TRENDY I PROGNOZY

gry 400 x 300Czterech na dziesięciu respondentów wskazuje, iż będą grali w produkcje wideo w trakcie Świąt, jednocześnie przyznając, że gaming należy do najpopularniejszych rodzinnych rozrywek w tym czasie.

see 400 x 300Globalny doradca nieruchomości namawia klientów by dostrzegli świat takim jakim on jest naprawdę i dostosowali biznes do jego potrzeb.

jadło 400 x 300To nie dieta, a styl życia. Nie głodzisz się od rana do wieczora, a wielu gdzie indziej zabronionym produktom mówisz smacznie „tak”. Zamiast coś zdecydowanie eliminować - stawiasz na jakość tego, co kładziesz na talerzu.

inflacjnastroje 400 x 300Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że wysoka inflacja to problem, który nie minie w kilka miesięcy lecz skomplikuje nam życie przez wiele najbliższych lat.

dynia ciasto 400 300Trudno wyobrazić sobie bez niej jesień. Dynia – zdrowa, smaczna i niezwykle wszechstronna przedstawicielka roślin z rodziny dyniowatych. Powstają z niej zarówno zupy, placki i kopytka, jak również ciasta, serniki, muffiny.

strata 400 xx 300Zderzenie się z poczuciem straty oraz koniecznością przeżycia żałoby często burzy dotychczasowy obraz świata i zdaje się nie pozostawiać nadziei na odbudowanie go na nowo. Czy w zgodzie z powiedzeniem, że czas leczy rany, warto wierzyć, że stan ten przemija?

tier 400 xx 300Polscy użytkownicy TIER pokonali e-hulajnogami ekwiwalent 2 milionów kilometrów podróży samochodem i zaoszczędzili aż 334 tysiące kilogramów emisji CO2.

ikeagame 400 x 300Gaming w ostatnich latach stał się czymś więcej niż tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, teraz to również ciekawy pomysł na hobby, a nawet profesjonalną karierę.

freenow 400 x 30023 tysiące - tyle wynosi liczba przedmiotów pozostawionych podczas przejazdów FREE NOW w Europie w 2022 roku. Europejska superaplikacja mobilności miejskiej przeanalizowała miliony zamówień i zgłoszeń o zgubach w pojazdach, aby ujawnić w których z miast najczęściej, w jakich porach dnia oraz jakiego typu rzeczy pozostawiają po sobie pasażerowie.

cynamon 400 x 300IKEA od lat słynie ze swoich szwedzkich przysmaków, które skradły serca wielu osób. W Restauracjach IKEA klienci mogą odpocząć w trakcie zakupów i zjeść pełnowartościowy posiłek w przystępnej cenie.

winda 400 x 300EOX to nowa, energooszczędna, cyfrowa winda od TK Elevator – jednego z wiodących, globalnych producentów wind na świecie. Winda została wyprodukowana w 100% przy użyciu ekologicznej energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych i zużywa nawet 28% mniej prądu dzięki zastosowaniu technologii napędu regeneracyjnego, nowego trybu Eco oraz konstrukcji o niższej masie.

procter 400 xx 300Zatrudnienie osób neuroróżnorodnych to dla nich szansa na wykorzystanie ich często niezwykłych umiejętności, a dla firmy możliwość zyskania przewagi konkurencyjnej w wielu obszarach – innowacji, produktywności czy kultury organizacyjnej.

sklepy internetowe komunikujace sie w jezyku klienta maja przewage nad konkurencja 2022 4x3Oferowanie sprzedaży i obsługi w rodzimych językach ma olbrzymi wpływ na budowanie zaufania do marek ze strony konsumentów. Jak pokazują dane Unbabel, 68% konsumentów wybrałoby markę, która oferuje doświadczenia konsumenckie w ich własnym języku, a nie taką, która mówi do nich jedynie w języku angielskim.

