Midzynarodowy Dzie Relaksu po polsku 2021 4x3Niby jesteśmy coraz bardziej mobilni, doceniamy n ie tylko zdrową dietę, ale i ruch na świeżym powietrzu, ale stereotypy wciąż trzymają nas w pętli!

 

15 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Relaksu. Jak pokazują badania zlecone przez TP Vision, do którego należy marka Philips TV & Sound, znaczna część Polaków lubi zrelaksować się, oglądając swój ulubiony program, film czy serial po powrocie do domu po ciężkim dniu oraz wieczorem.

Telewizor czyli relaks po polsku

Telewizor służy nam zarówno jako źródło wiedzy, jak i rozrywki – wynika z badania dla TP Vision. Znaczna część Polaków wybiera korzystanie z niego w porze relaksu. 52% ankietowanych deklaruje, że ogląda telewizję przed snem, a blisko 25%, kiedy wraca do domu po ciężkim dniu.

 

telewizja Philips OLED806Fot. materiały prasowe Philips

 

- Tak zwane smart TV, czyli telewizory dające możliwość połączenia z internetem, a dzięki temu korzystania z różnego rodzaju aplikacji, to dziś znacznie więcej niż odbiorniki telewizji. Są to domowe centra rozrywki, pozwalające cieszyć się z różnego rodzaju usług – od platform streamingowych, poprzez serwisy oferujące muzykę, aż po gaming. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób lubi relaksować się, korzystając z telewizora – komentuje Marcin Habzda, dyrektor generalny TP Vision w Polsce.

Salon z telewizorem

Aby móc maksymalnie cieszyć się relaksem przed telewizorem większość badanych, bo aż 78%, ustawia urządzenie w salonie, który zwykle jest największym i najbardziej komfortowym pomieszczeniem. Niemal 39% ma natomiast telewizor w sypialni.
Ponieważ telewizory są bardzo często ustawiane w centralnej części salonu, a zatem w najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu w domu lub mieszkaniu, Polacy dużą wagę przywiązują do designu. Niemal 71% ankietowanych stwierdza, że jest to ważny czynniki, który bierze pod uwagę, kupując odbiornik.
- Zdajemy sobie sprawę, że telewizor to nie tylko urządzenie, które dostarcza rozrywki i informacji, ale również istotny element wystroju wnętrza. W TP Vision stwiamy więc na wysoką jakość obrazu i dźwięku, ale również wygląd samego telewizora. Dlatego szczególnym wyróżnieniem są dla nas otrzymane w tym roku aż cztery wyróżnienia Red Dot Award – prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa – komentuje Marcin Habzda, dyrektor generalny TP Vision w Polsce.

OLGA DANIELEWICZ

Analizujemy wszystko co ważne dla Twojego portfela oraz praw i obowiązków. Jeśli polubisz nas na Facebooku, każdy nowy artykuł wyświetli się na Twojej stronie zaraz po publikacji; w ten sposób nic ważnego nie umknie Twojej uwadze. Kliknij więc w ten tekst, zznajdziesz się na taszym fanpage i u gór zostanie Ci do kliknięcia boksik "polub"!