.

2 Rynek pracy 2020 Zagranic polskim fachowcom daj prac z etatem II Fala 4x3Który fach cieszy się największym zainteresowaniem wśród zagranicznych pracodawców? Bez problemu pracę znajdą tam pracownicy produkcyjni, kierowcy, elektrycy i spawacze. Praca czeka również na stolarzy, hydraulików i magazynierów.

Rynek pracy Firmy chc budowa cieki kariery ju pozyskanych pracownikw zamiast rekrutowa nowych fachowcw 2020 II Fala 4x3Przedsiębiorstwa coraz częściej stawiają na awanse własnych pracowników niż zatrudnianie nowych. Decydują się też częściej na kształcenie pracowników w miejscu pracy, a rzadziej korzystają z ofert szkoleń zewnętrznych. Najpopularniejsze formy nauki to instruktaż, a także coaching i mentoring.

Nastolatkowie coraz aktywniej korzystaj z bankowoci II Fala Pienidze 2020 4x3Dane Santander Bank Polska potwierdzają, że nastolatkowie bardzo aktywnie korzystają z kont i nowoczesnych metod płatności. Im są starsi, tym chętniej korzystają z możliwości płacenia bezgotówkowo za zakupy w sklepie, częściej wypłacają gotówkę z bankomatów oraz zlecają przelewy.

Nieruchomoci 2020 drug fal COVID 19 mieszkania na potaniej4x3Trwa druga fala zachorowań na COVID-19 i tzw. miękki lockdown. Podczas pierwszej fali na wiosnę i twardego lockdownu, eksperci zapowiadali spadek cen mieszkań. Ten właściwie do dzisiaj nie nastąpił. Czy można się więc spodziewać, że na przełomie 2020 i 2021 roku mieszkania potanieją?

Modzi praca dojazd miasto centrum 2020 2 fala 4x3O takich preferencjach osób należących do pokolenia Z przesądzają o tym: dobra komunikacja publiczna oraz dostęp do dużej liczby punktów gastronomicznych.

2 Pracodawcy i pracobiorcy po koronie 2020 4x3Jak wynika z ankiety, przeprowadzonej przez popularną aplikację do  nauki języków Babbel, znajomość języka obcego to jeden z najważniejszych wymogów stawianych przed kandydatami ubiegającymi się o nową pracę. Już teraz angielski stanowi podstawę komunikacji w wielu firmach, dlatego coraz częściej możemy napotkać ogłoszenia o pracę właśnie w tym języku.

Rachunki usługi finansowe 2020 4x3Już 8 milionów osób zarejestrowało swój numer telefonu, aby odbierać natychmiastowe przelewy na telefon BLIK. W ten sposób można odbierać i wysyłać pieniądze w czasie rzeczywistym bez względu na to, w jakim banku konto ma nadawca i odbiorca płatności.

 MG 9627 2020 4x3Większość, bo 61 proc. wynajmujących mieszkanie przyznaje, że nie stać ich na zakup własnego lokum. Podobny odsetek nie inwestuje także w standard wynajmowanej nieruchomości i mieszka w średnich warunkach.

LC Tower Gdynia czarne chmury 4x3We wrześniu, podobnie jak w ostatnich miesiącach, głównym czynnikiem wpływającym na ruchy cenowe na rynku złota były działania Rezerwy Federalnej. Na globalnych rynkach finansowych nadal utrzymuje się duża nerwowość – popyt na ropę cały czas jest osłabiony, a złoty tracił w zestawieniu z innymi walutami.

ojciec z wózkiem 2020 4x3Aż 62 proc. kobiet potrzebuje mentora, który wesprze je w rozwoju i karierze zawodowej. Co trzeciej kobiecie brakuje też pewności siebie, szczególnie kiedy zostaje mamą. Dodatkowo pandemia spowodowała, że sytuacja na rynku pracy jest niepewna.

znaczki auta i porcelana 2020 4x3Pandemia koronawirusa doprowadziła do największego załamania gospodarczego od 2008 roku. Okazuje się jednak, że istnieją rynki, które nie tylko są odporne na obecną sytuację, ale notują zyski. Wśród nich jest rynek sztuki.

Hipoteka na Bali 2020 4x3Dla tych, którzy właśnie myślą o zakupie własnego „M” częściowo sfinansowanego kredytem hipotecznym pojawiła się atrakcyjna okazja. Jak rzadko kiedy, dzięki umiejętnej strategii można wybrać taki sposób oprocentowania kredytu, by zaoszczędzić w kilka lat równowartość wycieczki na Bali.

ulica 400 300Teraz do codziennego, związanego z pracą stresu dołączyły obawy o zdrowie własne i bliskich, a czasem także lęk o bezpieczeństwo finansowe. Co firmy mogą zaoferować zatrudnionym, aby zadbać o ich motywację i poczucie stabilności?

