termo 400 x 300Termomodernizacja opłacalna jak nigdy! Eksperci są zgodni, ocieplenie domu jest najbardziej rentowną inwestycją budowlaną, szczególnie obecnie kiedy ceny energii szybują na europejskich rynkach, a UE i Polska cierpią na brak surowców niezbędnych do ogrzania domów.

 

Profesjonalnie wykonana termoizolacja budynku obniża zużycie energii, zapewniając oszczędności liczone w tysiącach złotych rocznie oraz gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury jego pomieszczeń. W ramach państwowego programu Czyste Powietrze na inwestorów czeka bezzwrotna dotacja od kilkunastu do niemal 70 tysięcy złotych.

 

termo1Fot. materiały prasowe Termo Organika


Wysokie ceny prądu, gazu, oleju opałowego, drewna, biomasy czy wciąż brakującego węgla nie napawają optymizmem właścicieli nieocieplonych domów.

Super inwestycja jeszcze jesienią

Nie tylko obecnie, w czasie kryzysu energetycznego związanego z wojną na Ukrainie, koszty ogrzewania budynków są jedną z najbardziej znaczących pozycji kosztowych związanych z ich eksploatacją.

 

termo0Fot. materiały prasowe Termo Organika


- Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego budynku stanowić mogą nawet do 70 procent wszystkich kosztów związanych z jego użytkowaniem. Na szczęście jest skuteczna metoda, by ograniczyć te wydatki i skutecznie zabezpieczyć dom przed nadchodzącym mrozem. Jeśli tegoroczną zimę chcecie spędzić w przytulnych czterech kątach, a do tego nie zamierzacie przepłacać za ich ogrzewanie, to wykonajcie ocieplenie domu jeszcze tej jesieni – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki – Pamiętajcie, nieważne czym ogrzewacie swój dom i tak przepłacicie nie wykonując jego termomodernizacji. Eksperci są zgodni, że zastosowanie nawet najtańszego paliwa nie zrekompensuje oszczędności, jakie można uzyskać dzięki ociepleniu budynku.

Tylko mądra termoizolacja

By ocieplić dom w obecnym sezonie należy przede wszystkim podjąć szybką decyzję. Musimy to jednak zrobić mądrze, ponieważ to inwestycja na lata. Zawsze powinniśmy mieć na uwadze dwa kluczowe elementy – profesjonale wykonanie oraz wysoką jakość użytych materiałów termoizolacyjnych. Na rynku dostępny jest szeroki wybór wszelkiego rodzaju produktów, jednak większość Polaków sięga po styropian, coraz częściej grafitowy w kompletnym systemie ociepleń będący najbardziej optymalnym i efektywnym rozwiązaniem.

Jak wybrać ekipę remontową i materiały

Jeśli możesz, to skorzystaj z usług osób polecanych przez przyjaciół, rodzinę bądź specjalistów. Zawsze przed ostatecznym wyborem ekipy remontowej sprawdź jej referencje i uzgodnij pisemnie zakres prac, terminy oraz koszty. Eksperci zalecają wybieranie markowych produktów, które posiadają prestiżowe rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej. W celu weryfikacji producentów radzą również sprawdzać wyniki kontroli produktów budowlanych na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Na stronie https://www.gunb.gov.pl/probki znajdziemy informacje na temat styropianów, które przeszły pozytywnie kontrole oraz tych, które miały zaniżone kluczowe parametry.

 

termo00Fot. materiały prasowe Termo Organika


- Ocieplenie jest skuteczne tylko wtedy, kiedy zostanie prawidłowo wykonane z wykorzystaniem sprawdzonych materiałów. Tylko takie daje gwarancję trwałości i skuteczności wykonanego ocieplenia oraz pozwala zaoszczędzić pieniądze. Warto pamiętać, że mniejsze zużycie energii na ogrzanie domu redukuje również niską emisję, tym samym ogranicza smog – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki.

Czyste powietrze!!!

Wykonanie kompleksowej termomodernizacji domu zapewniającej komfort cieplny jego mieszkańcom i przynoszącej głosicielowi oszczędności wpływa również bardzo pozytywnie na środowisko naturalne. Między innymi dlatego władze RP zwiększyły niemal stumiliardowy budżet programu „Czyste Powietrze”. Dotacje na termomodernizacje w jego ramach mogą sięgnąć do 90 proc. kosztów przedsięwzięcia, nawet 79 tysięcy złotych zł. Szczegółowe informacje znajdują się stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/

MICHALINA WDOWIŃSKA