WYDATKI

Ruszy polski Amazon Od razu mona na nim paci BLIKIEM 2021 4x3Klienci mogą zapłacić BLIKIEM od samego początku obecności globalnej platformy Amazon na polskim rynku. Dla BLIKA to kolejny ważny globalny partner e-commerce.

Nowa normalno Co trzeci konsument jest zdania e w pandemii ronie znaczenie zdrowej diety 2021 4x3 NEZ NWNormlJednym z efektów pandemii, który może mieć długofalowe pozytywne konsekwencje, jest wzrost znaczenia zdrowej żywności.

Nowa normalno Teraz online kupujemy take na raty telewizory i rowery najczciej jednak smartfony 2021 4x3Pandemia mocno zmieniła zakupy online. Rośnie nie tylko liczba transakcji ale zmieniła się ich forma.

Zakupy online związały się mocno z możliwością skorzystania z kredytu ratalnego. W tej formie najpopularniejsze są transakcje w sklepach internetowych ze sprzętem AGD i RTV. Na raty kupujemy w sieci także z meble oraz artykuły sportowymi.

Walentynki 2021 Nie w knajpce wic wypij Przytul mnie Bratni Dusz czy Kotku Wrc Pniej 4x3Tegoroczne Walentynki będą zdecydowanie inne niż te, które znaliśmy dotychczas. Nic po romantycznej kolacji w ulubionej knajpce, przy kieliszku magicznego wina lub innego wyjątkowego trunku. Co w zamian?

Transakcje w nowej normalnoci Cho lubimy wygod wic i patnoci kartto w czasach pandemii chcemy mie gotwk w portfelu 2021 4x3Pandemia ma różne skutki - mniej lub bardziej oczywiste. Jednym z przynajmniej lekko zaskakującym jest zahamowanie trendu wypierania gotówki z obrotu i gospodarki. Ze względu na niepewność i potrzebę bezpieczeństwa, chcemy mieć rezerwy właśnie w postaci rzeczywistego pieniądza.

Karnawa 2021 Bez hucznych imprez ale z dobrym drinkiem Najlepiej na bazie wina 4x3Wino kojarzy się raczej z powolnym sączeniem i delektowaniem, bez zbędnych dodatków – przecież samo w sobie jest idealne. Jednak karnawał jest od szaleństw! Nawet, jeśli wyjątkowo spędzasz go w domu w piżamie, warto spróbować poszaleć chociaż z zawartością kieliszka.

Termomodernizacja 2021 Warto zainwestowa wicej ale pompa ciepa daje zyski jak adne inne rozwizanie 4x3Co przemawia za rosnącą popularnością tych urządzeń? Oszczędność i komfort użytkowania. Pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła. Ogrzewa pomieszczenia i wodę, a latem może pełnić także funkcję chłodzenia. Do działania potrzebuje energii odnawialnej z powietrza, wody lub ziemi oraz podłączenia do prądu, którego pobiera śladowe ilości.

Teraz pizza nie wystygnie nim zapacisz Uber Eats wprowadza patnoci BLIKIEM 2021 4x3W czasach izolacji społecznej oraz bezkontaktowych dostaw, Uber Eats uruchamia nowy sposób płatności na swojej platformie. Klienci mogą już opłacić swoje zamówienia za pośrednictwem BLIKA.

Kredyt na EkoWydatki Bank Pocztowy z now ofert dla aktywnych ekologicznie Polakw 2021 4x3W ramach oferty klienci indywidualni mogą uzyskać nawet do 50 000 zł dodatkowego finansowania na cele takie jak np. zakup energooszczędnego sprzętu AGD, roweru a nawet hulajnogi, a także zakup lub montaż pomp ciepła, kotłów centralnego ogrzewania czy odnawialnych źródeł energii.

Zimowe wyprzedae 2021 Sezon zacz si wczeniej potrwa duej Jak kupuj Polacy 4x3Polacy na stałe upodobali sobie zimowe wyprzedaże, a tegoroczny peak to bardzo ważny czas dla sklepów i marek, które wraz z nim chcą wyprzedać zalegający asortyment, odrobić straty i przede wszystkim - zrobić miejsce na nowe kolekcje.

Nowa normalno Teraz Amerykanie dobra luksusowe kupuj w second handach Ten trend trafi do Polski 2021 4x3Jak po Gucci, to do lumpeksu – brzmi motto Amerykanów, którzy w czasie pandemii po luksusowe produkty, jak jeden mąż, udają się do second handu.

Nowa normalno Pandemia zwikszya zainteresowanie zmian wntrz w mieszkaniach i domach Nie szczdzimy na nie pienidzy 2021 4x3Wydatki na produkty aranżacyjne w domach i mieszkaniach w ciągu ostatnich 12-stu miesięcy wzrosły o ponad 20 proc. względem ubiegłego roku. Wpłynął na to przede wszystkim czas spędzany w domach podczas pandemii. Jakie elementy wyposażenia wnętrz użytkownicy wybierali najczęściej w mijającym roku?

