TRENDY I PROGNOZY

Rndki 2022 4x3Ponad połowa randkowiczów pragnie aktywnych spotkań. Polacy szukają partnerów, którzy są zabawni i kreatywni.

KObiety sukces mniejszy udzia 2022 4x3Aktualnie w spółkach giełdowych zaledwie 6 proc. stanowisk prezesów zajmują kobiety. W ogóle w Polsce można zaobserwować spadek reprezentacji kobiet w biznesie.

smartfony 400 x 300Rywalizacja pomiędzy konsolą a komputerem pod kątem gier może zostać przerwana przez coraz bardziej zaawansowane telefony komórkowe. Obecnie jest to najczęściej używane urządzenie do takiej rozrywki wśród młodych.

postanowienia 400 x 300W końcu zadbam o zdrowie, zacznę regularnie chodzić na spacery, spróbuję rzucić palenie, w tym roku nareszcie coś odłożę ma czarną godzinę...

deser 400 x 300Deser, słodka przekąska, słodycze… Zimą sięgamy po nie chętniej i częściej. Warto jednak pamiętać, że deser nie musi oznaczać posiłku kalorycznego, ciężkostrawnego i ociekającego cukrem. Wręcz przeciwnie – może być zdrowy i odżywczy.

bizneswoman 400 x 30040 proc. polskich przedsiębiorczyń ma problem z wyceną swoich produktów i usług. Zdaniem Polek 80 proc. kobiet zaniża swoje oczekiwania finansowe.

Podsumowanie 2021 Boe Narodzenie prezenty dla najbliszych z pasj 2021 4x3W tym roku Polacy  obdarowali bliskich prezentami związanymi z ich zainteresowaniami. Mastercard z okazji  Świąt Bożego Narodzenia  sprawdził, jak w tym roku polscy konsumenci podeszli do wybierania prezentów świątecznych dla swoich bliskich. Co kupują i gdzie, na co zwracają uwagę? Czy i jak pandemia wpłynęła na nasze zakupowe zachowania i decyzje?

Ludzie listy pisz zwyke polecone No wanie czy jeszcze pisz 2021 4x3Na pewno rzadko już ślą kartki z życzeniami, choćby świątecznymi. Czy przez to losy poczty są już przesądzone?

Ksika prezent 2021 4x3Osoby, które ćwiczą swój mózg, m.in. właśnie poprzez czytanie, cieszą się lepszą pamięcią oraz lepszymi zdolnościami poznawczymi w starszym wieku.

Boe Narodzenie 2021 Bez jakich deserw nie wyobraamy sobie Wigilii 4x3Wigilia to wyjątkowy dzień, kiedy na naszych stołach goszczą potrawy, na które czekamy przez cały rok. Nie wyobrażamy jej sobie bez barszczu, pierogów czy karpia, jednak równie ważne są dla nas słodkości, stanowiące przysłowiową „wisienkę na torcie” wigilijnej uczty.

Boe Narodzenie 2021 W oczekiwaniu na magi witecznych spotka i biesiad 4x3Czy w tegoroczne Boże Narodzenie uda nam się zasiąść do wspólnego stołu całą rodziną? Z tymi rozgadanymi wujkami, wścibskimi ciotkami i marudzącymi kuzynami, od których pandemia już tak nas oddaliła, że gotowi jesteśmy im wybaczyć każde irytujące pytanie, byle razem poświętować?

Nowa normalno Napoje Pepsi oraz Mirinda w butelkach pochodzcych w 100 procentach z recyklingu 2021 4x3Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100 proc. z przetworzonego plastiku - rPET, opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie.

Wysze ceny mniejszy wybr towarw wyranie nisze przeceny oto obraz po Cyber Week 2021 4x3Sprzedawcy przewidują, że zarówno w okresie świątecznym, jak i po jego zakończeniu konsumenci będą musieli płacić za zakupy o 20 proc. więcej. Rosnąca inflacja coraz częściej skutkuje wyborem odroczonych form płatności – podczas Cyber Week liczba takich transakcji wzrosła o niemal 30 proc.

LINK

Pita fala koronawirusa Omikron moe sparaliowa dziaalno firm logistycznych produkcyjnych i handlowych 2021 4x3Jeżeli jednak odkryty niedawno Omikron, nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2, zacznie się rozprzestrzeniać tak gwałtownie jak ma to obecnie miejsce w RPA, wówczas można się spodziewać że w produkcji, logistyce i handlu wystąpią kolejne zakłócenia.

