Lidl domki ptaki 2022 4x3Owady zapylające, takie jak trzmiele, czy pszczoły murarki będą zapylały rośliny, a ptaki obecne w ogrodzie pomagają pozbywać się szkodników, np. mszyc i komarów.

 

Domki to również wsparcie w przetrwaniu zimy, szczególnie dla ptactwa poszukującego w tym czasie schronienia i pożywienia oraz owadów, którym niezbędne jest do tego odpowiednie miejsce do zimowania. Od soboty, 3. września, w ofercie Lidl Polska znajdują się domki dla owadów lub ptaków za niewielką cenę.

Ptak i pszczoła, nasi przyjaciele

Aby w naszym ogrodzie panowała równowaga pomagająca m.in. w procesie bujnego kwitnienia posadzonych lub zasianych tam roślin, powinniśmy wesprzeć dobroczynne owady. One natomiast swoją działalnością nie tylko mogą zwalczać szkodniki, ale również zapylają kwiaty.

 

domki ptaki 2Fot. materiały prasowe Lidl Polska


W okresie jesiennym szykują się one powoli do zimowego snu, a już teraz niektóre z nich poszukują dla siebie idealnych gniazd. Pszczoły murarki, trzmiele, czy biedronki dawniej znajdowały schronienie m.in. w słomianych strzechach, zakamarkach między cegłami lub piwnicach.

Szukają bezpieczeństwa i ciepła

Teraz jednak nasze idealnie wypielęgnowane domy nie pozwalają im na znajdowanie naturalnego schronienia. Ptaki z kolei szukają w naszym ogrodzie miejsca na złożenie jaj i wychowanie piskląt, jak również jesienią czy zimą poszukują miejsca do spokojnego snu. W ciągu roku będą one walczyły z uciążliwymi komarami i muchami.

 

domki ptakiFot. materiały prasowe Lidl Polska


Dlatego już od soboty 3. września, w sklepach sieci Lidl Polska dostępne będą domki dla paków lub owadów zaopatrzone w haczyki do powieszenia na drzewie lub drewnianym elemencie ogrodu. Należy pamiętać, aby wieszać je odpowiednio wysoko, w miejscu niedostępnym dla drapieżników, takich jak np. koty czy inne zwierzęta zamieszkujące nasz ogród. Dzięki temu nie będziemy narażać naszych dobroczynnych lokatorów na niebezpieczeństwo i stres, co przyczyni się do częstszych ich odwiedzin w naszym ogrodzie.

SANDRA WOJNAROWSKA