Polak mobilny Po elektrycznych hulajnogach hitem s rowery elektryczne 2022 4x3Czterokrotny wzrost sprzedaży rowerów elektrycznych prognozuje w tym roku polski producent rowerów KROSS. 

 

W tym roku polski KROSS planuje sprzedać czterokrotnie więcej rowerów elektrycznych niż w 2021 roku. Tuż przed Światowym Dniem Roweru wyraźnie widać rosnące zainteresowanie Polaków e-bike’ami.

Elektryczny rower w planach

Potwierdzają je także badania przeprowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Rowerowe. 4 na 10 ankietowanych rozważa zakup roweru elektrycznego w niedalekiej przyszłości, a ponad 60% badanych sądzi, że ułatwiają one drogę do pracy i po zakupy. W obliczu najwyższych w historii cen paliw, coraz więcej Polaków postanawia zamienić cztery kółka na dwa.

 

kross1 Fot. materiały prasowe KROSS


Badania Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego potwierdzają, że rośnie grupa Polaków, którzy dostrzegają zalety rowerów elektrycznych. Połowa ankietowanych przyznała, że z uwagi na rosnące ceny paliw, chętnie skorzystałaby z e-bike’a. 60% badanych zgodziło się ze stwierdzeniem, że posiadanie e-bike’a pozwoliłoby obniżyć domowe wydatki na transport i mobilność.

 

kross2

Fot. materiały prasowe KROSS

 

Biorąc pod uwagę koszt zakupu i eksploatacji, dla większości ankietowanych (70%) zakup roweru elektrycznego jest bardziej ekonomiczny od samochodu. Przy rekordowych cenach paliw i niskiej dostępności nowych samochodów, zainteresowanie rowerami elektrycznymi szybko rośnie. Dane prezentowane przez KROSS pokazują, że tegoroczny – czterokrotny wzrost sprzedaży rowerów elektrycznych będzie równie dynamiczny w 2023 roku. Sprzedaż w tym segmencie rowerów KROSS może być dwuipółkrotnie wyższa niż w 2022.

KROSS to przewidział

- W KROSS już od kilku lat wiemy, że rowery elektryczne zawojują rynek. To kolejna rewolucja na rynku jednośladów. Polacy podążają za trendami obserowanymi w krajach Europy zachodniej. Popularność e-bike’ów to szansa na dynamiczny rozwój polskiej elektromobilności.

 

kross3

Fot. materiały prasowe KROSS

 

Przy historycznie wysokich cenach paliw, Polacy dostrzegają zalety rowerów elektrycznych. W odróżnieniu do niskiej dostępności nowych samochodów, polski KROSS tak zaplanował swoje procesy produkcyjne, by każdy z zainteresowanych klientów, znalazł odpowiedni dla siebie model roweru elektrycznego. A teraz dzięki atrakcyjnej ofercie sprzedaży ratalnej w KROSS, łatwiej można cieszyć się rowerem elektrycznym – mówi Jacek Bugaj z zarządu KROSS, odpowiedzialny za sprzedaż.
Praktyczny i komfortowy e-bike coraz częściej zastępuje samochód. W wielu europejskich miastach e-rowery stały się bardzo ważnym elementem transportu miejskiego, odciążając zatłoczone ulice i sprawiając okolicę bardziej dostępną i przyjazną pieszym. Rower elektryczny to także idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy przykładają dużą wagę do troski o środowisko naturalne. Zeroemisyjny i przyjazny środowisku rower elektryczny, może się stać kluczowym środkiem transportu w niedalekiej przyszłości.

Superhitem - e-bike w wersji cargo

Coraz częściej e-rowery w wersji cargo wybierają także firmy dostawcze, kierując się zarówno względami logistycznymi, ekonomicznymi i ekologicznymi. „Elektryki” są dla branży kurierskiej idealnym rozwiązaniem na realizację dostaw tzw. „ostatniej mili”.

 

kross4

Fot. materiały prasowe KROSS

 

Elektrycznym rowerem cargo można dojechać bardzo blisko miejsca docelowego, co przy dzisiejszych ograniczeniach komunikacyjnych w centrach miast jest szczególnie istotne. E-bike to także dobra propozycja dla wszystkich, którzy przykładają dużą wagę do troski o środowisko naturalne. Zeroemisyjny i przyjazny środowisku jednoślad ze wspomaganiem może się stać kluczowym środkiem transportu w niedalekiej przyszłości.

OLGA DANIELEWICZ

Analizujemy wszystko co ważne dla Twojego portfela oraz praw i obowiązków. Jeśli polubisz nas na Facebooku, każdy nowy artykuł wyświetli się na Twojej stronie zaraz po publikacji; w ten sposób nic ważnego nie umknie Twojej uwadze. Kliknij więc w ten tekst, zznajdziesz się na taszym fanpage i u gór zostanie Ci do kliknięcia boksik "polub"!