empik1400 x 300Empik zwiększa o 10% dotychczasowy katalog tytułów w ponad 150 salonach w całej Polsce. Oznacza to, że klienci będą mogli wybierać nawet spośród 8 tys. różnych tytułów w jednym sklepie w mniejszym formacie.

 

Zmiana jest wynikiem dogłębnych analiz zwyczajów zakupowych Klientów w każdym z salonów z tej grupy. Wdrożenie jest już w finalnej fazie – zakończy się w IV kwartale 2022 r.

Nie tylko online, ale i stacjonarnie

W okresie pandemii znacząco przyspieszył e-commerce, ale aktualnie silny jest trend powrotu Klientów do zakupów stacjonarnych. Wracają jednak z odmiennymi oczekiwaniami – ważny jest dla nich możliwie szeroki wybór produktów dostępnych od ręki w sklepach zlokalizowanych po sąsiedzku. Z pogłębionych analiz przeprowadzonych przez Empik na formacie mniejszych sklepów, stanowiących blisko 48% całej sieci – wynika, że każdy z nich ma swój specyficzny profil Klienta o określonych potrzebach i preferencjach czytelniczych.

 

empik3 750Fot, materiały prasowe Empik


Dzięki tym analizom byliśmy w stanie określić, jakie kategorie książek są najpopularniejsze – najchętniej kupowane w danym salonie i w jakim obszarze istnieje realna potrzeba rozbudowania oferty dostępnych tytułów - tłumaczy Michał Kowalczyk, Menadżer Kategorii w Dziale Książka.

Dostępne od ręki

Aby jeszcze lepiej dopasować ofertę do oczekiwań Klientów, Empik zdecydował o rozszerzeniu katalogu książek dostępnych na półkach ponad 150 salonów – średnio o 10%.

 

empik2 750Fot, materiały prasowe Empik


Asortyment jest powiększany w kategoriach, które były już obecne w poszczególnych Empikach – dotyczy to zarówno nowości, jak i tytułów tzw. backkatalogowych. W ten sposób Klienci mogą wybierać książki z szerokiej oferty, nie ograniczając się tylko do premierowych tytułów czy bestsellerów. W jednym salonie jest to nawet 8 tys. różnych pozycji książkowych.

 

empik1 750Fot, materiały prasowe Empik


Proces wdrożenia zmian jest w toku i zakończy się w IV kwartale 2022 r.
- Poszerzanie oferty kulturalnej i dopasowywanie jej do potrzeb klientów to dla nas priorytet od początku istnienia Empiku. Nieustannie rozwijamy ofertę książek o nowe tytuły zarówno w segmencie online, jak i właśnie stacjonarnie. Mamy nadzieję, że rozszerzenie asortymentu w mniejszych salonach, spotka się z pozytywnym przyjęciem naszych klientów - podsumowuje Michał Tomaniak, Dyrektor Działu Książka w Empiku.

PATRYCJA MICHALSKA