Nowa normalno W czasie pandemii Polacy najczciej zalegaj z opatami za prd mieszkanie i telefon 2021 4x3Z powodu pandemii blisko 20 proc. Polaków ma problem z terminowym opłacaniem rachunków i spóźnia się z bieżącymi opłatami. Średnio nawet do dwóch tygodni.

wita i po witach Bez wyrzutw nie ma ich kto nie wyrzuca oszczdzajc na zasobnoci portfela i litujc nad klimatem II Fala 2020 4x3Okres świąteczny to czas, w którym wiele osób wpada w sidła nadmiernego konsumpcjonizmu. Wszechobecne reklamy i promocje kuszące nas z każdej strony, ozdoby i choinki sprawiają, że zaczynamy działać impulsywnie i pod wpływem emocji zapominamy o zdrowym rozsądku i o tym, jakie skutki będą miały nasze konsumenckie decyzje.

Zakupy 2020 Patnoci odroczone stay si hitem rynkowym a czas zakupw witecznych to potwierdza II fala 4x3Dziś możliwość przesunięcia terminu zapłaty za zakupy oferuje już ponad 30 proc. największych sklepów internetowych w Polsce. Tę metodę płatności Polacy docenią szczególnie w okresie świątecznym, kiedy ponadprogramowe wydatki mogą niejednokrotnie zaskoczyć.

Zakupy 2020 W drugiej fali COVID wydajemy wicej i wybieramy drosze produkty 4x3Podczas drugiej fali pandemii zachowania konsumentów nieco się odwróciły. Strach związany z koronawirusem i ewentualną kwarantanną zmalał. Klienci kupują mniej produktów, ale wydają stosunkowo więcej pieniędzy. Polacy nie robią już zapasów żywności, ale wybierają droższe produkty.

Budet domowy 2020 W grudniu najwaniejsze s wydatki na upominki dopiero po nich na jedzenie II Fala 4x3Choć COVID ciągle jest powodem zmartwień nie tylko o zdrowie, ale i stabilność finansową, nie zamierzamy oszczędzać na przentach gwiazdkowych. Dla większości Polaków zakup upominków i finanse na nie to absolutny priorytet w grudniowym budżecie domowym.

Boe Narodzenie 2020 Chro swoje dane i zadbaj by twoje zakupy w Internecie i nie tylko byy bezpieczne II FALA 4x3W tym roku jak nigdy dotąd dwa na trzy prezenty gwiazdkowe kupujemy w sklepach internetowych. To duża wygoda i przejaw nowoczesności. cieszą się firmy kurierskie i... cyberprzestępcy!

Boe Narodzenie 2020 Wyszukiwarki Google potwierdzaj e najwicej prezentw kupujemy w Black Friday i w poowie grudniaWedług danych z wyszukiwarki Google, zainteresowanie świętami rozpoczyna się już na początku września. W połowie listopada wzrasta wyszukiwanie wyprzedaży, ponieważ zakupy świąteczne planujemy w Black Friday. Największe zainteresowanie hasłem “prezenty”, ponad 3 razy większe niż standardowe, przypada jednak na połowę grudnia. W 2020 roku hasło “prezenty na święta 2020” wpisujemy w Google o 15 825% częściej.

Wasna elektrownia na dachu Panele fotowoltaiczne 2020 II Fala 4x3Przy wyborze paneli fotowoltaicznych Polacy kierują się głównie ceną, a kraj, z którego pochodzi ich producent, nie ma znaczenia, Niezależnie od marki, instalacje fotowoltaiczne to wyjątkowo nieawaryjne źródło energii. Aż 94 proc. użytkowników nie miało z nimi jeszcze żadnych problemów.

Boe Narodzenie 2020Co czwarty Polak skorzysta z Black Friday by kupi gwiazdkowe prezenty II FALA 2020 4x3Black Friday co roku kusi ofertami, wielu konsumentów planuje zakupy właśnie z nastawieniem na listopadowe obniżki cenowe. Mimo że ten rok był wyjątkowy, nie przeszkodziło to w rekordowej sprzedaży.

Boe Narodzenie 2020 Co dziesity Polak planuje spdzi tradycyjne wita ale zakupy zrobi przez Internet II FALA 4x3Tegoroczne Święta zapowiadają się inaczej niż w poprzednich latach. Blisko połowa z nas planuje je spędzić z najbliższą rodziną, ale bez seniorów. Również co piąty Polak po raz pierwszy w tym roku przyrządzi samodzielnie kolację wigilijną.