Czas na spersonalizowan edukacj Dziki nowych technologiom nauka dostosowana do indywidualnych predyspozycji staje si powszechna 2022 4x3Coraz częściej mówi się również o potrzebie nauczania spersonalizowanego - bo tak naprawdę każdy uczeń ma określone potrzeby, jeśli chodzi o naukę dowolnego przedmiotu.

ikea 400 300Początek sezonu jesienno-zimowego to także start roku 2023 w IKEA, co było wyjątkową okazją do spotkania. W trakcie wydarzenia eksperci dyskutowali m.in. o tym jak będzie zmieniał się dom oraz jak wpływają na niego aktualne zmiany społeczne, ekonomiczne i geopolityczne.

jedzenie 400 300To era Internetu - nie trzeba więc sięgać po opasłę książki kucharskie, wystarczy wykorzystać pomysły i przepisy na szkolne śniadania znanych blogerek kulinarnych.

aplik 400 300Startuje nowy projekt ekologiczny. Aplikacja zrewolucjonizuje walkę ze śmieciami w Polsce, a w szczególności ułatwi oczyszczanie otoczenia. Przyroda beż śmieci jest wszak piękniejsza.

SAMOCHODW BEZ KIEROWCY TECHNOLOGIA V2X 4x3 2022Vehicle-to-Everything (V2X) to rozwiązania z zakresu komunikacji samochodów z otoczeniem, które umożliwiają rozwój pojazdów autonomicznych oraz tworzenie nowych gałęzi biznesu. Jak to działa i w jaki sposób wpłynie na nasze życie?

Depresja chandra jesienna workation 2022 4x3Każdy z nas zna ten moment, kiedy upragnione wakacje się kończą i trzeba wrócić do codziennych obowiązków. Często zmagamy się wtedy między innymi ze stresem związanym z powrotem do pracy oraz pogorszonym nastrojem. Taki stan może się jednak utrzymywać dłużej, a brak słońca i nadchodząca jesienna aura nie pomagają w zachowaniu dobrego samopoczucia. Radzimy, jak zapobiec powakacyjnej depresji.

deni cler 400 x 300Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych odbył się premierowy pokaz najnowszej kolekcji Deni Cler. „Viaggio in città” to propozycja marki na sezon jesień-zima 2022/23. W wydarzeniu udział wzięło ponad 500 osób – plejada gwiazd i influencerów, dziennikarze, styliści oraz osobistości ze świata biznesu.

Recykling ktry nawet trudno sobie wyobrazi Ekologiczn odzie z fusw kupi moe kady 2022 4x3Na koniec sierpnia do sklepów Lidl Polska trafiły bluzy wykonane z niezwykłego materiału, który powstał z… fusów po kawie!

Kuchnia Polska schabowy krl 2022 4x3Mimo coraz większej otwartości Polaków na „obce” smaki i rosnącej liczbie lokali oferujących menu z różnych zakątków świata, rodzima kuchnia stanowi nadal bardzo istotną część naszej kulinarnej codzienności.

autorka1Co sprawia, że w pewnych miejscach regenerujemy siły, czujemy przypływ motywacji i energii lub po prostu najefektywniej odpoczywamy? Wszyscy mamy takie miejsca na ziemi, w których zwyczajnie dobrze się czujemy, lecz nie do końca potrafimy wytłumaczyć dlaczego.

 

GUS Pace goni inflacj Czy recesja ominie Polsk szerokim ukiem czy jednak szykowa si na ni 2022 FULLPłace w Polsce gonią jednak inflację, czego dowiodły dane GUS za lipiec kiedy to przeciętne wynagrodzenie było wyższe aż o 15,8 proc. niż w lipcu rok wcześniej. A kilka dni wcześniej statystycy zakomunikowali o dramatycznym wyhamowaniu wzrostu PKB – dramatycznym, bo najmocniejszym w Europie. Chęć firm do zwiększania zatrudnienia i dynamicznej podwyżki płac przeczy recesji.

Carpooling podwzki koleesko ssiedzkie 2022 4x3Co piąty Polak korzysta z carpoolingu, co drugi nie chce spróbować. Czy w czasach drogich paliw oraz rosnącej świadomości ekologicznej wspólne podróże staną się popularniejsze?

Mieszkanie ma by nasz oaz ucieczk od zmartwie i problemw wic powinno by urzdzone tak bymy czuli si w nim dobrze 2022 4x3Mieszkanie ma być naszą oazą, ucieczką od zmartwień i problemów, więc powinno być urządzone tak, byśmy czuli się w nim dobrze.

campingi i lodwki turystyczne i jedzenie badanie wakacje zastpcze 2022 4x3W tym roku pod namiotami ze zdziwieniem można zauważyć odwrót od dań tradycyjnie uznawanych za campingowe. Zawartość lodówek turystycznych może zaskakiwać. Po co najchętniej sięgają Polacy latem 2022 roku?

