Finanse Wsplne konto bo taniej po koronie 2020 4x3Przy historycznie niskich stopach procentowych banki grożą podwyższaniem opłat za prowadzenie konta bankowego. Może więc jeszcze nim to nastąpi, szukając ucieczki od dodatkowych kosztów w budżecie domowym rozważyć wariant wspólnego konta bankowego.

 

Wybuch pandemii COVID-19 sprawił, że Polacy zaczęli zmieniać swoje przyzwyczajenia finansowe. 29 proc. społeczeństwa podchodzi do wydawania pieniędzy ze sporą ostrożnością, odkładając większe wydatki na dogodny moment , a 83 proc. deklaruje chęć oszczędzania.

Budżet domowy pod kontrolą

W związku z tym, już dziś warto pomyśleć o praktycznych sposobach na łatwiejsze kontrolowanie budżetu domowego.
- Prowadzenie kilku kont osobistych w jednym gospodarstwie domowym, czy dzielenie zobowiązań finansowych z innymi osobami, bywa sporym wyzwaniem. Dużym uproszczeniem może okazać się założenie wspólnego rachunku, na którym gromadzone będą fundusze. Takie rozwiązanie wprowadza transparentność finansową i łatwość dostępu do środków czy oszczędności – mówi Anna Kaczmarek, dyrektor departamentu klienta indywidualnego w Santander Bank Polska.
Jak wynika z danych Santander Bank Polska, ponad połowa ankietowanych (60 proc.) uważa posiadanie wspólnych finansów z bliskimi za dobre rozwiązanie, jednak zdecydowana większość (80 proc.), nie wie, że może mieć konto wspólne w banku, w którym ma już osobiste .
- Posiadanie rachunku osobistego i wspólnego w tym samym banku umożliwia łatwiejszy przepływ gotówki i lepszy dostęp do produktów z poziomu bankowości internetowej i mobilnej. Jest to praktyczne narzędzie, które ułatwi na przykład robienie zakupów czy podejmowanie wspólnych inwestycji – dodaje Anna Kaczmarek.

Wspólne konto to większe oszczędności

Wiele osób pozostających w związkach staje przed dylematem, czy założenie wspólnego konta to dobry pomysł. Warto zaznaczyć, że posiadanie wspólnego rachunku, nie musi wiązać się z zamknięciem rachunku osobistego.
- Wspólne konto, nie musi wcale oznaczać rezygnacji z tego osobistego. Dzięki temu każdy właściciel rachunku może zachować swoją niezależność finansową – zwraca uwagę Anna Kaczmarek.
Osoby, które korzystają z jednego, wspólnego rachunku bankowego, mogą w łatwiejszy sposób planować wydatki i wspierać się w spłacaniu zobowiązań. Dzięki transparentności finansowej w gospodarstwie domowym, podejmowanie decyzji finansowych i oszczędzanie staje się jeszcze prostsze, ponieważ każdy ze współwłaścicieli ma wgląd do wspólnych pieniędzy.

Bank pomoże w zarządzaniu finansami

Osoby, które chciałyby razem otworzyć rachunek w Santander Bank Polska, nie muszą być małżeństwem. Wystarczy, że obie są pełnoletnie i mają polskie obywatelstwo. To rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno osoby w związku formalnym, jak i partnerskim, czy nawet współlokatorzy, którzy chcą w bardziej przejrzysty sposób opłacać rachunki.
Aby zachęcić klientów do korzystania zez takiego rozwiązania, Santander Bank Polska przygotował specjalną promocję, dzięki której za otwarcie konta wspólnego można otrzymać bonus w wysokości 100 zł. Osoby, które chcą skorzystać z tej promocji i uzyskać e-voucher o wartości 100 zł do sklepów Decathlon lub RTV Euro AGD powinny zapoznać się z regulaminem i spełnić kilka warunków, m. in.:
• założyć nowe konto wspólne w Santander Bank Polska pomiędzy 1 lipca, a 30 września 2020 r.,
• zawnioskować o co najmniej jedną kartę debetową Visa do tego rachunku,
• w pierwszym miesiącu korzystania z konta dokonać transakcji o wartości min. 300 zł – mogą to być wydatki za pośrednictwem karty Visa lub w postaci przelewów wychodzących.
Z promocji skorzystać mogą osoby, spośród których co najmniej jedna nie posiadała żadnego produktu w banku Santander od 1 lipca 2019 r. Konto wspólne można otworzyć w placówkach banku.

MICHALINA WDOWIŃSKA

Praktyczne wiadomości i rady z życia osobistego, rodzinnego, zawodowego i towarzyskiego. Od finansów przez prawo po nowe technologie, Na co dzień i od święta. Poznaj, zastosuj, podziel się swoimi sposobami na zaradność! Kliknij w link, znajdziesz się na naszej stronie Zaradni żyją lepiej na Facebooku; jeśli ją polubisz – wystarczy kliknięcie, znaczek jest u góry tej strony – to od tej chwili zajawki wszystkich ważnych dla Ciebie artykułów, zaraz po ich publikacji w tym portalu, pojawią się na twojej facebook’owej osi czasu!