TRENDY I PROGNOZY

Zdrowie 2020 Naukowcy alarmuj kleszcze zim s wygodniae i nadal aktywne II Fala 4x3Dotychczas uważaliśmy, że wraz z jesienią problem ochrony przed kleszczami traci na znaczeniu. Tymczasem dziś kleszcze, które jeszcze kilka lat temu zwykły spać o tej porze roku stanowią cały czas realne zagrożenie i przenoszą groźne choroby, zagrażające zdrowiu i życiu zwierząt domowych i ich właścicieli.

WiFi 5G redLiczymy że 5G zagwarantuje nam jeszcze szybszy Internet, a także pozwoli lepiej chronić nasze dane osobowe. To sprawia, że na pojawienie się nowej technologii w naszych domach czekamy z niecierpliwością.

Black Friday 2020 Dzie promocji zamieni si w tydzie a teraz to ju cay miesic przynajmniej w handlu online II Fala 4x3Konsumenci lubią być rozpieszczani promocjami, a dobry klimat do rozpieszczania stwarza coraz większa konkurencja wśród handlowców. W konsekwencji ostatnie kilkadziesiąt dni roku zamienia się w pasmo okazji zakupowych, któremu rytm nadają teraz sklepy internetowe.

02 Nowa normalno W pandemii Polacy korzystaj z bankowoci cyfrowej czciej nawet ni z Facebooka i innych mediw spoecznociowych 2020 II FALA 4x3Już 68 procent Polaków korzysta z bankowych aplikacji mobilnych. To więcej niż z aplikacji mediów społecznościowych. Szybko postępująca cyfryzacja życia w warunkach pandemii pociągnęła za sobą wzrost popularności bankowości elektronicznej.

Zdrowie 2020 Co drugi Polak uwaa leczenie cukrzycy za zbyt kosztowne II Fala 2020 4x3Pomimo że w świetle deklaracji Polacy boją się zachorowania na cukrzycę, to aż jedna trzecia deklaruje, że na przestrzeni trzech ostatnich lat nie skontrolowała poziomu cukru we krwi. Tymczasem kluczem do niezachorowania na cukrzycę jest z jednej strony prowadzenie jak najzdrowszego trybu życia, a z drugiej szybkie reagowanie, gdy tylko poziom cukru zacznie wzrastać, osiągając wartości charakterystyczne dla stanu przedcukrzycowego.

Paliwa przyszoci benzyn i olej napdowy zastpi wodr i biodiesel 2020 II Fala 4x3Choć jesteśmy jednym z największych producentów tego gazu na świecie, to paradoksalnie w Polsce zarejestrowany jest tylko jeden samochód o napędzie wodorowym.

nie dostosowany Home office 2020 korona 4x3Praca w rozproszonym środowisku – biurze, domu, w ruchu lub w modelu hybrydowym – przynosi udowodnione korzyści biznesowe oraz związane z zaangażowaniem pracowników. Jednocześnie przywództwo i kultura biznesowa wymagają dalszych usprawnień.

Nowa era personalizacji liderem iPhone 2020 II Fata 4x3W badaniu zrealizowanym przez SimpleTexting odkryto, że 1 na 10 osób byłaby w stanie zapłacić nawet 15 tys. USD, by zatrzymać swój smartfon. Jesteśmy tak sentymentalni czy może chodzi o coś więcej?

Pierwsza Polsce aplikacja medyczna terapii bezsennoci 2020 II fala 4x3Jedyna w Polsce aplikacja medyczna do poprawy snu to rewolucyjne narzędzie w walce z bezsennością. Opracowana została na podstawie wieloletnich doświadczeń wybitnych specjalistów z zakresu medycyny snu. Terapia trwa sześć tygodni. Aplikacja wpisuje się w szerszy i zyskujący coraz większą popularność trend digital therapeutics.

Pamitajmy zagroeniach cyfrowe zmczenie wzroku Nowa normalno 2020 II fala 4x3Szczególnie teraz gdy przez COVID-19 spędzamy przed komputerem coraz więcej czasu, a nasze oczy są jeszcze bardziej narażone na szkodliwe działanie światła niebieskiego powinniśmy mieć dostateczną wiedzę o cyfrowym zmęczeniu wzroku.

Patnoci 2020 BLIK zbdne dans osobowe RODO II fala 4x3Nie tylko liczba, ale i wartość transakcji opłaconych BLIKIEM w Internecie poszybowała do góry w związku z pandemią. W drugim kwartale tego roku użytkownicy zrobili nim zakupy o wartości 8,58 miliarda złotych. Dla porównania – w tym samym czasie kartami wydano 5 miliardów.

