PRAWO KONSUMENTA

kleszcze 400 x 300Problem z kleszczami nasila się, a te agresywne pajęczaki zadomowiły się już nawet w dużych miastach. Poznajcie 8 najważniejszych informacji, które pozwolą lepiej chronić się przed kleszczami.

wypadki 750Z elektryczności korzystamy codziennie, jednak często zapominamy o tym jak niebezpieczna potrafi być.

WYprzedzanie rowerzystw 2022 4x3W ubiegłym roku to właśnie w czerwcu miało miejsce najwięcej wypadków z udziałem kierujących rowerami. Do szczególnie niebezpiecznych momentów dla tych uczestników ruchu należy wyprzedzanie rowerzysty lub kolumny rowerzystów przez samochód.

Healthy Cities Zbieramy kroki dla zdrowia i dla planety wygrywamy nagrody 2022 4x3Uczestnicy nie tylko zadbają o własne zdrowie, ale zawalczą też o zdrowe środowisko i nagrody. Do akcji może włączyć się każdy, pobierając bezpłatną aplikację.

Cyberbezpieczestwo 2022 Nie tylko linki teraz szczeglnie uwaaj na zoliwe zaczniki PDF 2022 4x3Cyberprzestępcy w wiadomościach phishingowych czy smishingowych, wysyłanych za pomocą SMS-ów, najczęściej zamieszczają linki, które przekierowują ich odbiorców do złośliwej zawartości. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyna stosowana przez nich metoda.

Tych zabawek nie kupuj na Dzie Dziecka ani kiedykolwiek 2022 4x3Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) ostrzega przed niebezpiecznymi prezentami dla najmłodszych - zagrażają zdrowiu a nawet życiu dzieci.

By je zdrowo trzeba wiedzie co jest zdrowe A warto bo suy to jednoczenie ratowaniu Planety 2022 4x3Lidl Polska i WWF Polska edukują uczniów jak jeść, by dbać o planetę – trwa pilotaż programu edukacyjnego dla szkół. Kto i jak może na tym skorzystać?

Ruch drogowy 2022 Punktualno za wszelk cen moe by niebezpieczna 4x3

Większość z nas nie lubi się spóźniać. Są jednak sytuacje, w których próba dojechania do celu o umówionej godzinie może zagrażać naszemu życiu.

Bezpiecznie na drodze 2022 Pamitaj o tym gdy siadasz za kierownic po duszej przerwie 2022 4x3Niezależnie od tego, jak długo nie siedzieliśmy za kierownicą – kilka miesięcy czy kilka lat – ważne, abyśmy przed ponownym wyjechaniem na drogę upewnili się, że jesteśmy na to gotowi i nie stanowimy zagrożenia dla siebie, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu.

Alergik w wielkim miecie Zanieczyszczenie powietrza jeszcze groniejsze ni kwitnce roliny i pylce drzewa 20224x3Co roku przybywa alergików – szacuje się, że już co trzeci Polak zmaga się z dolegliwościami alergicznymi, a wielu z nich mieszka w dużych miastach, z dala od łąk, pól, lasów, które są źródłem alergenów.

Majwka 2022 w plenerze Uwaaj na kleszcze sezon wanie si zacz 4x3Weekend majowy to początek szczytowej aktywności kleszczy, które przenoszą m.in. boreliozę. Nawet w czasie ograniczonej aktywności z powodu pandemii, w ostatnich dwóch latach odnotowano po kilkanaście tysięcy zakażeń rocznie, a w 2019 r. było ich ponad 20 tys. Czego spodziewać się w tym roku?

weekend 400Najwięcej wypadków ma miejsce nie na zakrętach czy skrzyżowaniach, ale na prostej drodze. Co takiego ma w sobie jazda prostymi odcinkami, że kierowcy tracą rozsądek i zaczynają łamać przepisy?

kierowco nie daj sie zmeczeniu nie spij za kierownic 2022 4x3Choć tzw. wiosenne przesilenie nie jest jednostką chorobową, wielu kierowców właśnie o tej porze roku skarży się na gorsze samopoczucie i uczucie zmęczenia. Jak wpływa to na zdolność prowadzenia i bezpieczeństwo jazdy?

wielkancne jajo story 2022 4x3Wielkanocne śniadanie, przeciągające się często do obiadu, bywa ciężką mięsno-jajeczną ucztą doprawioną majonezem. Ale dania wielkanocne to jednocześnie dużo świeżych warzyw, ćwikła, rzeżucha i chrzan. I one właśnie powinny być dodawane do wszelkich możliwych świątecznych potraw.