Opcja patnoci odroczonych kadzie konkurencj na opatki Na zeszyt raty czy karta kredytowa 2022 4x3Kup teraz zapłać później – to hasło stało się wizytówką nowej formy regulowania rachunków za zakupy czyli płatności odroczonych. A przecież to nic nowego – „na zeszyt” nadal kupuje się w wielu małych sklepikach spożywczych, a przy większych zakupach wspieramy się ratami lub, szczególnie zagranicą, kartą kredytową. Która z tych form wsparcia jest dla konsumenta najkorzystniejsza?

Kamperem po Europie Oto cztery niedrogie kierunki ktre warto wzi pod uwag tego lata 2022 4x3Odwołane loty, strajki, problemy na lotniskach – przepis na udane wakacje zaczyna się od zadbania o spokój ducha. W tym roku, myśląc o letnim wypoczynku, warto wziąć pod uwagę wyprawę kamperem, nazywanym często „domem na kółkach”. To interesująca i bezpieczna alternatywa dla wszystkich tych, którzy w czasie urlopu cenią sobie spokój i wolność wyboru.

Inflacja take wzia urlop W lipcu wzrost cen na takim samym poziomie jak w czerwcu czy to koniec droyzny 2022 4x3Szybki wzrost uśrednionego poziomu cen towarów i usług dla konsumentów określany jako wskaźnik inflacji zatrzymał się. W lipcu drugi miesiąc z rzędu wynosi 15,9 proc. Czy to oznacza, że teraz ceny także przystopują i wszystko zamiast drożeć zacznie tanieć?

Nadchodzi czas wycznie dugich weekendw Czy czterodniowy tydzie pracy jest moliwy bez zaburze w funkcjonowaniu gospodarki i ycia spoecznego 2022 4x3W Polsce w ostatnim czasie kwestię skrócenia tygodnia pracy o piątek ożywili politycy. Kwestia ta ma jednak dużo głębsze fundamenty niż nawet kluczowa obietnica wyborcza. Świat od dawna przymierza się do skrócenia tygodnia pracy, a to co dziś może wydawać się futurystyczną wizją w wielu krajach i firmach stało się już rzeczywistością. I to daleko wykraczającą poza eksperyment.

Upay i zdrowie Jak myle i pracowa efektywnie gdy za oknem tak gorco 2022 4x3Za oknem żar, a w głowie – pożar. Mózg dosłownie gotuje się, gdy temperatura powietrza przekracza tolerowany przez człowieka pułap.

dostawa 400 x 300Pandemia pokrzyżowała wiele planów, ale wpłynęła też na rozwój trendu szybkich dostaw, zwłaszcza w branży gastronomicznej. Q-commerce coraz częściej przygląda się też segment spożywczy.

Trend na zmian pracy Wysze wynagrodzenia i pragnienie samorealizacji gwnymi powodami 2022 4x3Choć niepewna sytuacja związana z wojną w Ukrainie wpłynęła na zmniejszenie oczekiwań pracowników, w kwietniu br. podwyższenia wynagrodzenia spodziewało się 41 proc. badanych. Wyższe zarobki to nadal najważniejszy powód chęci zmiany miejsca zatrudnienia.

Polak mobilny Po elektrycznych hulajnogach hitem s rowery elektryczne 2022 4x3Czterokrotny wzrost sprzedaży rowerów elektrycznych prognozuje w tym roku polski producent rowerów KROSS. 

NOWA NORMALNO 2022 CZY PRACA ZDALNA ZABLOKUJE SZANSE NA AWANS 4x3Według badań wydajność pracowników pracujących zdalnie lub hybrydowo wcale nie musi być mniejsza, a w wielu przypadkach jest wręcz przeciwnie – zwiększyła się. Mimo to, ich praca i zaangażowanie jest często pomijane podczas rozdawania zadań oraz awansów i nagród.

 

Mski wyjazd 2022 Co facet powinien spakowa do swojej kosmetyczki 2022 4x3Świat męskiej pielęgnacji uległ wyraźnej zmianie, a wraz z nim rynek kosmetyków. Mężczyźni coraz chętniej korzystają z produktów dedykowanych ich skórze, a ich oferta stale się powiększa.

Polacy nowej generacji na zakupach Chcemy jakoci cenimy zrwnowaony rozwj 2022 4x3Polacy coraz chętniej wybierają polskie marki modowe. Już 84 proc. z nas ma w swojej szafie ubrania rodzimych brandów i projektantów a 35 proc. wprost deklaruje, że woli je od tych zagranicznych.

