Stara miłość nie rdzewieje! W przeciągu zaledwie kilku lat nowe technologie zdołały połączyć ze sobą tysiące osób na całym świecie i ułatwić im znalezienie swojej drugiej połówki. Bez wątpienia - dziś niemal wszystko można załatwić za pomocą kilku kliknięć, jednak istnieją stare formy komunikacji, za którymi tęsknimy i które chcemy na nowo wprowadzić do naszego życia.
Umiejętności cyfrowe stopniowo przestają być atrybutem młodego pokolenia. Kiedy w 2007 roku na rynku pojawił się pierwszy smartfon, seniorzy początkowo pozostawali w tyle za młodymi. Jednak z biegiem lat stopniowo nadrabiali te zaległości.
Czytaj więcej: Cyfryzacja 2021. Smartfon seniorom nieobcy. Pokoleniowa luka cyfrowa staje się mitem
Zadecydowana większość Polaków aktualnie nie ma warunków do pracy zdalnej w trybie normalnym a nie wyjątkowym, także ze względu na nieprzystosowanie przepisów oraz samej infrastruktury firm. Poprawę sytuacji fachowcy widzą w przyspieszeniu procesów automatyzacji i robotyzacji u pracodawców.
Czytaj więcej: Nowa normalność. W pracy zdalnej wspomagać nas mają roboty i sztuczna inteligencja
Prawie sześciu na dziesięciu Polaków uważa, że po 18 stycznia br. rząd ze względu na sytuację epidemiologiczną nie powinien przedłużać lockdownu. Natomiast w gronie osób wyrażających przeciwne zdanie, zdecydowanie najczęściej pojawia się odpowiedź o utrzymaniu tych obostrzeń do czasu mocnego spadku liczby zakażeń.
Prowadzenie biznesu w sieci to obecnie coraz częściej spotykana forma działalności. Dzięki temu firmą można zarządzać na własnych zasadach z każdego miejsca na świecie. Doceniają ją również mamy, które nie muszą dokonywać wyboru, rezygnując z jednego aspektu życia. Wiedzą bowiem, że rozwój zawodowy i rodzina to niezwykle ważne elementy spełnionego życia.
Złe nawyki żywieniowe, zwiększona ekspozycja na stres, przekładają się na spadek odporności, zmęczenie a w konsekwencji również obniżenie efektywności pracy i działalności firmy. Dlatego coraz więcej pracodawców zauważa potrzebę zadbania o zdrowie swoich pracowników i zaczyna oferować benefity na home office.
Czytaj więcej: Nowa normalność. Jak zadbać o dietę pracownika, szczególnie na home office?
Zarządzanie domowym budżetem i kontrola finansów to czynności, które czekają każdego, kto chce świadomie panować nad domowym portfelem. W dzisiejszych czasach trudno jest wskazać, kto w rodzinie zajmuje się finansami. Choć w ankietach najczęściej wskazywane są panie, to jednak autorami takich wskazań są... ich partnerzy!
W Wigilię Bożego Narodzenia z oczywistych względów na stołach królowały ryby, jednak pomimo zamiłowania Polaków do tradycji, to nie karp wiódł prym pośród wigilijnych dań.
Czytaj więcej: Boże Narodzenie 2020. Nawet w Polsce łosoś detronizuje karpia
Czy biuro jest konieczne do funkcjonowania firmy? Jeżeli tak to, jakiej powierzchni będziemy potrzebować? Jaką wartość dla biznesu niesie za sobą przestrzeń fizyczna oraz jakie proporcje pracy z domu i biura zachować?
Czytaj więcej: Nowa normalność. Firmy będą funkcjonowały bez tradycyjnych biur
Czy wigilijną rybą obowiązkowo musi być karp? To pytanie zadają sobie ci, którzy nie przepadają za tą dość tłustą i ościstą rybą. Może warto wrócić do regionalnej tradycji, zgodnie z którą na polskich stołach królowały dorsze, sandacze czy szczupaki?
Czytaj więcej: Boże Narodzenie 2020. Ryba na stole być musi, ale czy koniecznie karp?
Po co robimy sobie tatuaż? Przeciwnicy tej formy ozdabiania ciała uważają, że to moda i kolejny wyraz konsumpcjonizmu. Tymczasem wydarzenia w Polsce i na świecie pokazują, że tatuaże często w kluczowych i historycznych momentach stają się symbolem zmian, łamią tabu i uczą patriotyzmu.
