Sylwester fajerwerki 4x3W 2019 r. zainteresowanie organizowanymi imprezami sylwestrowymi w Polsce wzrosło o 8,5 proc. w porównaniu do ubiegłego roku Polacy nie tylko częściej decydują się na sylwestra poza domem, ale mają też coraz bardziej wygórowane oczekiwania.

Niektórych w zupełności satysfakcjonuje domówka u znajomych, czy miejska impreza, lecz są i tacy, którzy poszukują mocniejszych wrażeń, wynika z danych portalu Sylwestrowo.pl.

Chcą poznać playlistę

- Polacy to coraz bardziej wymagający klienci. Rezerwując imprezy sylwestrowe przez nasz portal mają zwykle całkiem sporo dodatkowych oczekiwań. Pytania, czy podczas imprezy sylwestrowej na pewno będą tańce specjalnie nie dziwią. Niektórzy żądają jednak nawet możliwości zapoznania się z playlistą. Inni oczekują cateringu bezglutenowego, miejsca do ćwiczenia jogi, noclegu gratis i animatora dla dzieci. Znalezienie adekwatnej oferty nie powinno stanowić problemu, pod warunkiem, że wszystkie wymienione oczekiwania nie będą pochodziły od jednej osoby - zauważa Mateusz Goliat z portalu Sylwestrowo.pl.
Sylwestrowe zachcianki mogą być dużo bardziej niebanalne. Ktoś marzy o zostaniu księżniczką, inny chce poczuć emocje towarzyszące aktorom na planie serialu Czarnobyl lub wyruszyć w sentymentalną podróż do czasów PRL-u. Portal Sylwestrowo.pl przygotował przegląd najoryginalniejszych imprez sylwestrowych w 2019 r.

Dla fanów kina

Wielbiciele wielkiego ekranu i ci, którzy zawsze po cichu marzyli aby dostać Oskara, mają do wyboru co najmniej kilka opcji. Hotel Windsor w Jachrance przygotował filmowy bal sylwestrowy. Goście wejdą po czerwonym dywanie, będą się bawić przy filmowej muzyce, a wszystko odbędzie się w hollywoodzkim stylu.
Fani filmów o tajnym agencie Jej Królewskiej Mości mogą wybrać się na bal Casino Royal w restauracji Endorfina w Pałacu Zamojskich w Warszawie, a osoby oczarowane stylem lat 20-tych zachwyci bal w stylu Wielkiego Gatsbiego w pałacu w Łochowie.

Dla księżniczek i rycerzy

Pierwsze skojarzenia ze słowem “bal”? Zamek, baśń, księżniczki, rycerze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by witając Nowy Rok, cofnąć się w czasie. Odskocznię od codzienności i możliwość zostania damą dworu lub księżniczką, księciem lub amantem z disneyowskich produkcji umożliwiają liczne bale w zamkach i pałacach,jak np. na Zamku Gniew. Podczas królewskiego balu sylwestrowego goście zostaną przywitani przez konny poczet husarski, następnie zatańczą Poloneza, będą mogli podziwiać pokazy rycerskie i iluzjonistyczne, a nawet powalczyć o miano króla i królowej balu. Przyjęcia w bajkowym anturażu znajdziemy też m.in w Pałacu Chojnata czy na Zamku w Giżycku.

Dla lubiących skąpe stroje

Imprezy sylwestrowe w termach lub saunie to propozycja dla osób, którym wiecznie zimno i którzy cenią sobie niezobowiązującą atmosferę. Ich presja sylwestra nie przytłacza, dlatego chcą go spędzić w wygodny i relaksujący sposób. Takie atrakcje zapewniają Termy Bania w Białce Tatrzańskiej. Sylwester o intrygującej nazwie “W gaciach i bez gaci” jest podzielony na dwie części. Część bez gaci dedykowana jest jedynie osobom dorosłym i odbywa się w saunarium. Dla uczestników części w gaciach nie ma ograniczeń wiekowych, a zabawa odbywa się na basenach oraz w strefie relaksu.

Dla tęskniących za PRL-em

W budynku głównym zabytkowej hali tramwajowej w Krakowie w Sylwestra czas cofnie się do roku 1952, początków PRL-u. Wszyscy, którzy tęsknią za stylistyką tamtych lat odbędą sentymentalną podróż kulinarną, muzyczną i modową. A co godne odnotowania, część z zysków z imprezy zostanie przekazana Krakowskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami.

Dla niebojących się promieniowania

W 2019 roku serial “Czarnobyl” obejrzały miliony widzów na całym świecie - mimo zarzutów o liczne przekłamania. Wszystkich dociekliwych, a także bezkrytycznych fanów, może zainteresować propozycja wyjazdu na Sylwestra do Czarnobyla. Podczas pięciodniowego wyjazdu w planie m.in. zwiedzanie Kijowa, czarnobylskiej zony i impreza sylwestrowa w Prypeci. Tylko czy to bezpieczne? Nie ma powodów do jakichkolwiek niepokojów. Trasy, którymi zwiedza się Czarnobyl i Prypeć, są sprawdzone pod względem promieniowania i niemożliwe jest przyjęcie dawki zagrażającej zdrowiu.
- Spośród klientów Sylwestrowo.pl prawie sześć proc. jest zainteresowanych niecodziennymi ofertami. Mimo że imprezy są zazwyczaj droższe od standardowych, chętnych nie brakuje. Polacy lubią się bawić, a Sylwester jest bez wątpienia czasem, kiedy mamy wewnętrzne przyzwolenie na taki wydatek. W końcu to Sylwester jest wisienką na torcie minionego roku, a ten chcemy móc wspominać jako udany - podsumowuje Mateusz Goliat, ekspert portalu Sylwestrowo.pl

SANDRA WOJNAROWSKA

Praktyczne wiadomości i rady z życia osobistego, rodzinnego, zawodowego i towarzyskiego. Od finansów przez prawo po nowe technologie, Na co dzień i od święta. Poznaj, zastosuj, podziel się swoimi sposobami na zaradność! Kliknij w link, znajdziesz się na naszej stronie Zaradni żyją lepiej na Facebooku; jeśli ją polubisz – wystarczy kliknięcie, znaczek jest u góry tej strony – to od tej chwili zajawki wszystkich ważnych dla Ciebie artykułów, zaraz po ich publikacji w tym portalu, pojawią się na twojej facebook’owej osi czasu!