Modzi kierowcy wci nie grzesz wyobrani na drodze 2022 4x3Brak doświadczenia, niejednokrotnie zbytnia pewność siebie i szereg ryzykownych zachowań podejmowanych przez świeżo upieczonych kierowców może często prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze i kolizji.

Wiosna wietrzenie alergie 2022 4x3Nie od dziś wiadomo, że solidne wywietrzenie pomieszczenia daje szansę na dużo lepszy sen. Jednak w przypadku alergików to zagadnienie jest dużo bardziej złożone.


Bezpieczna jazda wiosn Rowerzyst atwo trafi otwierany drzwiami samochodu 2022 4x3

Rozpoczął się sezon rowerowy. Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów nie tylko podczas jazdy, lecz także przy wysiadaniu z samochodu. W tym celu warto opanować holenderską metodę otwierania drzwi, tzw. Dutch Reach. Pomóc mogą także technologie stosowane w nowoczesnych samochodach.

lidl ka 2022 4x3W związku z ociepleniem klimatu kleszcze mogą być aktywne przez cały rok, jednak to właśnie wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia obserwujemy ich wzmożoną aktywność.

pirat 400 x 300Dowiedziono, że pojazdy, do których numerów rejestracyjnych można przypisać wiele mandatów (9 lub więcej w ciągu roku), statystycznie częściej uczestniczą w kolizjach drogowych.

kawa w ciy 2022 4x3Coraz więcej publikacji naukowych donosi o prozdrowotnym działaniu kawy. Miłośnicy małej czarnej mogą sięgać po kawę kilka razy dziennie. Czy również kobiety w ciąży i karmiące piersią?

Jazda rowerem to zdrowie dla ciaa i ducha ale zadbajmy jeszcze o bezpieczestwo 2022 4x3Przy szalejących cenach paliwa i rosnącej trosce o środowisko coraz częściej sięgamy po jednoślady. Poza wszystkim wydają się one pojazdami bezpiecznymi. Rzeczywistość jednak jest daleko od tych wyobnrażeń.

Parkingr2022 4x3Gdy znalezienie miejsca do parkowania w danej okolicy jest wyzwaniem, pomysłowość kierowców w zastawianiu chodników bywa zaskakująca.

Nowa normalno Ekspert radzi jak doj do zdrowia po COVID 19 2022 4x3Przechorowanie COVID-19 może nieść za sobą poważne konsekwencje. Po przebytej infekcji każdy powinien skupić się na regeneracji organizmu, aby szybciej wrócić do pełni sił.

00 Mody ojciec urlop 2022 pracuj 4x3Partnerstwo w związku w opinii kobiet, to podział obowiązków, a także wspólna opieka nad dzieckiem. Z drugiej strony młode matki przyznają, że obowiązki związane z wychowaniem są dla nich „naturalne”, stąd powszechne przekonanie, że młody ojciec nie jest w stanie pełnić obowiązków rodzicielskich tak dobrze jak matka.

Decydujesz si na budow wasnego domu Tych puapek staraj si unikn nieruchomoci 2022 4x3Posiadanie własnego domu z ogródkiem stało się dla wielu Polaków życiowym marzeniem. Jak podejść do projektu budowy własnego domu?

Bezpieczna jazda Przesiadasz si do samochodu dostawczego zadbaj o bezpieczestwo jazdy 2022 4x3Wypadki drogowe z udziałem przeładowanych samochodów dostawczych nie należą do rzadkości. Niestety ich kierowcy nie zawsze dbają o przestrzeganie zasad bezpiecznej jazdy, próbując na czas dowieźć towar czy przesyłkę.

Fake news w nowej normalnoci Modzi Polacy bezradni wobec dezinformacyjnego chaosu 2022 4x3Aż 8 na 10 dorosłych Polaków doświadczyło dezinformacji, a najbardziej na fake newsy podatni są młodzi ludzie ufający mediom społecznościowym, którzy nie są w stanie samodzielnie odróżnić, co jest prawdą a co fałszem.

Paln zakupu mieszkania w Polski ad 2022 4x3Możliwość ubiegania się o kredyt hipoteczny bez wkładu własnego ma ułatwić młodym Polakom wejście w posiadanie własnego mieszkania, Czy tak będzie gdy inflacja galopuje a od dawna ceny wszelkich nieruchomości idą gwałtownie w górę?

kierowca wiek 400 300Czy wiek kierowcy pozwala określić jego zdolność do prowadzenia pojazdu? Z badań wynika, że dużo większe znaczenie ma stan zdrowia danej osoby.