Boe Narodzenie 2020 Obsypa zotem w mikoajkowym lub gwiazdkowym prezencie Czemu nie II Fala 4x3Znalezienie idealnego świątecznego prezentu to nie lada sztuka, zwłaszcza gdy chcemy podarować bliskim coś wartościowego i wyjątkowego. W takiej sytuacji warto zainteresować się niestandardowymi podarunkami. Niektóre z nich mogą zaprocentować w przyszłości, np. złoto. W jakiej formie można je podarować?

Boe Narodzenie 2020 W tym roku witeczne prezenty kupujemy zdecydowanie online a nie w tradycyjnych sklepach 2020 II FALA 4x3Wygoda, zaoszczędzony czas, konkurencyjne ceny - to atuty, które przemawiają od dawna za sklepami internetowymi. W tym roku doszło do tego bezpieczeństwo, mające kluczowe znaczenie w czasach pandemii. To tłumaczy dlaczego w tym roku gwiazdkowe prezenty w sklepach internetowych kupi aż trzech na czterech Polaków.

Dieta wege 2020 Jak przygotowa pyszne rolinne burgery w domu II Fala 4x3Chrupiąca bułka, soczysty kotlet, świeże warzywa i aromatyczne sosy – to elementy składowe idealnego burgera. Danie mało skomplikowane, ale zwłaszcza w wersji wege, w której kotlet jest nie z mięsa, ale z produktów roślinnych wymaga to czasu. Dla tych, którym głód nie daje czekać są już gotowe produkty, np. FroSTY.

Boe Narodzenie 2020 Galerie handlowe przed witami moe odwiedzi co drugi Polak Czy to bezpieczne 2020 II FALA 4x3Można spodziewać się, że w tym roku galerie odwiedzi o kilka milionów klientów mniej. Nadal jednak przed świętami może pojawić się co drugi Polak. Radzimy jak w trzech prostych krokach bezpiecznie przejść przez proces zakupowej gorączki przed świętami.

Nowa normalno 2020 Niepewno finansowa odbija si na budecie domowym jak zmieniamy swoje podejcie do kupna polis II Fala 4x3Polacy w dobie pandemii koronawirusa poczuli niepewność finansową, spowodowaną strachem przed utratą miejsca pracy lub poziomu dotychczasowych dochodów. Na serio zaczęliśmy analizować budżet domowy pod kątem ewentualnych oszczędności, w tym cięcia wydatków.

Black Friday 2020 W Lidlu na cztery raty 43 calowy telewizor za 899 Druga fala 4x3Ostatni tydzień listopada to gratka dla wszystkich łowców okazji. Lidl Polska rozpoczyna sezon na wielkie wyprzedaże! Już od poniedziałku, 23 listopada, we wszystkich stacjonarnych placówkach oraz w internetowym sklepie Lidla ruszy Black Week, a wraz z nim promocje nawet do 80%. Taniej kupimy, m.in. odzież, akcesoria i urządzenia kuchenne, artykuły do domu, narzędzia oraz wiele innych.

00 Studia za granic Dla Polakw najbardziej atrakcyjna jest nauka na kierunkach technologicznych 2020 II fala 4x3Niektóre kierunki mogą wydać się zaskakujące, np. Ethical Hacking and Cybersecurity, czyli etyczne hakerstwo i cyberbezpieczeństwo. Są też Visual Effects and Motion Graphics, Digital & Technology Solutions, 3D Games Art and Design, czy Artificial Intelligence and Computer Science.

Jedenaste nie marnuj ywnoci Kupujesz na zapas z gry zdecyduj jak zagospodarujesz nadwyki II fala 2020 4x3Marnowanie żywności to zjawisko wykraczające poza jej wyrzucanie. Odpady są bowiem nieuchronne i można co najwyżej odpowiednio je zagospodarować i ograniczyć do niezbędnego minimum skalę zjawiska. Marnowanie to już przejaw lekkomyślności i trzeba z nim walczyć zdecydowanie. Sprawa zaś nabiera na aktualności teraz gdy ze względu na COVID kupujemy więc niż zwykle z opcją "na zapas".

Dieta 2020 Norweski oso wygrywa zdecydowanie w konkursie na najpopularniejsz wrd Polakw ryb II Fala 4x3W Polsce coraz większą sławą cieszą się azjatyckie przysmaki. Sushi jest bardzo popularne i już prawie połowa Polaków wskazuje, że spożywa je raz w miesiącu lub więcej. A wśród ulubionych dodatków rybnych dwóch na trzech Polaków wskazuje na łososia. Popularne są też krewetki oraz tuńczyk.

