drewno 400 x 300Diametralnie rośnie liczba odpowiedzi udzielanych na oferty dotyczące ogrzewania i opału. Największą popularnością cieszy się na ten moment... drewno opałowe. Jeszcze do niedawna był to ekogroszek, który w tym okresie zawsze był jednym z częściej poszukiwanych surowców.

 

Jak wynika z danych serwisu OLX za ostatni pełny miesiąc, czyli wrzesień 2022 r., najczęściej poszukiwane są:
drewno opałowe – 500 tysięcy,
ekogroszek – 300 tysięcy,
węgiel – 244 tysięcy,
pellet – 210 tysięcy.

Drewno, najlepiej z piecem

Co ciekawe, poszukiwane są nie tylko surowce, ale także piece. Jednym z najczęściej wyszukiwanych jest piec wolnostojący typu koza. Urządzenie to w samym sierpniu wyszukiwano 20 tysięcy razy, a we wrześniu już 50 tysięcy razy.

 

opał 750Fot. materiały prasowe OLX


Jak wynika z danych serwisu OLX zwiększa się liczba odpowiedzi udzielanych na oferty w kategorii Ogrzewanie/Opał. W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku mamy do czynienia ze wzrostem o 180 proc. O 178 proc. wzrosła liczba wyświetleń jednego ogłoszenia w porównaniu z wrześniem 2021 r. We wrześniu kategorię Ogrzewanie odwiedziło prawie 3 miliony użytkowników, czyli o 130 proc. więcej niż w tym samym miesiącu zeszłego roku.

Czy są sprzedający?

Rośnie również podaż, ale nie aż tak intensywnie. We wrześniu w kategorii Ogrzewanie dostępnych było 150 tysięcy aktywnych ogłoszeń – o 13 proc. więcej niż w analogicznym okresie w 2021 r.
Warto również zwrócić uwagę na ogłoszenia dotyczące sprzedaży opału w nieprawdopodobnie niskich cenach.
– W przypadku zetknięcia się z ofertą, która wydaje się podejrzana, należy zgłosić ją za pośrednictwem przycisku „Zgłoś” widniejącego przy każdym ogłoszeniu w prawym dolnym rogu – przypomina Paulina Rezmer, PR Lead w OLX.

SANDRA WOJNAROWSKA