2 Pracodawcy i pracobiorcy po koronie 2020 4x3Pandemia koronawirusa odcisnęła ślad na niemal każdej dziedzinie naszego życia, a jej efekty mimo optymistycznych prognoz będą odczuwalne w biznesie jeszcze przez długi czas. Są jednak i pozytywne skutki kryzysu. To nie tylko większa kreatywność w działaniu i otwartość na innowacyjne rozwiązania, ale również większa solidarność pracodawców z pracownikami.

mao ofert bezrobocie ronie powoli 2020 4x3W czerwcu przybyło niespełna 15 tys. osób, które w urzędach pracy figurują jako bezrobotne. To niewiele, ale liczba ta nie oddaje prawdziwej sytuacji panującej obecnie na rynku pracy. Dla tego obrazu bardziej istotne jest szybkie tempo, w jakim ubywa ofert pracy zgłaszanych do pośredniaków.

PUP zatrudnienie po koronie 2020 lip BBI 4x3Mówi się, że na rynku pracy z powodu koronawirusa najbardziej ucierpiały młode osoby. W Polsce prawie jedna trzecia aktywnych zawodowo osób do 24 roku życia pracuje w sektorach dotkniętych „lockdownem”. Jeszcze trudniej mają absolwenci dopiero wchodzący na rynek.

Rynek pracy 2020 Pandemiaa zmiejszya szanse na nowy etat 4x3Zniesienie większości obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa spowodowało nieznaczny spadek niepewności na rynku pracy. Z realizowanej przez Randstad we współpracy z Instytutem Badań Pollster 40. edycji badania „Monitor Rynku Pracy” wynika, że Polacy wciąż obawiają się utraty obecnego zatrudnienia.

identyfikacja NN 2020 4x3W Nationale-Nederlanden klienci mogą już weryfikować swoją tożsamość w usłudze n-serwis, wykorzystując mojeID, zarówno przy rejestracji, jak i w przypadku konieczności odzyskania dostępu do konta.

mieszkania na prowincji czerwiec 2020 Bielsk Kaczogrd 4x3Średnia cena mieszkań sprzedanych w Krakowie wzrosła w pierwszym kwartale 2020 o aż 21 proc. rok do roku. We Wrocławiu ten wzrost wyniósł 16 proc., a w Trójmieście 14 proc.

Alior 2020 4x3Alior Bank wprowadził nowe rozwiązania internetowe dla klientów inwestycyjnych. Z myślą o nich rozbudował serwis internetowy o narzędzia ułatwiające selekcję portfela inwestycyjnego, dzięki którym mogą w szybki sposób wyszukać informacje o interesujących ich instrumentach rynku kapitałowego.

wies z gniazdem 400 x 300Rynek pożyczek skurczył się niemal o połowę. Zmalała wielkość pożyczek, a wiele osób, które dostawały zwykle zaproszenie do skorzystania z usług, teraz nie pożyczy pieniędzy nawet samodzielnie usilnie o to zabiegając.

Motor korona ubezpieczenia 2020 4x3Właściciele motocykli i skuterów bardzo rzadko kupują drogie ich zdaniem autocasco, choć w ostatnich latach ceny polis spadły z 25 proc. do kilku procent wartości pojazdu.

home officeNie wszystkie aplikacje, które ułatwiają pracę zdalną, są bezpieczne. Okazało się, że najpopularniejsza aplikacja do wideokonferencji – Zoom – ma luki bezpieczeństwa i problemy z dochowaniem prywatności.

Co 4 POL ma warunki na HO 2020 4x3Koronawirus popularyzuje zdalną formę wykonywania obowiązków zawodowych na niespotykaną dotąd skalę, choć pracownicy byli do niej przekonani już od jakiegoś czasu.

2 2020 4x3Sytuacja spowodowana koronawirusem, sama w sobie nic nowego w funkcjonowaniu rynku pracy nie wprowadza, ale przyspiesza adaptację przez przedsiębiorstwa obowiązujących już trendów.

samochód pod domem 400 x 300Ubezpieczyciele szukają rozwiązań, które w czasie epidemii pozwalają kierowcom zlikwidować szkodę bez wychodzenia z domu. Jazda po polskich drogach nie jest zabroniona w czasie epidemii, ale załatwianie wielu podstawowych spraw związanych z posiadaniem auta przysparza kierowcom trudności.

miSamorzdy za mao buduj 2020 4x3Niespełna dwa tysiące nowych mieszkań przy potrzebach "na już" liczonych skromnie jako 150 tys. lokali, to mniej niż amortyzacja istniejącej już substancji mieszkaniowej. problem więc będzie narastał, zamiast być rozwiązywanym.

praca mobilna 400 x 300Wraz z pandemią szykuje nam się rewolucja na miarę wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy w XIX w. W ciągu zaledwie kilku tygodni firmy musiały zmienić swoje podejście do wykonywania obowiązków służbowych przez pracowników. Praca zdalna stała się koniecznością. I to koniecznością, która wielu osobom, do tej pory przyzwyczajonym do pracy przy biurku, może spodobać się już na stałe.

