Smartfon sta si caym naszym yciem Jednak wyznanie mioci wolimy na papierze a nie w formie cyfrowej 2021 4x3Stara miłość nie rdzewieje! W przeciągu zaledwie kilku lat nowe technologie zdołały połączyć ze sobą tysiące osób na całym świecie i ułatwić im znalezienie swojej drugiej połówki. Bez wątpienia - dziś niemal wszystko można załatwić za pomocą kilku kliknięć, jednak istnieją stare formy komunikacji, za którymi tęsknimy i które chcemy na nowo wprowadzić do naszego życia.

 

Z badania przeprowadzonego przez ZaadoptujFaceta wyraźnie wynika, że 70% Polaków chciałoby otrzymać miłosną deklarację w formie listu i uważa to za bardzo romantyczny gest ze strony ukochanej osoby. Choć może wydawać się to nieco staroświeckie, to są wśród nas tradycjonaliści, którzy wciąż chętnie sięgają po pióro i papier, aby wyrazić swoje uczucia. Co ciekawe, 49% badanych wyznaje, że zdarzyło im się napisać list miłosny, którego nie mieli odwagi wysłać.

Kosmiczne wyznania miłości

Obecnie ci, którzy kiedykolwiek zastanawiali się nad wysłaniem takiej miłosnej deklaracji, mają niepowtarzalną okazję, aby w bardzo oryginalny sposób zrealizować ten cel. Wszystko za sprawą portalu ZaadoptujFaceta, który wyśle w przestrzeń kosmiczną 1000 listów miłosnych, które dosłownie sięgną gwiazd.
Do tej pory aplikacja randkowa przyjęła prawie 20 000 zgłoszeń z 11 krajów z całego świata, zarówno od kobiet jak i mężczyzn, którzy pragną podzielić się swoimi uczuciami. Co zawierają te listy? Z wewnętrznych danych ZaadoptujFaceta wynika, że w 90% są one adresowane do partnerki lub partnera oraz sekretnej miłości. Wiele deklaracji skierowanych jest do rodziny i przyjaciół. Pojawiają się również wyznania miłości do samych siebie.

Listy miłosne nie z tego świata

Portal zapewnia, że każdy do 7 marca może wysłać swój list na ZaadoptujFaceta, bez konieczności rejestracji w aplikacji. Osoby, które wezmą udział w konkursie, będą mogły podzielić się swoimi wyznaniami w mediach społecznościowych, aby uzyskać jak największą liczbę głosów. Następnie, specjalne jury czytelnicze wybierze 1000 szczęśliwców, których listy miłosne wyruszą w tę niezwykłą ekspedycję.
Każda wiadomość pokona łącznie ponad 100 milionów kilometrów, zanim dotrze do adresata. Jest to odpowiednik podróży w obie strony z Ziemi na planetę Wenus. Wyprawa odbędzie się w listopadzie 2021 roku na pokładzie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX i potrwa sześć miesięcy. Listy będą częścią misji naukowej i zaopatrzeniowej astronautów, w związku z tym nie spowodują dodatkowych kosztów związanych z emisją dwutlenku węgla.
“Listy spędzą sześć miesięcy na terenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i dotrą na Ziemię, do specjalnego punktu na Oceanie Atlantyckim, dzięki odczepieniu kapsuły Dragon. Po powrocie na Ziemię zostaną wysłane do adresatów drogą pocztową” - wyjaśnia Rocío Cardosa, specjalistka aplikacji randkowej ZaadoptujFaceta.

SANDRA WOJNAROWSKA