LIN

LINK

Prognozy na 2022 W sprawie inflacji Polacy i NBP maj rozbiene wizje 2021 4x3Co trzeci Polak przewiduje, że pod koniec I połowy 2022 r. inflacja w Polsce osiągnie wartość nawet do 10 proc. Zdanie Polaków mocno kontrastuje z ogłoszonymi na początku listopada br. predykcjami Narodowego Banku Polskiego. Kto w takim wypadku może mieć racje?

ruch 400 300Co dziesiąte dziecko i nastolatek na świecie ma nadwagę lub jest otyłe. Przyczyną tego stanu jest nie tylko zła dieta, ale i brak ruchu.

szkola dom 400 300Edukacja domowa, to zjawisko, którego namiastki wielu uczniów i rodziców doświadczyło w minionym roku szkolnym. Rodzice i dzieci mogli przekonać się, jak wygląda edukacja prowadzona w domu.

ekologia 400 x 300Rozwój cywilizacyjny, którego tempo w historii nie miało jeszcze takiej dynamiki, zbiera swoje negatywne żniwo. Zatraciliśmy się w myśleniu, że jesteśmy na ziemi najważniejszym z gatunków. Prawda jest jednak taka, że jesteśmy wyłącznie jednym z wielu elementów środowiska.

czad 400 x 300Wiemy jak groźny jest czad, przestarzałych pieców opalanych węglem, które są jego najgroźniejszym źródłem wciąż nie brakuje, ale mimo łatwego dostępu do nowoczesnych urządzeń monitorujących, w praktyce problem bagatelizujemy.

andrzejki 400 300Z popularnych imienin w krótkim czasie zrobił się pretekst do imprez o zasięgu powszechnym. Dziś nikt już nawet nie szuka na siłę wśród bliskich i znajomych Andrzeja, by urządzić andrzejkowe party.

telewizja 400 300Mimo zaawansowanych funkcji współczesnych telewizorów, oferujących m.in. dostęp do internetu czy gier, jesteśmy tradycjonalistami. Wśród Polaków wciąż najpopularniejsza jest tradycyjna telewizja. którą preferuje połowa Polaków.

black f 400 x 300Ostatni kwartał dla sektora handlu stanowi najintensywniejszy okres w kalendarzu, począwszy od festiwalu niskich cen podczas Black Friday i Cyber Monday, na Bożym Narodzeniu kończąc. Marketingowcy nie martwią się czy klienci przyjdą w tym czasie na zakupy - kombinują jak utrzymać ich zainteresowanie kupowaniem przez okrągły rok.

jedzenie 400 300Jedzenie definiuje styl życia i stanowi sposób na wyrażanie siebie co czwartego Polaka. To także jeden z głównych tematów naszych rozmyślań w ciągu dnia. Idąc tym tropem, możemy powiedzieć, że nasze życie musi być niebywale słodkie, bo to właśnie desery są daniem, o którym ponad połowa z nas myśli najczęściej.

pizza z zielonym 2020 4x3Roślinne zamienniki mięsa, ryb i białka zwierzęcego z innych źródeł nie są już żadną sensacją a nawet specjalną nowością. Obecne są nawet w popularnych sklepach i restauracjach. Są też przebojem w dietach pudełkowych.

bvbvbvbbvbv

Brana rozrywkowa W nowej normalnoci Koncerty stan si bardziej interaktywne Nowe technologie odmieni imprezy masowe 4x3Czas pandemii przyczynił się do niemałej rewolucji, która zostanie z nami na stałe. Koncerty największych gwiazd dostępne na żywo poprzez aplikacje streamingowe? To dopiero początek.

VCXZZZ

Nowa normalno Polacy wrcili do robienia przetworw Co jest zdrowe co jest modne 2021 4x3Jesień to czas gromadzenia zapasów na zimę w domowych spiżarniach. W tym roku konsumenci postawili na różnorodność – rodzime jabłka i śliwki ustępują miejsca porzeczkom, gruszkom oraz pigwie.

VCX

Marketing 2021 Jak wydanie ksiki wpywa na budowanie wizerunku 4x3Profesjonalna publikacja wydana własnym sumptem pełni funkcję zarówno upominku reklamowego, jak i źródła branżowej wiedzy. Przyciąga potencjalnych klientów i partnerów biznesowych, a także buduje opinię eksperta.

GGGGGG

Dieta 2021 Korzyci dla zdrowia i brak pestycydw to gwne motywacje zakupu ekologicznej ywnoci 2021 4x3Szybki rozwój rynku żywności ekologicznej to w dużej mierze zasługa wzrostu świadomości klientów, którzy chcą mieć lepszy dostęp do produktów bio. Ważną motywacją wyboru produktów ekologicznych jest zdrowie.

gggg

Nowa normalno Przez pandemi zmienilimy nawyki ywieniowe teraz jemy wicej warzyw i owocw 2021 4x3Poprawę diety deklarują głównie mieszkańcy dużych miast. Do najczęściej wymienianych zmian należy spożywanie większej ilości warzyw i owoców, regularne jadanie posiłków, częstsze kupowanie zdrowej żywności oraz ograniczenie mięsa.

