Nowa normalno 2022 Mieszkacy miast wracaj do hulajng elektrycznych 2022 4x3Sezon e-hulajnóg rozpoczął się na dobre! W pierwszym kwartale 2022 r. liczba przejazdów w Polsce wzrosła o 140 proc., porównując pierwszy tydzień stycznia z ostatnim marca.

 

Dane wewnętrzne Dott, wiodącego europejskiego operatora mikromobilności, potwierdzają, że w dużych miastach hulajnogi elektryczne są coraz częściej sposobem rozładowywania korków w godzinach szczytu.

Hulajnoga w godzinach szczytu

Ponadto w tym samym okresie Dott odnotował 170% wzrost liczby nowych użytkowników, a początek kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca, okazał się dniem z największą liczbą przejazdów. Z kolei średnia długość podróży wzrosła do 1,55 km.

 

hulaj Fot. materiały prasowe Dott


Według danych Dott szczytowe godziny podróżowania e-hulajnogami przypadają na pory dojazdu do pracy oraz powrotu z niej, czyli na przedziały 07:00-09:00 i 17:00-19:00. Średnia cena za przejazd wynosi obecnie około 3,90 zł, a użytkownicy coraz częściej korzystają z karnetów, aby płacić mniej za regularne podróże (45% przejazdów odbywa się obecnie z wykorzystaniem karnetu).

Mit auta miejskiego pryska jak bańka

Zwyczaje związane z podróżowaniem ewoluują, ponieważ mieszkańcy europejskich miast stają się mniej zależni od samochodów. Coraz bardziej zdają sobie sprawę z wartości współdzielonych e-hulajnóg i e-rowerów jako niezawodnej oraz wydajnej formy podróżowania. Mamy nadzieję, że ci, którzy po raz pierwszy skorzystali z naszych usług, przekonają się do nich, ponieważ realnie pozwalają uniknąć opóźnień i stresu związanego z korkami, a jednocześnie sprawiają, że miasta stają się czystsze, mówi Borys Pawliczak, dyrektor generalny Dott w Polsce.
Dzięki flocie 40 000 e-hulajnóg i 10 000 e-rowerów w całej Europie, Dott oferuje niezawodny transport, dostosowany do potrzeb danego miasta i zintegrowany z transportem publicznym. W pierwszym kwartale 2022 r. firma Dott globalnie odnotowała 285% wzrost liczby przejazdów w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r.
W ostatnim czasie Dott powiększył również zasięg swojej działalności, wchodząc do nowych europejskich miast, takich jak Gandawa, Sztokholm, Madryt i Marsylia. W Polsce natomiast pojawiły się rowery cargo z elektrycznym napędem, które wesprą działania serwisowe operatora.

STEFAN LEWANDOWSKI

Analizujemy wszystko co ważne dla Twojego portfela oraz praw i obowiązków. Jeśli polubisz nas na Facebooku, każdy nowy artykuł wyświetli się na Twojej stronie zaraz po publikacji; w ten sposób nic ważnego nie umknie Twojej uwadze. Kliknij więc w ten tekst, zznajdziesz się na taszym fanpage i u gór zostanie Ci do kliknięcia boksik "polub"!