Kupuj lokalnie gotuj regionalnie Lewiatan akcj promocja produktw lokalnych 2020 II fala 4x3PSH Lewiatan przygotowała prawdziwą gratkę dla miłośników kuchni i lokalnych smaków. Od 5 listopada w sklepach sieci będzie dostępna druga edycja inspirującej książki kucharskiej „Gotuję z Lewiatanem”. Tegoroczne wydanie poświęcone jest bogatym smakom polskiej kuchni regionalnej, zaprezentowanym w nowoczesnej formie.

Remont wykoczenie nowa dekoracja lubimy upiksza mieszkania domy 2020 II fala 4x3Dekoracje, oświetlenie i farby to najczęściej kupowane przez Polaków kategorie produktów remontowo-wykończeniowych w Internecie. Na te artykuły nabywane za pośrednictwem Internetu Polacy wydają średnio 465,35 zł miesięcznie.

Leo express bilety aplikacja SkyCash 2020 IIfala 4x3 Bilety na przejazdy kolejowe Leo Express od dziś można kupić w SkyCash. Jest to już 11. przewoźnik kolejowy, ale pierwszy zagraniczny, którego oferta dostępna jest w aplikacji. Wśród udostępnionych tras znajdują się m.in. połączenia z Krakowa i Wrocławia do Pragi.

Zabytki Madryt Botin 2020 4x3Kto nie kocha gorącego makaronu w aromatycznym sosie, którego smak idealnie uzupełnia dopasowany kieliszek wina? Sprawdźcie, jakie zestawy smakowe sprawdzają się najlepiej!

Ubezpieczenia majtkowe Odszkodowania polis 22 mld z szkody 2020 2 fala 4x3Choć firmy ubezpieczeniowe wypłacają w Polsce ponad 22 miliardy złotych rocznie w formie odszkodowań, to i tak ta gigantyczna kwota pokrywa ledwie część szkód. Najwięcej tracimy wskutek wypadków komunikacyjnych oraz zdarzeń związanych z mieszkaniem. Wśród szkód tej drugiej kategorii najczęściej likwidujemy szkody związane z włamaniem oraz podtopieniami i zalaniem lokalu. Prawdopodobieństwo kradzieży lub powodzi stanowi ważny argument w podejmowaniu decyzji na temat zakupu lub przedłużenia polisy.

OC kierowcy Jesie obnika 2020 II fala 4x3Wiemy już, jak kształtowała się średnia cena OC w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku. Przez chwilę kierowcy mogli cieszyć ię obniżkami kosztów obowiązkowego ubezpieczenia. Jednak czynniki długookresowe mówią, że obniżka nie trwała długo i koszty polis ubezpieczeniowych wzrosną. 

Kredyty mieszkaniowe Ile starych dugw dlaczego we frankach 2020 II fala 400 x 300Komisja Nadzoru Finansowego podała niedawno ciekawe informacje o kredytach mieszkaniowych z okresu sprzed boomu mieszkaniowego przerwanego kryzysem frankowym. Kredyty zaciągnięte w którym roku ciążą najbardziej dłużnikom?

vege day 2020 4x3Wegetarianizm to obecnie jeden z najsilniejszych trendów żywieniowych w naszym kraju i nadal ma tendencję wzrostową. Popularność diety wykluczającej mięso będzie przybierała na sile, ponieważ z tegorocznych badań immunologów Polskiej Akademii Nauk wynika, że dieta wegetariańska wpływa korzystnie na działanie układu odpornościowego.

jedzenie restauracja mięsoMarchewka i ziemniaki to produkty najchętniej jedzone przez nie w daniach, a z owoców w diecie malucha najczęściej gości jabłko.

dom wyburzenie 2020 4x3Prawie 40 proc. badanych Polaków zadeklarowało, że tej jesieni nie planuje większych wydatków. Reszta ma w planach remonty, a co ósmy badany rozważa kupno samochodu.

Cntrum Zakupów lato Bielsk 2020 4x3 nnPLN rozmnożył się nawet o jedną trzecią, a Polska nie jest jedynym krajem, w którym do obiegu trafia coraz więcej banknotów, choć nigdzie ich liczba w obrocie nie wzrosłą aż o 27 proc., jak złotych w Polsce.

miasto 2020 4x3Kupując nowe, czy używane auto zwracamy uwagę na moc silnika, rodzaj skrzyni biegów, przebieg czy wyposażenie. Jednak rzadko myślimy o tym, ile stracimy sprzedając kiedyś dany model samochodu.

Bankomat chwilowo nieczynny 2020 4x3 nnW czasie epidemii koronawirusa polubiliśmy nowe technologie i chętniej korzystamy z płatności bezgotówkowych. Zaraza nie zniechęciła nas także do restauracji i hoteli - przynajmniej w wakacje.