Czytaj więcej: Tatuaże ciągle w modzie. W salonach tatuażu w Polsce blisko milion sesji rocznie
Wiele osób coraz chętniej decyduje się na przejście na dietę bezglutenową. W podstawowych założeniach nie różni się ona od zasad zdrowego odżywiania. Jedyna różnica polega na całkowitej eliminacji glutenu. Czym jest gluten? To białko zawarte w niektórych zbożach.
Czytaj więcej: Dieta bezglutenowa. Ziemniaki doskonale zastąpią produkty zbożowe zawierające gluten
Dotychczas uważaliśmy, że wraz z jesienią problem ochrony przed kleszczami traci na znaczeniu. Tymczasem dziś kleszcze, które jeszcze kilka lat temu zwykły spać o tej porze roku stanowią cały czas realne zagrożenie i przenoszą groźne choroby, zagrażające zdrowiu i życiu zwierząt domowych i ich właścicieli.
Czytaj więcej: Zdrowie 2020. Naukowcy alarmują: kleszcze zimą są wygłodniałe i nadal aktywne
Liczymy że 5G zagwarantuje nam jeszcze szybszy Internet, a także pozwoli lepiej chronić nasze dane osobowe. To sprawia, że na pojawienie się nowej technologii w naszych domach czekamy z niecierpliwością.
Czytaj więcej: Nowe technologie. Już ponad połowa Polaków chce szybkiego dostępu do sieci 5G
Pomimo że w świetle deklaracji Polacy boją się zachorowania na cukrzycę, to aż jedna trzecia deklaruje, że na przestrzeni trzech ostatnich lat nie skontrolowała poziomu cukru we krwi. Tymczasem kluczem do niezachorowania na cukrzycę jest z jednej strony prowadzenie jak najzdrowszego trybu życia, a z drugiej szybkie reagowanie, gdy tylko poziom cukru zacznie wzrastać, osiągając wartości charakterystyczne dla stanu przedcukrzycowego.
Czytaj więcej: Zdrowie 2020. Co drugi Polak uważa leczenie cukrzycy za zbyt kosztowne
Choć jesteśmy jednym z największych producentów tego gazu na świecie, to paradoksalnie w Polsce zarejestrowany jest tylko jeden samochód o napędzie wodorowym.
Czytaj więcej: Paliwa przyszłości. benzynę i olej napędowy zastąpią: wodór i biodiesel
W badaniu zrealizowanym przez SimpleTexting odkryto, że 1 na 10 osób byłaby w stanie zapłacić nawet 15 tys. USD, by zatrzymać swój smartfon. Jesteśmy tak sentymentalni czy może chodzi o coś więcej?
Czytaj więcej: Nadchodzi era mobilnej personalizacji. Jej wszechwładnym królem ma być iPhone
Jedyna w Polsce aplikacja medyczna do poprawy snu to rewolucyjne narzędzie w walce z bezsennością. Opracowana została na podstawie wieloletnich doświadczeń wybitnych specjalistów z zakresu medycyny snu. Terapia trwa sześć tygodni. Aplikacja wpisuje się w szerszy i zyskujący coraz większą popularność trend digital therapeutics.
Szczególnie teraz gdy przez COVID-19 spędzamy przed komputerem coraz więcej czasu, a nasze oczy są jeszcze bardziej narażone na szkodliwe działanie światła niebieskiego powinniśmy mieć dostateczną wiedzę o cyfrowym zmęczeniu wzroku.
Czytaj więcej: Nowa normalność. Pamiętajmy o zagrożeniach jakie niesie cyfrowe zmęczenie wzroku
Przemęczeniem młodych mężczyzn, będących w większości na początku swojej kariery zawodowej i towarzyszący mu stres są zdaniem ekspertów główną przyczyną sprawiającą, że najwięcej problemów z poczęciem dziecka z partnerką zadeklarowali najmłodsi mężczyźni, którzy brali udział w ankiecie, czyli z grup wiekowych 18-24 lata i 25-34 lata.
Aktualnie w Polsce stopy procentowe są na niemal zerowym poziomie, podobnie jak w Unii Europejskiej, tyle że w UE inflacja też jest prawie zerowa. W Polsce inflacja przez cały kryzys utrzymuje się na relatywnie wysokim poziomie. A to oznacza, że inflacja “zjada” nasze oszczędności na depozytach. Stopy mamy “europejskie”, ale inflację “polską”. To nie jest dobra mieszanka dla oszczędzających.
