Drukuj

Boe Narodzenie 2020 Obsypa zotem w mikoajkowym lub gwiazdkowym prezencie Czemu nie II Fala 4x3Znalezienie idealnego świątecznego prezentu to nie lada sztuka, zwłaszcza gdy chcemy podarować bliskim coś wartościowego i wyjątkowego. W takiej sytuacji warto zainteresować się niestandardowymi podarunkami. Niektóre z nich mogą zaprocentować w przyszłości, np. złoto. W jakiej formie można je podarować?

 

Na bożonarodzeniowe prezenty, żywność, podróże oraz spotkania z rodziną przeznaczymy średnio 1 318 zł – wynika z raportu firmy Deloitte. Pomimo ciężkiej sytuacji gospodarczej wywołanej pandemią respondenci wskazują, że nie chcą nadmiernie oszczędzać na prezentach. Upominki będą stanowiły ponad 50 proc. świątecznego koszyka. Zamierzamy wydać na nie średnio 680 zł. Warto więc dobrze przemyśleć co chcemy podarować najbliższym.

Królewski prezent – sztabka złota i monety

Prezentem, który zdecydowanie wyróżni się na tle innych jest złoto inwestycyjne w postaci cennych sztabek. Produkty te zachowują swoją wartość i są odporne na inflację – dzięki czemu obdarowana osoba nie tylko będzie właścicielem kruszcu, ale również posiadaczem aktywa inwestycyjnego, które procentuje. Bezdyskusyjne jest również to, że złoto cieszy oko i pięknie wpisuje się w świąteczny klimat.

 

Tavex zlote prezenty 586 x 361


Fot. materiały prasowe Tavex

 

Niezależnie od tego, jakie będą perspektywy i prognozy gospodarcze dla świata, złoto może być jedną z nielicznych lokat odpornych na wszelkie zawirowania. Dając bliskiej osobie taką sztabkę poniekąd dbamy o jej przyszłość, z pewnością zostanie to docenione – wskazuje Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex. W okresie przedświątecznym sprzedaż złota w grupie Tavex rośnie o 127% rdr. Widać więc, że ta forma obdarowywania bliskich staje się coraz popularniejsza – dodaje.

Subtelniej niż gotówka

Królewski kruszec sprawdzi się również w sytuacji, gdy chcemy podarować bliskiej osobie pieniądze, ale w nieco bardziej wyszukanej formie niż gotówka. Złota sztabka wygląda lepiej niż koperta z pieniędzmi i łatwo można ją spieniężyć. Sztabki posiadają także ozdobne motywy przeznaczone na różne okazje. Najczęściej na prezent wybierane są sztabki od 1 do 5 gram.

 

Analizujemy wszystko co ważne dla Twojego portfela oraz praw i obowiązków. Jeśli polubisz nas na Facebooku, każdy nowy artykuł wyświetli się na Twojej stronie zaraz po publikacji; w ten sposób nic ważnego nie umknie Twojej uwadze. Kliknij więc w ten tekst, znajdziesz się na taszym fanpage i u gór zostanie Ci do kliknięcia boksik "polub"! 


Za taki królewski prezent zapłacimy niecałe 300 zł (sztabki o małej gramaturze). Ceny różnią się w zależności od wagi produktu i dodatkowych elementów zdobniczych – mówi Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex. Na podarunek pod choinkę polecamy złotą sztabkę Tavex – 1 g złota za około 250 zł. Nasza jednogramowa sztabka została stworzona przede wszystkim dla tych, którzy do tej pory decyzję o zakupie fizycznego złota odkładali na później, chociażby ze względu na ograniczone możliwości finansowe. Większe sztabki to wydatek kilku tysięcy złotych – dodaje.
Możemy również postawić na złote monety. Będzie to wartościowy prezent na długie lata. Złotego Australijskiego Lunara o gramaturze 1/20 uncji kupimy już za niecałe 480 zł.

Sprawdzone złote dodatki

Wyroby jubilerskie zwłaszcza te wysokiej klasy zawsze są mile widziane pod świąteczną choinką i cieszą oko. Złoty drobiazg jest doskonałym pomysłem i niezmiennie króluje w rankingach bożonarodzeniowych prezentów. Co więcej, emocje jakie towarzyszą podczas obdarowywania piękną biżuterią są ogromne i pomogą zbudować jeszcze piękniejszą atmosferę.
Warto wcześniej zastanowić się nad swoimi wydatkami świątecznymi i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Przemyślany prezent może być nie tylko pięknych upominkiem, który sprawi radość, ale również pamiątką i inwestycją na przyszłość – mówi Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex. Wybierając złoto w postaci sztabki bądź monety dajemy szanse na wzbogacenie się oraz ochronę oszczędności. Królewski metal sprawdza się w sytuacjach, gdy inne aktywa tracą – dodaje.

RENATA KŁOSIŃSKA

Analizujemy wszystko co ważne dla Twojego portfela oraz praw i obowiązków. Jeśli polubisz nas na Facebooku, każdy nowy artykuł wyświetli się na Twojej stronie zaraz po publikacji; w ten sposób nic ważnego nie umknie Twojej uwadze. Kliknij więc w ten tekst, znajdziesz się na taszym fanpage i u gór zostanie Ci do kliknięcia boksik "polub"!