Drukuj

4x3 000 handel ludzikiGdy niedziela jest handlowa, prawdziwa bitwa o klientów toczy się w sobotę! I tak jest tym razem. Nawet nie musisz sprawdzać, możesz w ciemno iść do swojego ulubionego sklepu sieciowego po duże zakupy w sobotę, by skorzystać z super promocji.

 

Jak zwykle, w sobotę 28 głównym wabikiem są owoce, zwłaszcza banany i jabłka oraz mięsa, w tym ulubiona przez wszystkich marketingowców łopatka wieprzowa (dobra na mielone) oraz karkówka. Co prawda na grilla może już trochę jest za zimno, ale dla wytrwałych koneserów każda pogoda jest dobra, byle tylko deszcz nie gasił ognia, na dobrego grilla wszędzie więc znajdzie się i dobre mięso, i wspaniałe warzywa.
Co ważne, śladem Lidla w coraz większej liczbie sklepów sieciowych w takie super promocyjne dni jak sobota 28 września w ofercie pojawia się dużo ryb i owoców morza. Nie tylko najdroższych, jak np. świeży tuńczyk czy łosoś atlantycki, ale i w średniej cenie jak molwa czy brosma albo patroszona dorada, po coraz popularniejsze pstrągi czy mrożoną polędwicę z dorsza. Tak właśnie jest w ofercie Lidla - na sobotę, a częściowo także na piątek i niedzielę.

Ryba w promocji – korzyść podwójna

A ważne jest to dlatego, że Jako społeczeństwo wciąż spożywamy za mało ryb, zwłaszcza świeżych i mrożonych; konserwy jak sama nazwa wskazuje, zawierają konserwanty i inne szkodliwe dla zdrowia substancje, które potrafią zniwelować walory odżywcze ryb. Na pewno nie sprzyjają temu ceny, a właściwie różnica między cenami wieprzowiny czy drobiu a ceną choćby karpia, nie mówiąc już o łososiu. Składa się na to wiele okoliczności, z których kluczowe znaczenie mają dwie: w przeciwieństwie do ryb, mięso wieprzowe czy wołowe, jak wiele produktów rolnych, jest w Unii Europejskiej dotowane – chociażby poprzez dopłaty jakie otrzymują różnicy. Natomiast o ile produkcja mięsa jest stabilna lub nawet wzrasta, o tyle zasoby ryb – zarówno w oceanach i morzach jak i w rzekach – szybko się wyczerpują. Nawet hodowla, którą objęte są nie tylko łososie i pstrągi, ale wiele innych gatunków ryb, nie jest w stanie poprawić sytuacji.
Jednak jeśli dobrze policzylibyśmy wydatki na różne suplementy diety, które mają rekompensować braki witaminy K2MK7 czy tłuszczu Omega3, a na dodatek zestawili to ze skutecznością przyswajania przez organizm suplementów i naturalnych źródeł jakimi są choćby ryby,to okazałoby się, że skóra nie warta wyprawki – lepiej kupić rybę niż witaminę w kapsułkach.
Dlatego chwała kupcom, że coraz chętniej sięgają po ryby w akcjach promocyjnych sprawiając, że więcej osób stać na ich zakup, a te, które stać na zakup ryb nawet bez specjalnej oferty – skusić dobrą ceną do zmian w domowym menu korzystnym dla zdrowia.

Niedziela bez ograniczeń

Warto też pamiętać, że pojawienie się handlowej niedzieli w kalendarzu, co poza kwietniem i grudniem zdarza się tylko raz w miesiącu sprawia, iż o dodatkowy dzień przedłużone są standardowe promocje, które np. w Lidlu zwyczajowo obejmują czwartek-sobotę. To sprawia, że także niedzielne zakupy od strony kosztowej mogą być atrakcyjne, nawet jeśli określony sklep czy cała sieć na samą niedzielę nie przewiduje specjalnych promocji.
Sklepy w handlową niedzielę są zazwyczaj czynne w godzinach jak w dzień powszedni, choć w niektórych przypadkach otwierane są godzinę lub dwie później (w większości placówek Lidla np. zamiast o 7.00 jak w sobotę i w inne dni tygodnia – w handlową niedzielę otwierane są zazwyczaj o 9). Natomiast obowiązujący już ponad półtora roku zakaz handlu w większość niedziel sprawił, że wiele osób na stałe niedziele wykreśliła ze swojego kalendarza aktywności zakupowych.
To sprawia, że poza galeriami i wyjątkowo popularnymi centrami handlowymi, kolejki w sklepach w niedzielę są zazwyczaj krótsze niż w soboty. I ta okoliczność akurat daję przewagę niedzieli nad zakupami w sobotę.

BARTOSZ GNIEWSKI

 

 Praktyczne wiadomości i rady z życia osobistego, rodzinnego, zawodowego i towarzyskiego. Od finansów przez prawo po nowe technologie, Na co dzień i od święta. Poznaj, zastosuj, podziel się swoimi sposobami na zaradność! Kliknij w link, znajdziesz się na naszej stronie Zaradni żyją lepiej na Facebooku; jeśli ją polubisz – wystarczy kliknięcie, znaczek jest u góry tej strony – to od tej chwili zajawki wszystkich ważnych dla Ciebie artykułów, zaraz po ich publikacji w tym portalu, pojawią się na twojej facebook’owej osi czasu!