Rodzina problemw z podnoci mczyni wieku rednim II fala 2020 4x3Przemęczeniem młodych mężczyzn, będących w większości na początku swojej kariery zawodowej i towarzyszący mu stres są zdaniem ekspertów główną przyczyną sprawiającą, że najwięcej problemów z poczęciem dziecka z partnerką zadeklarowali najmłodsi mężczyźni, którzy brali udział w ankiecie, czyli z grup wiekowych 18-24 lata i 25-34 lata.

pieniądze małe 400 x 300Aktualnie w Polsce stopy procentowe są na niemal zerowym poziomie, podobnie jak w Unii Europejskiej, tyle że w UE inflacja też jest prawie zerowa. W Polsce inflacja przez cały kryzys utrzymuje się na relatywnie wysokim poziomie. A to oznacza, że inflacja “zjada” nasze oszczędności na depozytach. Stopy mamy “europejskie”, ale inflację “polską”. To nie jest dobra mieszanka dla oszczędzających.

Sklep on line KORONAWIRUS 2020 4x3Pandemia koronawirusa  przyczyniła się do wzrostu popularności płatności  bezgotówkowych wśród Polaków. Zmieniła również nastawienie 55-60 latków do e-commerce i elektronicznych płatności. To nie koniec nowości.

Sklep półka z Lego 2020 4x3Ponad 50 proc. rodziców dzieci w wieku 8-16 lat zauważyła, wzrost aktywności dzieci w Internecie w okresie epidemii i zamknięcia szkół, w porównaniu z okresem przed epidemią. Wzmożona aktywność dzieci online wymaga wzmożonej uwagi ze strony rodziców.

zepsuty monitor na wystawie sklepu 2020 4x3Managerowie potrzebują więcej aplikacji na smartfona ułatwiających zarządzanie firmą i zespołami. Pandemia tylko przyspieszyła ten proces, a oprogramowanie mobilne jest potrzebne na gwałt!

home office 4x3 nnZanim pandemia pojawiła się w naszym życiu, firmy wciąż szukały idealnego modelu pracy. Zmiany przyszły znacznie szybciej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Przyspieszyły wprowadzenie nowych zasad i innowacji, całkowicie odmieniając sposoby działania wielu przedsiębiorstw. Jak wygląda dzisiaj praca zespołów i czym się w niej kierujemy?

Biurowce budowa z Mariottem i ComArch w tle Wawa 2020 4x3Klitka z pełną satysfakcją – tak mieszka się w Hongkongu, Singapurze czy Tajlandii, a niedługo być może i w Polsce. Microliving to trend w architekturze, do którego powstania przyczyniły się twarde warunki rynkowe i urbanistyczne. Zakłada on, że do szczęścia potrzebujemy coraz mniej własnej przestrzeni, a coraz więcej udogodnień i jakości.

Autostrada jesień 400x300Zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowe, ale i dla samych bardzo doświadczonych kierowców okazuje się nieaktualna wiedza na temat przepisów, jeżdżenie na pamięć i nadmierna pewność siebie.

wakacje pracujemy 400 x 300Nie potrafimy być off-line nawet przez chwilę. Tylko 1 proc. z nas spędza wakacje bez telefonu czy laptopa. Co więcej, ponad połowie rodaków zdarzyło się pracować podczas urlopu.

portfel 400 x 300Chcielibyśmy robić codzienne zakupy w formie licytacji i podgląd wszystkich rachunków w jednym miejscu. Jesteśmy za usługą uproszczonej i w formie online likwidacji szkód ubezpieczeniowych. Czekamy z niecierpliwością wprost na ich wdrożenie.

nowa normalnośćPsychologowie nazwali to zjawisko jako blended reality. Nasza codzienność będzie przypominała wymieszany w blenderze zdrowy koktajl owocowo-warzywny. Skomponowany jeden smak, z różnych gatunków ziarna i roślin.

banany 400 x 300Jabłko i truskawki to ulubione krajowe owoce dzieci, a zamiast rzodkiewki i sałaty wolą pomidora i ogórka. Jakie jeszcze warzywa i owoce najbardziej lubią pociechy, a które smakują im najmniej? Warto o tym wiedzieć, bo często wystarczy drobna korekta w menu dziecka, by okazało się, że rzekomy niejadek w gruncie rzeczy jest miłośnikiem witamin!

lokal do wynaj 400 x 300Polisy tymczasowe, kryjące się też pod mianem ubezpieczeń na żądanie są już powszechnością na dojrzałych rynkach finansowych i tylko patrzeć jak pojawią się w Polsce: na czym polegają i co można w ten sposób ubezpieczyć?

dziadkowie i angielski 400 x 300Dzięki Internetowi dzieci mogą uczyć się angielskiego razem z dziadkami i nie tylko nabywać nowych umiejętności, ale też umacniać międzypokoleniowe więzi.