Zwierzta w PL 2022 4x3Hiszpańskie czworonogi od stycznia nie są już "rzeczą" tylko "istotami żywymi obdarzonymi wrażliwością". Nowe przepisy czynią zwierzęta pełnoprawnymi członkami rodziny. Oznacza to, że sytuacja zwierząt będzie uregulowana na przykład w przypadku rozwodu ich właścicieli, a także krzywd, których doświadczają ze strony ludzi.

Gry Polisa w cenie przekski 4x3 2022Szacuje się, że prawie jedna trzecia Polaków potrafi jeździć na nartach, a w kraju mamy ponad 4 miliony aktywnych narciarzy. To także ponad 4 miliony osób narażonych na kontuzje przy uprawianiu sportów zimowych.

auto zima 400 300Rozpoczął się kilkutygodniowy okres ferii zimowych. Wiele osób wybiera się w tym czasie w góry, by pojeździć na nartach czy snowboardzie. Kierowcy powinni jednak odpowiednio przygotować się do takiej podróży, aby w bezpieczny sposób przewieźć sprzęt i nie dać się zaskoczyć trudnym warunkom na drodze.

korek 400 x 300Zablokowane skrzyżowanie, pół samochodu na pasach, kiedy piesi mają zielone światło, dziwne manewry innych kierowców, głośne klaksony… znajome obrazki zza kierownicy?

droga remont 400 x 300Okazuje się, że bycie pracownikiem drogowym nie należy do najbezpieczniejszych sposobów zarobkowania. Poważne zagrożenie dla tych osób stanowią… kierowcy, którzy ignorują ostrzegawcze oznakowanie oraz ograniczenia prędkości w pobliżu miejsc robót drogowych.

dług 400 x 300Niespłacane zobowiązania - od opłat mieszkaniowych poczynając a na kredytach kończąc - nie tylko są ciężarem samym w sobie, ale i stanem, który często paraliżuje nasz potencjał, który można by wykorzystać na poprawę sytuacji.

pit2Pierwsze pobory wypłacone nauczycielom, policjantom i urzędnikom pokazały pułapki, które niesie z sobą rewolucja podatkowa 2022.

autostrada 400 x 300W okresie świąteczno-noworocznym wielu polskich kierowców przemierza setki kilometrów, by spotkać się z bliskimi czy spędzić wolne dni z dala od domu. Nierzadko przynajmniej część trasy pokonują autostradą lub drogą szybkiego ruchu.

sylwester 400 x 300Choć sylwester 2021 już za kilka dni to wciąż nie brakuje pytań o jego organizację. Jak będzie wyglądała ostatnia noc w tym roku i jakie obostrzenia nas obowiązują?

Ponad poowa Polakw robicych zakupy w sieci cho raz zdecydowaa si na odesanie do sprzedawcy zakupionej rzeczy 2021 4x3Ponad połowa Polaków robiących zakupy w sieci choć raz zdecydowała się na odesłanie do sprzedawcy zakupionej rzeczy. Dlaczego?

Ruch drogowy 2021 Kierowco mdrze uywaj wiate w samochodzie II 4x3W sezonie, kiedy pogorszona widoczność z powodu opadów i gęstych mgieł niejednemu kierowcy sprawia kłopot, dbanie o sprawność i czystość oświetlenia w naszym samochodzie nabiera szczególnego znaczenia.

Boe Narodzenie 2021 Poradnik zakupowy Jak nie da si oszuka podczas witecznych zakupw 4x3W tym roku online kupimy nie tylko prezenty. 41 proc. polskich konsumentów deklaruje, że z sieci skorzysta nawet w przypadku świątecznych zakupów spożywczych. W przedświątecznej gorączce, kiedy z zakupów online korzysta jeszcze więcej osób, ryzyko spotkania się z oszustwem dodatkowo wzrasta.