Nowa normalno 2022 Mieszkacy miast wracaj do hulajng elektrycznych 2022 4x3Sezon e-hulajnóg rozpoczął się na dobre! W pierwszym kwartale 2022 r. liczba przejazdów w Polsce wzrosła o 140 proc., porównując pierwszy tydzień stycznia z ostatnim marca.

Trendy w konsumpcji Ju niedugo czy tego chcemy czy nie wszyscy bdziemy wege 2022 4x3Sprzedaż produktów pochodzenia roślinnego gwałtownie wzrasta, a rolnictwo komórkowe i precyzyjna fermentacja mają potencjał, by na zawsze zmienić sposób uprawy żywności.

Nie mie w majwk Przyroda budzi si do ycia a my do eko aktywnoci 2022 4x3Majówka. To czas, który chętnie spędzamy na łonie natury. Zadbajmy o to, aby odpady wygenerowane podczas pikników, spacerów czy wycieczek rowerowych, trafiły do śmietników.

Styl ycia Odpu i daj sobie szanse na bycie perfekcyjnie nieperfekcyjnym 2022 4x3Codzienne stres-napinki od samego rana: budzik, kawa, śniadanie w przelocie, nienagannie wyprasowane ubranie, sprint z dziećmi do szkoły, a w torbie zdrowe przekąski. Co by się stało gdybyśmy sobie trochę odpuścili?

rodowisko Selekcja i pi prostych nawykw by pomc planecie 2022 4x3Zmiany klimatu są widoczne. Gwałtowne zjawiska pogodowe, fale upałów, susze to najbardziej odczuwalne skutki zmian klimatu. Często sądzimy, że nasze indywidualne działania nie mają żadnej mocy sprawczej. A to nieprawda!

laz printradaway mademoisellesStylizacje wiosenno-letnie pełne są energetycznych barw. W kolekcjach projektantów znajdziemy ubrania i dodatki w odcieniach fuksji, pomarańczy, żółci, zieleni i niebieskości.

Rewolucja w wyborach konsumentw Odwrt od produktw eko Polacy kupuj najtasze produkty spoywcze 2022 4x3Ponad 40 proc. polskich nabywców deklaruje, że będzie kupować tańsze artykuły spożywcze. Konsumenci coraz rzadziej sięgają po polską i lokalną żywność. Na popularności tracą także trendy ekologiczne.

Dzie Grzecznoci za kierownic 2022 4x3Czy potrafimy być dla siebie uprzejmi? Czy może codzienne zabieganie sprawia, że pozytywne nastawienie zostawiamy za drzwiami samochodu?

Rosnce ceny ywnoci drenuj portfele Polakw Podwyki przyspieszya wojna w Ukrainie 2022 4x3W lutym obniżenie VAT na artykuły spożywcze dało niewielki spadek cen koszyków w skali miesiąca. Niestety kryzys na rynku paliw oraz przerwanie łańcuchów dostaw wielu produktów, mogą spowodować, że w kolejnych miesiącach inflacja i ceny poszybują w górę, mimo obniżonych stawek VAT.

Ekstremalne zjawiska pogodowe sprawiaj e musimy jeszcze bardziej zadba o wod 2022 4x3Ocieplenie klimatu widzą już najwięksi niedowiarkowie. Huragany, liczne podtopienia i inne niespotykane dotąd na taką skalę zjawiska powodowe sprawiają, że trudno wątpić w to co mówią specjaliści od klimatu. Jednym z najdotkliwszych tego skutków, który daje się we znaki na razie niedostrzegalnie jest coraz większy deficyt słodkiej wody.

W takim lokum a chce si zamieszka Dom Y otwarty na ogrd 2022 4x3Dom Y to projekt architektów z warszawskiej pracowni 81.WAW.PL. Charakterystyczny miękki kształt brył podkreślony został białym kolorem. Zgodnie z założeniem inwestora jest on otwarty na zieloną przestrzeń i maksymalnie wykorzystuje naturalne światło, co tylko podkreśla jego nietypową formę.

dieta 400 x 300Dieta taka bije rekordy popularności w Hollywood i ma powiększającą się rzeszę swoich zwolenników. Korzystają z niej między innymi Gwyneth Paltrow, która dzięki jej stosowaniu schudła aż 11 kilo, Salma Hayek czy Halle Berry.