Nowa normalno Polubilimy cyfrowe usugi w abonamencie 2021 4x3Abonament, znany również jako subskrypcja, to odpowiedź na potrzeby współczesnych konsumentów, którzy w dynamicznie rozwijającym się świecie cenią czas i wygodę.

 

P2021 Ekologia w pracy Moda na ziele w przestrzeniach biurowych nie sabnie 4x3rzywracanie natury do otoczenia człowieka, towarzyszy nam zarówno w przestrzeniach prywatnych jak i komercyjnych. Kilka miesiecy lockdownu znacznie przyspieszyło tempo i rozmiar tych zmian. Ogrody z ziołami na dachach, zielone kantyny i nie tylko. Poznajmy nowy trend w urządzaniu przestrzeni biurowych, szybko rozwijający się biophilic design.

Pozna Dott 2021 4x3Weekend w Polsce. Dobra wiadomość dla mieszkańców i wybierających się do stolicy Wielkopolski. Od piątku 10 września w Poznaniu dostępne są hulajnogi elektryczne firmy Dott. Ich flota na początku będzie liczyła aż 1000 sztuk, co podwoi dotychczasową liczbę tych pojazdów w mieście, znacząco wpływając na zrównoważony rozwój mikromobilności w stolicy Wielkopolski.

2 Nowa normalno Chcemy nowego ycia Co trzeci Polak szuka szczcia w nowym miejscu zamieszkania 4x3 2021Przy wyborze nowego domu respondenci zwracają uwagę przede wszystkim na dostępność terenów zielonych i bezpieczeństwo okolicy. Choć głównym motywatorem do zmiany jest potrzeba większej powierzchni mieszkalnej, to nie jest ona kluczowym determinantem szczęścia w miejscu zamieszkania.

Nowa normalno Praca zdalna to nie opcja a obowizek pracodawcw przynajmniej wedug kobiet 2021 4x3Cyfryzacja biznesu postępuje, jednak jej największy bonus, czyli praca zdalna, wciąż nie jest dostępny dla wszystkich.

Czy Polacy chtnie flirtuj 50 proc z nas traktuje flirt jako zdrad 4x3Jaki mamy stosunek do flitu? Czy chętnie się w niego angażujemy? Co sądzimy o tej formie interakcji?

Co pity Polak cierpi na szumy uszne czym jest ta dolegliwo 2021 4x3Wady słuchu są źródłem wielu problemów i znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jedną z nich są szumy uszne, których obecnie doświadcza co piąty Polak powyżej 18. roku życia, a w grupie wiekowej powyżej 75 lat odsetek ten wynosi ponad 50 proc.

Nowa normalno Twj rower wiadczy o tobie Co powie Twj 2021 4x3Czy na świecie jest tyle rowerów co Chińczyków??  Wiele lat temu, Kate Mellua spiewała piosenkę, że w samym Pekinie jest dziewięć milionów rowerów. Prawda jest taka, że  rowerów na świecie jeździ około miliarda, czyli mniej niż Chińczyków. Miliard jeżdżących rowerów, to  tyle co samochodów. Korzystają z nich wszyscy: młodzi, osoby w średnim wieku i starsi.

Konsumenci nowych czasw stawiaj na digital i bezpieczestwo transakcji 2021 4x3Przyspieszona cyfryzacja i pandemiczna rzeczywistość zupełnie zredefiniowały obraz dzisiejszego konsumenta, który podczas aktywności online korzysta z wielu urządzeń, jednocześnie mając szeroki dostęp do licznych, cyfrowych kanałów. Płatności są jednym z obszarów, w którym konsumenci coraz chętniej poruszają się w wymiarze cyfrowym.

Nowe technologie Lublin wiatowa premiera instalacji amaczy wiata z ogniwami perowskitowymi 4x3Zaprezentowane podczas premiery w Lublinie lamele – łamacze światła, nie tylko chronią budynek przed przegrzaniem czy wychłodzeniem, znacząco redukując koszt eksploatacji klimatyzacji i ogrzewania. Produkują jednocześnie czystą energię z promieniowania słonecznego.

Ekologiczne postawy Polakw Zero waste czyli nic si nie marnuje podbija serca konsumentw 4x3Zero waste to w skrócie świadome ograniczanie („zero”) produkcji śmieci („waste”). W praktyce chodzi o rozsądną konsumpcję, czyli przede wszystkim podejście, że najbardziej eko jest ten produkt, który już mamy i nie musimy kupować. Dlaczego właśnie teraz rośnie popularność takiego stylu życia?

Midzynarodowy Dzie Relaksu po polsku 2021 4x3Niby jesteśmy coraz bardziej mobilni, doceniamy n ie tylko zdrową dietę, ale i ruch na świeżym powietrzu, ale stereotypy wciąż trzymają nas w pętli!

Zdrowie i uroda 2021 Body shaming nie musi wpdza ci w kompleksy atwo sobie z nim poradzisz 4x3Za gruba, za szczupły, za niska, za wysoki - body shaming może dotknąć każdej i każdego z nas. Niezależnie od tego, jak wyglądamy, możemy spotkać się z nieprzyjemnymi komentarzami na temat naszego ciała.