Ruch drogowy 2021 Nie bj si odebra kluczykw kierowcy ktry chce jecha po alkoholu 4x3Często wahamy się lub nie chcemy reagować, gdy widzimy, że ktoś z naszych bliskich chce wsiąść za kierownicę po tym, jak spożywał alkohol. Jednak pamiętajmy, że kierowca pod wpływem alkoholu zawsze stanowi zagrożenie i może przyczynić się do wypadku, w którym ucierpią inni.

zimowe auto 400 300Kalendarzowa zima jeszcze przed nami, ale warunki atmosferyczne już teraz przypominają te zimowe. Dlatego zimowe opony, skrobaczka do szyb czy szczotka do odśnieżania to obowiązkowe elementy, które powinny znaleźć się w wyposażeniu samochodu przy obecnej pogodzie.

rowery 400 x 300Krótkie dni, spadające temperatury i nieprzewidywalne warunki, oznaczają dla niektórych rowerzystów przejście ich jednośladu w stan hibernacji i schowanie go aż do wiosny. Inni zaś nie rezygnują z jazdy rowerem w chłodniejsze miesiące.

finanse 400 300Czas to pieniądz, a pieniądz bierze się nie tylko z pracy, ale i z wiedzy. Znajomość świata finansów pozwala zarabiać na okazjach i unikać dużych strat przy kłopotach. Im jej więcej i im wcześniej nabyta, tym profity okazalsze!

przymrozki 400 300Trwa pełnia jesieni. Panujące warunki atmosferyczne często okazują się prawdziwym wyzwaniem dla kierowców. Nowym elementem jesiennej aury są nocne przymrozki, oznaczające kolejne zagrożenia na drogach.

VVV

Budet domowy 2021 Niemal poowa Polakw spodziewa si problemw ze spat zobowiza Jak temu zaradzi 4x3W przypadku niektórych zobowiązań, np. zadłużeń czynszowych, można starać się o odpracowanie należności. Warto też negocjować z bankami i firmami windykacyjnymi, np. zmianę harmonogramu spłat, zmniejszenie raty lub jej zawieszenie.

wlamanie 400 300W czasie pandemii COVID-19 media społecznościowe stały się dla wielu osób kluczowym narzędziem do utrzymywania kontaktu z bliskimi. Korzystanie z popularnych platform może być jednak obarczone pewnym ryzykiem, a cyberprzestępcy wcale nie muszą wykradać danych, bo użytkownicy sami podają im jak na talerzu wiele cennych informacji.

technologie 400 300W dzisiejszym świecie kontakt dzieci z nowymi technologiami jest nieunikniony. Dlatego też wielu rodziców zastanawia się, jak nauczyć swoje pociechy mądrego korzystania z internetu i urządzeń elektronicznych, bez szkody dla rozwoju malucha.

renault 400 300To, co kierowca widzi na drodze, zawsze jest ściśle uzależnione od jego koncentracji uwagi. Kiedy podczas jazdy skupiamy się na przykład na prowadzeniu ważnej rozmowy, możemy przeoczyć coś o wiele ważniejszego, co dzieje się na drodze, niezależnie od tego, czy za szybą jest noc czy dzień.

VCXXZ

Ruch drogowy 2021 Niebezpieczne jesienne weekendy Nie brakuje nietrzewych kierowcw 4x3Wciąż zbyt wielu polskich kierowców ignoruje ryzyko związane z prowadzeniem samochodu po spożyciu alkoholu, takie jak większa brawura, gorsza umiejętność oceny sytuacji na drodze czy spowolnienie reakcji za kierownicą.

FFRRTTY

Ksiki czytaniee 4x3Tempo narastania problemów ze wzrokiem jest na tyle szybkie, że szacuje się, że w 2050 r. co druga osoba na świecie będzie krótkowidzem. Profilaktyka i korekcja to dwa działania, dzięki którym można ten trend spowolnić.

sddfdfdf

Ruch drogowy 2021 Jak jesieni jedzi bezpiecznie na rowerze 4x3Jesienią jazda rowerem jest bezpieczniejsza niż samochodem, o ile korzystamy z wyznaczonych ścieżek – mówi Maja Włoszczowska.

Chaos ID

Ruch drogowy 2021 Kierowc gubi rutyna i zbytnia pewno siebie 4x3Mówi się, że praktyka czyni mistrza. W przypadku codziennej jazdy tymi samymi drogami to powiedzenie nie zawsze się sprawdza. Jazda jak na autopilocie, dekoncentracja, zmniejszona świadomość, a nawet niedostrzeganie zmian – badania dowodzą, że w dobrze znanym, przewidywalnym otoczeniu kierowcy grozi osłabienie uwagi.

vvvvv

Ruch drogowy 2021 Najbezpieczniej jedzi rowerem mona w 4x3Rowerzyści często narzekają na brak dedykowanych dla nich ścieżek. Po spojrzeniu na mapę Polski widać jednak, że w skali kraju sytuacja jest bardzo zróżnicowana.

gggggg

Nowa normalno Podre zagraniczne w pandemii Tak jeli jestemy przygotowani 2021 4x3Dzięki Unijnemu Certyfikatowi COVID wyjazdy poza granice Polski są łatwiejsze, jednak powinny one nadal odbywać się z zachowaniem środków ostrożności oraz troski o zdrowie własne i innych.

