wynajem długoterminowy samochodów 400 x 300Już dwóch na trzech Polaków jest gotowych zrezygnować z posiadania samochodu na rzecz wynajmu długoterminowego. Zbliża się zmierzch tradycyjnego kupowania nowych samochodów na własność także w Polsce?

 

Z raportu „Droga przed nami: Przyszłość mobilności”, przygotowanego przez Avis Budget Group wynika, że do rezygnacji z własnego pojazdu i wyboru auta z wypożyczalni najbardziej przekonuje Polaków wysoka dostępność samochodu, atrakcyjna cena wynajmu, całodobowa obsługa klienta i serwis w pakiecie.

W ślad na światowym trendem

Mniej niż 1/3 (31%) respondentów przewiduje, że za 10 lat zakup auta na własność pozostanie najpopularniejszą formą korzystania z czterech kółek.
Kluczowym czynnikiem, który decyduje o tym, że konsumenci uważają ofertę wynajmu długoterminowego za atrakcyjną jest wysoka dostępność samochodu, co wskazało w badaniu 83% osób. Kierowcy nie chcą płacić więcej za usługę wynajmu niż za użytkowanie własnego auta – aspekt finansowy wymieniło 59% badanych. Z kolei na pakiecie obsługi serwisowej zależy blisko 45% Polaków. Niemal równie popularnym czynnikiem, bo wskazanym przez 40% respondentów, była obsługa klienta w systemie 24/7, co oznacza, że wynajmujący chce korzystać ze wsparcia personelu wypożyczalni o każdej porze.

Polak zaczyna lepiej liczyć własne pieniądze

– Obserwujemy rosnące zainteresowanie wynajmem długoterminowym samochodu. Takie rozwiązanie jest bardziej korzystne finansowo niż posiadanie własnego auta. Kierowca oszczędza na zakupie pojazdu, unika wielu kosztów eksploatacyjnych, a serwis jest w całości po stronie wypożyczalni – stwierdza Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group na Europę Centralną. – Miłośników motoryzacji do usługi wynajmu długoterminowego zachęca też możliwość częstszej wymiany samochodu niż w przypadku zakupu własnego auta. Dzięki temu mogą czerpać radość z jazdy nowszym samochodem  – podkreśla.

 

wynajem długoterminowy samochodu 2 750 x 500


– Grupa właścicieli samochód w Polsce jest wciąż bardzo duża – 83% badanych posiada własne auto. Z drugiej jednak strony jedynie 31% ankietowanych przewiduje, że w perspektywie dekady taka forma własności pozostanie najpopularniejsza. W opinii pozostałych, przyszłość zdominują alternatywne formy korzystania z samochodu jako usługi – stwierdza Martin Gruber z Avis Budget Group.

STEFAN LEWANDOWSKI

Fot. materiały prasowe Avis Budget Group

Praktyczne wiadomości i rady z życia osobistego, rodzinnego, zawodowego i towarzyskiego. Od finansów przez prawo po nowe technologie, Na co dzień i od święta. Poznaj, zastosuj, podziel się swoimi sposobami na zaradność! Kliknij w link, znajdziesz się na naszej stronie Zaradni żyją lepiej na Facebooku; jeśli ją polubisz – wystarczy kliknięcie, znaczek jest u góry tej strony – to od tej chwili zajawki wszystkich ważnych dla Ciebie artykułów, zaraz po ich publikacji w tym portalu, pojawią się na twojej facebook’owej osi czasu!