Zanim pandemia pojawiła się w naszym życiu, firmy wciąż szukały idealnego modelu pracy. Zmiany przyszły znacznie szybciej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Przyspieszyły wprowadzenie nowych zasad i innowacji, całkowicie odmieniając sposoby działania wielu przedsiębiorstw. Jak wygląda dzisiaj praca zespołów i czym się w niej kierujemy?
Czytaj więcej: A miało być zupełnie inaczej! Co pandemia zmieniła w sposobie naszej pracy?
Klitka z pełną satysfakcją – tak mieszka się w Hongkongu, Singapurze czy Tajlandii, a niedługo być może i w Polsce. Microliving to trend w architekturze, do którego powstania przyczyniły się twarde warunki rynkowe i urbanistyczne. Zakłada on, że do szczęścia potrzebujemy coraz mniej własnej przestrzeni, a coraz więcej udogodnień i jakości.
Zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowe, ale i dla samych bardzo doświadczonych kierowców okazuje się nieaktualna wiedza na temat przepisów, jeżdżenie na pamięć i nadmierna pewność siebie.
Czytaj więcej: Ruch drogowy 2020. Wielu kierowców z dużym stażem cechuje nadmierna pewność siebie
Nie potrafimy być off-line nawet przez chwilę. Tylko 1 proc. z nas spędza wakacje bez telefonu czy laptopa. Co więcej, ponad połowie rodaków zdarzyło się pracować podczas urlopu.
Czytaj więcej: Od dawna pracujemy nawet na urlopach, ale pandemia nauczyła nas być online na okrągło
Chcielibyśmy robić codzienne zakupy w formie licytacji i podgląd wszystkich rachunków w jednym miejscu. Jesteśmy za usługą uproszczonej i w formie online likwidacji szkód ubezpieczeniowych. Czekamy z niecierpliwością wprost na ich wdrożenie.
Czytaj więcej: Otwarta bankowość po roku. Czekamy na nowatorskie usługi ze strony banków i fintechów
Jabłko i truskawki to ulubione krajowe owoce dzieci, a zamiast rzodkiewki i sałaty wolą pomidora i ogórka. Jakie jeszcze warzywa i owoce najbardziej lubią pociechy, a które smakują im najmniej? Warto o tym wiedzieć, bo często wystarczy drobna korekta w menu dziecka, by okazało się, że rzekomy niejadek w gruncie rzeczy jest miłośnikiem witamin!
Dzięki Internetowi dzieci mogą uczyć się angielskiego razem z dziadkami i nie tylko nabywać nowych umiejętności, ale też umacniać międzypokoleniowe więzi.
Czytaj więcej: Edukacja w wakacje. Dziadek z wnuczkiem teraz lepiej dogaduje się po angielsku
Największą barierą w rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce, za które uważamy niemal wyłącznie słońce i wiatr, jest niska świadomość społeczna oraz wysokie koszty instalacji. Równie często wskazywana jest też niechęć władz do podejmowania niepopularnych decyzji, do których należy zgoda na budowę farm wiatrowych czy słonecznych.
15 lipca przypada Dzień bez Telefonu Komórkowego. To jedno z ulubionych świąt… ortopedów. Przesadne używanie smartfonów bowiem prowadzi do poważnych problemów z kręgosłupem - i nie tylko.
Czytaj więcej: Dzień bez smartfona 2020. Odłóż, nim nabawisz się nowego schorzenia: SMS-owa szyja
Koronawirus sprawił, że wiele osób doceniło walory pracy zdalnej. W nowej normalności firmy powinny dalej elastycznie reagować na potrzeby pracowników i umożliwiać im wykonywanie obowiązków z dowolnego miejsca, nie zapominając jednocześnie o kwestiach bezpieczeństwa.
Czytaj więcej: Rynek pracy 2020. Praca zdalna nową biznesową normalnością, także po pandemii
Intensywne opady w Polsce sprawiły, że znów nad problemem suszy klimatycznej zaczyna się przechodzić do porządku dziennego, a to jest niebezpieczne. Opady niczego bowiem nie zmieniły, a doskonale dokumentują to analizy zdjęć satelitarnych.