Paczkomat 13 Gamma 2020 4x3nnPolacy lubią mieć wybór. Nie inaczej jest w przypadku decydowania o sposobie dostarczenia paczki z towarami zakupionymi przez internet. Pandemia sprawiła, że faworyzowana do tej pory przy zakupach internetowych Poczta Polska straciła pierwszeństwo względem firm kurierskich. Dlaczego?

rachunki 400 x 300W obecnej sytuacji wszyscy szukamy oszczędności i ograniczamy niepotrzebne wydatki. Jest jeszcze jeden sposób, aby w naszej kieszeni co miesiąc zostało więcej pieniędzy – odpowiednie gospodarowanie prądem, gazem i wodą. W ten sposób można sporo zaoszczędzić. Sprawdź, jak to zrobić!

ryby 400 x 300Chcielibyśmy zwiększyć ilość ryb i owoców morza w diecie, pokazują badania. Doskonale wiemy jak ważne są one dla naszego zdrowia, szczególnie tłuszcze omega3 i gdy tylko mamy okazję spożywamy je - nie tylko w nadbałtyckich smażalniach ryb w wakacje.

zabawki 400 x 300Nadchodzący rok szkolny to idealna okazja, by wprowadzić zmiany w pokoju dziecka. Jak stworzyć przestrzeń, która połączy funkcję miejsca zabawy, nauki i odpoczynku.

szkolne zakupy 400 x 300Niemal czterech na dziesięciu rodziców uważa, że pandemia i jej skutki w żaden sposób nie wpływają na ich wydatki związane z wyprawkami szkolnymi. Ale prawie co trzeci ankietowany przeznaczy na takie zakupy mniej pieniędzy niż w ubiegłym roku. Blisko połowa z tej ostatniej grupy respondentów zrobi to raczej z ostrożności.

bagaż 400 x 300Co jest bardziej prawdopodobne: to że w trakcie urlopu trafisz do szpitala czy to, że Twój bagaż zagubi się albo zostanie skradziony?

dojazdy 400 x 300W związku z pandemią Polacy rzadziej korzystają z transportu publicznego. Tylko w kwietniu było o 78 proc. mniej takich przejazdów. Jesienią możemy mieć do czynienia z drugą falą pandemii - w jej obliczu rośnie zainteresowanie zakupem własnego samochodu, który zapewnia nie tylko niezależność i mobilność, ale także większe poczucie bezpieczeństwa.

trudniej o chwilwk 2020 4x3Co robimy gdy potrzebujemy pieniędzy na wydatek, a mamy kłopot ze znalezieniem finansowania? Dwóch na trzech Polaków w takiej sytuacji nie ma zamiar odpuszczać i gotowych jest zapożyczyć się, niezależnie od kosztu. Co trzeci Polak deklaruje, że gdyby znalazł się w nagłej potrzebie finansowej, a nie otrzymałby pożyczki w banku lub firmie pożyczkowej, to szukałby pieniędzy w każdym możliwym miejscu.

przemylane DUE wydatki po pandemii 2020 4x3Co mieliśmy kupić dziś, kupimy jutro-pojutrze, ale kupimy na pewno. Tak mogłoby brzmieć motto nowej strategii Polaków w czasach pandemii koronawirusa w odniesieniu do planów związanych z zakupem, z którym wiążą się poważniejsze wydatki, nierzadko z oszczędności lub pożyczanych pieniędzy.

wyposaenie ogrodu zakup w sieci 2020 4x3Letnie miesiące to gorący okres nie tylko ze względu na wysokie temperatury na termometrach, ale przede wszystkim – sezonowe wyprzedaże. Zakończenie okresu lockdown’u i sezon wakacyjny sprawiły, że wśród topowych kategorii wybieranych przez miłośników wyprzedaży znalazły się meble i akcesoria ogrodowe, dodatki na balkon oraz taras i krzesła kuchenne.

Jakim typem wczasowicza jeste 2020 4x3Wakacje w pełni. Pomimo wcześniejszych obaw, że być może wszyscy będziemy zmuszeni spędzić je w domu, okazało się, że i w tym roku ruszymy na wyczekany urlop. Ze względu na ograniczone możliwości podróżowania, większość z nas pozostanie w Polsce, która oferuje wiele rodzajów wypoczynku w odmiennych regionach.

platność 400 300Coraz więcej konsumentów chce robić bezpieczne, wygodne zakupy u różnych sprzedawców i na różnych platformach. Łatwość i spójność dokonywania płatności za zakupy online we wszystkich kanałach cyfrowych i za pomocą dowolnej karty stały się obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

oshee 2020 lipiec 23 2020 4x3W bananach a nawet w szpinaku zostały śladowe ilości witaminy! Doszło do tego, że nawet dietę bogatą w warzywa i owoce trzeba uzupełniać. Może jednak zamiast w formie tabletek, sięgnąć po witaminizowane napoje?

Drewniany dom pod projekt 2020 4x3Polacy coraz częściej decydują się na budowę dużego domu z drewna. Nieruchomości tego typu powstają głównie na terenach wiejskich, a ich budowa to koszt średnio 362 tys. zł.

