wino2 400 x 300Bezalkoholowe piwa odnotowały znaczący wzrost popularności w 2019 roku i stały jedną z najszybciej rosnących kategorii na rynku napojów. Czy sukces ów powtórzą w roku 2020 bezalkoholowe wina?

Od kilku już lat bezalkoholowe i niskoalkoholowe piwa cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Najczęściej sięgają po nie konsumenci tzw. „młodego pokolenia”, którzy cenią sobie zdrowy tryb życia, a jednocześnie nie chcą rezygnować z ulubionego smaku piwa.

Wino i zdrowy tryb życia

Teraz szturmem na rynek wchodzą także bezalkoholowe wina, które obecnie są „testowane” przez klientów. Jak pokazują dane sprzedażowe Tesco, to wciąż rozwijający się trend, który jest obserwowany przez branżę.
- Coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup bezalkoholowych win. W skali roku wzrosty sprzedaży sięgają kilkuset procent, jednak zdajemy sobie sprawę, że jest to w dużym stopniu „efekt nowości” i wynik szerszego pojawienia się produktów na rynku. Dziś wina bezalkoholowe to poniżej 1 procenta całości sprzedaży kategorii. Ale widzimy potencjał wzrostu udziałów tego segmentu - co najmniej dwukrotnie w skali 2020 roku. Zapewne już najbliższe miesiące pokażą, w jakim stopniu ów rosnący trend się utrzyma – podkreśla Michał Sikora z biura prasowego Tesco.

I musi być uroczyście

Wino to tradycyjnie ceniony dodatek do uroczystego posiłku czy celebracji ważnego wydarzenia. Jednak nie brakuje sytuacji, w których nie możemy spożywać alkoholu. Dlatego warto zapoznać się z coraz szerszą ofertą bezalkoholowych win w polskich sklepach. Takie wina trafiają coraz częściej do sieci handlowych ale i do butików z trunkami.
Jest to dobre rozwiązania dla osób, które na imprezę sylwestrową wybierają się samochodem lub planują podróż w Nowy Rok.

STEFAN LEWANDOWSKI

 Praktyczne wiadomości i rady z życia osobistego, rodzinnego, zawodowego i towarzyskiego. Od finansów przez prawo po nowe technologie, Na co dzień i od święta. Poznaj, zastosuj, podziel się swoimi sposobami na zaradność! Kliknij w link, znajdziesz się na naszej stronie Zaradni żyją lepiej na Facebooku; jeśli ją polubisz – wystarczy kliknięcie, znaczek jest u góry tej strony – to od tej chwili zajawki wszystkich ważnych dla Ciebie artykułów, zaraz po ich publikacji w tym portalu, pojawią się na twojej facebook’owej osi czasu!