Ruch drogowy 2021 Bezpieczna jazda jesieni 4x3Jesienią kierowcy powinni pogodzić się z gorszymi warunkami na drodze. Mgła, wilgoć, wichury – taka aura wymusza, aby za kierownicą być bardziej czujnym i przygotowanym do błyskawicznej reakcji.

Rok szkolny 2021 Szkolny stres powoduje zaburzenia odywiania Jak pomc swoim pociechom 2021 4x3Powrót do szkoły, to dla wielu uczniów źródło dużego stresu, szczególnie, że miniony rok szkolny nie należał do typowych. Zamiast codziennych spotkań z rówieśnikami – izolacja domowa, zamiast gwaru szkolnych korytarzy – rozmowy za pośrednictwem ekranu komputera. Ponadto młodzi ludzie zmagają się z dużą presją odnośnie wyglądu. W wyniku negatywnych emocji i doświadczeń, mogą pojawić się u nich zaburzenia odżywiania.

Urlopy 2021 Dla kogo all inclusive Czyli jak podrowa mdrze i bezpiecznie 4x3Planując podróż, niezależnie, czy na wakacje, na jesienną szarugę czy też na Sylwestra, najczęściej zaczynamy od pytania, gdzie chcemy odpocząć i jak ten wyjazd zorganizujemy.

Poradnik kierowcy Bezpieczna zmiana pasa ruchu 2021 4x3Zmiana pasa ruchu jest manewrem tak powszechnym, że kierowcy zwykle wykonują go mechanicznie. Niektórzy zapominają, że wymaga on zachowania szczególnej ostrożności. Upewnij się, że nie należysz do kierowców, dla których szczególna ostrożność to puste słowa.

Jak przestpcy wyudzaj dane na ekspres do kawy lub notebookay 2021 4x3Konsultant informuje Cię o konieczności odbioru notebooka lub ekspresu do kawy? Uważaj, to kolejne ataki vishingowe mające na celu wyłudzenie danych!

Ruch drogowy 2021 Skrzyowania o ruchu okrnych budz strach kierowcw bez powodu 4x3Skrzyżowania o ruchu okrężnym, popularnie nazywane rondami, wzbudzają w wielu kierowcach uczucie niepewności – kierujący obawiają się, czy poruszając się po nich, nie popełniają błędów.

Nowy rok szkolny 2021 Na jak ochron swojego dziecka moesz liczy w ramach szkolnej polisy 4x31 września rozpoczyna się kolejny rok szkolny. To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich dzieci, które wiele miesięcy spędziły w domach na nauczaniu zdalnym, odizolowane od swoich kolegów ze szkolnych ławek. Powrócą lekcje WF-u – gra w dwa ognie, piłkę nożną czy siatkówkę oraz wspólne zabawy na przerwach.

Urlopy 2021 Ostatni weekend Bezpieczna drogowa gorczka wakacyjnych powrotw 4x3Ostatnie wakacyjne weekendy to zazwyczaj czas wyjątkowo wzmożonego ruchu na drogach. Pośpiech, stanie w korkach i pokusa nadrabiania straconego czasu to okoliczności niesprzyjające bezpieczeństwu jazdy.

Jedzisz e hulajnog Pamitaj o przestrzeganiu nowych przepisw 2021 4x3Od 20 maja obowiązują nowe przepisy dotyczące korzystania z hulajnóg elektrycznych i od tego czasu są one traktowane jako pojazdy. Ich użytkownicy muszą przestrzegać bardzo precyzyjnych zasad poruszania się.

cigasz filmy i seriale Mao e amiesz prawo to atwo wystawiasz si na cyberataki 4x3Popularność platform streamingowych stale rośnie. Wychodząc naprzeciw swoim klientom Netflix, Amazon Prime czy HBO GO regularnie aktualizują biblioteki filmów i seriali o kolejne atrakcyjne pozycje. Jednak w dalszym ciągu zdarzają się użytkownicy, którzy nie chcą płacić za filmy i decydują się na ściąganie ich pirackich kopii.