Telefon 2020 4x3Zdaniem naukowców samotność niszczy nie tylko naszą psychikę, lecz także ciało. Chociaż nie ma jednej prostej recepty, jak ustrzec się przed plagą współczesności, niektóre rozwiązania, jak np. coliving, wydają się obiecujące.

dystans 400 x 300Zachowujemy dystans, ale nie od telefonu - tak Polacy żyją w nowej normalności, która nastąpiła po okresie przymusowej izolacji społecznej wywołanej przez pandemię koronawirusa.

Eko Energo z dala od naszych domw 2020 4x3Największą barierą w rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce, za które uważamy niemal wyłącznie słońce i wiatr, jest niska świadomość społeczna oraz wysokie koszty instalacji. Równie często wskazywana jest też niechęć władz do podejmowania niepopularnych decyzji, do których należy zgoda na budowę farm wiatrowych czy słonecznych.

telefony 400 x 30015 lipca przypada Dzień bez Telefonu Komórkowego. To jedno z ulubionych świąt… ortopedów. Przesadne używanie smartfonów bowiem prowadzi do poważnych problemów z kręgosłupem - i nie tylko.


Rynek Pracy 2020 Pracuj zdalnie 4x3 Koronawirus sprawił, że wiele osób doceniło walory pracy zdalnej. W nowej normalności firmy powinny dalej elastycznie reagować na potrzeby pracowników i umożliwiać im wykonywanie obowiązków z dowolnego miejsca, nie zapominając jednocześnie o kwestiach bezpieczeństwa.

pole suche 400 x 300Intensywne opady w Polsce sprawiły, że znów nad problemem suszy klimatycznej zaczyna się przechodzić do porządku dziennego, a to jest niebezpieczne. Opady niczego bowiem nie zmieniły, a doskonale dokumentują to analizy zdjęć satelitarnych.

rower 400 x 300Rowery oferowane przez Arval są dostępne od ręki. Zależnie od klasy i rodzaju jednośladu cena za wynajem wynosi od 2,4 zł do 6 zł za dzień (ceny netto). Arval proponuje umowę na 36 miesięcy, obejmującą dodatkowo ubezpieczenie od kradzieży, OC, NNW oraz serwis i pakiet przeglądów.

czeresnie 400 x 300Co drugi rodzic wie, ile porcji warzyw i owoców powinno znaleźć się w codziennej diecie całej rodziny, ale tylko w co czwartym domu zjadane są one w odpowiedniej ilości.

wakacje 400 x 300Z powodu pandemii wiele osób obawia się spędzać urlop w dużych ośrodkach wypoczynkowych. W tej sytuacji jednym z możliwych rozwiązań okazuje się kamper, inaczej samochód kempingowy, posiadający część mieszkalną, w której możemy nocować.

pieniadze stos 400 x 300W ciągu dwóch tygodni o 5 proc. spadła liczba konsumentów, którzy obawiają się utraty pracy. W ostatnich dniach nieznacznie zmalały obawy Polaków dotyczące wyjścia do restauracji czy sklepu.

kraft w puszce 400 x 300W okresie zamknięcia pubów i zakazu przemieszczania się doszło w Polsce do drugiej piwnej rewolucji – piwosze zaakceptowali piwa rzemieślnicze w puszkach.

Tani armani 2020 4x3 IIBranża modowa przez lata rozwijała się bardzo dynamicznie, wielkie domy mody i sieci sklepów rosły w siłę, zwiększały liczbę kolekcji wypuszczanych w jednym roku i podkręcały sprzedaż. Jednocześnie przybywało mniejszych graczy, którzy chcieli coś uszczknąć z tego olbrzymiego tortu. Pandemia wstrząsnęła jednak tą branżą i nie wiadomo, jak potoczą się jej dalsze losy.

EKO ko suvik dobrze brzmicy 2020 po koronie 4x3Według starszych pokoleń kierowców auto powinno być przede wszystkim praktyczne i niezawodne. Młodsi wolą za to, by było wygodne i… dobrze brzmiało. Temu, jak z wiekiem zmieniają się nasze preferencje oraz spojrzenie na cztery kółka, w swoim nowym badaniu przyjrzał się Europejski Fundusz Leasingowy.

