hacker213 września przypada Dzień Programisty, jednak w firmach technologicznych trwa on codziennie. Programiści są obecnie na rynku pracy na wagę złota. Według danych Komisji Europejskiej, już w 2020 roku będzie 600 tys. wakatów na to stanowisko. Biznes prześciga się w sposobach na pozyskanie nowych talentów i utrzymanie obecnych pracowników.

 

 

Dzień Programisty obchodzony jest 256. dnia roku. Liczba 256 symbolizuje wszystkie możliwe wartości bajtu w jego najpopularniejszej, 8-bitowej postaci, która jest znana wszystkim programistom. Dzień został powołany z inicjatywy samych programistów, a od 2009 roku jest oficjalnym świętem zawodowym w Rosji.

Poszukiwanie talentów nie tylko od święta

Dla firm technologicznych Dzień Programisty stanowi pretekst do zorganizowania akcji specjalnych mających na celu zachęcenie potencjalnych kandydatów do podjęcia pracy w danej organizacji. Tego typu inicjatywy, to tylko mały element strategii działów HR, dla których brak dostatecznej liczby talentów to wciąż ogromny problem. W Polsce deficyt specjalistów IT jest szacowany na 50 tys. osób. Obecnie konieczne są długofalowe działania, które zapewniają rozwój kultury organizacyjnej promującej innowacyjne podejście, zaangażowanie i lojalność pracowników.
Przykładem firmy, która zatrudnia najlepszych specjalistów jest SAS, lider analityki biznesowej. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu innowacyjnego i przyjaznego miejca pracy i zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych pracodawców. Firma zajęła trzecie miejsce w tegorocznej edycji zestawienia Great Place to Work. Strategia SAS wychodzi poza oferowanie atrakcyjnych benefitów, takich jak abonamenty zdrowotne czy karnety sportowe. Eksperci HR podkreślają, że głównym atutem pracy w SAS jest możliwość rozwoju i tworzenia rozwiązań, które wpływają na istotne zmiany zachodzące na rynku w skali kraju, a nawet świata.

Polscy specjaliści kształtują światowe trendy

Polski oddział SAS bierze udział w zaawansowanych projektach analitycznych realizowanych dla klientów na całym świecie. Specjaliści z Polski tworzą i wdrażają rozwiązania z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, machine learning czy Internet rzeczy. Dodatkowym atutem jest też możliwość udziału w projektach specjalnych, które mają istotny wpływ na życie i funkcjonowanie ludzi. Zaawansowana analityka SAS pomaga zapewniać lepszą opiekę zdrowotną, wyższy poziom edukacji, a także chronić środowisko.
W związku z dynamicznym rozwojem biznesu i nieustannym wzrostem zapotrzebowania na technologie i usługi SAS, firma wciąż poszukuje doświadczonych specjalistów.

PATRYCJA MICHALSKA

 

 Czas to pieniądz, a pieniądz robi pieniądz, Ale i bez tego mało kto ma nadwyżki czasu, a w każdym razie szkoda go marnować na wyszukiwanie interesujących informacji czy kluczowych porad. Robimy to za Ciebie. Kliknij w link, znajdziesz się na naszej stronie na Facebooku; jeśli ją polubisz - kliknięcie u góry - zajawki wszystkich ważnych dla Ciebie artykułów, zaraz po ich publikacji w tym portalu, pojawią się na Twojej facebook'owej osi czasu!