Urlopy 2021 Jeli zabierasz psa kota lub inne zwierz na wakacje musisz o tym pamita 4x3Wyjazdy ze zwierzętami rządzą się swoimi prawami, a żeby były udane i przebiegły bezproblemowo warto pomyśleć o wszystkich zagrożeniach, jakie mogą na nie czekać daleko poza domem.

Pasaer w samochodzie wcale nie musi rozprasza kierowcy 2021 4x3 fotoRozproszenie uwagi kierowcy może stanowić poważne zagrożenie bezpieczeństwa jazdy. Nie bez wpływu na koncentrację podczas prowadzenia pojazdu pozostaje zachowanie innych osób obecnych w samochodzie. Nawet zwykła rozmowa może przyczynić się do wypadku drogowego.

Urlop 2021 Bezpieczny wyjazd samochodem z maym dzieckiem 4x3Mamy właśnie szczyt sezonu letniego. Lipiec i sierpień, sczególnie ich przełom, to okres nasilenia wypadków drogowych z udziałem dzieci, które najczęściej uczestniczą w tych zdarzeniach jako pasażerowie samochodów, a więc wskutek błędów dorosłych. Za kierownicą siedzi przeważnie rodzic lub ktoś z najbliższej rodziny.

Wakacje 2021 Latem w miecie dzieci si nudz chyba e 4x3O czym warto pamiętać, spędzając z dzieckiem lato w mieście? Przede wszystkim by było zarówno ciekawie, jak i zdrowo. Mamy kilka aktywności pobudzających kreatywność i nie pozwalających dziecku znudzić się latem w mieście.

2 Ile wie o nas Internet i dlaczego lekkomylnie upubliczniamy swoje dane osobowe 2021 4x3Korzystając z Internetu niejednokrotnie pozostawiamy po sobie ślad, poprzez udostępnienie naszych danych. Przy odpowiednim wysiłku i wiedzy można powiązać pozostawioną w Internecie treść z wybraną osobą.

Ubezpieczania 2021 Burza huragan grad Czy zwyka polisa wystarczy 4x3Jak finansowo zabezpieczyć się przed następstwami burzy i gradu? Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia i czy może ono działać wstecz? Co zrobić po zauważeniu szkody?

Monitoring domowy Jak korzysta by nie naruszy prawa 2021 4x3Możliwość sprawdzenia tego, co właśnie dzieje się w domu lub na posesji, jest nie tylko wygodna, ale przede wszystkim daje poczucie większego bezpieczeństwa. Nie dziwi więc popularność monitoringu domowego. O czym należy pamiętać przed instalacją kamer?

Ruch drogowy 2021 Kierowco ustp pierwszestwa motocyklicie 4x3Okres letni to pełnia sezonu motocyklowego, dlatego właśnie w czasie wakacji motocykliści najbardziej narażeni są na udział w wypadkach. Wielu tragicznych zdarzeń można by uniknąć dzięki poprawie bezpieczeństwa jazdy kierowców samochodów osobowych.

Urlopy 2021 Wypoczynek z rodzin to wielkie bagae Jak sobie z nimi poradzi 4x3Odpowiedzią na te wyzwania może być nadanie bagażu kurierem. Z danych Furgonetka.pl wynika, że oszczędności między paczką kurierską a bagażem rejestrowanym w samolocie mogą sięgnąć nawet 50 procent!

Nowa normalno Polacy chc si teraz leczy z domu 2021 4x3Ograniczony dostęp do służby zdrowia w pandemii zmienił mentalność Polaków w zakresie korzystania z usług medycznych. E-recepty i e-wizyty zagościły u nas na dobre i Polacy nie chcą z nich rezygnować, pomimo luzowania restrykcji sanitarnych.

dfsdfd

Gdzie i kiedy wymieni zotwki na inn walut eby nie przepaci 2021 4x3W końcu możemy wybrać się na upragniony urlop za granicę! Bilety lotnicze zakupione, hotel wybrany. Covidowe restrykcje i zasady dotyczące poruszania się w danym kraju w pandemii sprawdzone. Czas na przygotowania.

Jak nie wpa w obsesj wygldu szykujc si do letnich wojay 2021 4x3Lato wielu osobom kojarzy się ze stresem związanym z wyglądem i sezonem, na który koniecznie trzeba się przygotować. W mediach czytamy o najlepszych dietach i treningach, które mają pomóc nam w dopasowaniu się do panujących kanonów piękna i staramy się nadążyć za najnowszymi poradami. Czy to konieczne?