Suszowe 2020 Bielsk VI 4x3Ostatnie częste deszcze dają nam złudne poczucie bezpieczeństwa, że susza w tym roku może nie okaże się aż tak dotkliwa i poważna, jak wszyscy ogłaszają. Nic bardziej mylnego. Nawet obfite majowe opady nie poprawią stanu hydrologicznego Polski. Skutki suszy odczuje każdy Polak, bo przed zmianą klimatu deszcz nas nie uratuje.

Urlop po koronie 2020 Jak zorganizowa 4x3Czy jesteśmy skazani na siedzenie w domu, a jeśli już będziemy mogli wyjechać, to jakie formy wypoczynku są bezpieczne w dobie pandemii koronawirusa? Nad tym jak będą wyglądać tegoroczne wakacje zastanawia się wiele osób. Najczęstszy pomysł to wyjazd z dala od większych skupisk ludzi, w gronie najbliższych domowników.

czarna limuzyna 2020 4x3Polacy szybko zapomnieli o maluchach, ale run na auta z silnikami o dużej pojemności nie skończył się nawet teraz gdy cały świat zmierza w przeciwną stronę. Nawet ogromna różnica w cenie polis komunikacyjnych nie zniechęca rodaków od szukania pojazdów, które mają pod maską silniki o pojemności więcej niż dwa litry sześcienne niż lokujące się w tej kategorii bliżej jednego tysiąca.

Urlop zalegy 2020 po koronie 4x3W związku z epidemią COVID-19 większość polskich przedsiębiorców wysłała swoich pracowników na zaległe urlopy oraz wstrzymała nowe rekrutacje.

4x3 IMG 2195 WarzywaJeśli przygotowując posiłki dla dzieci wykorzystamy różnorodność owoców i warzyw, początkową niechęć i dystans obrócimy w ich stałą obecność w diecie.

Dzie matki a HomOffc korona2020 4x3Co druga z mam zmuszona przez koronawirusa do home office przyznaje, że sprawia jej to poważne trudności, a niewiele mniej, że troska o dziecko i karierę oznacza stres i lęk o pozycję w firmie. Mimo tego listę najbardziej męczących obowiązków pracujących mam otwierają sprzątanie i zakupy, a nie obowiązki zawodowe.

atmosfera jak w parku narodowym korona 2020 4x3Czy rozmiar okien lub strona świata, w jaką jest zwrócone nasze mieszkanie mogą mieć wpływ na środowisko? A lokalizacja osiedla na mapie miasta, kolor dachu czy rodzaj rośliny, którą posadzimy w ogrodzie? Okazuje się, że tak, i to całkiem spory.

00 paczka e sklep korona 2020 4x3Praca zdalna w takim zakresie i na taką skalę była dla nas zaskoczeniem. To już wiemy, ale nie tylko brak przygotowania pod względem warunków do pracy pogorszył jakość naszego życia; okazuje się, że nasze mieszkania i domy nie są przygotowane do długoterminowego home office pod względem wentylacji a także norm hałasu.

dom stół 400 x 300Co trzeci dorosły Polak posiadający dzieci rozpoczął w połowie marca całkowitą pracę zdalną, którą łączy z opieką nad rodziną. Dla wielu osób to duże wyzwanie zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

za sucho 2020 koronawirus 4x3Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym stał się katalizatorem. Członkowie i sympatycy inicjatywy społecznej FOTA4Climate wystosowali apel do władz RP o niezwłoczne podjęcie działań wobec pogłębiającej się suszy klimatycznej, która prowadzi do pożarów lasów, łąk, bagien i torfowisk, a której intensywność ma związek z szybkimi zmianami klimatu.

pusto hulajnogi 400 300Gdy odcięci od świata zewnętrznego, snujemy się z kąta w kąt, poszukując coraz to nowszych sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. Warto wtedy sięgnąć po branżowe podcasty, które oprócz skutecznej walki z nudą podczas kwarantanny, dostarczą nam nieocenionej dawki wiedzy z zakresu technologii finansowych, marketingu czy zarządzania domowym budżetem, które w dzisiejszych czasach przyda się zapewne każdemu z nas.

eSusza w czesie korony 2020 4x3Oczy kraju zwrócone są ku epidemii, ale powoli daje o sobie znać kolejne niebezpieczeństwo, które nas czeka. Stoimy przed bardzo poważnym zagrożeniem, jakim jest susza.

pieczona ryba 400 x 300Czas spędzany z bliskimi w domu to dobra okazja na wspólne rozwijanie pasji i zainteresowań. To chwila na pracę w piżamie, porządkowanie myśli, rodzinne lunche i maratony ulubionych seriali. Ten czas możemy również wykorzystać na zadbanie o nasz dom i na wprowadzanie bardziej zrównoważonych nawyków.