MURALE CORAZ CZCIEJ UATRAKCYJNIAJ WYGLD NOWYCH BUDYNKW 2022 4x3Nowy punkt na szlaku słynnych gdyńskich murali. Zostanie namalowany na ścianie szczytowej budynku przy ulicy Żeromskiego. W jego centrum znajdzie się statek wypływający z gdyńskiego portu w transkontynentalny rejs.

W całym mieście jest ich kilkadziesiąt. Gdyńskie murale zmieniają miejski krajobraz, cieszą oko mieszkańców i przyciągają turystów z całej Polski.

 

kobiety Banknot Natalia Janoszek 2022 4x3Kobiety tylko na 8 proc. wszystkich banknotów świata, najpopularniejsza królowa Elżbieta II – rusza międzynarodowa akcja „Kobiety na Banknoty”.

Wyjtkowy Prezent Coraz czciej pragniemy specjalnych przey zamiast przedmiotw materialnych 2022 4x3W lutym 2022 w CH Silesia City Center otworzono 50 sklep w sieci Wyjątkowego Prezentu. I choć tragiczne wydarzenia na Ukrainie uniemożliwiły uroczystość, jest to miernik sukcesu spółki i rozwoju rynku. Jakie plany ma Wyjątkowy Prezent i jak będzie rozwijać się rynek voucherowy w Polsce?

Nowa normalno Nadaj swojemu yciu zdrowy rytm 2022 4x3Każdy z nas dzisiaj ma własną miarę sukcesu. Dla większości z nas kojarzy się on z realizacją pasji - zawodowej, podróżniczej czy w swoim hobby. Chcemy to zawsze połączyć z udanym życiem osobistym.

Brana motoryzacyjna 2022 Kierowco idzie zmiana za zmian a co jedna to bardziej uderza po kieszeni 2022 4x3Cenowa karuzela w branży motoryzacyjnej dopiero się rozkręca. Zmiany w mandatach czy cenach samochodów to nie wszystko. Modyfikacje czekają kierowców również w zakresie cen OC.

Przeciętny koszt ubezpieczenia dla właściciela samochodu w 2021 r. zmalał o 10% w porównaniu z 2020 r. – wynika z Raportu RankING. Jednak w 2022 r. może ponownie się zwiększyć – trend spadkowy powoli się zatrzymuje. Kiedy możemy spodziewać się zmian?

0 Zdrowie 2022 Pi faktw o kawie ktre musisz zna 4x3Po kawę sięgamy dla chwili przyjemności i dla pobudzenia. Pomaga nam skupić się na pracy i utrzymać uwagę podczas długiej jazdy samochodem. Popularne mity wywołują jednak obawy o to, że zbyt częste picie czarnego napoju spowoduje uszczerbek na naszym zdrowiu.

Czas na zrwnowaony rozwj Polskie firmy u progu zmian w zakresie zielonej transformacji 2022 4x3Firma, nawet mała - jednoosobowa, nie ma już alternatywy. Europejski Zielony Ład od strony prawa i klienci - ze swoimi preferencjami eko oczekują szybkiego przestawienia się biznesu na technologie opierające się na poszanowaniu środowiska, spięte wspólną klamrą zrównoważonego rozwoju.

Strach przed konfliktem zbrojnym Jak radzi sobie z lkiem w rzeczywistoci ktra nas otacza 2022 4x3Wojna, strach przed końcem świata, lęk przed katastrofą klimatyczną – trudno te obawy uznać za irracjonalne. Jednak psychologowie przestrzegają, że choć strach związany z tymi czynnikami jest dość naturalny, to może za nim kryć się coś głębszego – lęk przed codziennymi sprawami.

Nowa normalno Kaszel objaw infekcji ktrego nie naley lekceway 2022 4x3Jednym z objawów występujących w czasie infekcji jest kaszel. Kaszel to naturalny, fizjologiczny mechanizm obronny naszego organizmu. Pomaga on oczyścić drogi oddechowe z zalegającej wydzieliny, płynów czy ciał obcych.

Nowa normalno 2022 Obiekty komercyjne poszukuj nowych sposobw na zwikszenie atrakcyjnoci przestrzeni 4x3Pandemia COVID-19 zmieniła to, w jaki sposób ludzie korzystają z miast. Na naszych oczach tworzy się nowe podejście do biura i pracy, ale też zakupów czy spędzania wolnego czasu.