Czytaj więcej: Susza klimatyczna 2020. Satelity pokazują, że Europa jest sucha jak wiór
Rowery oferowane przez Arval są dostępne od ręki. Zależnie od klasy i rodzaju jednośladu cena za wynajem wynosi od 2,4 zł do 6 zł za dzień (ceny netto). Arval proponuje umowę na 36 miesięcy, obejmującą dodatkowo ubezpieczenie od kradzieży, OC, NNW oraz serwis i pakiet przeglądów.
Czytaj więcej: Ekologiczny dojazd do pracy. Arval proponuje długoterminowy najem rowerów
Z powodu pandemii wiele osób obawia się spędzać urlop w dużych ośrodkach wypoczynkowych. W tej sytuacji jednym z możliwych rozwiązań okazuje się kamper, inaczej samochód kempingowy, posiadający część mieszkalną, w której możemy nocować.
Czytaj więcej: Wakacje 2020. Hitem sezonu jest urlop spędzony w kamperze
W okresie zamknięcia pubów i zakazu przemieszczania się doszło w Polsce do drugiej piwnej rewolucji – piwosze zaakceptowali piwa rzemieślnicze w puszkach.
Czytaj więcej: Piwo z małych browarów. Polscy piwosze w końcu zaakceptowali kraftowe w puszkach
Branża modowa przez lata rozwijała się bardzo dynamicznie, wielkie domy mody i sieci sklepów rosły w siłę, zwiększały liczbę kolekcji wypuszczanych w jednym roku i podkręcały sprzedaż. Jednocześnie przybywało mniejszych graczy, którzy chcieli coś uszczknąć z tego olbrzymiego tortu. Pandemia wstrząsnęła jednak tą branżą i nie wiadomo, jak potoczą się jej dalsze losy.
Czytaj więcej: Sztuczna Inteligencja zastępuje Chanel, Versace i sama chce być dyktatorką mody
Według starszych pokoleń kierowców auto powinno być przede wszystkim praktyczne i niezawodne. Młodsi wolą za to, by było wygodne i… dobrze brzmiało. Temu, jak z wiekiem zmieniają się nasze preferencje oraz spojrzenie na cztery kółka, w swoim nowym badaniu przyjrzał się Europejski Fundusz Leasingowy.
Ostatnie częste deszcze dają nam złudne poczucie bezpieczeństwa, że susza w tym roku może nie okaże się aż tak dotkliwa i poważna, jak wszyscy ogłaszają. Nic bardziej mylnego. Nawet obfite majowe opady nie poprawią stanu hydrologicznego Polski. Skutki suszy odczuje każdy Polak, bo przed zmianą klimatu deszcz nas nie uratuje.
Czytaj więcej: Wizja suszy oddala się dzięki obfitym czerwcowym deszczom? Nic bardziej mylnego!
Czy jesteśmy skazani na siedzenie w domu, a jeśli już będziemy mogli wyjechać, to jakie formy wypoczynku są bezpieczne w dobie pandemii koronawirusa? Nad tym jak będą wyglądać tegoroczne wakacje zastanawia się wiele osób. Najczęstszy pomysł to wyjazd z dala od większych skupisk ludzi, w gronie najbliższych domowników.
Polacy szybko zapomnieli o maluchach, ale run na auta z silnikami o dużej pojemności nie skończył się nawet teraz gdy cały świat zmierza w przeciwną stronę. Nawet ogromna różnica w cenie polis komunikacyjnych nie zniechęca rodaków od szukania pojazdów, które mają pod maską silniki o pojemności więcej niż dwa litry sześcienne niż lokujące się w tej kategorii bliżej jednego tysiąca.
W związku z epidemią COVID-19 większość polskich przedsiębiorców wysłała swoich pracowników na zaległe urlopy oraz wstrzymała nowe rekrutacje.
Czytaj więcej: Koronawirus rozwiązał odwieczny problem zaległych urlopów
Co druga z mam zmuszona przez koronawirusa do home office przyznaje, że sprawia jej to poważne trudności, a niewiele mniej, że troska o dziecko i karierę oznacza stres i lęk o pozycję w firmie. Mimo tego listę najbardziej męczących obowiązków pracujących mam otwierają sprzątanie i zakupy, a nie obowiązki zawodowe.
Praca zdalna w takim zakresie i na taką skalę była dla nas zaskoczeniem. To już wiemy, ale nie tylko brak przygotowania pod względem warunków do pracy pogorszył jakość naszego życia; okazuje się, że nasze mieszkania i domy nie są przygotowane do długoterminowego home office pod względem wentylacji a także norm hałasu.
Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym stał się katalizatorem. Członkowie i sympatycy inicjatywy społecznej FOTA4Climate wystosowali apel do władz RP o niezwłoczne podjęcie działań wobec pogłębiającej się suszy klimatycznej, która prowadzi do pożarów lasów, łąk, bagien i torfowisk, a której intensywność ma związek z szybkimi zmianami klimatu.
Czytaj więcej: Susza 2020. Administracja rządowa musi podjąć rewolucyjne działania, uważają naukowcy
Gdy odcięci od świata zewnętrznego, snujemy się z kąta w kąt, poszukując coraz to nowszych sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. Warto wtedy sięgnąć po branżowe podcasty, które oprócz skutecznej walki z nudą podczas kwarantanny, dostarczą nam nieocenionej dawki wiedzy z zakresu technologii finansowych, marketingu czy zarządzania domowym budżetem, które w dzisiejszych czasach przyda się zapewne każdemu z nas.
eOczy kraju zwrócone są ku epidemii, ale powoli daje o sobie znać kolejne niebezpieczeństwo, które nas czeka. Stoimy przed bardzo poważnym zagrożeniem, jakim jest susza.
Czytaj więcej: Susza stulecia. Po cichu nadciągnął kataklizm, którego siły jeszcze nie znamy
Czas spędzany z bliskimi w domu to dobra okazja na wspólne rozwijanie pasji i zainteresowań. To chwila na pracę w piżamie, porządkowanie myśli, rodzinne lunche i maratony ulubionych seriali. Ten czas możemy również wykorzystać na zadbanie o nasz dom i na wprowadzanie bardziej zrównoważonych nawyków.
Tegoroczne Święta Wielkanocne przejdą do historii. Nic nie będzie tak jak zawsze. Zamiast więc koncentrować się na tym, czego nam zabraknie, warto docenić to, co pozytywne.
Czytaj więcej: Wielkanoc 2020. Pięć praktycznych wskazówek jak przeżyć niebywałe dotąd święta
Pandemia koronawirusa sprawiła, że Wielkanoc w tym roku będzie wyjątkowa. Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się tego niebezpiecznego wirusa powinniśmy pozostać w domu. Na szczęście było dostatecznie dużo czasu na zakupy co mimo utrudnionych warunków powinno umożliwić dostosowanie zawartości świątecznego stołu nie tylko do apetytów, ale i potrzeb żywieniowych domowników.
W tym roku święta wielkanocne będą inne niż w latach poprzednich. Pandemia koronawirusa wpływa na życie każdego z nas, powodując, że na co dzień wykonujemy pracę zdalnie, spotykamy się z bliskimi w sieci, robimy zakupy przez Internet. Co jednak z seniorami, którzy z nowymi technologiami nie są zaprzyjaźnieni tak bardzo jak młodsze pokolenia?
Czytaj więcej: Wielkanoc Seniora 2020. Skype lub Messenger przy świątecznym stole, msza w telewizji
To już nie eksperyment czy trend, ale twarda konieczność. Miliony Polaków z potencjałem pracy poza siedzibą swojej firmy z dnia na dzień, bardziej z konieczności niż dobrej woli, znalazły się na "biurowym wygnaniu". Na szczęście nie na bruku, ale w domowych pieleszach.One jednak kryją w sobie także wiele niebezpieczeństw i trzeba opanować nową sztukę radzenia sobie z nimi.
biuroDla wielu Polaków rozpoczyna się kolejny tydzień pracy na home office. Lubimy taką pracę, ponad wszelką wątpliwość. Ale gorzej już ze szczegółami: zorganizowaniem sobie miejsca do pracy czy oddzieleniem obowiązków zawodowych od domowych.
Czytaj więcej: Koronawirus. Na dobre i na złe czyli jak radzą sobie na home office Polacy
Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. - Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas – mówi, stojąc w kolejce w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia...
Czytaj więcej: „Odkażanie koronawirusa” po polsku. W kwarantannie coraz chętniej sięgamy po alkohol
Z okazji „Godziny dla ziemi” w mroku pogrążą się najbardziej znane budynki w Polsce i na świecie. Symboliczne zniknięcie z mapy popularnych obiektów to świetny moment, żeby przypomnieć o zmianach klimatycznych, ale też coraz istotniejszej roli, jaką pełni światło w funkcjonowaniu miast. Nie tylko wspiera rozwój gospodarczy i turystykę, ale przejmuje też funkcje komunikacyjne.
