Recykling ktry nawet trudno sobie wyobrazi Ekologiczn odzie z fusw kupi moe kady 2022 4x3Na koniec sierpnia do sklepów Lidl Polska trafiły bluzy wykonane z niezwykłego materiału, który powstał z… fusów po kawie!

 

Od dłuższego czasu w ramach hasła „W trosce o lepsze jutro”, Lidl Polska stawia na ekologiczne produkty. Należą do nich m.in. modne bluzy sportowe marki Crivit, oferowane w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i beżowym.

Kawa źródłem energii na różne sposoby

Kawa to nie tylko smaczny napój, który daje nam energię na cały poranek – okazuje się, że oferuje ona znacznie więcej niezwykłych właściwości. To, co zostaje na dnie filiżanki, można wykorzystać jako surowiec do produkcji… np. tekstyliów. Kiedy fusy po kawie są poddawane recyclingowi, wytwarza się z nich elementy włókna.

 

lidl kawa1Fot. materiały prasowe Lidl Polska


Materiał wyprodukowany w ten sposób jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale również praktyczny: ogranicza nieprzyjemne zapachy i dobrze odprowadza wilgoć, dlatego uszyta z niego bluza to doskonały wybór dla osób aktywnych fizycznie.

Kolejna ekologiczna alternatywa

Lidl Polska od dawna podejmuje działania, które mają na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju. Sieć stale odpowiada na potrzeby klientów, którzy poszukują ekologicznych alternatyw dla wielu produktów. W związku z tym Lidl wprowadził właśnie do sprzedaży odzież sportową wytworzoną m.in. z fusów po kawie.
Od poniedziałku 22 sierpnia w sklepach sieci, zgodnie z hasłem „W trosce o lepsze jutro”, można znaleźć damskie bluzy z kapturem marki Crivit w dwóch kolorach – czarnym i beżowym. Klasyczna, neutralna paleta barw sprawia, że bluza będzie pasować do wszystkiego!

 

lidl kawa2Fot. materiały prasowe Lidl Polska


Tkaninę uszyto nie tylko z fusów, ale także wysokogatunkowego elastanu LYCRA, dzięki któremu bluzy idealnie przylegają do sylwetki. Zawartość włókien pochodzących z recyklingu potwierdza certyfikat Recycled Claim Standard. Bluzy są dostępne w rozmiarach od XS do L, w niskich, lidlowych cenach poniżej 50 zł.

Oferta sklepu internetowego Lidl.pl obejmuje także ubrania dla mężczyzn, wykonane z fusów po kawie: męską koszulkę sportową w kolorach niebieskim i czarnym, dresowe spodnie męskie oraz męską bluzę dresową w kolorach czarnym i szarym.

SANDRA WOJNAROWSKA