Home offc Powietrze und Cisza 2020 4x3Pracując zdalnie, często musimy zmienić swoje przyzwyczajenia, organizację pracy, a nawet nieco przemeblować dom, żeby nasza produktywność pozostała na jak najwyższym poziomie.

hotel noc 400 x 300Podobno lockdown w Chinach zaskutkował falą rozwodów. Jak sprawić, by po polskiej kwarantannie gwałtownie wzrosła liczba szczęśliwych, mądrych i zdrowych związków? W służbie miłości działa Audioteka.

Nawyki ćwiczeń w czasach korony 2020 4x3Choć jedni ją uwielbiają i nie wyobrażają sobie dnia bez treningu, dla innych jest przymusem. Aktywność fizyczna skutecznie dzieli Polaków. Najczęstszą wymówką, która do tej pory towarzyszyła odwlekaniu w czasie decyzji o rozpoczęciu sportowych wyzwań był brak czasu.

Słodka równowaga 400 x 300Kwarantanna domowa ciągle się przedłuża. Zaczynamy narzekać na znużenie, rozdrażnienie i ogólne zmęczenie. Obniżony nastrój często poprawiamy sobie sięgając po coś, co zadowoli nasze kubki smakowe.

Osczdnoci Poduszka Kryzys Korona 2020 2 4x3Upadłości firm nie są problemem wyłącznie przedsiębiorców, ale nas wszystkich.Finalnie kłopoty pracodawców prędzej czy później dotkną samych pracowników - wskutek pracę może stracić nawet milion Polaków. Czy mamy oszczędności by przetrwać trudny czas?

plac pusty 400 x 30077 proc. Polaków oczekuje, że w mediach zaczną się pojawiać informacje niezwiązane z COVID-19. Konsumenci mediów zamknięci we własnych domach chcą więcej rozrywki, tematów gospodarczych, sportu czy porad kulinarnych.

wielkanoc 400 x 300Tegoroczne Święta Wielkanocne przejdą do historii. Nic nie będzie tak jak zawsze. Zamiast więc koncentrować się na tym, czego nam zabraknie, warto docenić to, co pozytywne.

beznadzieja 400 x 300Prawie połowa Polaków jest zaniepokojonych sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Najbardziej obawiamy się negatywnych skutków ekonomicznych, w tym utraty pracy. Martwimy się też o zdrowie.

karmienie dziecka 400 x 300Pandemia koronawirusa sprawiła, że Wielkanoc w tym roku będzie wyjątkowa. Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się tego niebezpiecznego wirusa powinniśmy pozostać w domu. Na szczęście było dostatecznie dużo czasu na zakupy co mimo utrudnionych warunków powinno umożliwić dostosowanie zawartości świątecznego stołu nie tylko do apetytów, ale i potrzeb żywieniowych domowników.

wielkanoc seniora 400 x 300W tym roku święta wielkanocne będą inne niż w latach poprzednich. Pandemia koronawirusa wpływa na życie każdego z nas, powodując, że na co dzień wykonujemy pracę zdalnie, spotykamy się z bliskimi w sieci, robimy zakupy przez Internet. Co jednak z seniorami, którzy z nowymi technologiami nie są zaprzyjaźnieni tak bardzo jak młodsze pokolenia?

Zarzdzanie w czasach koronawirusw 2020 4x3Zarządzanie rozproszonym zespołem, pracującym w trybie home office, to ogromne wyzwanie dla menedżerów. Jak utrzymywać zaangażowanie pracowników przez dłuższy czas? Jak poradzić sobie z własnymi lękami?

opieka nad dzieckiem rwna w rodzinie 2020 4x3Polki i Polacy są zgodni: role opiekuńcze to także obowiązek mężczyzn. Jednak trzeba przejść od deklaracji do czynów. Ponad 80 proc. Polaków uważa, że mężczyźni powinni angażować się w opiekę nad dziećmi w takim samym stopniu co kobiety.

Zdalna praca organizacja 2020 4x3To już nie eksperyment czy trend, ale twarda konieczność. Miliony Polaków z potencjałem pracy poza siedzibą swojej firmy z dnia na dzień, bardziej z konieczności niż dobrej woli, znalazły się na "biurowym wygnaniu". Na szczęście nie na bruku, ale w domowych pieleszach.One jednak kryją w sobie także wiele niebezpieczeństw i trzeba opanować nową sztukę radzenia sobie z nimi.

biuroJak robi w PL homeofice 2020 4x3Dla wielu Polaków rozpoczyna się kolejny tydzień pracy na home office. Lubimy taką pracę, ponad wszelką wątpliwość. Ale gorzej już ze szczegółami: zorganizowaniem sobie miejsca do pracy czy oddzieleniem obowiązków zawodowych od domowych.