Auto na lato po COVID 2020 4x3Wakacje 2020 są pod wieloma względami inne od wcześniejszych i upłyną pod znakiem rodzinnych wyjazdów samochodem. Jakie auto warto wybrać na wyjazd z rodziną i jakie są główne zalety trzech popularnych typów nadwozi?

kosmetyki 400 x 300Polacy nie chcą kupować już najtańszych kosmetyków. Coraz bardziej liczy się ich działanie. Podczas zakupu kosmetyków konsumenci zwracają uwagę głównie na ich skuteczność i jakość. Cena jest na drugim miejscu.

pieniądze 400 x 300Cennym upominkiem ślubnym, który na długo pozostaje w pamięci są sztabki złota. Z powodzeniem zastępują takie popularne prezenty jak koperta z gotówką, porcelana i mały sprzęt AGD.

ziemnioki vs kartofle wczesne 2020 4x3Po okresie oczekiwania na nowalijki przyszedł czas na młode ziemniaki. Dla wielu osób te pierwsze, gotowane bez obierania, serwowane z koperkiem, jajkiem sadzonym i zsiadłym mlekiem, są nie tylko miłym wspomnieniem z dzieciństwa, ale również, o czym mało kto wie, zdrowym i pełnowartościowym posiłkiem, który dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Zakupy pod domem postCovid 2020 4xx3W czasie pandemii prawie jedna trzecia kupujących odkryła nowe lokalne sklepy i nowych dostawców ze swojej okolicy i teraz masowo decydujemy się na robienie zakupów nie w supermarketach, ale u lokalnych przedsiębiorców. Nastąpił wzrost wydatków na zakupy w piekarniach, sklepach warzywno-owocowych oraz sklepach mięsnych.

empik 400 x 300W pierwszym półroczu 2020 roku nie zabrakło interesujących muzycznych premier (jak np. Quebonafide czy Kazik) i debiutów (Mata). Niektóre krążki utrzymały się w czołówce sprzedaży, mimo że trafiły na półki prawie rok temu. Kto zyskał największą sympatię mieszkańców południowej Polski, a jaki album połączył wschód i zachód kraju?

Finanse Wsplne konto bo taniej po koronie 2020 4x3Przy historycznie niskich stopach procentowych banki grożą podwyższaniem opłat za prowadzenie konta bankowego. Może więc jeszcze nim to nastąpi, szukając ucieczki od dodatkowych kosztów w budżecie domowym rozważyć wariant wspólnego konta bankowego.

wakacje pociąg 400 x 300W tym roku urlop spędzimy w kraju – zadeklarowało tak 87 proc. osób zapytanych przez Polską Organizację Turystyczną. Jednak nie tradycyjnie: pociąg lub samolot będą głównym środkiem lokomocji, na który zdecydujemy się w wakacje 2020.

auto wynajem 400 x 300Wynajmując samochód na wakacje w czasie epidemii, warto zwrócić uwagę na jego dezynfekcję. Co jeszcze powinniśmy sprawdzić, by uniknąć stresu podczas urlopu?

wyprz po koronie 2020 4x3Gorące Towary to nowa akcja promocyjna, którą Ceneo.pl przygotowało dla swoich użytkowników. Łowcy Okazji na głównej stronie będą mogli ustrzelić produkty tańsze nawet o 70 procent!

Drzwi polisa 2020 4x3Aplikacje porównujące ceny ubezpieczeń komunikacyjnych wykazały jednoznacznie, że rozpiętość cen w ofertach firm ubezpieczeniowych jest ogromna. Nie inaczej jest z polisami dotyczącymi nieruchomości, co na podstawie analizy ofert pokazuje multiagencja ubezpieczeniowa.

wyprzedaż 400 x 300Wyprzedaże - w tym roku wystartowały wcześniej, niż zwykle. Jak będą wyglądały te sezonowe i jakich przecen możemy się spodziewać?

kino 400 x 300Koronawirus wpędził nas w home office, a przy okazji wiele osób odkrywa na nowo uroki życia domowego, w tym także potencjał tkwiący we własnych ścianach. Nie trzeba biec do restauracji na doskonały posiłek, nie trzeba znosić uciążliwych współwidzów w kinie. Kino można mieć w domu!

Mskie gadety na dzien Ojca 2020 4x3 WWWDzień Ojca zbliża się wielkimi krokami. To doskonała okazja, by sprawić każdemu tacie radość, wręczając mu wyjątkowy prezent. Dokonaliśmy przeglądu męskich gadżetów, które przypadną do gustu każdemu ojcu, niezależnie od wieku.

dzien ojca lidl 400 x 300Dyskonty, w których zazwyczaj robimy duże zakupy w tym roku chcą nam też pomóc w nabyciu prezentów na Dzień Ojca. Niedawno było o ofercie Rossmanna, teraz o propozycji Lidla.

sushi 400 x 30018 czerwca to Międzynarodowy Dzień Sushi. Chyba nawet Lech Wałęsa kandydując na prezydenta ćwierć wieku temu i zapowiadając, że Polska będzie drugą Japonią nie dzisiejszą zawrotną karierę japońskiej kuchni miał na myśli.

