Mobilno z e hulajnog TIER zacz w Trjmiecie teraz wszed do Krakowa 2021 4x3TIER, wiodący europejski operator w obszarze mikromobilności, 30 kwietnia wjechał ze swoimi w 100% neutralnymi klimatycznie e hulajnogami do Krakowa.

 

TIER jest pierwszą firmą z tej branży, która podpisała z miastem porozumienie o warunkach współpracy jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Kraków jest też krokiem milowym dla berlińskiego startupu - to już setne miasto na świecie, w którym TIER zmienia mobilność na dobre.

Deal na 700 hulajnóg

Zaledwie dwa tygodnie po polskim debiucie w Trójmieście TIER dostarczy na ulice stolicy małopolski 700 e-hulajnóg, a następnie będzie sukcesywnie zwiększać ich ilość w zależności od potrzeb lokalnej społeczności.

 

TIER e hulajnogi 2

Fot. materiały prasowe TIER

 

Kraków to rynek wyjątkowy. Miasto jest od lat bardzo zaangażowane w kwestie związane z walką ze zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem powietrza. Te same wartości są również kluczowe w strategii zrównoważonego rozwoju TIER, który od stycznia 2020 r. jest firmą neutralną klimatycznie, pierwszą z obszaru mikromobilności, której udało się osiągnąć ten cel.

Proaktywny dialog

TIER jest pierwszym operatorem hulajnóg elektrycznych w Krakowie, który wystąpił do władz miasta z wnioskiem o podpisanie porozumienia o współpracy przed rozpoczęciem działalności. Na mocy tego porozumienia marka chce stać na czele pozytywnych zmian w ruchu miejskim oraz przyczynić się do redukcji emisji z transportu samochodowego. Warunki ogólne, które obejmują wyznaczony obszar działalności i strefy zakazu parkowania, zostały określone i wdrożone w ścisłej współpracy z urzędnikami miejskimi. TIER zobowiązał się też do prowadzenia zrównoważonego biznesu uwzględniającego dobro miasta i jego mieszkańców.
"Kraków to krok milowy dla TIER. To już setne miasto na świecie, w którym dostępne są nasze w 100% neutralnie klimatycznie pojazdy. Wiemy, że mieszkańcy Krakowa są wymagający i świadomi oraz cenią sobie przyjazność środowisku i bezpieczeństwo w stopniu równie wysokim, jak TIER. Jesteśmy przekonani, że to między innymi z tego powodu nasze innowacyjne, bezpieczne i komfortowe e-hulajnogi będą najchętniej wybierane przez mieszkańców" - mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Polsce.

 

Mathieu Deloly Dyrektor Zarządzający TIER Polska

Fot. materiały prasowe TIER

 

Ekologiczne i dobrze rozmieszczone hulajnogi

Ponieważ kwestia rozmieszczenia oraz dostępności e-hulajnóg w Krakowie jest szczególnie ważna, TIER będzie intensywnie pracować nad efektywnym zarządzaniem i poprawnym parkowaniem swoich pojazdów w mieście.
Wszystkie elektryczne hulajnogi TIER w Polsce są ponadto wyposażone w wymienne baterie, dzięki czemu możliwa będzie ich wymiana na miejscu, przez co technicy nie muszą zabierać hulajnóg w celu ich naładowania do magazynów. Jest to przełomowy sposób zarządzania logistyką.

Bezpieczna i zrównoważona jazda przez Kraków

Elektryczne hulajnogi TIER wyróżniają się szeregiem innowacyjnych funkcji, które służą bezpieczeństwu i wygodzie użytkowników. Są wśród nich największe na rynku koła, podwójne hamulce, szersza podstawa, podwójna nóżka, uchwyt do bezprzewodowego ładowania telefonów oraz podwójne zawieszenie. Wszystko to razem sprawia, że miejska podróż na nich jest płynna, komfortowa i przede wszystkim bezpieczna. Każda przejażdżka z TIER jest nie tylko neutralna dla klimatu, ale także objęta ubezpieczeniem OC. Co ważne, e hulajnogi TIER mają najdłuższą żywotność na rynku, a ponadto wykwalifikowani technicy regularnie dbają o stan techniczny pojazdów.

Jak zacząć jeździć TIER

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją, skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść nóżki, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku "Zakończ przejazd".

 

TIER Aplikacja

Fot. materiały prasowe TIER

 

Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 45 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2.50zł.

Promocja czyli sam się przekonaj

Osoby, które po raz pierwszy zarejestrują w aplikacji TIER mogą otrzymać dwa darmowe odblokowania i 40 darmowych minut dodanych do ich konta po zarejestrowaniu się z kodem TIERPOLSKA .

Środki ostrożności

TIER podejmuje szeroko zakrojone działania prewencyjne, kierując się wytycznymi WHO, jak również wytycznymi lokalnymi. Obowiązujące w firmie procedury są zatwierdzane przez zewnętrznych ekspertów ds. COVID-19, co daje dodatkową pewność, że zapewniona jest właściwa ochrona dla obsługiwanych społeczności. Szczegółowy wykaz wszystkich podjętych środków można znaleźć na stronie internetowej: tier.app/covid19.

SANDRA WOJNAROWSKA