Restauracja Pizza Hut Zamw online do stolika nowy standard w obsudze klienta restauracji 2021 4x3Pizza Hut przy współpracy z PayU wprowadza nowy, bezkontaktowy sposób obsługi klienta restauracji. W lokalach Pizza Hut można już skorzystać z usługi „Zamów online do stolika”, umożliwiającej złożenie zamówienia oraz dokonanie płatności bez potrzeby oczekiwania na kelnera.

Nowe technologie 2021 Alstom zaprezentowa Coradia iLint pierwszy na wiecie pocig wodorowy 2021 4x3Na Torze Testowym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie, koło Wrocławia, zadebiutował Coradia iLint – pierwszy na świecie pociąg wodorowy, zaprojektowany i wyprodukowany przez Alstom.

Nowa normalno Polacy wol pracowa w zagranicznych korporacjach 2021 4x3Nawet jeśli praca w Polsce, to najlepiej w zagranicznej korporacji. W ogólnej opinii praca w polskiej firmie nie bywa powodem do dumy. Fora internetowe i grupy w mediach społecznościowych pełne są wpisów na temat „polskiego stylu zarządzania”.

ccc

Nowa normalno Kawa z rano i wieczorem kada pora na popraw nastroju jest dobra 2021 4x3Dwie trzecie Europejczyków doświadczyło pogorszenia nastroju w czasie lockdownu. Niemal połowie pomogło codzienne delektowanie się filiżanką kawy.

Rodzice w potrzebie z reguy nie prosz dorosych dzieci o pomoc Jak ich wesprze 2021 4x3Wsparcie udzielane przez dorosłe dzieci rodzicom, jeśli już ma miejsce, to najczęściej dotyczy robienia zakupów, sprzątania I załatwiania spraw urzędowych. 19 proc. badanych pomaga swoim rodzicom również finansowo.

Edukacja 2021 Coraz wicej pacimy za to e nasze dzieci coraz sabiej czytaj 4x3Wszyscy płacimy za niskie kompetencje dzieci w czytaniu – koszty ponosi całe społeczeństwo. Bardziej opłacałaby się inwestycja we wczesną naukę.

Nowa Normalno Spenij marzenia o wasnym ogrodzie i wikszej przestrzeni do ycia 2021 4x3Polacy budują domy, bo chcą mieć ogród, więcej przestrzeni do życia oraz uznają to za bardziej opłacalne niż zakup mieszkania. W 2020 roku popularność domów na wsi spadła na rzecz nieruchomości w małych miastach. Wybierając lokalizację, budujący kierowali się przede wszystkim okolicą i ceną.

Szybkie i smaczne posiki to podstawa Zobacz jak influencerzy ocenili nowe dania FRoSTY 2021 4x3Skazani na pracę zdalną i pozbawieni możliwości wypadów na miasto chwile relaksu łapiemy w… domowej kuchni! Jednak home office i lockdownowe obowiązki często nie pozwalały na czasochłonne kulinarne szaleństwa. Siegnęliśmy po mrożonki. Zmieniły się pojawiły się nowe dania i smaki. Przeczytaj  jak recenzują i jakie smaki polecają internetowi influencerzy.

Biuro do pracy wyciszanie przez kontrolowany haas 2021 4x3Badania pokazują, że największym dystraktorem w pracy biurowej jest dźwięk, a powrót do pełnego skupienia zajmuje rozproszonemu pracownikowi średnio 23 minuty. Z drugiej jednak strony cisza w biurze może mieć równie negatywny wpływ na koncentrację i samopoczucie co hałas. Jak z tego wybrnąć?

 

Nowa normalno warunki pracy Do czego pracownikom potrzebne jest biuro 2021 4x3Za nami ponad rok życia w warunkach pandemii. Wielu Polaków przyzwyczaiło się już do wykonywania różnych czynności bez wychodzenia z domu, w tym także do pracy zdalnej. Jednak powrót do biura jest potrzebny. Dlaczego?

Dzie Rodziny 2021 Polacy razem czasem przy stole zawsze przed telewizorem 4x3Choć dawniej uważano, że wspólny czas przed telewizorem nie sprzyja interakcji z najbliższymi, okazuje się, że programy telewizyjne czy oglądane na platformach streamingowych to popularny temat rozmów w gronie bliskich osób.

Cyberbezpieczestwo 2021 Im starszy internauta tym atwiej pada upem wyudzaczy danych 4x3W zachowaniach dotyczących bezpieczeństwa w sieci wyraźnie zarysowane są granice między pokoleniami. Najlepiej do starcia z przestępcami przygotowani są młodzi, którzy znacznie lepiej niż starsi, radzą sobie z weryfikacją otrzymanych komunikatów.

