Drukuj

zcsvrrttrtr

Elastyczna dieta z flexi food Produkty fleksitariaskie we wszystkich sklepach Lidl Polska 2021 A 4x3Dieta oparta na warzywach i owocach, ale nie wykluczająca całkowicie mięsa to kierunek żywienia promowany przez wielu ekspertów. Fleksitarianie mnożą szeregi równolegle do wegetarian.

 

W sklepach Lidl Polska już od poniedziałku, 25.10, do wyczerpania zapasów pojawią się produkty polskiego producenta „Łukosz”, które stanowią połączenie mięsa z indyka oraz warzyw.

Czy fleksitarianie to liczna grupa wśród konsumentów? Ten kierunek żywienia staje się coraz bardziej popularny. Stanowi elastyczny wegetarianizm, polegający na diecie opartej na warzywach i owocach, jednak nie wykluczającej mięsa.

Trzy nowe produkty

Odpowiadając na te potrzeby, sieć Lidl Polska wprowadza do swojej oferty produkty od polskiego producenta „Łukosz”, które stanowią połączenie mięsa z indyka – niskokalorycznego, o wysokiej zwartość białka i niskiej zawartość tłuszczu oraz warzyw.

 

fleksi ParówkiFot. materiały prasowe Lidl Polska


W ofercie będą dostępne trzy produkty, w tym burger z indyka z soczewicą (4,99 zł/ 200 g/ 1 opak.). Czerwona soczewica stanowi bogate źródło błonnika i białka roślinnego. Jest źródłem witamin z grupy B oraz witaminy K. Posiada niski indeks glikemiczny. Kolejna propozycja to pasztet z indyka z soczewicą (6,99 zł/ 200 g/ 1 opak.) oraz parówki z indyka z ciecierzycą (5,99 zł/ 200 g/ 1 opak.).

 

fleksi Pasztet

Fot. materiały prasowe Lidl Polska

 

Ciecierzyca to także bogate źródło błonnika i białka roślinnego. Zawiera witaminy z grupy B i A. Jest źródłem minerałów, w tym: wapnia, żelaza, magnezu oraz potasu. Charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym. Produkty fleksitariańskie są wytworzone bez wzmacniaczy smaków, bez barwników, bez konserwantów oraz bez fosforanów.

Lekkostrawne i odżywcze

Mięso z indyka to z kolei produkt lekkostrawny i źródło łatwo przyswajalnego białka. Jest bogate w witaminy z grupy B oraz składniki mineralne takie jak: fosfor, potas, magnez, żelazo, cynk.
Produkty typu flexi food będą dostępne w sprzedaży od poniedziałku, 25.10, do wyczerpania zapasów we wszystkich sklepach Lidl Polska.

PATRYCJA MICHALSKA

Analizujemy wszystko co ważne dla Twojego portfela oraz praw i obowiązków. Jeśli polubisz nas na Facebooku, każdy nowy artykuł wyświetli się na Twojej stronie zaraz po publikacji; w ten sposób nic ważnego nie umknie Twojej uwadze. Kliknij więc w ten tekst, zznajdziesz się na taszym fanpage i u gór zostanie Ci do kliknięcia boksik "polub"!