Darmowa dostawa w e handlu Pewniak czy due ryzyko 2022 4x3

Gratisowa dostawa w e-commerce staje się normą, zwłaszcza w sklepach z modą i odzieżą. Ale handlowcy mogą na niej więcej stracić niż zyskać, jeśli nie rozważą alternatywnych opcji, a z darmowych przesyłek nie uczynią części szerszej strategii.

Facet dba o siebie 2022 4x3Zmiany zachodzące w rytuałach pielęgnacyjnych, presja na posiadanie idealnego ciała czy wręcz kult piękna to tematy, które dotychczas dotyczyły głównie kobiet. Jednak z podobnymi problemami borykają się także mężczyźni, dla których samoakceptacja równie często może stanowić wyzwanie.

Ocieplenie klimatu Dziewiciu na dziesiciu Polakw deklaruje e oszczdza energi elektryczn 2022 4x3Niezależnie od tego, że w ostatnim czasie opłaty za energię elektryczną mocno zdrożały, od dawna staramy się oczczędzać prąd w naszych domach. Robimy to na wiele sposobów, ale najpopularniejsze są najprostsze do zastosowania.

singiel 400 x 300Święto zakochanych już dziś, ale jeszcze nie wszyscy mają plany ten dzień. Nie wszyscy mają też z kim go spędzić. Niektórzy z tego powodu odczuwają presję.

plastik 400 x 300Bańka mitów o tworzywach sztucznych powoli pęka. O plastiku wiemy coraz więcej i to szansa, że szybko nauczymy się eliminować go - wszędzie tam gdzie jest to możliwe - z naszego życia.

Dane osobowe Bez dyskretnego i bezpiecznego zarzdzania danymi klientw nie zbuduje si ich lojalnoci 2022 4x3Klienci na całym świecie chcą większej przejrzystości procesów przetwarzania danych i są zaniepokojeni wykorzystaniem danych przez sztuczną inteligencję i w procesach zautomatyzowanego podejmowania decyzji.

7 Trendw w biznesie 2022 Acciona 4x3W obecnych czasach umiejętność dostosowywania się do realiów jest kluczową umiejętnością w prowadzeniu biznesu.

Rndki 2022 4x3Ponad połowa randkowiczów pragnie aktywnych spotkań. Polacy szukają partnerów, którzy są zabawni i kreatywni.

KObiety sukces mniejszy udzia 2022 4x3Aktualnie w spółkach giełdowych zaledwie 6 proc. stanowisk prezesów zajmują kobiety. W ogóle w Polsce można zaobserwować spadek reprezentacji kobiet w biznesie.

smartfony 400 x 300Rywalizacja pomiędzy konsolą a komputerem pod kątem gier może zostać przerwana przez coraz bardziej zaawansowane telefony komórkowe. Obecnie jest to najczęściej używane urządzenie do takiej rozrywki wśród młodych.

postanowienia 400 x 300W końcu zadbam o zdrowie, zacznę regularnie chodzić na spacery, spróbuję rzucić palenie, w tym roku nareszcie coś odłożę ma czarną godzinę...

deser 400 x 300Deser, słodka przekąska, słodycze… Zimą sięgamy po nie chętniej i częściej. Warto jednak pamiętać, że deser nie musi oznaczać posiłku kalorycznego, ciężkostrawnego i ociekającego cukrem. Wręcz przeciwnie – może być zdrowy i odżywczy.

bizneswoman 400 x 30040 proc. polskich przedsiębiorczyń ma problem z wyceną swoich produktów i usług. Zdaniem Polek 80 proc. kobiet zaniża swoje oczekiwania finansowe.

Podsumowanie 2021 Boe Narodzenie prezenty dla najbliszych z pasj 2021 4x3W tym roku Polacy  obdarowali bliskich prezentami związanymi z ich zainteresowaniami. Mastercard z okazji  Świąt Bożego Narodzenia  sprawdził, jak w tym roku polscy konsumenci podeszli do wybierania prezentów świątecznych dla swoich bliskich. Co kupują i gdzie, na co zwracają uwagę? Czy i jak pandemia wpłynęła na nasze zakupowe zachowania i decyzje?

Ludzie listy pisz zwyke polecone No wanie czy jeszcze pisz 2021 4x3Na pewno rzadko już ślą kartki z życzeniami, choćby świątecznymi. Czy przez to losy poczty są już przesądzone?