Kosmetyki na dzie ojca 4x3Mamy i dzieci miały już swoje święto więc teraz czas na Dzień Ojca. Tatusiowie świętują 23 czerwca. Co im kupić? Jaką niespodziankę sprawić?

Panele 2020 po koronie BielskPodlaski 4x3Nareszcie wymiana kopciuchów na ekologiczne piece oraz instalowanie paneli słonecznych zastępujących prąd z węglowych elektrowni nabiera w Polsce właściwego tempa. Pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne zyskują nabywców w niespotykanych wcześniej ilościach.

lidl 400 x 300Od poniedziałku, 8 czerwca, we wszystkich sklepach Lidl oraz na lidl-sklep.pl można kupić kolekcję marki Esmara wykonaną w pełni z lyocellu – ubrania wprost idealne na lato!

Domek z ogrdkiem 2020 4x3Jeżeli kryzys związany z epidemią koronawirusa nie wpłynął na naszą sytuację finansową i przewidujemy, że tak się nie stanie również w przyszłości, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby złożyć wniosek o kredyt. W wyniku niedawnych obniżek stóp procentowych, kredyt będzie wyjątkowo tani.

osiedle 400 x 300Problemów z uzyskaniem kredytu hipotecznego, nawet w trakcie pandemii, nie powinny mieć osoby otrzymujące wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę. Banki w czasach pandemii nie wymagają osobistych wizyt, a pośrednicy kredytowi uruchamiają do kontaktu kanały online, co wpływa na wygodę i bezpieczeństwo klientów.

zakupy 1 czerw 400 x 300Przy wyborze prezentu dla najmłodszych członków rodziny najważniejsze jest, aby trafić w ich gusta i potrzeby, mając jednocześnie na uwadze, aby upominek był funkcjonalny oraz służył dziecku przez lata.

domek ogrodek 2020 korona 4x3Dwumiesięczna izolacja i zamknięcie w mieszkaniach sprawiły, że przekonaliśmy się, jak ważna jest dla nas przestrzeń i przebywanie choćby w niewielkim otoczeniu zieleni.

Urlop 2020 po koronie 4x3Wiadomo już, że tegoroczne wakacje trzeba spędzić raczej w kraju. Gdy tylko odmrożono turystykę, zaczął się wyścig po co atrakcyjniejsze miejscówki. Najpierw w innych regionach Polski niż zwykle, ale teraz wszystko zdaje się wracać do normy.

wie Tortugas 2020 korona 4x3Odmrożone sklepy i lokale piszą do swoich klientów, by przypomnieć o swoim istnieniu. Wiele internetowych sklepów, zwłaszcza spożywczych, czeka za to szok. Gdy tygodniowe kolejki oczekujących na dostawę się skończyły, jak na dłoni wyjdą ich wszystkie błędy marketingowe.

master c 400 x 300Mastercard udostępnił KiedyDoSklepu.pl – narzędzie, które na podstawie analizy trendów zakupowych pozwala określić, jaki ruch panuje w sklepach spożywczych na terenie Polski w różnych porach dnia i tygodnia.W ten sposób Mastercard pomaga konsumentom zrobić niezbędne, codzienne zakupy w bezpieczniejszy i wygodny dla użytkownika sposób.

Developerzy korona 2020 nowa sprzeda 4x3Wiele osób, które planowało zakup mieszkania zastanawia się, jak ten proces wygląda przy obowiązujących obostrzeniach. Jak radzą sobie w tej sytuacji agenci i klienci biur pośrednictwa?

kawa na wynos SB 2020 korona 4x3Miłośnicy Starbucks w Polsce mają powód do radości – po kilkutygodniowej przerwie mogą znów cieszyć się ulubioną kawą.

Powstrzymujemy si od remontw i AGD korona 2020 4x3Prawie połowa Polaków z powodu koronawirusa odłożyła już swoje plany wakacyjne, a co trzeci rezygnuje na razie z krótszych wyjazdów weekendowych takich jak majówka czy Boże Ciało i przekłada je na drugą połowę roku. Co czwarty Polak odłożył też na później plany związane z remontem.

