Drukuj

Facet na zakupach w drogerii Jak uzupeni msk kosmetyczk przed wakacjami i nie zwariowa od moliwoci wyborw 2 2021 4x3Mężczyzna najchętniej wyśle na zakupy partnerkę lub inną zaprzyjaźnioną kobietę, która wśród półek pełnych kosmetyków czuje się jak ryba w wodzie? Otóż nie, okazuje się, że mężczyźni są coraz bardziej świadomymi konsumentami i wielu z nich wybiera kosmetyki i akcesoria do golenia samodzielnie, zgodnie ze swoimi potrzebami.

 

Istnieje wiele anegdot na temat mężczyzn na zakupach, którzy nie pałają entuzjazmem do wizyty w sklepie. Jak zatem uzupełnić męską kosmetyczkę przed wakacjami, gdy liczba dostępnych produktów przytłacza, a myśl o wizycie w drogerii może przyprawiać o ból głowy?

Minimalizm czyli trwałość i bezpieczeństwo

Badania pokazują, że aż ¾ Polaków zgadza się, że liczba dostępnych na rynku produktów kosmetycznych może przytłaczać. Wielu konsumentów zmierza w kierunku minimalizmu kładąc nacisk na trwałość, bezpieczeństwo i funkcjonalność produktów. Ważna dla nich jest prostota, dzięki której można osiągnąć wyjątkową wydajność, praktyczność i jakość. Ponadto konsumenci oczekują dopasowania produktów do zróżnicowanych potrzeb. Wykazują duże zainteresowanie tymi, które są przeznaczone specjalnie dla wieku (55%), a także płci (40%)1. Minimalistyczne podejście świetnie sprawdzi się w męskiej kosmetyczce. Panowie regularnie używają kilku produktów oraz akcesoriów i zwykle posiadają ich niezbędną ilość.

Zróżnicowana gama produktów

Mężczyźni są coraz bardziej świadomymi konsumentami. Badanie przeprowadzone dla marki Bulldog pokazało, że dla 2/3 panów ważne jest, aby marki oferowały gamę produktów odpowiednią dla zróżnicowanych męskich potrzeb. Wielu z nich zwraca także uwagę na kwestie środowiskowe. Dla 59% istotne jest, aby surowce do produktów, których używają były pozyskiwane w sposób zrównoważony, z poszanowaniem zasobów naturalnych planety. Prawie połowa, bo 46% mężczyzn ocenia produkt przez pryzmat wpływu na środowisko i uznaje za istotne, aby ograniczono ilość plastiku np. przy produkcji maszynek do golenia.

 

Maszynka do golenia z bambusową rączką BulldogFot. materiały prasowe Bulldog


Współcześni konsumenci najczęściej wiedzą, czego chcą, czytają etykiety i poszukują wartości w produktach. Ponadto znają dobrze producentów i wiedzą, co sobą reprezentują. To także osoby, które chcą robić wygodne zakupy i oczekują spersonalizowanej oferty. Młodsi mężczyźni odnoszą się do szerszego spektrum typów produktów w kategoriach pielęgnacji twarzy i brody, a golenie jest centralnym punktem szerszego pojęcia dbania o higienę. Wybierając kosmetyki, nie kierują się tym, czego używają kobiety, mają większą wiedzę na temat własnych potrzeb, lubią próbować nowych rzeczy i podążają za trendami. Starsi panowie skupiają się na mniejszej ilości czynności pielęgnacyjnych i produktów – do golenia, po goleniu i kremach. Jednak niezależnie od wieku aż 64% mężczyzn goli się przynajmniej kilka razy w tygodniu i to właśnie golenie stanowi istotny element pielęgnacji – mówi Mateusz

Góral z Bulldoga

Wielu współczesnych mężczyzn wie, czego szuka i co lubi, jednak może gubi się w gąszczu dostępnych produktów. Jakie akcesoria i kosmetyki warto włożyć do kosmetyczki, aby zadbać o dobry wygląd twarzy na wakacjach?
1. Możesz być eko
Gama produktów dla mężczyzn obejmująca m.in. maszynki do golenia, kosmetyki po goleniu i do mycia oraz codziennej pielęgnacji skóry czy brody coraz częściej jest ekologiczna. Wszyscy, którzy cenią producentów ograniczających swój wpływ na środowisko, mogą wybierać spośród oferty marek oferujących np. maszynki do golenia z bambusową rączką, która stanowi alternatywę dla plastiku. Warto również zwrócić uwagę na opakowanie stworzone np. z trzciny cukrowej czy plastiku z recyklingu. Jeśli dbasz o losy planety poszukaj produktów ekologicznych. Jest w czym wybierać.

