pinta 400 xx 300Rzemieślniczy Browar PINTA rozpoczął współpracę z Karolem Okrasą od uwarzenia Porteru Bałtyckiego i zapowiada na ten rok jeszcze trzy wspólne piwa.

 

 

Po ponad półrocznych przygotowaniach na półkach sieci sklepów Lidl Polska pojawiło się pierwsze piwo z nowej serii PINTA i Okrasa – Porter Bałtycki.

Porter Bałtycki na początek

Jego klasyczna receptura opracowana przez PINTĘ została wzbogacona zimowymi dodatkami zaproponowanymi przez znanego i lubianego kucharza Karola Okrasę: suszoną śliwką, skórką pomarańczy i goździkami.

 

pinta1 Fot. materiały prasowe PINTA


W 2023 roku Karol Okrasa wspólnie z piwowarami PINTY ma „rozkręcić receptury” jeszcze trzech klasycznych piw.
– PINTA, podobnie jak ja, jest otwarta na różne eksperymenty, dlatego połączenie niepokornego kucharza z kreatywnymi piwowarami może uwolni z klasycznych stylów piwa niespotykane wcześniej smaki i aromaty – mówi Karol Okrasa.

Na każdą porę roku

Dodatki, które pojawią się również w kolejnych piwach z serii PINTA i Okrasa, mają być charakterystyczne dla danej pory roku. Ich ostateczny wybór będzie zależał od propozycji Karola Okrasy i doświadczenia piwowarów PINTY.

 

pinta 1aFot. materiały prasowe PINTA


– Efekty naszej współpracy z Karolem są tak naprawdę propozycją dla szerokiego grona ludzi, do których chcemy trafić z bardzo dobrym piwem rzemieślniczym, być może pierwszy raz w ich życiu – podkreśla Ziemowit Fałat, współwłaściciel i współzałożyciel Browaru PINTA.

 

pinta2 Fot. materiały prasowe PINTA


Piwa z serii PINTA i Okrasa będą warzone jednorazowo. Są oferowane wyłącznie w butelkach i w sieci sklepów Lidl Polska.

STEFAN LEWANDOWSKI