odswiezaczNowoczesny, sięgający do korzeni roślin oczyszczacz powietrza zbudowany z wykorzystaniem kosmicznych technologii ma szansę zrewolucjonizować rynek, aby zadbać o jakość życia w naszych domach czy biurach.

 

Czy we współczesnym świecie możemy liczyć na czyste powietrze w najbliższym otoczeniu? Odpowiedź brzmi TAK. Dwa odrębne światy – flory i kosmicznej technologii NASA połączyły bowiem siły, aby stworzyć rewolucyjną, hybrydową Arię by MATEKO.

Technologia i natura

ARIA to hybryda wykorzystująca klasyczną technologię mechanicznych oczyszczaczy powietrza z fitoremediacyjnymi właściwościami roślin. Dzięki zastosowaniu specjalnej turbiny urządzenie zasysa powietrze, oczyszczając je przez trójwarstwowy filtr HEPA 13, sterylizując bakteriobójczym światłem UV-C i doprowadzając do korzeni rośliny, gdzie zachodzi fitoremediacja niszcząca toksyny, metale ciężkie i inne zanieczyszczenia pozostałe w powietrzu.

 

Aria 2

Fot. materiały prasowe MATEKO

 

Dzięki zastosowaniu Air Boostera (patent Mateko) ARIA zwiększa prędkość przepływu i intensywnie wspomaga zasysanie powietrza do kanału w części roślinnej, gdzie zachodzi naturalna rotacja powietrza nanoszącego zanieczyszczenia na korzenie rośliny. Synergia zaawansowanej filtracji mechanicznej i fitoremediacji eliminuje ponad 99% wszystkich zanieczyszczeń istniejących w powietrzu.

Filtrowanie powietrza

Najbardziej szkodliwe i najgroźniejsze dla zdrowia człowieka są zanieczyszczenie PM2,5, które ze względu na swoją wielkość, mogą przedostać się bezpośrednio do krwiobiegu człowieka. ARIA wykonuje 6-fazowy proces uzdatniania powietrza, począwszy od eliminacji większych zanieczyszczeń (kurz, włosy, sierść, roztocza) po neutralizację nieprzyjemnych zapachów i nasycenie powietrza ujemnymi jonami.

Od korzenia do liści

Myśląc o roślinach zawsze wydaje się nam, że to tylko zielona część jest odpowiedzialna za jakość powietrza w naszym otoczeniu. Nic bardziej mylnego. Rośliny oczyszczające powietrze pobierają bowiem toksyny ze środowiska na 2 sposoby. Pierwszy to ten bardziej nam znany, czyli wchłanianie zanieczyszczeń przez aparaty szparkowe znajdujące się na liściach. Popularny, ale zdecydowanie mniej efektywny.

 

Aria 3

Fot. materiały prasowe MATEKO

 

Druga metoda to pobieranie toksyn bezpośrednio przez system korzeniowy. Wydajność tej metody jest dużo skuteczniejsza dzięki organizmom żywym występującym na korzeniach, które ułatwiają proces rozkładu substancji chemicznych. ARIA, wykorzystując Air Booster stworzony przez MATEKO, nie tylko wspomaga oczyszczanie powietrza w korzeniach, ale także dba o ich natlenienie dzięki czemu roślina szybciej rośnie, kwitnie i ozdabia przestrzeń.

Efektowny design połączony z apką

ARIA posiada specjalnie stworzoną mobilną aplikację, która pozwala sterować urządzeniem, czyli m.in. ustawiać wilgotność powietrza, temperaturę, sprawdzać poziom zanieczyszczeń oraz dodatkowo pomaga wybrać najlepszą, dla użytkownika roślinę. Stworzona przez MATEKO mobilna biblioteka roślin, daje możliwość dopasowania do swojego otoczenia rośliny, kierując się ich właściwościami oczyszczających, wymaganiami związanymi z uprawą, preferencjami nasłonecznienia oraz wilgotnością powietrza. Minimalistyczny design pozwala Arii wkomponować się w każde wnętrze, a przy okazji podkreśla też uroki umieszczonej w niej rośliny.

OLGA DANIELEWICZ

Analizujemy wszystko co ważne dla Twojego portfela oraz praw i obowiązków. Jeśli polubisz nas na Facebooku, każdy nowy artykuł wyświetli się na Twojej stronie zaraz po publikacji; w ten sposób nic ważnego nie umknie Twojej uwadze. Kliknij więc w ten tekst, zznajdziesz się na taszym fanpage i u gór zostanie Ci do kliknięcia boksik "polub"!