Nowa normalno Pandemia sprawia e w pracy potrzebujemy nowych umiejtnoci 2021 4x3W ciągu ostatniego roku biznes stanął przed wyzwaniem zweryfikowania większości krótkoterminowych planów rozwoju. Zmiany nie ominęły również pracowników, którzy muszą obecnie wykazywać się nieco innymi umiejętnościami w ramach pracy zdalnej, ponieważ większość procesów została przeniesiona do świata cyfrowego.

Kosmetyki crowfunding 2021 4x3Media społecznościowe mają ogromny wpływ na samoocenę i w rezultacie na zdrowie psychiczne Polek. Niemal 27% ankietowanych kobiet przyznało, że zdarzyło im się czuć niezadowolenie ze swojego wyglądu po obejrzeniu treści zamieszczonych w mediach społecznościowych.

Nowa normalno Supermenu 2021 czyli zote czasy diety pudekowej 4x3Na przełomie ostatnich miesięcy zdrowie psychofizyczne stało się dla nas szczególnie ważne, a wszystko co pomaga nam w jego utrzymaniu zyskuje na znaczeniu.

Nowa normalno Stalimy si bardziej ostroni czy to przyspieszy koniec gotwki 20214x3Popularność kart płatniczych sprawia jednak, że coraz częściej pojawia się wizja o kraju pozbawionym gotówki. Czy jest się czego obawiać? Czy bezpowrotnie zmierzamy w stronę całkowitego jej wycofania?

2 Nowa normalno Rodzice z nowymi wyzwaniami w wychowywaniu dzieci 2021 4x3Pandemia i kolejny lockdown nie pomagają w budowaniu relacji, czy wychowywaniu dzieci. Z jakimi trudnościami wychowawczymi w czasach COVID-19 najczęściej mierzą się Polacy?

Nowa normalno Najmodsi Polacy aplikuj o etaty Jak sobie radz na rynku zdeformowanym przez COVID 2021 4x3Młodzi ludzie miewają problem z mówieniem o sobie, co wpływa negatywnie na przebieg rozmów o pracę. Spora część z nich idzie też na żywioł, po czym nie poddają analizie tego, jak wypadli.

Bankowo mobilna W aplikacji mobilnej PKO BP zrobimy przelew BLIK na numer telefonu 2021 4x3Klienci aplikacji IKO otrzymali właśnie nową funkcję, dzięki której przelewy na telefon BLIK będą jeszcze wygodniejsze. Teraz w aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego, na liście kontaktów z telefonu, zobaczą, komu mogą przekazać w ten sposób pieniądze.

Ruch drogowy 2021 Tylko co dziesity kierowca jedzi nie mylc o kosztach paliwa 4x3Wybierając dobrej jakości opony można zmniejszyć zużycie paliwa w autach spalinowych i tym samym obniżać ślad węglowy. 88% polskich kierowców deklaruje, że zawsze lub zazwyczaj stara się jeździć oszczędnie.

SAN2021 Nowe technologie w bankach Santander mobile czyli cay bank w smartfonie 4x3Klienci Santander Bank Polska coraz częściej bankują poprzez aplikację mobilną. Liczba transakcji w aplikacji Santander mobile wzrosła o 47% rok do roku, a liczba nastolatków korzystających z bankowości mobilnej podwoiła się.

Wielkanoc 202 Na witecznym stole zgodnie z tradycj urek czy barszcz 4x3Wielkanoc to czas, który kojarzy nam się z rodzinnym biesiadowaniem. I odwiecznym sporem o zupę, królującą na wielkanocnym stole. Kraj jest podzielony - w niektórych regionach to barszcz uważany jest za właściwy wybór, w innych jako tradycyjną zupę wielkanocną serwuje się żurek.

Zdrowie 2021 Przez prac przy komputerze coraz wicej osb ma problem z oczami 4x3Ciągła praca przy komputerze, często w nieodpowiednich warunkach, nie pozostaje bez konsekwencji dla oczu. Suchość oczu, większa łatwość na infekcje... Co z tym zrobić?

 

Smartfon sta si caym naszym yciem Jednak wyznanie mioci wolimy na papierze a nie w formie cyfrowej 2021 4x3Stara miłość nie rdzewieje! W przeciągu zaledwie kilku lat nowe technologie zdołały połączyć ze sobą tysiące osób na całym świecie i ułatwić im znalezienie swojej drugiej połówki. Bez wątpienia - dziś niemal wszystko można załatwić za pomocą kilku kliknięć, jednak istnieją stare formy komunikacji, za którymi tęsknimy i które chcemy na nowo wprowadzić do naszego życia.

Cyfryzacja 2021 Smartfon seniorom nieobcy Pokoleniowa luka cyfrowa staje si mitem 4x3Umiejętności cyfrowe stopniowo przestają być atrybutem młodego pokolenia. Kiedy w 2007 roku na rynku pojawił się pierwszy smartfon, seniorzy początkowo pozostawali w tyle za młodymi. Jednak z biegiem lat stopniowo nadrabiali te zaległości.