Odwrcona hipoteka 2020 4x3Kryzys demograficzny, a być może także trudne teraz do wyobrażenia skutki pandemii koronawirusa mogą na nowo zainteresować osoby w wieku emerytalnym lub młodsze, ale znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej a posiadające nieruchomości - produktem finansowym popularnie znanym pod nazwą odwróconej hipoteki.

auta chodnik 400 x 300Jednym z najważniejszych trendów w branży ubezpieczeniowej jest w ostatnich latach rozwój technologii, pozwalający klientom wiele spraw załatwiać na odległość. Ograniczenie do minimum kontaktu z pracownikami ubezpieczyciela nabrało olbrzymiego znaczenia w czasie pandemii.

banknoty 400 300Po zaledwie kilku miesiącach oszczędzania w PPK uczestnicy programu zostali wystawieni na poważną próbę. Pandemia koronawirusa kładzie się cieniem na globalne rynki. Inwestorzy obawiają się o jej wpływ na sytuację gospodarczą oraz działalność przedsiębiorstw. Ucierpiały przede wszystkim rynki akcji, choć zawirowania objęły również rynek obligacji. Załamanie na giełdzie nie powinno być powodem do wycofania kapitału ani do wstrzymania wpłat.

wiosna kwiat 400 x 300W Stanach Zjednoczonych sesja rozpoczęła się od solidnych wzrostów. Inwestorzy wykazywali pozytywne nastawienie już podczas sesji azjatyckiej, a następnie europejskiej. Teraz fala zakupów akcji trafiła również na Wall Street, gdzie indeks S&P 500 rośnie o 7 proc., Dow Jones Industrial Average o prawie 8 proc., a Nasdaq o nieco ponad 6 proc.

Jajka i koszyk z grzybami 4x3Jesteśmy wyjątkowymi pesymistami co do długości wieku swojego życia. Ale nie tylko dlatego nie odkładamy, by mieć za co żyć w wieku późnej starości, choć takiej potrzeby nie widzi co czwarty Polak. Generalnie nie mamy nawyku planowania przyszłości i mamy niedostateczną wiedzę o finansach.

nieruchmoci zmierzch inwestycji 2020 4x3Kilkanaście lat temu nastąpił nie tylko krach kredytów hipotecznych rozliczanych we frankach szwajcarskich, ale doszło do gwałtownego runięcia w dół wartości mieszkań i domów - zwłaszcza nowych. Wiele z nich, mimo powrotu trendu wzrostowego w cenach, do dziś nie wróciło do wartości, za jakie zostały kupione. Nic więc dziwnego, że wiele osób kupuje dziś mieszkania z duszą na ramieniu, obawiając się, że wieszczenia o nowej bańce mieszkaniowej mogą stać się brutalną rzeczywistością. Czy są realne przesłanki, by historia krachu na rynku mieszkaniowym teraz się powtórzyła?

Ubezpiecz mieszkania i mienie 2020 4x3Jesteśmy bardziej zamożni i stać nas, by lepiej zadbać o swój majątek. Rośnie też popularność polis typu assistance. Do tego łatwość wykupienia ubezpieczenia majątkowego związana z rozwojem nowych technologii, zwłaszcza ze smartfonizacją. Eksperci wskazują więc na pik w polisach mieszkaniowych, podkreślając jednocześnie, że ich ilość niekoniecznie przechodzi w jakość. Ubezpieczamy więc zawsze mury, a rzadziej odpowiedzialność za szkody spowodowane zalaniem, choć ryzyka rozkładają się odwrotnie.

pvm pracownikcenipostep 400 x 300Obecnie, już nie tylko wynagrodzenie wpływa na przyjęcie bądź odrzucenie danej oferty pracy. Co ciekawe, kandydaci zwracają uwagę na możliwości rozwoju. Współcześnie, pracownicy są gotowi na podejmowanie nowych wyzwań, w tym na szkolenia w nieznanych dotąd dziedzinach.