Ruch drogowy 2021 Rewolucyjna zmiana w kodeksie drogowym dotyczca przej dla pieszych ju obowizuje 2 2021 4x3W ubiegłym roku na przejściach dla pieszych straciło życie 197 osób. Bezpieczeństwo ma poprawić przepis, który wszedł w życie 1 czerwca br. Wprowadza on pierwszeństwo przed pojazdem dla pieszych wchodzących na pasy. Wcześniej pierwszeństwo mieli tylko piesi znajdujący się już na przejściu.

Finanse 2021 Jak uchroni nasz pociech przed dugami w dorosym yciu 2021 4x3Co drugi dorosły Polak przyznaje, że popadł w długi głównie dlatego, że w młodości nie posiadł dostatecznej wiedzy finansowej. Należy wziąć pod rozwagę te deklaracje, bo jak mówi przysłowie: „czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał”.

fff

Kupujesz uywane auto Zweryfikowanie przebiegu to za mao 2021 4x3Stan techniczny oraz historię serwisową można sprawdzić samodzielnie na podstawie różnych dostępnych raportów – jednak często po prostu nie wiemy jak odpowiednio je odczytywać i które z zawartych w nich informacji wykorzystać.

Ruch drogowy 2021 Rowery i elektryczne hulajnogi wkraczaj do akcji 2021 4x3W ubiegłym roku odnotowano największy na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, prawie 15-procentowy spadek liczby wypadków drogowych z udziałem rowerzystów, co częściowo można wytłumaczyć wpływem pandemii i spadkiem wypożyczeń miejskich rowerów.

Opony

Ruch drogowy 2021 Nowe etykiety UE na oponach 2021 4x3W oparciu o wymogi europejskie, od 1 maja 2021 roku wprowadzone zostały nowe etykiety i oznaczenia na oponach. Dotyczy to opon do wszystkich pojazdów osobowych i ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Ubezpieczenia 2021 Kierowco nie daj si zapa na ogldziny online w czasie pandemii Moesz sporo straci 4x3W czasie pandemii ubezpieczyciele niemal każdorazowo proponują klientom oględziny online w celu zachowania bezpieczeństwa. Jednak eksperci ostrzegają, że oprócz tej ewidentnej zalety może to być też pretekstem do poszukiwania oszczędności.

Dieta 2021 Bomba biakowa na witecznym stole Jak uchroni przed ni nasze nerki FULLJajka, majonez, wędliny, biała kiełbasa i na koniec sernik. Wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić Świąt Wielkiejnocy bez takiego zestawu. Niestety kurczowe trzymanie się tradycji może być bardzo groźne dla blisko 4,5 miliona Polaków zmagających się z przewlekłą chorobą nerek. Czy jest dla nich jakaś nadzieja?

Walka ze smogiem Polacy zmieniaj nastawienie Ponad poowa jest za wprowadzeniem zakazu palenia wglem 2021 4x3Nieco ponad połowa Polaków jest za wprowadzeniem zakazu palenia węglem w gospodarstwach domowych. Zwolennikami tego rozwiązania są przede wszystkim osoby w wieku 56-80 lat, a także z miejscowości liczących 100-199 tys. ludności.

Ruch drogowy 2021 Od 1 czerwca pieszy uywajcy smartfona nie bdzie mia prawa wej na jezdni 4x3Jednym z zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest korzystanie ze smarfona podczas przechodzenia przez jezdnię. Już w czerwcu wejdą jednak w życie przepisy, które tego zakazują.

2 Ruch drogowy 2021 Czas przygotowa auto do wiosny jak to najlepiej zrobi 4x3Dokładne umycie samochodu po zimie to nie tylko kwestia estetyki – można w ten sposób ochronić samochód przed postępowaniem korozji. Oprócz tego regularne mycie auta, zwłaszcza szyb, lusterek i reflektorów, pozwala zadbać o maksymalną widoczność podczas jazdy, co ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

Ruch drogowy 2021 Nadchodzi wiosna Czyy na zmian opon ju nadszed czas BAZA 4x3Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią czas wymiany opon zimowych na letnie. W zeszłym roku ze względu na tzw. twardy lockdown spowodowany pandemią koronawirusa, w okresie wiosennym czynność tę karano mandatami aż do interwencji związków przemysłu oponiarskiego, motoryzacyjnego oraz dealerów samochodów.