Nowa normalno W pracy zdalnej wspomaga nas maj roboty i sztuczna inteligencja 2021 4x3Zadecydowana większość Polaków aktualnie nie ma warunków do pracy zdalnej w trybie normalnym a nie wyjątkowym, także ze względu na nieprzystosowanie przepisów oraz samej infrastruktury firm. Poprawę sytuacji fachowcy widzą w przyspieszeniu procesów automatyzacji i robotyzacji u pracodawców.

Nowa normalno Praca zdalna zagocia w naszych domach na dobre ale nadal wzbudza skrajne emocje 2021 4x3Rok temu wielu Polaków musiało zupełnie zmienić swój tryb życia i przystosować się do pracy zdalnej. Od początku pandemii home office wywoływał mieszane uczucia oraz budził wiele obaw, zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców. Dodatkowo, brak regulacji prawnych tylko rozognia temat.

Nowa normalno 2021 Najbardziej tsknimy za weselami i innymi imprezami rodzinnymi oraz towarzyskimi 4x3Za przyjęciami urodzinowymi, weselami, chrzcinami czy komuniami w gronie rodziny tęskni 37 proc., a za spotkaniami w większej grupie znajomych 38 proc. z nas w tym najwięcej seniorów powyżej 70-tego roku życia (57 proc.).

Jedni nauczyli si gotowa inni podcignli si w jzykach obcych Polacy nie prnowali w czasie lockdownu 2021 4x3Mogłoby się wydawać, że czas powszechnej izolacji zadziała jedynie na naszą niekorzyść. Prawda jest jednak całkiem inna! Jak się okazuje, brak możliwości przemieszczania się skutecznie zmobilizował Polaków do podjęcia nowych wyzwań.

Home office 2021 Dwch na trzech Polakw wykorzystuje sprzt subowy w celach prywatnych Ciesz si cyberprzestpcy 4x3Czy przejście na home office zmieniło nasze nawyki jako pracowników? Czy może to mieć wpływ na bezpieczeństwo firmy?

Nowa normalno Pierwsza mobilna sie hoteli Good Spot czeka na turystw mona rezerwowa miejsca 2021 4x3Niepowtarzalny koncept Good Spot – projekt świadomy komfortu, nowoczesności i proekologicznych standardów, urzeka koneserów podróży. Mobilny hotel to znak czasów, które zyskały już miano nowej normalności, ale pewnie nawet bez pandemii w końcu też by powstały.

Nowa normalno 2021 Home office po polsku Sprztanie gotowanie zakupy Co tak naprawd robimy podczas pracy zdalnej 4x3Praca zdalna to dla większości z nas duża oszczędność czasu oraz elastyczność godzinowa. Nie musimy wstawać tak wcześnie, nie stoimy w korkach, dojeżdżając do biura, mamy zdecydowanie więcej swobody. Ale czy podczas wykonywania obowiązków w domu zajmujemy się tylko pracą?

Barometr COVID 19 43 proc firm w Polsce spodziewa si powrotu koniunktury jeszcze w tym roku 2021 4x3Najnowsza, szósta już edycja Barometru COVID-19, zrealizowana przez EFL pod koniec ubiegłego roku, pokazuje światełko w tunelu i biznesowe ocieplenie nastrojów.

Nowa normalno 2021 Wikszo Polakw nie chce przeduania lockdownu Boimy si zapaci w gospodarce 4x3Prawie sześciu na dziesięciu Polaków uważa, że po 18 stycznia br. rząd ze względu na sytuację epidemiologiczną nie powinien przedłużać lockdownu. Natomiast w gronie osób wyrażających przeciwne zdanie, zdecydowanie najczęściej pojawia się odpowiedź o utrzymaniu tych obostrzeń do czasu mocnego spadku liczby zakażeń.

Bizneswoman 2021 Biznes przenosi si powszechnie do sieci co najbardziej cieszy przedsibiorcze mamy 4x3Prowadzenie biznesu w sieci to obecnie coraz częściej spotykana forma działalności. Dzięki temu firmą można zarządzać na własnych zasadach z każdego miejsca na świecie. Doceniają ją również mamy, które nie muszą dokonywać wyboru, rezygnując z jednego aspektu życia. Wiedzą bowiem, że rozwój zawodowy i rodzina to niezwykle ważne elementy spełnionego życia.

 

Zakupy 2021 Klienci coraz czciej przegldaj gazetki promocyjne sklepw na smartfonach 4x3Gazetki promocyjne wciąż mają duży wpływ na to co - oraz ile - klienci kupują w sklepie konkretnej sieci. Papierowe powoli odchodzą do lamusa, a te w wersji elektronicznej, by zadowoliły klienta muszą być w standardzie optymalnym do przeglądania na smartfonie.

