sylwester 400 x 300Choć sylwester 2021 już za kilka dni to wciąż nie brakuje pytań o jego organizację. Jak będzie wyglądała ostatnia noc w tym roku i jakie obostrzenia nas obowiązują?

 

Portal Sylwestrowo.pl sprawdził, jak przygotowują się zarówno goście jak i organizatorzy sylwestrowych zabaw.

Sylwestrowe poszukiwania last minute

Nowe zasady i wysokie ceny nie zrażają w tym roku turystów. Według danych portalu Sylwestrowo.pl, tylko w ciągu ostatnich kilku dni zainteresowanie ofertami sylwestrowymi

 

Sylwester1 Fot. materiały prasowe Sylwestrowo.pl


w internecie wzrosło 3-krotnie w porównaniu do pierwszej połowy grudnia. W ostatniej chwili najczęściej szukamy zabawy w Warszawie, Krakowie i Zakopanem.
Stolica Tatr jak co roku jest najdroższą, ale też najpopularniejszą opcją. Jeśli Nowy Rok chcemy powitać w górach, to mamy jeszcze ostatnią szansę na rezerwację apartamentu. Trzeba się jednak liczyć z kosztami na poziomie 1600 złotych za dobę. Z powodu odwołanych imprez miejskich, dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie sylwestrowe bale i imprezy w klubach, jednak obowiązywać będą tam nowe zasady...

Nowe obostrzenia. Co się zmieni?

Już po raz drugi nowy rok powitamy w cieniu pandemii. Kluby nocne i dyskoteki, choć obecnie pozostają zamknięte, otworzą się na tę jedną, wyjątkową noc.Tym razem jednak przy wejściu

 

Sylwester2 Fot. materiały prasowe Sylwestrowo.pl


do klubu, zamiast odpowiedniego stroju, sprawdzony zostanie certyfikat covidowy. W teorii
na sylwestrowej imprezie z zachowaniem reżimu sanitarnego będzie mogło bawić się maksymalnie 100 osób. W praktyce na parkiecie wirować będzie jednak zdecydowanie więcej gości.
Do nowego limitu nie zostaną wliczone osoby w pełni zaszczepione lub posiadające negatywny wynik testu, ale tylko pod warunkiem okazania aktualnego zaświadczenia. Podobnie sytuacja będzie wyglądać w hotelach, restauracjach, teatrach czy kinach, gdzie limit tylko dla niezaszczepionych gości wynosi 30% maksymalnego obłożenia.
Czy mamy obowiązek okazania certyfikatu podczas sylwestrowej imprezy? Rządowe rozporządzenie przenosi odpowiedzialność za okazanie certyfikatu covidowego na gości i klientów. Zapis o dokumencie potwierdzającym szczepienie może się znaleźć również w regulaminie obiektu lub imprezy. Wtedy jesteśmy zmuszeni go przestrzegać. Jeśli nie okażemy certyfikatu, zostaniemy zaliczeni do limitu maksymalnie 100 gości. Jeśli zostanie on przekroczony, organizator będzie mógł odmówić nam udziału w zabawie.

Czy rząd dotrzyma obietnic?

W kwestii obostrzeń i certyfikatów covidowych nadal wiele pytań mają również sami właściciele obiektów. Do tej pory brakuje im twardej podstawy prawnej do kontrolowania certyfikatów szczepień z zachowaniem przepisów RODO.

 

Sylwester3

Fot. materiały prasowe Sylwestrowo.pl

 

Organizatorzy starają się również jak najlepiej zabezpieczyć swoich gości. W razie rezygnacji oferują zmianę terminu, voucher o równowartości wpłaconych środków bądź zwrot wpłaconej kwoty. Mimo stosunkowo wysokich cen, wystrzałowych dochodów w tym roku raczej nie będzie:
”Część sylwestrowych ofert rzeczywiście jest już wyprzedana. Organizatorzy kuszą gości sylwestrowymi pakietami dostosowanymi do klienta: zawierającymi menu wegańskie czy kolacje z egzotycznym motywem, pakiety wellness lub kinderbale dla najmłodszych w cenie. Właściciele obiektów przyznają jednak, że liczba rezerwacji jest nadal mniejsza niż przed pandemią” - dodaje Mateusz Goliat z Sylwestrowo.pl.

SANDRA WOJNAROWSKA

 Analizujemy wszystko co ważne dla Twojego portfela oraz praw i obowiązków. Jeśli polubisz nas na Facebooku, każdy nowy artykuł wyświetli się na Twojej stronie zaraz po publikacji; w ten sposób nic ważnego nie umknie Twojej uwadze. Kliknij więc w ten tekst, zznajdziesz się na taszym fanpage i u gór zostanie Ci do kliknięcia boksik "polub"!