Na kwarantannie co raz czsiegamy po alko 2020 4x3Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. - Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas – mówi, stojąc w kolejce w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia...

gidzina dla 400 x 300Z okazji „Godziny dla ziemi” w mroku pogrążą się najbardziej znane budynki w Polsce i na świecie. Symboliczne zniknięcie z mapy popularnych obiektów to świetny moment, żeby przypomnieć o zmianach klimatycznych, ale też coraz istotniejszej roli, jaką pełni światło w funkcjonowaniu miast. Nie tylko wspiera rozwój gospodarczy i turystykę, ale przejmuje też funkcje komunikacyjne.

karmienie piersią 400 x 300Okres karmienia piersią to jeden z kluczowych etapów 1 000 pierwszych dni życia dziecka, podczas którego rozpoczyna się m.in. proces kształtowania odporności i budowania bariery ochronnej organizmu dziecka. Mleko mamy zawiera liczne substancje działające przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. To szczególnie ważne w obliczu pandemii SARS CoV-2.

3 nacje 400 x 300Trzy diametralnie inne nacje, z trzech różnych regionów Europy o trzech różnych nastawieniach. Analiza danych geolokalizacyjnych pokazuje, że Polacy na tle innych narodów dotychczas najbardziej ograniczyli swoją mobilność i zdecydowali się pozostać w domach.

zostan sobą 400 x 300Pojęcie „bycia sobą” jest niejednoznaczne i bardzo pojemne. Z badań zleconych przez markę Le Grand Noir wynika, że dla wielu badanych bycie sobą oznacza życie według własnych zasad. Co jednak w przypadku sytuacji nadzwyczajnych, gdy dobro wspólne należy postawić przed dobrem osobistym i podporządkować się narzuconym zasadom?

zapasy sklep 400 x 300Aż 84 proc. Polaków twierdzi, że odczuwa skutki pandemii. Obawiamy się, że obecna sytuacja będzie powodować dalszy wzrost cen żywności (79 proc. respondentów), możliwość zachorowania kogoś bliskiego (72 proc.) oraz bankructwo wielu firm (72 proc.).

renault drobnou 400 x 300Wielu kierowców regularnie odwiedza myjnię, ale zapomina o dokładnym czyszczeniu wnętrza samochodu. Z tego powodu na kierownicy, dźwigni zmiany biegów czy w bagażniku gromadzi się wiele drobnoustrojów. Zadbanie o odpowiednie oczyszczenie tych powierzchni jest szczególnie teraz, w czasach pandemii koronawirusa.

Inflencerzy 2020 4x3Perfetti van Melle promując produkty skierowane do młodzieży regularnie podejmuje współprace z influencerami. To oni właśnie najbardziej przemawiają do swoich rówieśników, są autentyczni i spontaniczni. Dają rzetelny feedback i wprost mówią, co wśród ich pokolenia najlepiej się sprawdza, dobrze odnajdują się też w gąszczu nowych rozwiązań.

inpost 400 x 300Koronowirus. Przez pandemię zaczniemy robić zakupy głównie przez Internet? Eksperci są tego pewni. Kiedy najlepszym sposobem, aby uchronić się przed chorobą COVID-19, jest unikanie kontaktu z tłumem, zaczynamy szukać alternatyw dla wychodzenia z domu. Zamiast kina czy meczu na jakiś czas wystarczy telewizja i internet. Czy to samo da się zrobić z zakupami?

uber 4x3Co innego Amerykanie, którzy potrafią w pojazdach Ubera zostawić na przykład myszy zakupione w charakterze pokarmu dla węża. Co do dnia i godzin największego roztargnienia nie jesteśmy także oryginalni - najczęściej gubimy część bagażu albo drobne przedmioty w piątek i sobotę, po godzinie osiemnastej.

dieta polka 400 x 300Jak wynika ze statystyk, Polki w ciągu swojego życia nawet 17 lat spędzają na diecie! Czy takie postępowanie jest jednak zdrowe? Zdaniem ekspertów może to negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, a nawet obniżać poczucie własnej wartości. Może zatem warto sobie od czasu do czasu odpuścić? Okazuje się, że można, jednak trzeba wiedzieć, na ile możemy sobie pozwolić. Jak znaleźć złoty środek? Czy słodka równowaga jest możliwa?

citroen 400 x 300Polki najczęściej wybierają samochody Volkswagena, Opla i Toyoty. W porównaniu z mężczyznami kobiety jeżdżą młodszymi samochodami o mniejszej pojemności i mocy silnika. Kobiety częściej od mężczyzn decydują się na rozszerzenie obowiązkowego ubezpieczenia OC o polisę autocasco (AC).