optymizm na rynku pracy 2020 podwyki 4x3Zdecydowana większość Polaków spodziewa się, że najbliższe sześć miesięcy będzie jeszcze korzystniejsze dla kandydatów na rynku pracy. Co więcej, niemal 53 proc. ankietowanych przyznało, że liczy na otrzymanie podwyżki w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

podwyżka umowa 400 x 300Spadek migracji zarobkowej do Polski zza wschodniej granicy, znaczne podwyższenie stawek wynagrodzeń pracowniczych i wyjątkowo niski poziom bezrobocia - to główne tendencje na polskim rynku pracy, z jakimi mieli do czynienia pracodawcy w 2019 roku. Co zatem czeka przedsiębiorców w nowym, nadchodzącym sezonie?

leki na telefon 400 x 300Większość Polaków potrzebujących pomocy assistance medycznego w 2019 roku zwracała się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu wizyty lekarskiej oraz z możliwości zakupu leków w ramach polisy.

ulica ruch 400 na 300Szkodowi kierowcy wydali średnio 722 zł na OC. To zaledwie o 53 zł więcej niż wynosi średnia cena tego ubezpieczenia dla ogółu kierowców (669 zł). Co jednak ciekawe, w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy polisy OC dla tej grupy kierowców taniały najszybciej.

budowa 400 x 300Nie słabnie zainteresowanie kredytami hipotecznymi – od stycznia udzielono ich więcej niż w roku poprzednim. Dostępność kredytów mieszkaniowych i korzystne warunki spłacania sprawiają, że pojawia się coraz więcej zapytań o możliwość udzielenia kolejnego finansowania. Podejście banków do zaciągnięcia przez jednego klienta kolejnego kredytu bywa jednak różne – niektóre przewidują limity, inne podwyższają wymagany wkład własny.

auta 400 x 300Kupić szybko i niedrogo, okazyjnie może być nawet używany, byle w dobrym stanie. Taki przepis Polaka na kupno samochodu sprawdza się także w segmencie aut nabywanych poprzez leasing. Kończący się rok stał pod znakiem zmiany przepisów podatkowych; istniały obawy, że negatywnie wpłyną pone na dynamicznie rozwijający się od lat rynek lesingu samochodów. Czy słusznie?

Kantor on line 4x3Popularność wirtualnej wymiany walut wciąż rośnie i kontory działające online sukcesywnie przejmują rynek. Z tego rodzaju usług chętniej niż firmy korzystają klienci indywidualni, ale to firmy mają decydujący udział w wolumenie obrotów. Najchętniej z kantorów online korzystają przy tym firmy z branży transportowej oraz handlowcy.

mieszkanie kuchnia 400 x 300Podczas przeglądania ofert najmu mieszkań, wciąż można zobaczyć wiele zdjęć lokali, które pod względem wystroju i wyposażenia przypominają o czasach PRL-u. Taka sytuacja dotyczy również większych miast. Równocześnie możemy zaobserwować wzrost udziału rynkowego najnowszych mieszkań przeznaczonych na wynajem. Narodowy Bank Polski niedawno zaprezentował ciekawe informacje opisujące wspomniane zjawisko.

mieszkania 400 x 300Korzystanie z pomocy pośredników wynika w dużej mierze z zaostrzenia przez banki kryteriów przyznawania kredytów hipotecznych. Szczególnie było to widoczne w przypadku wnioskodawców posiadających niski wkład własny a więc poniżej 20 proc. wartości nieruchomości. W tym segmencie banki wprowadziły podwyżki marż, a to z kolei przełożyło się na wzrost rat nowo udzielanych kredytów i spadek dostępnej kwoty.

auto car sharing 400 x 300Polacy widzą coraz więcej korzyści z wynajmu auta. Zauważalne jest to przede wszystkim w dużych miastach. Dodatkowo rynek w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i wciąż podąża za rynkiem zachodnim, gdzie wypożyczanie samochodów jest czymś zupełnie naturalnym i często najbardziej opłacalnym. Nim zdecydujemy się wynająć auto powinniśmy ustalić jakie dodatkowe usługi będą nam potrzebne naprawdę. Na spokojnie powinniśmy przeanalizować treść umowy oraz sprawdzić szacowany koszt wynajmu oraz stan techniczny auta.

ludzie 400 x 300W polskich rodzinach dzieje się jak wszędzie na świecie: małżonkowie się rozchodzą, zawierają nowe związki małżeńskie albo od początku decydują się na związek partnerski. Mniejsze lub większe konflikty z bliskimi związane z takimi relacjami przeradzają się w prawdziwe problemy gdy nadchodzi jesień życia albo trafi się nieszczęście. Choćby z tego powodu warto zrobić porządek w sprawach majątkowych, z ubezpieczeniami włącznie.

ubezpieczenia porwnaj 4x3Agenci dosłownie opanowali dystrybucję niektórych rodzajów ubezpieczeń. Przykład mogą stanowić komunikacyjne ubezpieczenia OC. Trudno się dziwić, że usługi agentów są popularne, skoro porównanie większej liczby obowiązkowych polis komunikacyjnych może oznaczać oszczędność na poziomie np. 1 000 zł - 2 000 zł rocznie.