Koronawirus inaczej yjemy oszczdzamy i nerwy mamy mniej umiechu 2020 4x3Konieczność długotrwałego przebywania w zamknięciu oraz perspektywa dostosowania się do zmienionego świata po kwarantannie wpływają na nasze nawyki i zachowania. A to nie pozostaje bez znaczenia dla całokształtu kondycji ekonomicznej.

ludzie maj 400 300Oprócz 1 proc. popularną wśród Polaków formą pomocy są również duże akcje charytatywne (niemal 37 proc. wskazań) i wrzucanie pieniędzy do puszek wolontariuszy (34,5 proc.). 10 proc. z nas nie pomaga wcale.

zakupy spoywcze 400 x 300Realizacja zamówień mogłaby być tańsza i szybsza za pośrednictwem merchandiserów, pracowników sklepów i wolontariuszy. Takie rozwiązanie zmniejszyłoby też liczbę osób w sklepach i kolejki.

Zimwki na letnie 4x3 2020Aby wymiana opon w dobie koronawirusa odbyła się bezpiecznie, należy odpowiednio wcześniej umówić się na wizytę w warsztacie. Jeśli zakładasz je samodzielnie, pamiętaj o sprawdzeniu stanu opon i właściwym momencie obrotowym przy dokręcaniu śrub lub nakrętek.

Urządzamy wiosną mieszkanie 400 x 300W stylu glamour czy boho, korzystając z najnowszych technologii czy wyłącznie ze sprawdzonych rozwiązań – bez względu na to, który ze sposobów remontowania jest nam bliższy, uwielbiamy remontować! I to wiosna sprzyja wprowadzaniu zmian w naszych wnętrzach.

żywność 400 x 300Naukowcy i lekarze podkreślają, że koronawirus może się utrzymywać na różnych powierzchniach nawet od kilku do kilkudziesięciu godzin. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich zasad związanych z przechowywaniem żywności. Jakie to zasady?

handel online 400 x 300Akcja #ZostańwDomu, która ma ograniczać ryzyko zarażania się koronawirusem COVID-19, szybko zmieniła zwyczaje zakupowe Polaków. Obecna sytuacja zmusza do planowania zakupów niezbędnych do dłuższego pobytu w domu.

lidl wio 400 x 300Jako społeczeństwo stoimy aktualnie przed wieloma wyzwaniami związanymi z naszym codziennym funkcjonowaniem. Dla części z nas, szczególnie seniorów 65+, wykonywanie podstawowych czynności jak np. wyjście po leki do apteki czy kupienie żywności wiąże się z ryzykiem, na które często nie chcą się narażać.

Domek z ogrdkiem 2020 4x3Polacy budują domy, ponieważ chcą mieć więcej przestrzeni, marzą o ogrodzie i uważają, że to bardziej opłacalne niż zakup mieszkania. Najczęściej budujemy się na wsiach i w niedużych miastach. Inwestycję rozpoczynamy między 30 a 40 rokiem życia.

zapasy zywKupujemy więcej żywności: nawet jeśli nie boimy się, że jej zabraknie, sądzimy, że przez kolejne ograniczenia urzędowe trudniej będzie uzupełnić zapasy. Niestety, ograniczanie naszej aktywności - inna sprawa, czy zasadne aż w takim zakresie i na obowiązujących zasadach - utwierdza nas w tych ostatnich obawach. I jeszcze jedno: wyraźniej niż wcześniej preferujemy polskie produkty.

wielkanoc pieczywo 400 300Z reguły wiemy jak zachowują się rodacy, w tym jak robią zakupy przed świętami; mając taką wiedzę sami możemy zaplanować swoje wizyty w sklepach pod własne preferencje. Ale w czasach zarazy, gdy świat stanął na głowie – czy raczej: został w domach – ta wiedza jest wiedzą historyczną. Proponuję więc skorzystać z badań – na szczęście takowe zostały przeprowadzone a ich wyniki są dostępne. Podpowiedzą one nam jak przygotować zaopatrzenie na świąteczny stół, nie mnożąc ryzyka.

masterleas 400 300Jazda samochodem zamiast publicznym transportem minimalizuje ryzyko zarażenia się koronawirusem. Coraz więcej miast zawiesza opłaty za parkowanie i apeluje o rezygnację z komunikacji miejskiej. Kierowcy bez własnego samochodu mogą go od ręki wynająć w ramach najmu długoterminowego - nawet wyłącznie na czas kwarantanny i zwrócić je w dowolnym momencie bez konsekwencji finansowych.

innogygo2 400 x 300innogy go! na czas epidemii wprowadza alternatywę dla komunikacji miejskiej w Warszawie. W cenie biletu 20-minutowego będzie można wykupić subskrypcję na 14 dni o wartości 210 zł.

zostanwodmu 400 x300#Zostajęwdomu to aktualnie jedyna słuszna opcja, ale czas spędzony w domowym zaciszu wcale nie musi być nudny. Zastanawiasz się, jak wykorzystać go pożytecznie i kreatywnie?