renault wichura0 400 x 300Występowanie wiatru ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Silny wiatr jest w stanie zepchnąć auto z toru jazdy oraz sprawić, że na jezdni pojawią się przeszkody takie jak połamane gałęzie. Jak w takich warunkach powinien zachować się kierowca?

sałata 400 x 300Schyłek kalendarzowej zimy to czas odczuwalnego spadku energii i osłabienia. To dobry moment na wsparcie odporności i odzyskanie sił witalnych. Wbrew pozorom nie jest to ani trudne, ani nie wymaga wyrzeczeń czy znalezienia dodatkowego czasu w napiętym planie zajęć. No właśnie - plan to podstawa każdego sukcesu, także w zakresie poprawy zdrowia i kondycji.

Praca Stycze 2020 4x3W ubiegłym roku, wobec braków pracowników, pracodawcy, byli skłonni zatrudniać osoby bez koniecznych kwalifikacji i doszkalać je na własnych koszt. W tym roku to zjawisko może zostać ograniczone. Wszystko przez dynamiczną podwyżkę płacy minimalnej.

budki praca 400 x 300Wraz ze wzrostem popularności biur typu open-space, mocno rozwinął się rynek różnorodnych kabin akustycznych, które zapewniają większy poziom prywatności i ciszy – tak potrzebnych w sytuacjach wzmożonej koncentracji. Dziś urządzając przestrzeń do pracy mamy do dyspozycji gamę rozwiązań, wzorów, kolorów i stylów.

oak view 400 x 300Rutyna potrafi zabić każdy związek. Światełko ostrzegawcze zdaniem połowy Polaków zapala się już po czterech latach. Być może dlatego zdecydowana większość uważa za naturalne organizowanie randki z partnerem nawet w trwającym już od dłuższego czasu związku. Ale to nie jedyny sposób by przeciwdziałać rutynie - wskazane są też działania profilaktyczne podtrzymujące uczucie w innych formach.

zakupy w pracy przez sie 2020 4x3Nawet połowa e-zakupów polskich internautów w 2019 roku została zrealizowana w godzinach pracy Polacy wyróżniają się pod tym względem na tle innych krajów, których mieszkańcy na zakupy w sieci zdecydowanie częściej wybierają godziny wieczorne.

Poly 1 400 x 300Przychodzenie do pracy zakatarzonym jest także nie fair wobec współpracowników. Może nam się wydawać, że już nie zarażamy, jednak nasze komórki nadal produkują cząsteczki wirusa, które rozsiewamy po całym biurze. Wirusy mogą przetrwać na gładkich, nieporowatych powierzchniach nawet do 48 godzin, co oznacza, że praktycznie wszystko, czego się dotkniemy, może stać się potencjalnym źródłem choroby u innej osoby.

renault FOMO 400 x 300Może to jeszcze nie choroba cywilizacyjna, ale skłonność, która coraz częściej prowadzi do tragicznych skutków - w tym także w ruchu drogowym. Z angielska nazywana jest FOMO, a oznacza lęk przed utratą stałych więzi utrzymywanych poprzez media społecznościowe. Do wielu kolizji i stłuczek kierowców, a zapewne także wypadków pieszych nigdy by nie doszło gd.yby nie cierpieli oni na FOMO.

walentynka 400 x 300Coraz więcej wydajemy na Walentynki - w ciągu dwóch lat średni wydatek wzrósł aż o 63 proc. Zakochani jednak bardziej od czekoladek i kwiatów cenią czas spędzony wspólnie, niekoniecznie zresztą przy romntycznej kolacji w urokliwej knajpce. Choć przeciwko takim okolicznościom świętowanie we dwoje nie mają nic przeciwko.

kobiety nauka 400 x 30011 lutego w kalendarzu dedykowany jest paniom, które postawiły na karierę naukową. Choć osoby płci żeńskiej są w Polsce zdecydowanie lepiej wykształcone niż panowie, w przestrzeni publicznej wciąż panuje przekonanie, że kariera to atrybut mężczyzn. Powoli jednak przeczą temu fakty - błyskotliwe kariery naukowe Polek, w kraju i na świecie. Nie brakuje też mecenasów wspierających działania dziewcząt i kobiet stawiających na karierę w nauce.

buty dzieci 400 x 300Wraz ze wzrostem zamożności sukcesywnie rośnie wiedza Polaków o pieniądzach - w tym o inwestowaniu i bezpiecznym pożyczaniu. Jak się okazuje jednak to nie wzrost majątku, ale uwarunkowania rodzinne - rozwód, posiadanie dzieci, najszybciej motywują nas do zgłębiania tajników rynków oraz instytucji działających w świecie finansów.

bar wodnik szuwarek 400 x 300Jak świat światem, chyba nie zdarzył się jeszcze nikt kto w godzinach pracy nie załatwiłby choć raz prywatnej sprawy. kiedyś czyniliśmy to nagminnie i bez skrupułów, teraz mamy na swoje usprawiedliwienie okoliczność, iż w czasie prywatnym też potrafimy działać na rzecz interesów firmy - odpowiadając choćby na służbowe maile.