Czytaj więcej: Godzina dla ziemi 2020. Światła na miasta czyli jak energia buduje aglomeracje
Okres karmienia piersią to jeden z kluczowych etapów 1 000 pierwszych dni życia dziecka, podczas którego rozpoczyna się m.in. proces kształtowania odporności i budowania bariery ochronnej organizmu dziecka. Mleko mamy zawiera liczne substancje działające przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. To szczególnie ważne w obliczu pandemii SARS CoV-2.
Pojęcie „bycia sobą” jest niejednoznaczne i bardzo pojemne. Z badań zleconych przez markę Le Grand Noir wynika, że dla wielu badanych bycie sobą oznacza życie według własnych zasad. Co jednak w przypadku sytuacji nadzwyczajnych, gdy dobro wspólne należy postawić przed dobrem osobistym i podporządkować się narzuconym zasadom?
Aż 84 proc. Polaków twierdzi, że odczuwa skutki pandemii. Obawiamy się, że obecna sytuacja będzie powodować dalszy wzrost cen żywności (79 proc. respondentów), możliwość zachorowania kogoś bliskiego (72 proc.) oraz bankructwo wielu firm (72 proc.).
Czytaj więcej: Koronawirus. Boimy się drożyzny i utraty zarobków. Połowa z nas zgromadziła zapasy
Wielu kierowców regularnie odwiedza myjnię, ale zapomina o dokładnym czyszczeniu wnętrza samochodu. Z tego powodu na kierownicy, dźwigni zmiany biegów czy w bagażniku gromadzi się wiele drobnoustrojów. Zadbanie o odpowiednie oczyszczenie tych powierzchni jest szczególnie teraz, w czasach pandemii koronawirusa.
Czytaj więcej: Ruch drogowy 2020. W czasach koronawirusa trzeba dokładniej czyścić auto
Perfetti van Melle promując produkty skierowane do młodzieży regularnie podejmuje współprace z influencerami. To oni właśnie najbardziej przemawiają do swoich rówieśników, są autentyczni i spontaniczni. Dają rzetelny feedback i wprost mówią, co wśród ich pokolenia najlepiej się sprawdza, dobrze odnajdują się też w gąszczu nowych rozwiązań.
Koronowirus. Przez pandemię zaczniemy robić zakupy głównie przez Internet? Eksperci są tego pewni. Kiedy najlepszym sposobem, aby uchronić się przed chorobą COVID-19, jest unikanie kontaktu z tłumem, zaczynamy szukać alternatyw dla wychodzenia z domu. Zamiast kina czy meczu na jakiś czas wystarczy telewizja i internet. Czy to samo da się zrobić z zakupami?
Co innego Amerykanie, którzy potrafią w pojazdach Ubera zostawić na przykład myszy zakupione w charakterze pokarmu dla węża. Co do dnia i godzin największego roztargnienia nie jesteśmy także oryginalni - najczęściej gubimy część bagażu albo drobne przedmioty w piątek i sobotę, po godzinie osiemnastej.
Jak wynika ze statystyk, Polki w ciągu swojego życia nawet 17 lat spędzają na diecie! Czy takie postępowanie jest jednak zdrowe? Zdaniem ekspertów może to negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, a nawet obniżać poczucie własnej wartości. Może zatem warto sobie od czasu do czasu odpuścić? Okazuje się, że można, jednak trzeba wiedzieć, na ile możemy sobie pozwolić. Jak znaleźć złoty środek? Czy słodka równowaga jest możliwa?
Występowanie wiatru ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Silny wiatr jest w stanie zepchnąć auto z toru jazdy oraz sprawić, że na jezdni pojawią się przeszkody takie jak połamane gałęzie. Jak w takich warunkach powinien zachować się kierowca?
Czytaj więcej: Ruch drogowy 2020. Jak bezpiecznie podróżować w czasie silnych wichur i wiatrów
Schyłek kalendarzowej zimy to czas odczuwalnego spadku energii i osłabienia. To dobry moment na wsparcie odporności i odzyskanie sił witalnych. Wbrew pozorom nie jest to ani trudne, ani nie wymaga wyrzeczeń czy znalezienia dodatkowego czasu w napiętym planie zajęć. No właśnie - plan to podstawa każdego sukcesu, także w zakresie poprawy zdrowia i kondycji.
Strona 1 z 3