Drukuj

Panele 2020 po koronie BielskPodlaski 4x3Nareszcie wymiana kopciuchów na ekologiczne piece oraz instalowanie paneli słonecznych zastępujących prąd z węglowych elektrowni nabiera w Polsce właściwego tempa. Pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne zyskują nabywców w niespotykanych wcześniej ilościach.

 

Jednym ze sposobów dbania o naszą planetę może być szersze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE). Pomocą w tym obszarze służy wiele instytucji finansowych. Dla przykładu w ofercie Santander Consumer Bank są kredyty umożliwiające sfinansowanie na specjalnych warunkach takich inwestycji.

Ekologia na raty

Santander Consumer Bank we współpracy z kilkuset partnerami handlowymi w całej Polsce proponuje w ramach swojej oferty - kredyt ratalny dla klientów zainteresowanych zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła.
Pompy ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenia, które mogą zastąpić klasyczne sposoby ogrzewania domu i wody. Są całkowicie zautomatyzowane i nie wymagają codziennej obsługi.
Panele fotowoltaiczne, czyli inaczej panele słoneczne, służą wytwarzaniu prądu stałego. Na ich rosnącą popularność ma wpływ m.in. możliwość odliczenia, począwszy od rozliczenia za 2019 r., od podstawy opodatkowania wydatków poniesionych na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z realizacją termomodernizacji. Polacy zaczynają dostrzegać korzyści płynące z przejścia na odnawialne źródła energii. Decydując się na na instalację fotowoltaiki, właściciel domu staje się producentem energii elektrycznej. Dzięki temu nie tylko pomaga planecie, ale również obniża koszty eksploatacji domu, ponieważ nie korzysta z energii dostępnej z sieci.

Kredyt na siedem lat

Partnerzy działający w branży odnawialnych źródeł energii mogą już proponować swoim klientom skorzystanie z kredytu na zakup towarów i usług oferowanego przez Santander Consumer Bank przy zakupie produktów potrzebnych w instalacji OZE. Okres kredytowania wynosi nawet 84 miesiące (7 lat), co daje możliwość rozłożenia dużych kwot na dogodne, niskie raty. Maksymalna wartość kredytowanego towaru/usługi to 50 000 złotych. Jeżeli jednak potrzebne środki przekraczają tę kwotę, można wpłacić sprzedawcy nadwyżkę (wpłatę własną), a pozostałą sumę wraz z kosztami kredytu rozłożyć na raty.
- W Santander Consumer Banku udzieliliśmy od stycznia 2019 r. kilku tysięcy kredytów na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Średni okres finansowania, na który decydują się klienci to 59 miesięcy, a średnia kwota przyznanego kredytu to 23 000 złotych. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie takimi rozwiązaniami finansowania, bo z jednej strony Polacy stają się coraz bardziej ekologiczni, z drugiej tworzą swoje przestrzenie w bardziej zrównoważony sposób – mówi Piotr Dolata, członek zarządu Santander Consumer Banku.
W procesie przyznawania kredytu Santander Consumer Bank akceptuje dochody w obcych walutach. Po zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej klient nie przechodzi weryfikacji terenowej.

MICHALINA WDOWIŃSKA

Praktyczne wiadomości i rady z życia osobistego, rodzinnego, zawodowego i towarzyskiego. Od finansów przez prawo po nowe technologie, Na co dzień i od święta. Poznaj, zastosuj, podziel się swoimi sposobami na zaradność! Kliknij w link, znajdziesz się na naszej stronie Zaradni żyją lepiej na Facebooku; jeśli ją polubisz – wystarczy kliknięcie, znaczek jest u góry tej strony – to od tej chwili zajawki wszystkich ważnych dla Ciebie artykułów, zaraz po ich publikacji w tym portalu, pojawią się na twojej facebook’owej osi czasu!