Nauka angielskiego dla dzieci 4x3W najnowszym rankingu English Proficiency Index, Polska znalazła się wśród krajów z bardzo wysoką biegłością językową, zajmując w tej klasyfikacji jedenaste miejsce. Daleko nam wciąż do Skandynawów, którzy poza Holendrami zostawiają daleko za sobą konkurencję. Co nas motywuje do biegłej znajomości języka anielskiego?

Ojcowie mniej pracuj 4x3Rodzicielstwo coraz częściej przekładane jest na później. W 2018 roku średni wiek urodzenia pierwszego dziecka wyniósł 27 lat dla kobiet i 33 lata dla mężczyzn. Późne macierzyństwo i ojcostwo wiąże się często z większą świadomością u rodziców. Ojcowie chętniej angażują się w życie rodzinne, nawet kosztem pracy i zarobkowania.

pozyczkaPosługiwanie się cudzym dokumentem tożsamości celem uzyskania kredytu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności na mocy kodeksu karnego. Pomimo tego, 7 na 100 Polaków nie widzi nic złego w takim zachowaniu, a niemal połowa usprawiedliwia zatajanie informacji. znajomość których sprawiłaby, że bank odmówiłby im udzielenia kredytu.

Zarabiamy wicej czy stac nas na Mieszkanie na kredyt 4x3Mimo, że na rynku nieruchomości coraz częściej dochodzi do transakcji gotówkowych - mieszkania kupują w tej formie najczęściej inwestorzy oraz cudzoziemcy - to nadal wiodącą rolę w transakcjach wiodą kredyty, choć niekoniecznie hipoteczne. Wbrew obostrzeniom polityki kredytowej wcale nierzadkie są przy tym kredyty hipoteczne zaciągane nawet na trzydzieści lat.

4x3 IMG 9942Idealna pożyczka powinna być tania, szybka i udzielona bez zbędnych formalności. Wtedy chętnych na zaciągnięcie długu nie brakuje. Wraz z rozwojem nowych technologii przybywa firm, także pozabankowych, które potrafią spełnić wszystkie te oczekiwania konsumenta.

Molo Orowo tyem do batyku 4x3Wraz ze wzrostem zamożności Polaków, urozmaiceniu ulega również oferta na rynku nieruchomości. Popularność zyskują nieruchomości klasy premium na wynajem, kierowane do osób z wolnymi aktywami, które chcą zainwestować w luksusowy lokal, zapewniający stały, comiesięczny zysk.

zlotowkiKonta oszczędnościowe są najpopularniejszym sposobem na przechowywanie oszczędności. Korzysta z nich już 29 proc. Polaków, to o 10 proc. więcej niż przed rokiem. Z roku na rok wzrasta także zainteresowanie usługą zaokrąglania transakcji, z których każdorazowo relatywnie drobne kwoty trafiają na rachunki oszczędnościowe.

Pocigi PKP na stacji 4x3Choć bezrobocie jest w Polsce rekordowo niskie – we wrześniu br. wyniosło ono 5,1 proc. - to poza dużymi miastami, o pracę wciąż nie jest łatwo. W niektórych powiatach bezrobocie wynosi kilkanaście procent, a są też takie, jak np. szydłowiecki, gdzie pracy nie ma blisko co czwarty mieszkaniec. Czy można to jakoś pogodzić?

4x3 000 odbicie w wierzowcu IMG 9955W pierwszej lub nowej pracy na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia mamy średnio 10-15 sekund. To oznacza, że pierwszego dnia w pracy będziemy oceniani nie tylko poprzez pryzmat naszych umiejętności i doświadczenia, ale również tego, jak w ciągu tych kilku chwil się zaprezentujemy. Oceniamy szybko i powierzchownie, więc już sam wygląd i sposób przywitania się mogą wpłynąć na to, jak wypadniemy w oczach współpracowników i przełożonych.

Kupujemy co raz mniejsze mieszkania 4x3Lokalne rynki różnią się pod względem średniej powierzchni kupowanych mieszkań. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, które miasta na prawach powiatu wyróżniają się zakupem najmniejszych i największych „M”.