Ksika prezent 2021 4x3Osoby, które ćwiczą swój mózg, m.in. właśnie poprzez czytanie, cieszą się lepszą pamięcią oraz lepszymi zdolnościami poznawczymi w starszym wieku.

Boe Narodzenie 2021 Bez jakich deserw nie wyobraamy sobie Wigilii 4x3Wigilia to wyjątkowy dzień, kiedy na naszych stołach goszczą potrawy, na które czekamy przez cały rok. Nie wyobrażamy jej sobie bez barszczu, pierogów czy karpia, jednak równie ważne są dla nas słodkości, stanowiące przysłowiową „wisienkę na torcie” wigilijnej uczty.

Boe Narodzenie 2021 W oczekiwaniu na magi witecznych spotka i biesiad 4x3Czy w tegoroczne Boże Narodzenie uda nam się zasiąść do wspólnego stołu całą rodziną? Z tymi rozgadanymi wujkami, wścibskimi ciotkami i marudzącymi kuzynami, od których pandemia już tak nas oddaliła, że gotowi jesteśmy im wybaczyć każde irytujące pytanie, byle razem poświętować?

Nowa normalno Napoje Pepsi oraz Mirinda w butelkach pochodzcych w 100 procentach z recyklingu 2021 4x3Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100 proc. z przetworzonego plastiku - rPET, opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie.

Wysze ceny mniejszy wybr towarw wyranie nisze przeceny oto obraz po Cyber Week 2021 4x3Sprzedawcy przewidują, że zarówno w okresie świątecznym, jak i po jego zakończeniu konsumenci będą musieli płacić za zakupy o 20 proc. więcej. Rosnąca inflacja coraz częściej skutkuje wyborem odroczonych form płatności – podczas Cyber Week liczba takich transakcji wzrosła o niemal 30 proc.

LINK

Pita fala koronawirusa Omikron moe sparaliowa dziaalno firm logistycznych produkcyjnych i handlowych 2021 4x3Jeżeli jednak odkryty niedawno Omikron, nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2, zacznie się rozprzestrzeniać tak gwałtownie jak ma to obecnie miejsce w RPA, wówczas można się spodziewać że w produkcji, logistyce i handlu wystąpią kolejne zakłócenia.

LIN

LINK

Prognozy na 2022 W sprawie inflacji Polacy i NBP maj rozbiene wizje 2021 4x3Co trzeci Polak przewiduje, że pod koniec I połowy 2022 r. inflacja w Polsce osiągnie wartość nawet do 10 proc. Zdanie Polaków mocno kontrastuje z ogłoszonymi na początku listopada br. predykcjami Narodowego Banku Polskiego. Kto w takim wypadku może mieć racje?

ruch 400 300Co dziesiąte dziecko i nastolatek na świecie ma nadwagę lub jest otyłe. Przyczyną tego stanu jest nie tylko zła dieta, ale i brak ruchu.

szkola dom 400 300Edukacja domowa, to zjawisko, którego namiastki wielu uczniów i rodziców doświadczyło w minionym roku szkolnym. Rodzice i dzieci mogli przekonać się, jak wygląda edukacja prowadzona w domu.

ekologia 400 x 300Rozwój cywilizacyjny, którego tempo w historii nie miało jeszcze takiej dynamiki, zbiera swoje negatywne żniwo. Zatraciliśmy się w myśleniu, że jesteśmy na ziemi najważniejszym z gatunków. Prawda jest jednak taka, że jesteśmy wyłącznie jednym z wielu elementów środowiska.

czad 400 x 300Wiemy jak groźny jest czad, przestarzałych pieców opalanych węglem, które są jego najgroźniejszym źródłem wciąż nie brakuje, ale mimo łatwego dostępu do nowoczesnych urządzeń monitorujących, w praktyce problem bagatelizujemy.

andrzejki 400 300Z popularnych imienin w krótkim czasie zrobił się pretekst do imprez o zasięgu powszechnym. Dziś nikt już nawet nie szuka na siłę wśród bliskich i znajomych Andrzeja, by urządzić andrzejkowe party.

telewizja 400 300Mimo zaawansowanych funkcji współczesnych telewizorów, oferujących m.in. dostęp do internetu czy gier, jesteśmy tradycjonalistami. Wśród Polaków wciąż najpopularniejsza jest tradycyjna telewizja. którą preferuje połowa Polaków.

