winda 400 x 300EOX to nowa, energooszczędna, cyfrowa winda od TK Elevator – jednego z wiodących, globalnych producentów wind na świecie. Winda została wyprodukowana w 100% przy użyciu ekologicznej energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych i zużywa nawet 28% mniej prądu dzięki zastosowaniu technologii napędu regeneracyjnego, nowego trybu Eco oraz konstrukcji o niższej masie.

 

Opracowana przy użyciu technologii firm Microsoft i NVIDIA, winda EOX z rzeczy codziennego użytku staje się urządzeniem cyfrowym, które aktualizuje się równie łatwo, jak smartfon.

Winda całkowicie cyfrowa

TK Elevator wprowadza do swojej oferty nową windę EOX w pełni opartą o cyfrowy rdzeń, charakteryzującą się większą efektywnością energetyczną oraz bardziej przyjazną dla użytkownika. Do tej pory zrównoważone podejście i najnowocześniejsze funkcje cyfrowe były rozwiązaniami dedykowanymi budynkom klasyfikowanym jako średnie i wysokie. Nowa winda EOX zapewnia te korzyści architektom, właścicielom i użytkownikom mniejszych budynków mieszkalnych, które są stałym elementem rozwijającego się miejskiego krajobrazu.

 

winda2Fot. materiały prasowe TK Elevat


Winda EOX wykorzystuje infrastrukturę w chmurze firmy Microsoft oraz wysokowydajny, ultraszybki układ obliczeniowy firmy NVIDIA i zmienia się wraz z potrzebami klienta. Od samego początku zawiera wszystkie podzespoły niezbędne do cyfrowego rozszerzenia, co ogranicza potrzebę wizyt serwisowych koniecznych do wprowadzania przyszłych ulepszeń. Podobnie jak w przypadku miejskich systemów wypożyczania rowerów i hulajnóg, użytkownicy mogą łączyć się z windą za pomocą przenośnych urządzeń, aby wezwać następną kabinę, korzystać z dynamicznych treści na zintegrowanym ekranie multimedialnym, a także cieszyć się dłuższym czasem bezawaryjnej pracy dzięki inteligentnym funkcjom serwisowym.
„Dla TK Elevator winda EOX stanowi istotną zmianę, jeśli chodzi o korzyści dla klientów, ponieważ pozwala na wprowadzenie ekologicznych, cyfrowych rozwiązań do najbardziej standardowych wind” – mówi Inge Delobelle, dyrektor generalny TK Elevator w Europie i Afryce. Dodaje także: „Biorąc pod uwagę rosnącą potrzebę ekologicznych rozwiązań w każdej sferze urbanizacji, EOX ma szansę stać się ważną częścią budynków mieszkalnych, które stanowią większość zabudowań w miastach”.

Ekologiczna winda

Winda EOX wykorzystuje technologię trakcji pasowej o niskim zużyciu energii, zoptymalizowane funkcje oszczędzania energii, takie jak tryb Eco, który uczy się i dostosowuje do wzorców ruchu, a także napęd regeneracyjny, który odprowadza odzyskaną energię z powrotem do sieci elektrycznej budynku.

 

 winda1

Fot. materiały prasowe TK Elevat

 

Ponadto, winda zużywa nawet o 28% mniej energii podczas przemieszczania się w szybie i będzie miała klasę efektywności energetycznej A. Pulpit nawigacyjny dostępny w portalu klienta zapewnia użytkownikom pełną informację na termat zużycia energii i oszczędności w ujęciu dziennym, miesięcznym i rocznym. Mniejsza masa windy przekłada się na zmniejszenie śladu węglowego, a mniejsza ilość paliwa potrzebnego do transportu do miejsca docelowego skutkuje średnio ponad 10-procentową redukcją emisji CO2. Winda EOX jest produkowana w europejskich fabrykach TK Elevator, które są zasilane energią w 100% pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Cyfrowa z natury

Dzięki EOX technika cyfrowa nie jest dodatkiem, a standardem. Każda winda została wyposażona w imponujący zestaw cyfrowych funkcji, a za pomocą jednego kliknięcia w portalu klienta można skorzystać z zaawansowanych opcji.

 

wind4 Fot. materiały prasowe TK Elevator


Standardowe funkcje windy EOX:
Bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania elementów cyfrowych.
Zdalna aktywacja subskrypcji zaawansowanych opcji.
Aplikacja AGILE Mobile umożliwiająca wezwanie windy za pomocą smartfona.
Ekran multimedialny z widżetami rozrywkowo-informacyjnymi.
Cyfrowy system alarmowy z modułem komórkowym VoIP, który w przyszłości posłuży do komunikacji przez wideo i czat.
Wewnątrz kabinowy czujnik optyczny zwiększający bezpieczeństwo pasażerów oraz akcelerometr do monitorowania ruchu kabiny i drzwi w celu zapobiegania usterkom.
Podgląd wydajności i stanu windy w czasie rzeczywistym.
Ustawianie powiadomień i alertów krytycznych dla zarządców nieruchomości.

Dostępna w całej Europie

Od 6 października 2022 r. winda EOX jest dostępna dla klientów w całej Europie. Usprawnione procesy realizacji zamówień i dostaw w europejskich zakładach TK Elevator umożliwią przesłanie potwierdzonej przez klienta konfiguracji windy bezpośrednio do produkcji za pośrednictwem bezdotykowego systemu zamówień. Zoptymalizowane procesy pakowania i wstępnego montażu przekładają się na skrócenie czasu dostawy i montażu windy EOX nawet o 50% w porównaniu z wcześniejszymi ofertami w tym segmencie.

PATRYCJA MICHALSKA