Drukuj

zakup 26 400 x 300Tak, dziś jest niedziela bez zakazu handlu, dzień zupełnie wyjątkowo w tym roku, bo takich niedziel w sumie jest 7, w pozostałe 45 o zakupach zapomnijcie!. Gdzie dziś warto się wybrać? Kto lubi i ma w pobliżu na pewno do galerii handlowej albo centrum handlowego bo tam poza zakupami można spędzić atrakcyjnie nawet całą niedzielę. Kto chce zakupy tanie, najlepiej w sklepie sieci dyskontowej typu Biedronka czy Lidl.

 

Tym bardziej, że można skorzystać ze specjalnych promocji - przygotowanych na sobotę, ale działających także w niedzielę ze względu na to, że to niedziela handlowa.

Czym poszczególne sieci przyciągają dziś na zakupy

Jak zwykle na sobotę wszystkie sieci handlowe przygotowały specjalne promocje. Tym razem, jak to będzie rzadko w tym roku bo dodatkowo jeszcze sześć razy poza dniem jutrzejszym, potrwa ona i w sobotę, i w niedzielę.

W Lidlu lub w Biedronce

Tania sobota w Lidlu to dziś i w niedzielę 26 stycznia szynka wieprzowa tańsza o prawie połowę bo po 12,99 zł. Także cytryny bio po 3,59 zł za kilogram czyli o 40 proc. mniej niż regularna cena wynosząca 5,99 zł za kilogram. W promocji drugi taniej zaś można kupić kujawski olej rzepakowo po 4,99 zł – jeśli kupimy dwa litrowe. Promocja jest pod hasłem drugi produkt minus 66 proc., ale tak naprawdę jest to obniżka – skoro kupić trzeba dwa opakowania o 33 proc. Tak czy okwa cena zakupu 4,99 jest w takim przypadku bardzo atrakcyjna.

Biedronka na sobotę i niedzielę 26 stycznia

W drugim z najpopularniejszych dyskontów hitem na dwa najbliższe dni ma być szynka z piersi indyka – 4,49 zł za 100-gr opakowanie. Ponadto kawa mielona MK Cafe za 13,99 zł za opakowanie 0,5 kg , a w promocji Kup 2 i zapłać mniej Nektar Vitanella – 1,79 zł za butelkę 985 ml – przy zakupie dwóch.

Mila też z promocjami
Pierś kurczaka to hit sieci dyskontów obecnych zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, w których nie ma Lidla i Biedronki. Hita na piątek i sobotę – 10,99 zł za kilogram zamiast 16,99 a więc o 35 proc. taniej. Jak zwykle najwięcej promocji jest dla posiadaczy Milekarty. W promocji drugi produkt 50 zaś proc. czyli gwarancja obniżki ceny o 25proc. przy zakupie dwóch, czterech itd. Takich samych produktów napoje Lipton w opakowaniach PET 1,5 l

A co będzie dalej?

Od początku 2020 r, obowiązują przepisy o zakazie handlu w niedzielę w niemal dosłownym brzmieniu tego słowa. Na handel zarezerwowano bowiem tylko siedem niedziel w całym 2020 roku.

Oto pełen wykaz siedmiu niedziel handlowych w 2020 roku:

 1. Styczeń – 26.01
 2. Luty – Brak
 3. Marzec – Brak
 4. Kwiecień – 5.04 i 26.04
 5. Maj – Brak
 6. Czerwiec – 28.06
 7. Lipiec – Brak
 8. Sierpień – 30.08
 9. Wrzesień – Brak
 10. Październik – Brak
 11. Listopad – Brak
 12. Grudzień – 13.12 oraz 20,12

W pozostałe niedziele zakupy można zrobić tylko w małych sklepach osiedlowych, które obsługuje ich właściciel albo członek najbliższej rodziny. A w sklepach z obsługą zatrudnianą przez właścicieli - jedynie pod warunkiem, że mają one status punktu pocztowego, a czego korzysta np. wiele sklepów sieci Zabka. Czynne w niedzielę są też sklepy na stacjach benzynowych.

OLGA DANIELEWICZ

Praktyczne wiadomości i rady z życia osobistego, rodzinnego, zawodowego i towarzyskiego. Od finansów przez prawo po nowe technologie, Na co dzień i od święta. Poznaj, zastosuj, podziel się swoimi sposobami na zaradność! Kliknij w link, znajdziesz się na naszej stronie Zaradni żyją lepiej na Facebooku; jeśli ją polubisz – wystarczy kliknięcie, znaczek jest u góry tej strony – to od tej chwili zajawki wszystkich ważnych dla Ciebie artykułów, zaraz po ich publikacji w tym portalu, pojawią się na twojej facebook’owej osi czasu!