Drukuj

MMM

Rynki finansowe 2021 Metody Mourinho nowy kurs edukacyjny XTB 2021 4x3José Mourinho – jeden z najbardziej utytułowanych menedżerów i globalny ambasador marki XTB dzieli się swoją strategią i podejściem w nowym kursie XTB dla inwestorów.

 

Znany z wyrazistego charakteru i bezkompromisowego podejścia, dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów i trzykrotny mistrz Premier League, José Mourinho, jest niezaprzeczalnie jednym z najbardziej utytułowanych menedżerów piłkarskich. Przez całą swoją pełną sukcesów karierę José pracował z wieloma indywidualnościami świata futbolu mierząc się na każdym kroku z najróżniejszymi wyzwaniami. Czerpiąc ze swoich licznych doświadczeń, José Mourinho podzielił się swoimi sekretami i podejściem, które pozwala mu radzić sobie z presją, podejmowaniem trudnych decyzji, wyzwaniami i emocjami, ale także z sukcesem.

Sztuka podejmowania trudnych decyzji

Wraz z dodatkowymi treściami analitycznymi i edukacyjnymi, te spostrzeżenia tworzą nowy Kurs Edukacyjny XTB „Metody Mourinho”.
- Kiedy José Mourinho został ambasadorem XTB, chcieliśmy nie tylko współpracować ze znaną na całym świecie ikoną sportu, ale także wykorzystać jego bogate doświadczenie trenerskie i stworzyć wyjątkową wartość dla naszych klientów. W rzeczywistości wiele wyzwań, z jakimi José mierzy się zarządzając na co dzień drużyna piłkarską, jest bardzo podobnych do tych, z którymi musi się zmierzyć każdy inwestor. Zebraliśmy te doświadczenia i we współpracy z José, stworzyliśmy nowy kurs edukacyjny, który może być pomocny dla każdego, kto chce stać się lepszym inwestorem. - powiedział Jakub Paturalski, dyrektor polskiego oddziału XTB.

Dla początkujących inwestorów

Kurs “Metody Mourinho” stanie się częścią kursu dla początkujących inwestorów dostępnego w ramach szerokiej oferty edukacyjnej XTB Trading Academy. Kurs będzie składał się z trzech części:
●Jak radzić sobie z presją
●Jak kontrolować emocje
●Jak przygotować się na sukces
Każda część szkolenia zawiera materiał analityczny i edukacyjny wzbogacony cennymi spostrzeżeniami José Mourinho, który dzieląc się nimi pokazał, jak bardzo światy piłki nożnej i inwestycji są do siebie podobne.
Kurs edukacyjny „Metody Mourinho” jest dostępny na stronie https://www.xtb.com/pl/edukacja/jak-radzic-sobie-z-presja-metody-jose-mourinho

Rozmowa z José Mourinho

Podczas opracowywania kursu, José Mourinho udzielił wywiadu XTB, omawiając swoje podejście do podejmowania decyzji, radzenia sobie z presją i wyzwaniami.

 

Metody Mourinho Jose Mourinho XTB 1Fot. materiały prasowe XTB


1. Po 11 latach zdecydowałeś się wrócić do Włoch by zostać trenerem AS Romy. Podejmowanie decyzji to także codzienność każdego inwestora. Czym kierujesz się podczas podejmowania ważnych i trudnych decyzji?
Podejmując ważne decyzje, upewniam się, że mam wszystkie potrzebne informacje. To najlepsza „taktyka”, ponieważ nie można podejmować żadnych decyzji bez znajomości wszystkich jej aspektów i poświęcenia odpowiedniej ilości czasu na ich pełne zrozumienie.

 

2. Ciągła presja to coś co łączy świat inwestycji i sportu. Co doradziłbyś komuś, kto nagle zostaje poddany wymagającej sytuacji i związanej z nią presji?
Wszystko sprowadza się do przygotowania. Ważne by być zawsze przygotowanym na każdą ewentualność – dzięki temu każdy może dostosować się do trudnej sytuacji i poradzić sobie z presją bazując na swoim przygotowaniu i wcześniejszych ćwiczeniach.

 

3. Dużym wyzwaniem dla inwestorów jest kontrolowanie emocji. Jak radzisz sobie ze swoimi emocjami, kiedy jesteś pod dużą presją?
Kiedy słyszę gwizdek sędziego, skupiam się wyłącznie na meczu i tej konkretnej chwili. Nie myślę o sobie ani o swoich emocjach; myślę o tym, co jest przede mną i co musimy zrobić, aby dostosować się do tego, co się dzieje.

 

4. Na boisku i w biznesie nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Co doradziłbyś osobie, która zmaga się z sytuacją, która nie poszła zgodnie z planem?
Sekret tkwi w przygotowaniu; kiedy przygotowujesz się na wszelkie ewentualności, możesz szybko zaadaptować się do każdej nowej sytuacji wykluczając jednocześnie element zaskoczenia. Kiedy byłem trenerem FC Porto, przed meczem powiedziałem drużynie, że spodziewam się remisu z Manchesterem United, najtrudniejszym zespołem jaki wylosowaliśmy – zremisowaliśmy z United, ale byliśmy na to przygotowani. Było dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy i nie martwiliśmy się wyzwaniem.

 

5. W XTB wierzymy, że edukacja i nauka od najlepszych są jednymi z najlepszych sposobów na odniesienie sukcesu w inwestowaniu. Jak ważne jest, aby otaczać się właściwymi ludźmi?
To niezwykle ważne by otaczać się właściwymi ludźmi i bardzo polegam na swoim zespole. Obecnie składy są tak duże, a menedżer ma tak wiele zadań, że musisz wiedzieć, że wraz z zespołem jesteś w stanie utrzymać najwyższy poziom w każdym obszarze, nawet jeżeli nie możesz się osobiście w niego zaangażować. Potrzebujesz także wyzwań i wsparcia od swojego zespołu, kiedy podejmujesz kluczowe decyzje z nim związane.

 

"Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 73% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy."

RENATA KŁOSIŃSKA

Analizujemy wszystko co ważne dla Twojego portfela oraz praw i obowiązków. Jeśli polubisz nas na Facebooku, każdy nowy artykuł wyświetli się na Twojej stronie zaraz po publikacji; w ten sposób nic ważnego nie umknie Twojej uwadze. Kliknij więc w ten tekst, zznajdziesz się na taszym fanpage i u gór zostanie Ci do kliknięcia boksik "polub"!