2. Zacznij od akcesoriów do golenia
Niezależnie czy regularnie golisz cały zarost czy jedynie podgalasz brodę, zadbaj dobrej jakości i skuteczne akcesoria do golenia. Szukając maszynki zwróć uwagę na elementy, które wpływają na jej trwałość oraz doskonale łączą skuteczność z delikatnością i komfortem użycia. Gładki efekt zagwarantuje pięć oryginalnych stalowych ostrzy. Ruchoma główka wykonana z metalu oraz precyzyjny trymer pozwolą na łatwy dostęp do każdej golonej części twarzy. Specjalny pasek nawilżający, umieszczony nad ostrzami skutecznie zmniejszy ryzyko podrażnień. Wodoodporny uchwyt wykonany np. z naturalnego bambusa, przełoży się na trwałość, a wyszukany design sprawi, że maszynka będzie się świetnie prezentować na łazienkowej półce.

3. Nie zapomnij o pielęgnacji po goleniu
Wybierz rodzaj produktu i przeczytaj skład – im prostszy, tym lepiej. Warto poszukać balsamów po goleniu, które łączą w sobie to co najlepsze z natury ze starannie dobranymi składnikami stworzonymi przez człowieka. Połączenie nauki i natury przekłada się na zrównoważoną produkcję, bez nadmiernej eksploatacji zasobów planety. I oczywiście dobieraj kosmetyki odpowiednie do rodzaju skóry - normalnej, wrażliwej, tłustej czy dojrzałej.

4. Zadbaj o zarost
Jeśli nosisz brodę czy wąsy, pamiętaj o higienie oraz pielęgnacji. Na drogeryjnych półkach znajdziesz wiele produktów, które w tym pomogą, m.in. szampon i odżywkę do brody czy produkty do jej stylizacji i pielęgnacji takie, jak wosk czy balsam. Postaw na prosty skład i sprawdź czy zapach ci się podoba. Tak dobrane kosmetyki pozwolą na utrzymanie dobrego i zdrowego wyglądu oraz poprawią samopoczucie.

Ponadto, tak skompletowana kosmetyczka sprawi, że patrząc rano w lustro poczujesz, że zrobiłeś coś dobrego dla siebie i dla świata oraz dokonałeś właściwego wyboru. Natomiast, jeśli wyprawa do drogerii to zbyt duży wysiłek, zawsze można skorzystać z oferty sklepów internetowych.

Symboliczny buldog

Bulldog Skincare For Men oferuje akcesoria do golenia i produkty stworzone specjalnie do pielęgnacji męskiej skóry i zarostu. Symbolem, jak i nazwą marki stał się buldog - może nie jest on najbardziej atletycznym zwierzęciem, ale jest wyjątkowo wiernym przyjacielem. Marka wyróżnia się przede wszystkim prostotą i szacunkiem do natury. Maszynki do golenia są wyposażone w wodoodporną, bambusową rączkę, która jest przyjazna dla środowiska. Produkty Bulldog nigdy nie zawierają sztucznych barwników czy substancji zapachowych i plastikowych mikrocząsteczek. Ponadto opakowania produktów są przyjazne środowisku, ponieważ powstają z odnawialnych zasobów trzciny cukrowej oraz plastiku z recyklingu, zawsze gdy to możliwe.
Bulldog obecnie jest dostępny w ponad 30 krajach na świecie. W Polsce w sprzedaży stacjonarnej produkty marki: maszynka i wkłady do golenia, balsamy po goleniu oraz produkty do pielęgnacji brody są dostępne w Rossmannie. Cały asortyment Bulldog (w tym produkty do pielęgnacji skóry) można nabyć w sklepach internetowych.

PATRYCJA MICHALSKA

Analizujemy wszystko co ważne dla Twojego portfela oraz praw i obowiązków. Jeśli polubisz nas na Facebooku, każdy nowy artykuł wyświetli się na Twojej stronie zaraz po publikacji; w ten sposób nic ważnego nie umknie Twojej uwadze. Kliknij więc w ten tekst, zznajdziesz się na taszym fanpage i u gór zostanie Ci do kliknięcia boksik "polub"!