pieniądze 400 x 300Cennym upominkiem ślubnym, który na długo pozostaje w pamięci są sztabki złota. Z powodzeniem zastępują takie popularne prezenty jak koperta z gotówką, porcelana i mały sprzęt AGD.

 

Ślub to nie tylko rodzinna uroczystość, ale także duży wydatek dla organizatorów. Polacy na wesele wydają od 41 do 60 tys. zł – wynika z raportu „Oczekiwania i wydatki par młodych”. Upominki od gości często rekompensują młodej parze poniesione nakłady.

Koperta z gotówką wciąż na topie

Najczęstszym prezentem ślubnym wybieranym przez gości jest koperta z gotówką. Większość osób stawia na tę formę upominku z czysto praktycznego punktu widzenia. Nierzadko wybierając tę formę podziękowania za zaproszenie obliczamy kwotę, która w przybliżeniu równa się sumie wydanej przez młodych na przygotowanie uroczystości.
Popularne są również przedmioty codziennego użytku, np. nowa zastawa kuchenna czy oryginalny dodatek do domu lub mieszkania. Jednak w tym przypadku musimy pamiętać, że możemy nie trafić w gust nowożeńców.

Moneta lub sztabka zrobi wrażenie

Prezentem, który pozwoli wyróżnić się z tłumu jest złoto inwestycyjne w postaci cennych monet lub sztabek. Para Młoda może sama zdecydować, czy zachowa złoto jako inwestycję na przyszłość, czy – w razie chęci lub nagłej potrzeby posiadania gotówki – zdecyduje się spieniężyć otrzymany upominek.
Trend ten zyskuje na coraz większej popularności na całym świecie. Produkty te zachowują swoją wartość i są odporne na inflację – to z pewnością stawia je ponad gotówką i lokatami bankowymi.
- Cena kruszcu rośnie więc nie dajemy młodym jedynie „pieniędzy” a szanse na wzbogacenie się oraz ochronę oszczędności. Królewski metal sprawdza się w sytuacjach, gdy inne aktywa tracą. Niezależnie od tego, jakie będą perspektywy i prognozy gospodarcze dla świata, złoto może być jedną z nielicznych lokat odpornych na wszelkie zawirowania – wskazuje Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex.

Już od grama

Sztabki złota mogą wyróżniać się również niepowtarzalnym wzorem oraz zachwycić wyjątkowym motywem. Przykładowo możemy znaleźć na nich postać Fortuny – rzymskiej bogini losu – lub krzyż romański podkreślający religijne aspekty danej uroczystości. W ofertach dealerów możemy znaleźć również motyw serca, który doskonale sprawdzi się jako podarunek na ślub.
Najczęściej na prezent wybierane są sztabki od 1 do 5 gram. Można je kupić już za około 250 zł. Ceny różnią się w zależności od gramatury i dodatkowych elementów widniejących na produkcie. Większe sztabki to wydatek kilku tysięcy złotych.

OLGA DANIELEWICZ

 Praktyczne wiadomości i rady z życia osobistego, rodzinnego, zawodowego i towarzyskiego. Od finansów przez prawo po nowe technologie, Na co dzień i od święta. Poznaj, zastosuj, podziel się swoimi sposobami na zaradność! Kliknij w link, znajdziesz się na naszej stronie Zaradni żyją lepiej na Facebooku; jeśli ją polubisz – wystarczy kliknięcie, znaczek jest u góry tej strony – to od tej chwili zajawki wszystkich ważnych dla Ciebie artykułów, zaraz po ich publikacji w tym portalu, pojawią się na twojej facebook’owej osi czasu!