Nowa normalno Jak zadba o diet pracownika szczeglnie na home office 2021 4x3Złe nawyki żywieniowe, zwiększona ekspozycja na stres, przekładają się na spadek odporności, zmęczenie a w konsekwencji również obniżenie efektywności pracy i działalności firmy. Dlatego coraz więcej pracodawców zauważa potrzebę zadbania o zdrowie swoich pracowników i zaczyna oferować benefity na home office.

Finanse domowe Polacy zaczynaj ama stereotyp i kas w rodzinie rzdzi osoba noszca spodnie 2021 4x3 IZarządzanie domowym budżetem i kontrola finansów to czynności, które czekają każdego, kto chce świadomie panować nad domowym portfelem. W dzisiejszych czasach trudno jest wskazać, kto w rodzinie zajmuje się finansami. Choć w ankietach najczęściej wskazywane są panie, to jednak autorami takich wskazań są... ich partnerzy!

Nowa normalno Co stanie si z biurami po pandemii pjd do likwidacji czy zmieni swoje funkcjonalnoci 2021 4x3Kiedy minie pandemia, nikt nie będzie oczekiwał, że pracownicy wrócą do biur głównie po to, aby odpowiadać na e-maile - to i inne zadania wymagające samodzielnej pracy w skupieniu mogą być wykonywane w dowolnym miejscu. Jaką rolę zatem będzie odgrywało biuro?

Boe Narodzenie 2020 Nawet w Polsce oso detronizuje karpia 4x3 II falaW Wigilię Bożego Narodzenia z oczywistych względów na stołach królowały ryby, jednak pomimo zamiłowania Polaków do tradycji, to nie karp wiódł prym pośród wigilijnych dań.

Nowa normalno Firmy bd funkcjonoway bez tradycyjnych biur II Fala 2020 4x3 2Czy biuro jest konieczne do funkcjonowania firmy? Jeżeli tak to, jakiej powierzchni będziemy potrzebować? Jaką wartość dla biznesu niesie za sobą przestrzeń fizyczna oraz jakie proporcje pracy z domu i biura zachować?

Czego chc modzi europejczycy Rekordowa ankieta bunt modych przesanie poprzez filmy II Fala 2020 4x3Czy świat jutra będzie lepszy? Czy to kobieta uratuje naszą planetę? Czy ekologia jest tylko dla bogatych? Czy musimy przestać jeść mięso? Jak odnaleźć szczęście w obliczu wyzwań współczesnego świata? Jakie podejście do miłości mają młodzi ludzie? Przeciwko czemu się buntują?

Boe Narodzenie 2020 Ryba na stole by musi ale czy koniecznie karp 2 II fala 4x3Czy wigilijną rybą obowiązkowo musi być karp? To pytanie zadają sobie ci, którzy nie przepadają za tą dość tłustą i ościstą rybą. Może warto wrócić do regionalnej tradycji, zgodnie z którą na polskich stołach królowały dorsze, sandacze czy szczupaki?

Tatuae cigle w modzie W salonach tatuau w Polsce blisko milion sesji rocznieII FALA 4x3Po co robimy sobie tatuaż? Przeciwnicy tej formy ozdabiania ciała uważają, że to moda i kolejny wyraz konsumpcjonizmu. Tymczasem wydarzenia w Polsce i na świecie pokazują, że tatuaże często w kluczowych i historycznych momentach stają się symbolem zmian, łamią tabu i uczą patriotyzmu.

Dieta bezglutenowa Ziemniaki doskonale zastpi produkty zboowe zawierajce gluten 2020 II fala 4x3Wiele osób coraz chętniej decyduje się na przejście na dietę bezglutenową. W podstawowych założeniach nie różni się ona od zasad zdrowego odżywiania. Jedyna różnica polega na całkowitej eliminacji glutenu. Czym jest gluten? To białko zawarte w niektórych zbożach.

Zdrowie 2020 Naukowcy alarmuj kleszcze zim s wygodniae i nadal aktywne II Fala 4x3Dotychczas uważaliśmy, że wraz z jesienią problem ochrony przed kleszczami traci na znaczeniu. Tymczasem dziś kleszcze, które jeszcze kilka lat temu zwykły spać o tej porze roku stanowią cały czas realne zagrożenie i przenoszą groźne choroby, zagrażające zdrowiu i życiu zwierząt domowych i ich właścicieli.

WiFi 5G redLiczymy że 5G zagwarantuje nam jeszcze szybszy Internet, a także pozwoli lepiej chronić nasze dane osobowe. To sprawia, że na pojawienie się nowej technologii w naszych domach czekamy z niecierpliwością.

Black Friday 2020 Dzie promocji zamieni si w tydzie a teraz to ju cay miesic przynajmniej w handlu online II Fala 4x3Konsumenci lubią być rozpieszczani promocjami, a dobry klimat do rozpieszczania stwarza coraz większa konkurencja wśród handlowców. W konsekwencji ostatnie kilkadziesiąt dni roku zamienia się w pasmo okazji zakupowych, któremu rytm nadają teraz sklepy internetowe.