Stres 2020 4x3Stosując się do pięciu prostych zasad łatwiej nam będzie oswoić stres i odnaleźć spokój. Zrelaksowani będziemy bardziej produktywni, a co za tym idzie znajdziemy więcej czasu na przyjemności. Najważniejsze jest jednak to, aby nie zatracić się w codziennym życiu i problemach, na co dzień uśmiechać się oraz myśleć pozytywnie.

z telefonem MN 400 x 300Socjolog: jeśli młody człowiek przez kilka godzin dziennie przebywa w social mediach, to może być oznaką patologii albo chęci zdobycia popularności w celach biznesowych. Z kolei wielogodzinne planowanie zakupów niekoniecznie świadczy o oszczędności. To może też być objawem zakupoholizmu.

Budujemy mniejsze domy co co raz mniejszych dziakach 2020 4x3Coraz droższe działki, drożejące usługi - na dodatek coraz trudniej o fachowców, a do tego także zauważalny ostatnio ruch w górę cen materiałów budowlanych oraz koszty kredytów. Wszystko to sprawia, że od trzech lat spada powierzchnia nowych domów oraz działek, na których są one budowane.

auta chodnik ciasno 400 x 300Większość Polaków za jeden z najpoważniejszych skutków zmian klimatycznych uznaje smog, ale tylko 1/3 badanych zmniejszyła lub zamierza zmniejszyć korzystanie z prywatnego samochodu na rzecz transportu zbiorowego. Do zmian nawyków w kontekście poruszania się między miastami Polaków mogłyby przekonać szybsze i bezpośrednie połączenia do miejsca docelowego oraz lepsza oferta.

ulice imprezowe 400 x 300Mazowiecka, Dolnych Młynów, Ruska... to jedne z najpopularniejszych ulic w polskich miastach, z których w weekendową noc pasażerowie FREE NOW najczęściej zamawiają taksówkę. A jakie są najczęściej wybierane adresy docelowe i odbioru w piątkową i sobotnią noc.

dieta i ruch 400 x 300Polacy chcą odchudzać się pod nadzorem specjalisty. Ci starsi częściej decydują się na pomoc dietetyka, a młodsi – trenera personalnego.

warzywniak 4x4Coraz więcej osób deklaruje rezygnację z mięsa lub znacząco ogranicza jego spożycie – niespełna 12 proc. przyznaje, że spożywa je codziennie.

lGN czarna owca 400 x 300Nowy rok to nowy rozdział. Może poprzedni nie był dla was tak udany jak myśleliście? A może był tak wspaniały, że najlepiej by było, gdyby nigdy się nie skończył? Co zrobić, by ten rok był równie dobry, jak nie lepszy od ubiegłego?

Bankowanie smartphonem 2020 4x3Trzy czwarte Polaków nosi w swojej kieszeni smartfon, a niemal co drugi za pośrednictwem zainstalowanej na nim aplikacji bankowej wykonuje szereg różnych operacji. Reszta jest gotowa na takie operacje, ale przed aktywnością powstrzymuje je obawa o bezpieczeństwo w sieci.

telefonBanknoty i monety wciąż zapełniają nasze portfele i portmonetki, ale coraz więcej robią w nich miejsca dla kart płatniczych. Jednak gdzie dwóch się bije, tam korzysta trzeci i najprawdopodobniej po laur pierwszeństwa sięgnie coraz bardziej uniwersalny smartfon z licznymi aplikacjami służącymi operacjom płacenia za towary i usługi.

puste wózki handel 400 x 300Niespodzianki nie ma, kto musi robi zakupy w sklepie osiedlowym. Te, które potrafią swoją ofertą zaspokoić lokalnych klientów są głównymi wygranymi na zakazie handlu. Ale jeszcze więcej zyskują na braku handlowych niedziel sklepy internetowe.

orzechy 400 x 300Biorąc pod uwagę, że obecnie znajdujemy się w szczycie sezonu zachorowań na grypę, warto się zastanowić, w jaki sposób wesprzeć swoją odporność.