Ruch drogowy 2021 Co zrobi by dziecko byo bezpieczne w samochodzie 4x3W Polsce coraz więcej dzieci ginie w następstwie wypadków samochodowych, które są przyczyną prawie połowy zgonów małoletnich w każdej podkategorii wiekowej.

Smartfon w rku dziecka Korzystania uczy raczej nie trzeba ale zasad bezpieczestwa warto 2021 4x3Wręczając najmłodszym smartfona, raczej nie trzeba martwić się, czy będą wiedzieli, jak z niego korzystać, a bardziej o to, czy będą robić to bezpiecznie.

Bezpieczestwo w sieci Stare hasa i niezabezpieczony sprzt zachcaj cyberprzestpcw do dziaania 2021 4x3Ataku hakerów boi się już co czwarty Polak. Oszuści nic sobie jednak z tego nie robią i bazując na naszej niewiedzy, bez skrupułów wykorzystują czas pandemii do tego, żeby się wzbogacić. Niestety często z naszą pomocą.

Wyprzedae 2021 Jak cyberprzestpcy poluj w sieci na swoje ofiary 4x3Kończy się kolejny sezon wyprzedaży, będący czasem szczególnej aktywności cyberprzestępców. Ze względu na zamknięcie sklepów, wiele osób chętniej niż w ubiegłych latach korzystało z handlu online. Tymczasem oszuści, jak co roku, stosowali inżynierię społeczną, aby żerować na emocjach ofiary, a następnie podjąć próbę kradzieży pieniędzy i danych osobowych.

Ksieczki mieszkaniowe PKO Teraz wkady plus premia gwarancyjna nawet przy inwestycji termomodernizacyjnej 2021 4x3Miliony Polaków oszczędzających na książeczkach mieszkaniowych zostało nabitych w butelkę. Szacuje się, że mogli stracić nawet kilkadziesiąt miliardów dzisiejszych złotych! Jaką obecnie mają wartość książeczki mieszkaniowe i do czego można je wykorzystać?

Ruch drogowy 2021 Jak prowadzi auto zim Sprawd co radz eksperci 4x3Mamy prawdziwą zimę. O tej porze roku warunki drogowe mogą się szybko zmieniać, a jazda po śliskich nawierzchniach dla nikogo nie jest przyjemnością. Jak jeździć bezpiecznie i unikać wpadek, które mogą nas kosztować sporo nerwów i nie tylko?

Ruch drogowy 2021 Frytki i kawa tylko na wynos Jednak bez konsumpcji w trakcie jazdy 4x3W związku z obowiązującym zakazem spożywania posiłków w lokalach gastronomicznych wiele osób kupuje dania na wynos. Nie powinno to jednak skłaniać kierowców do jedzenia czy picia podczas prowadzenia pojazdu, ponieważ rozproszenie uwagi może skończyć się wypadkiem drogowym.

Energetyka Polacy chc zmiany na zielon energi Dlaczego nadal krluje wgiel 2021 4x3Polacy deklarują coraz chętniej postawy eko i są gotowi walczyć z ociepleniem klimatu. Tymczasem rok 2020 przechodzi do historii jako ten, w którym pod względem produkcji energii z węgla Polska przegoniła pozostałe 25 kraje unijne razem wzięte!

Ruch drogowy 2021 Kierowco czy wiesz jak przygotowa si na pierwsze przymrozki 4x3Nawet niewielkie przymrozki potrafią być zagrożeniem dla bezpieczeństwa jazdy. Zjawisko to może negatywnie wpływać na widoczność oraz zwiększać ryzyko poślizgu.

Ruch drogowy Bezpieczna jazda zaley take od ubioru kierowcy Co jest najwaniejsze 2021 4x3Strój kierowcy ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Nieodpowiednie buty, zsuwająca się na oczy czapka czy maseczka, kurtka krępująca ruchy - to wszystko może utrudniać prowadzenie pojazdu.

Boe Narodzenie 2020Przedwiteczne zakupy online bez opat za przesyk szykuj si na Dzie Darmowej Dostawy II fala 10 XII 4x3W tym roku przedświąteczne zakupy w Internecie mogą nie być opcją; nie można bowiem wykluczyć sytuacji, w której staną się jedyną możliwością. Termin Dnia Darmowej Dostawy w dniu 10 grudnia jest więc nieprzypadkowy. To ostatni bezpieczny czas robienia zakupów w sieci, jeżeli mają one dotrzeć do nabywcy przed świętami.