02 Nowa normalno W pandemii Polacy korzystaj z bankowoci cyfrowej czciej nawet ni z Facebooka i innych mediw spoecznociowych 2020 II FALA 4x3Już 68 procent Polaków korzysta z bankowych aplikacji mobilnych. To więcej niż z aplikacji mediów społecznościowych. Szybko postępująca cyfryzacja życia w warunkach pandemii pociągnęła za sobą wzrost popularności bankowości elektronicznej.

Zdrowie 2020 Co drugi Polak uwaa leczenie cukrzycy za zbyt kosztowne II Fala 2020 4x3Pomimo że w świetle deklaracji Polacy boją się zachorowania na cukrzycę, to aż jedna trzecia deklaruje, że na przestrzeni trzech ostatnich lat nie skontrolowała poziomu cukru we krwi. Tymczasem kluczem do niezachorowania na cukrzycę jest z jednej strony prowadzenie jak najzdrowszego trybu życia, a z drugiej szybkie reagowanie, gdy tylko poziom cukru zacznie wzrastać, osiągając wartości charakterystyczne dla stanu przedcukrzycowego.

Paliwa przyszoci benzyn i olej napdowy zastpi wodr i biodiesel 2020 II Fala 4x3Choć jesteśmy jednym z największych producentów tego gazu na świecie, to paradoksalnie w Polsce zarejestrowany jest tylko jeden samochód o napędzie wodorowym.

nie dostosowany Home office 2020 korona 4x3Praca w rozproszonym środowisku – biurze, domu, w ruchu lub w modelu hybrydowym – przynosi udowodnione korzyści biznesowe oraz związane z zaangażowaniem pracowników. Jednocześnie przywództwo i kultura biznesowa wymagają dalszych usprawnień.

Nowa era personalizacji liderem iPhone 2020 II Fata 4x3W badaniu zrealizowanym przez SimpleTexting odkryto, że 1 na 10 osób byłaby w stanie zapłacić nawet 15 tys. USD, by zatrzymać swój smartfon. Jesteśmy tak sentymentalni czy może chodzi o coś więcej?

Pierwsza Polsce aplikacja medyczna terapii bezsennoci 2020 II fala 4x3Jedyna w Polsce aplikacja medyczna do poprawy snu to rewolucyjne narzędzie w walce z bezsennością. Opracowana została na podstawie wieloletnich doświadczeń wybitnych specjalistów z zakresu medycyny snu. Terapia trwa sześć tygodni. Aplikacja wpisuje się w szerszy i zyskujący coraz większą popularność trend digital therapeutics.

Pamitajmy zagroeniach cyfrowe zmczenie wzroku Nowa normalno 2020 II fala 4x3Szczególnie teraz gdy przez COVID-19 spędzamy przed komputerem coraz więcej czasu, a nasze oczy są jeszcze bardziej narażone na szkodliwe działanie światła niebieskiego powinniśmy mieć dostateczną wiedzę o cyfrowym zmęczeniu wzroku.

Patnoci 2020 BLIK zbdne dans osobowe RODO II fala 4x3Nie tylko liczba, ale i wartość transakcji opłaconych BLIKIEM w Internecie poszybowała do góry w związku z pandemią. W drugim kwartale tego roku użytkownicy zrobili nim zakupy o wartości 8,58 miliarda złotych. Dla porównania – w tym samym czasie kartami wydano 5 miliardów.

Rodzina problemw z podnoci mczyni wieku rednim II fala 2020 4x3Przemęczeniem młodych mężczyzn, będących w większości na początku swojej kariery zawodowej i towarzyszący mu stres są zdaniem ekspertów główną przyczyną sprawiającą, że najwięcej problemów z poczęciem dziecka z partnerką zadeklarowali najmłodsi mężczyźni, którzy brali udział w ankiecie, czyli z grup wiekowych 18-24 lata i 25-34 lata.

pieniądze małe 400 x 300Aktualnie w Polsce stopy procentowe są na niemal zerowym poziomie, podobnie jak w Unii Europejskiej, tyle że w UE inflacja też jest prawie zerowa. W Polsce inflacja przez cały kryzys utrzymuje się na relatywnie wysokim poziomie. A to oznacza, że inflacja “zjada” nasze oszczędności na depozytach. Stopy mamy “europejskie”, ale inflację “polską”. To nie jest dobra mieszanka dla oszczędzających.

Sklep on line KORONAWIRUS 2020 4x3Pandemia koronawirusa  przyczyniła się do wzrostu popularności płatności  bezgotówkowych wśród Polaków. Zmieniła również nastawienie 55-60 latków do e-commerce i elektronicznych płatności. To nie koniec nowości.