black f 400 x 300Ostatni kwartał dla sektora handlu stanowi najintensywniejszy okres w kalendarzu, począwszy od festiwalu niskich cen podczas Black Friday i Cyber Monday, na Bożym Narodzeniu kończąc. Marketingowcy nie martwią się czy klienci przyjdą w tym czasie na zakupy - kombinują jak utrzymać ich zainteresowanie kupowaniem przez okrągły rok.

jedzenie 400 300Jedzenie definiuje styl życia i stanowi sposób na wyrażanie siebie co czwartego Polaka. To także jeden z głównych tematów naszych rozmyślań w ciągu dnia. Idąc tym tropem, możemy powiedzieć, że nasze życie musi być niebywale słodkie, bo to właśnie desery są daniem, o którym ponad połowa z nas myśli najczęściej.

pizza z zielonym 2020 4x3Roślinne zamienniki mięsa, ryb i białka zwierzęcego z innych źródeł nie są już żadną sensacją a nawet specjalną nowością. Obecne są nawet w popularnych sklepach i restauracjach. Są też przebojem w dietach pudełkowych.

bvbvbvbbvbv

Brana rozrywkowa W nowej normalnoci Koncerty stan si bardziej interaktywne Nowe technologie odmieni imprezy masowe 4x3Czas pandemii przyczynił się do niemałej rewolucji, która zostanie z nami na stałe. Koncerty największych gwiazd dostępne na żywo poprzez aplikacje streamingowe? To dopiero początek.

VCXZZZ

Nowa normalno Polacy wrcili do robienia przetworw Co jest zdrowe co jest modne 2021 4x3Jesień to czas gromadzenia zapasów na zimę w domowych spiżarniach. W tym roku konsumenci postawili na różnorodność – rodzime jabłka i śliwki ustępują miejsca porzeczkom, gruszkom oraz pigwie.

VCX

Marketing 2021 Jak wydanie ksiki wpywa na budowanie wizerunku 4x3Profesjonalna publikacja wydana własnym sumptem pełni funkcję zarówno upominku reklamowego, jak i źródła branżowej wiedzy. Przyciąga potencjalnych klientów i partnerów biznesowych, a także buduje opinię eksperta.

GGGGGG

Dieta 2021 Korzyci dla zdrowia i brak pestycydw to gwne motywacje zakupu ekologicznej ywnoci 2021 4x3Szybki rozwój rynku żywności ekologicznej to w dużej mierze zasługa wzrostu świadomości klientów, którzy chcą mieć lepszy dostęp do produktów bio. Ważną motywacją wyboru produktów ekologicznych jest zdrowie.

gggg

Nowa normalno Przez pandemi zmienilimy nawyki ywieniowe teraz jemy wicej warzyw i owocw 2021 4x3Poprawę diety deklarują głównie mieszkańcy dużych miast. Do najczęściej wymienianych zmian należy spożywanie większej ilości warzyw i owoców, regularne jadanie posiłków, częstsze kupowanie zdrowej żywności oraz ograniczenie mięsa.

Nowa normalno Polubilimy cyfrowe usugi w abonamencie 2021 4x3Abonament, znany również jako subskrypcja, to odpowiedź na potrzeby współczesnych konsumentów, którzy w dynamicznie rozwijającym się świecie cenią czas i wygodę.

 

P2021 Ekologia w pracy Moda na ziele w przestrzeniach biurowych nie sabnie 4x3rzywracanie natury do otoczenia człowieka, towarzyszy nam zarówno w przestrzeniach prywatnych jak i komercyjnych. Kilka miesiecy lockdownu znacznie przyspieszyło tempo i rozmiar tych zmian. Ogrody z ziołami na dachach, zielone kantyny i nie tylko. Poznajmy nowy trend w urządzaniu przestrzeni biurowych, szybko rozwijający się biophilic design.

Pozna Dott 2021 4x3Weekend w Polsce. Dobra wiadomość dla mieszkańców i wybierających się do stolicy Wielkopolski. Od piątku 10 września w Poznaniu dostępne są hulajnogi elektryczne firmy Dott. Ich flota na początku będzie liczyła aż 1000 sztuk, co podwoi dotychczasową liczbę tych pojazdów w mieście, znacząco wpływając na zrównoważony rozwój mikromobilności w stolicy Wielkopolski.